Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Cooper View Post
    Posle Vlade Divca, Predraga Danilovića, Željka Rebrače, Predraga Drobnjaka, Nenada Krstića, Miloša Vujanića, Koste Perovića, Nikole Pekovića, Jana Veselog, Žofrija Lovernja, Bogdana Bogdanovića i Nikole Milutinova, Vanja Marinković je postao 13. igrač KKP izabran na NBA draftu.

    Čestitke Vanji!

    Ovo je svakako plus za dodelu WC za EL, znamo svi koliko se Đordi pali na NBA, a KKP je upravo najveći rasadnik talenata za najbolju ligu na svetu.

    Ipak, i dalje sam skeptičan.

    Znam, najveći klub u regionu, najverniji navijači, najbolja atmosfera, najbogatija istorija, najviše draftovanih igrača... ali fali love.

    Da li će Đordi napraviti presedan i staviti sportski motiv ispred finansijskog?
    Sportski motiv? Pa to je valjda da ide osvajač Aba?

    Comment


    • Lepo je sto je prosao na draftu, ali ipak ostaje osecaj da je to zavrseno preko veze. Nadam se da nece biti toliko sasav da ode tamo pre nego sto drasticno poradi na sebi i svojoj igri.

      Comment


      • Upravo sam čestitao Ostoji na twiteru, Sviđa mi se u kom pravcu ide kkp.

        Comment


        • Stižu milioni...

          Kings ready to negotiate buyout for Marinkovic


          https://www.eurohoops.net/en/nba-new...source=Twitter

          Comment


          • "modest buyout" teško da je veliki novac u pitanju. Ne verujem da će platiti trening kompenzaciju od 600k, već će nešto drugo smisliti. Svakako imate sreće što je Divac odlučio da pomogne Partizanu... Ne postoji drugi motiv za draftovanje Vanje, a tek nema za buyout

            Comment


            • 650k mogu da plate odmah, plus ostatak preko plate igrača.

              Comment


              • Originally posted by Cooper View Post
                650k mogu da plate odmah, plus ostatak preko plate igrača.
                Šta se misli pod boldovanim?
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Pikovi druge runde nemaju fiksne plate predviđene propisima, već se o njima pregovara sa klubom.

                  Tako da ako npr. NBA klub želi da kupi igrača druge runde, može kroz obeštećenje najviše da plati 650k, a ostatak plaća preko ugovora igrača.

                  Npr. ako je za Vanju obeštećenje 800k, oni bi odmah platili 650k, a ostatak od 150k bi išlo preko plate igrača. Primer ugovor na 3 godine po 1 milion, 950k bi išlo igraču, a po 50k klubu. Na taj način bi platili 800k.

                  Konkretno, letos je Dalas za Dončića platio 2 miliona, 650k preko obeštećenja i 1.35M preko plate igrača.

                  Tako su plaćali i nama za Veselog, Krstića...

                  Comment


                  • Originally posted by Cooper View Post
                    Pikovi druge runde nemaju fiksne plate predviđene propisima, već se o njima pregovara sa klubom.

                    Tako da ako npr. NBA klub želi da kupi igrača druge runde, može kroz obeštećenje najviše da plati 650k, a ostatak plaća preko ugovora igrača.

                    Npr. ako je za Vanju obeštećenje 800k, oni bi odmah platili 650k, a ostatak od 150k bi išlo preko plate igrača. Primer ugovor na 3 godine po 1 milion, 950k bi išlo igraču, a po 50k klubu. Na taj način bi platili 800k.

                    Konkretno, letos je Dalas za Dončića platio 2 miliona, 650k preko obeštećenja i 1.35M preko plate igrača.

                    Tako su plaćali i nama za Veselog, Krstića...
                    Ali na tu platu igrač plaća porez u USA? Ovakvu isplatu još nisam čuo.
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Pa to nije moj problem, tako se radi već godinama.

                      Comment


                      • Ok Cooper, reci mi sad iskreno da li misliš da je Vanja sprema za nba? Ja mislim da on nije spreman ni za ozbiljnu el ulogu, a ne nba. Jedino zašto bi mogao da ode je da vama Divac pomogne pa da ga otpuste i on ode negde drugo.

                        Comment


                        • Pa Bruklin je letos kupio Musu iz Cedevite.
                          Ne mora on odmah da igra, ima Sakremento razvojni klub.
                          Inače ne radi se tako po Amerikama kako ti misliš. Dobio bi otkaz odmah drugog dana.

                          Na kraju, možda se i ne dogovore.
                          Ništa se još nije desilo.

                          A inače smatram da je Vanja uz Gogu najbolji ABA igrač ispod 22 godine.

                          Pa možda ostane, možda ga kupi neko iz Evrope, a možda ode u NBA.

                          Comment


                          • Ma neka ide odmah u Nba, da mu Divac obezbedi neko milionče i boli ga uvo, posle može da se maje po Evropi.
                            Originally posted by Casiraghi
                            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                            Originally posted by Casiraghi
                            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                            Originally posted by Casiraghi
                            Srecan Mane svima koji slave.

                            Comment


                            • https://twitter.com/doubledoubleEN/s...34454972346369

                              Trinki najverovatnije ostaje.
                              Sjajna vest.
                              Šuška se i o revidiranju ugovora kako bi ostalo više love za tim.

                              Comment


                              • To verovatno znači da Partizan dobija WC za Evroligu. Revidiranje ugovora je glupost, neće sigurno Trinkijeri smanjiti svoju platu da bi imao za igrače, već će tražiti garancije budžeta za igrače kako bi ostao..

                                Comment

                                Working...
                                X