Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Treba se za ovo obratiti nadleznim institucijama, nije ova liga nicija dedovina. I treba poslati ovu sliku u svet da je u Srbiji jeftinije gadjati igrace okrenute ledjima bakljom nego li da trener skine sako.

    Comment


    • http://www.kkpartizan.rs/sr/vest.php?id=1611

      Partizan: Uplatimo novac od kazni za poplavljene

      Nakon svih dešavanja na utakmici 11. kola Superlige Srbije KK Partizan NIS u obavezi je da reaguje.

      Suzdržali smo se od komentara organizacije meča u Železniku sve do netačnih izjava Davora Ristovića u kojima se odgovornost prebacuje na naš klub. Zato želimo da ukažemo na nepobitne i veoma važne činjenice.

      Šta je potrebno još da se desi da bi čelnici lige shvatili da organizacija utakmice visokog rizika nije moguća dvorani u Železniku? Svedoci smo da u dvorani tog kapaciteta nije bezbedno igrati derbi, a kada se tome doda i to da mogućnosti i spremnosti organizatora nisu adekvatne takvom izazovu, zaključak se nameće sam.

      Uverili smo se još jednom da ubacivanjem tvrdih predmeta na teren, baklji, petardi mogu da stradaju direktni učesnici košarkaškog događaja, sportisti, košarkaši koji to ni jednim svojim gestom nisu zaslužili. Neshvatljivo je ponašanje određenog broja pristalica oba kluba koji takvim činom narušavaju ugled pre svega svog tima, a potom i same košarke. Još jednom naglašavamo da na taj način igrači mogu biti fizički ugroženi, što je nedopustivo!

      Ulazak pojedinaca na teren, koji očigledno smatraju da im je dozvoljeno bahato ponašanje samim statusom vozača značajnih funkcionera, kako bi se verbalno obračunali sa igračima, je posebno sraman i prizeman potez. Nije prvi put da se takvi ispadi dešavaju na domaćem terenu Crvene zvezde, ali želimo da verujemo da se to ubuduće neće dešavati ni na jednom košarkaškom terenu.

      Sam odnos kazni koje je direktor lige odredio nakon 11. kola jasno pokazuje njegovu ulogu. Partizan NIS je kao gostujući klub kažnjen sa 402.500 dinara, dok je organizator meča sankcionisan sa 379.000 dinara!

      Crvena zvezda se dva meseca borila da upravo njega postavi na tu funckiju, ali s obzirom da nisu uspeli da izlobiraju na Predsedništvu i prikupe četiri potrebna glasa, to su učinili na Skupštini ligaša, iako ona po statutu nema pravo da postavlja direktora lige.

      Čelnici lige pokazali su da je njihov fokus više usmeren na "neprikladno" odevanje aktera superligaške utakmice, nego li na sama dešavanja na terenu i van njega. Želimo da im skrenemo pažnju da se više posvete unapređenju lige, rešavanju finansijskih problema i drugim stvarima koje će doprineti poboljšanju uslova takmičenja, nego da li neko skida sako za vreme utakmice, nosi sportske helanke ili ne.

      Naš član Predsedništva Dragan Todorić je na prethodnom sastanku predložio da sav prihod ili jedan deo od kazni bude uplaćen na račun namenjen pomoći ugroženima od poplava. Međutim, tada je predlog odbijen uz neverovatno obrazloženje predsednika Udruženja klubova da su kazne planirane u budžetu, što je presedan za svaku normalnu organizaciju. Taj podatak jasno govori kakvi ljudi vode ligu i da nije čudno što se kompletna košarkaška javnost više bavi modom, nego mnogo ozbiljnim pitanjima koja se tiču našeg sporta.

      S obzirom da je KLS jedina organizacija u Srbiji koja još uvek nije dodelila pomoć poplavljenim područjima, zahtevamo da se donese odluka kojom će se sav iznos od kazni ili barem veći deo proslediti u humanitarne svrhe ili organizovati neki drugi vid pomoći od značaja za one kojima je to najpotrebnije u ovom trenutku. Očekujemo od čelnika lige da u što skorijem roku obaveste javnost o svom stavu po ovom važnom pitanju.

      Comment


      • Zahvalan sam Duletu za sve titule sto je osvojio sa Partizanom. Najvise na onoj tituli iz 1987 kad smo pobedili C.Zvezdu u finalu playoff-a i time prekinuli dominaciju hrvatskih klubova. Zahvalan sam mu sto je otkrio mnoge mlade igrace koji su kasnije posatali nosioci raznih ekipa. Ali ovim sto je uradio veceras on je zavrsio karijeru u Partizanu, bar sto se mene tice. Nisam gledao utakmicu, niti znam razloge za ovaj njegov potez ali bilo sta da je Bogdan uradio za ovo davljenje nema opravdanja. Mene je licno stid i sramota kad sam video ovu sliku. Tuga.

