Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ricma View Post
    Ja sam rekao da reprezentativna takmicenja treba ukinuti, barem SP i OI.

    Comment


    • Cak i FMP dovodi 3 skupa stranca, samo za nas nema love.

      Pu...

      Comment


      • https://sportklub.rs/blog/blog-ostal...vima-boli-uvo/


        Nisam se ’zaglavio’ u vremenu, nemam ništa protiv stranaca u srpskoj košarci, ali… I ja sam bio neki stranac u Izraelu, Italiji ili Turskoj, ali jako dobro sam znao šta sam morao i želeo da pokažem dok sam igrao. Čak i pri kraju karijere, u Tokiju, uvek sam davao sve od sebe, na neki način nametao sebi pozitivan pritisak, da opravdam zašto sam angažovan. Imao sam pravilan osećaj da se od mene u svim tim klubovima očekuje ono ’nešto više’. A to ne vidim kod ovih Amerikanaca, uglavnom su oni u pitanju, koji igraju u Partizanu, Zvezdi, po klubovima Košarkaške lige Srbije. E, sa tim ne mogu da se pomirim. Neka ovi naši dovode strance, ali da budu veoma dobri, pa i vrhunski. Samo od takvih, naši klinci mogu nešto da nauče. Ovako, ništa“

        Comment


        • Sve je lepo rekao..slicnog sam misljenja tj bukvalno istog!!!
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by Cooper View Post
            Cak i FMP dovodi 3 skupa stranca, samo za nas nema love.

            Pu...
            To je hvala sto su sinoc odigrali za vas protiv Cedevite?

            Comment


            • Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • Sa kakvim timom je Dule izborio F4 u Parizu i igrao jednu od najboljih košarki te sezone.
                Na kecu igrali Bo i Pera.
                Dvica - Kecman, Rašić i Sinovec.
                Na "trojci" smo gledali "Letećeg Čeha" Veselog, Bracu Miloševića i Mitrovića.
                Četvorka - Roberts i Bane Đekić.
                I na "petici" tandem Marić-Vraneš.
                Tog leta su nas napustili važni šrafovi Duletove mašine Tepa, Novica i Tripković.

                Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                Comment


                • Mozes li mi nabrojati igrace koji su igrali zajedno sezonu prije. Koji je kostur tima od prosle ostao na f4 sezoni?
                  Mislim da je rijec od oko 8 - 10 igraca onako iz glave pa jos i trener koji je zacementiran beton u klubu = uspjeh. Evo smjenili ste Vladu nista se popravilo nije.

                  Comment


                  • Maric je te sezone bio mozda i najbolji centar Evrolige, a Bo medju najboljima. Rasic mislim da je vec bio reprezentativac, a Roberts nam je svima poznat. Fina ekipica a i EL nije isto sto i danas.

                    Comment


                    • Bo je došao iz nekog tamo Mersina i pre dolaska u Partizan je bio anoniman za sve.
                      Marić opet nije bio prva kategorija centara po kvalitetu što je postao tek posle rada sa Vujoševićem.
                      Tadašnja Evroliga je bila tako koncipirana da ti je svaka greška (poraz) bila skupo plaćena. Nisi mogao ko danas da prospeš nekoliko tekmi pa da se s punim pravom nadaš kako se možeš vratiti u utrku za dalji plasman.
                      Mi takođe nismo mogli menjati strance kako smo hteli, kad nam se prohte.

                      Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                      Comment


                      • Roberts dosao iz Zvezde,Veseli klinac iz Ceske.

                        Comment


                        • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                          Bo je došao iz nekog tamo Mersina i pre dolaska u Partizan je bio anoniman za sve.
                          Marić opet nije bio prva kategorija centara po kvalitetu što je postao tek posle rada sa Vujoševićem.
                          Tadašnja Evroliga je bila tako koncipirana da ti je svaka greška (poraz) bila skupo plaćena. Nisi mogao ko danas da prospeš nekoliko tekmi pa da se s punim pravom nadaš kako se možeš vratiti u utrku za dalji plasman.
                          Mi takođe nismo mogli menjati strance kako smo hteli, kad nam se prohte.

                          Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka
                          Tadašnji sistem igranja je kao današnji sistem u EK ...grupe od 6 pa od 4 . Dve velike pobede nad Pao i Barsom su vas odvele u 1/4 . I onda ovo što ti kažež , jedan kiks Makabija uz neverovatnog Kecmana i napravili ste brejk .

                          U Areni , gde su najverniji popunili ceo donji prsten , ni all stars ekipa vas ne bi dobila

                          U svakom slučaju veliki uspeh .Dule jeste tada bio vrhunski trener , bez ikakve dileme

                          Comment


                          • Ja koliko znam mnogo vise pobeda je neophodno danas u EL da bi prosao u 1/8 nego onomad, kao sto je i mnogo teze sada obezbediti ucesce u samoj EL.

                            Jeste da je sve te strance DV izbacio u etar, za to svaka cast, samo daleko od toga da je to bio neki los tim sa losim pojedincima.

                            Od sezone kada je Buducnost igrala EL potpuno se promenio koncept i ovo sada je definitivno neka nova era i tesko ce se situacija vratiti na staro. O tome svedoci i kadrovska politika Partizana prosle sezone gde je bilo jako puno stranaca.

                            Comment


                            • Nebitno.
                              Uslovi su isti za sve.
                              I tih godina i ovih najbolji su išli na F4 ili 4 od 6 najboljih u zavisnosti od žreba.

                              To koliko je pobeda potrebno je nebitno. Toliko više poraza je takođe dozvoljeno.

                              Dovoljno je pogledati spiskove učesnika i videti da je to krem evropske košarke, bilo koja dekada da je u pitanju.

                              To što je primenjen format ne znači ništa.
                              I u ostalim sportovima su menjali forme i na kraju ostanu najbolji.

                              A te 3 ekipe koje je DV odveo u top8 su zaista bile posebne.
                              Ni jedno pojačanje direktno iz EL, bez skupih stranaca, jedan do dva povratnika, deca od 18-20 godina i Ameri debitanti.

                              Ja nekako najviše volim onu ekipu koja je opljačkana protiv Pamese.

                              Jednostavno, nema više trenera kao DV, da ima 3 starters ispod 21 i to da ni jedan nije među 5 najtalentovanijih mladih domaćih igrača.

                              Comment


                              • Promenom formata je došlo i mnogo nebitnih utakmica, a i utakmica gde ekipe odmataju igrače, pogotovu kad je duplo kolo. Ne znam, meni je ovo previše. Vise mi se svidjao stari format, jer je gotovo svaki meč bio bitan. Pa čekaš 2, 3 godine da igraš sa Barsom, uželiš se. Ovako sa svakim igraš najmanje 2 puta godišnje.

                                Možda sada surovi kvalitet dolazi do izražaja, bar što se ligaškog dela tiče, pa je samim tim verovatno i lakše bilo pre napraviti iznenadjenje. Medjutim kada dodje 1/4 finala sve je isto kao pre.

                                Meni je samo nezamislivo da se igra ovoliko utakmica i na kraju F4 rešava sve, nekako mi je besmisleno. F4 je više išao uz stari format.
                                Last edited by mark !t zer0; 01-01-21, 22:11.
                                sloboda ili ništa

                                Comment

                                Working...
                                X