Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iz ljubavi se reketiraju igraci da bi se vadili ortaci iz centralnog...

    Comment


    • To obezvredjivanje reprezentativnih takmicenja od strane NBA lige traje duze od decenije. Ovaj problem otkazivanja najvecih zvezda nije samo problem Srbije nego jos nekoliko evropskih zemalja, a i sire. Ja se secam da je bilo puno otkaza igraca na SP 2006 u Japanu.

      Sada su mi ta reprezentativna takmicenja u kosarci gubljenja vremena, steta sto smo mi tu dobri. NBA je samleo svetsku kosarku.
      Last edited by Ricma; 06-10-18, 11:19.

      Comment


      • Originally posted by kronostime View Post
        Stefan Pot je mnogo talentovaniji od sina Filipa, pa je stagnirao u FMP zbog garantovane minutaze na sinka.
        I ne samo on, od kako je Filip u FMP-u ne znam da li je "napravljen" kršteni plej a i drugi su bili tu zbog Juniora.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Prestani da živiš u prošlosti. 21 vek, 2018.-ta, ceo svet se promenio nekoliko puta za poslednjih 30 godina, da ne pričamo odranije.
          Edit: I Srbi i Srbija postoje mnogo duže od 1945.-te.
          Ali ne i košarka.
          Košarka je svoj meteorski uspon na ovim prostorima , doživela zahvaljujući reprezentaciji.

          Ko to ne razume , žao mi je , ali je tako.

          Bez Kreše , Moke ,Kiće , pre njih Koraća ,ne bi bilo ni Divca , Saleta , Bodiroge... kasnije Tea , Bogdana...

          Ne zameram ja Jokiću ništa , njegova stvar, ali za mene će košarkaška reprezentacija Srbije (nekad Jugoslavije) biti uvek nešto posebno


          Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

          Comment


          • Originally posted by Samo Zvezda View Post
            Ali ne i košarka.
            Košarka je svoj meteorski uspon na ovim prostorima , doživela zahvaljujući reprezentaciji.

            Ko to ne razume , žao mi je , ali je tako.

            Bez Kreše , Moke ,Kiće , pre njih Koraća ,ne bi bilo ni Divca , Saleta , Bodiroge... kasnije Tea , Bogdana...

            Ne zameram ja Jokiću ništa , njegova stvar, ali za mene će košarkaška reprezentacija Srbije (nekad Jugoslavije) biti uvek nešto posebno


            Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
            Amin!
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Originally posted by Ricma View Post
              To obezvredjivanje reprezentativnih takmicenja od strane NBA lige traje duze od decenije. Ovaj problem otkazivanja najvecih zvezda nije samo problem Srbije nego jos nekoliko evropskih zemalja, a i sire. Ja se secam da je bilo puno otkaza igraca na SP 2006 u Japanu.

              Sada su mi ta reprezentativna takmicenja u kosarci gubljenja vremena, steta sto smo mi tu dobri. NBA je samleo svetsku kosarku.
              I tad kao i sad su igrali svi oni koji su imali veliku želju. Gasol, Dirk, Diaw igrao, Parker se povrijedio, Brazil je imao NBA igrače, Australija. Igrao je i Miličić u raspadu od reprezentacije. Argentinci kompletni u svom zadnjem realnom pohodu na zlato i njima NBA nikad ništa nije mogla

              Comment


              • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                Ali ne i košarka.
                Košarka je svoj meteorski uspon na ovim prostorima , doživela zahvaljujući reprezentaciji.

                Ko to ne razume , žao mi je , ali je tako.

                Bez Kreše , Moke ,Kiće , pre njih Koraća ,ne bi bilo ni Divca , Saleta , Bodiroge... kasnije Tea , Bogdana...

                Ne zameram ja Jokiću ništa , njegova stvar, ali za mene će košarkaška reprezentacija Srbije (nekad Jugoslavije) biti uvek nešto posebno


                Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
                To je samo koincidiralo sa dolaskom tada nove vlasti, i ne bi trebalo da ima ideološki predznak, jer je u pitanju globalni fenomen koji bi se svakako raširio i ovako i onako. Reprezentaciju 90ih, pogotovo, smo svi doživljavali prisnije, emotivnije nego druge nacije svoje reprezentacije s debelim razlogom, jer nam se desio nezapamćeni presedan u svetu sporta, da ti zabrane da se takmičiš protiv drugih, u trenutku kada si najbolji, ma i da nisi, jednostavno suluda odluka. Za tako nešto nije opravdanje ni vladavina postkomunističkog tiranina Miloševića.
                Danas, izgubio se taj mojo kod svih reprezentacija, što kaže Ricma, s tim da tu označavam kao glavnog krivca FIBA, pa tek onda sve ostale, jer su sve organizacije postojale i onda.
                Last edited by dekkard; 06-10-18, 11:48.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by notorious View Post
                  I tad kao i sad su igrali svi oni koji su imali veliku želju. Gasol, Dirk, Diaw igrao, Parker se povrijedio, Brazil je imao NBA igrače, Australija. Igrao je i Miličić u raspadu od reprezentacije. Argentinci kompletni u svom zadnjem realnom pohodu na zlato i njima NBA nikad ništa nije mogla
                  Al` o Danilovicevom kucanju preko Sabonisa i Saletovoj trojci protv Hrvata se i dan danas prica.
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Nego, uzimaju se pare neovlašćeno od igrača, DV i Kimi, sve je to jedna firma očigledno...
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Nego, uzimaju se pare neovlašćeno od igrača, DV i Kimi, sve je to jedna firma očigledno...
                      Kako iskusno izbegavaju te upise, hahhaha.

                      Comment


                      • Originally posted by kronostime View Post
                        Al` o Danilovicevom kucanju preko Sabonisa i Saletovoj trojci protv Hrvata se i dan danas prica.
                        Šteta što ne umem da napravim gif Kićinog driblinga kad je dao odlučujuči koš moćnom SSSR-u .Prva velika utakmica koju sam gledao live u Pioniru. Pamtiću dok sam živ

                        Comment


                        • Originally posted by Guthrie View Post
                          Kako iskusno izbegavaju te upise, hahhaha.
                          Aj što njihovi izbegavaju nego im i naši potpomažu. [emoji31]
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Hoce neko od grobara da objasni ko je uzimao pare od igraca?
                            Kako je uopste to moguce kad su igraci igrali iz ljubavi?


                            Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Grobari na aparatima...

                              Comment


                              • Originally posted by kronostime View Post
                                Da li ce ili nece igrac igrati za reprezentaciju - to je njegov izbor. Zato ce Teodosic, Bogdan, Kalinic, Jovic... ostati legende, a Jokic ce biti najuspesniji Somborac u NBA.
                                Prilično surovo i tačno. Možeš ti biti najbolji u tom cirkusu, zarađivati milione, ali nema veće nagrade od toga da ti masa ispred skupštine skandira ime, da si junak svoje zemlje i svojih komšija, da na terenu iza škole klinci žele da budu ti a ne Lebron a to se ne postiže na ovaj način na koji pokušavaju ovi što im reprezentacija nije u knjizi prioriteta.
                                P.S. svi oni imaju ugovore kojim obezbeđuju treće koleno, tako da novci nisu faktor.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X