        Comment


        • Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • E moj Dule...

            Volim te ko roda rodjenog, ali ovo je sramota...

            Tek sad dosao kuci i vidim da je bilo dosta sranja na utakmici.
            Sta se ovo desava sa nasom kosarkom

            Comment


            • Koliko sam uspeo da shvatim, sudjenje je opet bilo katastrofa, velika tenzija na terenu, Gurovicevo iskljucenje zbog guranja Daloa,............

              Bogdanu svirali faul kojeg nije bilo, iznervirao se i opsovao sudiji majku, dobio tehnicku (to mu je bio 5. licna) i onda je Dule puko i desilo se to sto se desilo
              Nakon toga bio je na klupi sve dok nije Dule zvao TO, a Bogdan, umesto da bude sa ekipom, on je pozdravio navijace koji su mu skandirali i nakon toga ga je Dule poslao u svlacionicu.
              Prema nekim izvorima, sve je OK sto se Duleta i Bogdana tice.
              Dule napravio preglup i sramotan potez, nadam se da ce sve biti u redu, samo nam je ovo falilo pred plej-of.

              Veoma smo nervozni bili, najvise zbog sudjenja, Pavlovic opet 5 licnih, mislim cak i tehnicku, nisam siguran, Dule tehnicku, Bogdan tehnicku, moguce jos neko da je dobio tehnicku.

              Da li je jos neko primetio da kada je Pavlovic na parketu Bogdan losije igra ? Cim izadje Pavlovic Bogdan bude bolji.
              Last edited by Mr. Wolf; 02-06-14, 23:20.
              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • Naravno naslovi u "slobodnim" medijima kazu kako je Gurovic samo branio Kaplanovica dok je jedino Dule psihopata.

                Dule ne moze da kontrolise ovu bolest definitivno. Sramota je ovo sto je uradio, spusta se na nivo ovih iz Zeleznika. Jasno je da on ima posebna ocekivanja od Bogdana, da ne moze da podnese sto ovaj vec neko vreme igra sa kurcoboljom, sto se uzdigao ali ovo nikako nije nacin. Ceka nas burno leto u klubu, iskreno nisam pametan sta tacno treba uraditi.
                sigpic

                Comment


                • Zaboravih, Bertans spasilac, preokrenuo mec sa trojkama.

                  ----------------------------------------------------------------

                  Mozda je vreme da Miloje dodje u klub.
                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment




                  • Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • Vidim i Gurke ispao majmun.

                      Majko mila ovu ligu treba zavrsiti sto pre. Mnogo negativne energije se nakupilo...neko ce stradati.

                      Comment


                      • A kakvo je ovo davljenje? Ja ovde vidim da mu je stavio ruku na vrat par sekundi bez bilo kakvog davljenja. Frustrirani moralsti mogu da kazu i da ga je silovao.

                        Comment


                        • Originally posted by PRINCE View Post
                          A kakvo je ovo davljenje? Ja ovde vidim da mu je stavio ruku na vrat par sekundi bez bilo kakvog davljenja. Frustrirani moralsti mogu da kazu i da ga je silovao.
                          Daj ne zajebavaj. Ovo sto je veceras uradio je jedna velika sramota.
                          Ja ga nikad necu pljunuti ili reci nesto ruzno, ali ovo sto je uradio Bogdanu je dno dna.

                          Siguran sam da ce se oni lako izmiriti, ali mislim da ovako vise ne moze.
                          Potreban je totalni remont. Bice tesko par sezona bez Duleta, ali prezivece se to.

                          Novi ljudi su potrebni. Jasno je to svima...

                          Comment


                          • Sasa se opet izvinjava navijacima i klubu zbog tehnicke i kaze da mora da se kontrolise
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Ja se stvarno ne zajebavam. Uhvatio ga 3 sekunde za vrat, i onda citam kako ga je davio.

                              Comment


                              • Originally posted by PRINCE View Post
                                Ja se stvarno ne zajebavam. Uhvatio ga 3 sekunde za vrat, i onda citam kako ga je davio.
                                Ma jebes sta mediji pisu.
                                Da je ruzno - ruzno je u pm.

                                Comment

                                Working...
                                X