Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    U više navrata si pogrešno protumačio moj post, pa da objasnim dodatno: ne mislim da je ono što je u klubu najbolje što klub može da ima, već da oni koji su u klubu, bilo kakvi da su, izvlače maksimum iz sebe za dobrobit kluba.
    Drugo, ne doživljam kao hir kada te država uslovi da prodajom igrača rešiš nagomilani dug. Zašto su kasnile plate u prethodnim sezonama? Ko finansira klub? Da li ijedan klub u EL rešava ove stvari na isti način kao mi?
    Ovo oko učenja na lošim iskustvima drugih ili našim se slažem.
    Još jedna pogrešna interpretacija (ili te ja nisam dobio shvatio) je ovo koji su "pravi". Pa mi, ovde koji pišemo bi trebali da budemo pravi. Stvari koje si spomenuo a tiču se nacionalizma/šovinizma (iako ga ovde itekako ima samo neko neće ili ne želi da ga prepozna, pitanje je zašto) smo apsolvirali i javno smo osudili takvo ponašanje.
    Kritika je dobrodošla, ona koja je dobronamerna, a ne ona koja se instalira da destabilizuje klub. Možemo da se složimo da je nekad teško razlučiti šta je zla namera a šta paranoja (mada ovde baš i ne, poprilično su providni čak i smešni pojedini pokušaji). Što se tiče toga "ko je veći zvezdaš" ta priča je poprilično besmislena i više služi za sprdnju nego za bilo šta drugo.
    Ovaj tvoj poslednji pasus je suština cele priče i ono o čemu pričam sve vreme, ljubav i emocija prema klubu. Premalo ili je ne vidimo uopšte a vidimo samo mržnju. Ali ne prema Zvezdi, nego prema sopstvenim životima i onda je najlakše optužiti nekog random sportistu što nije onakav kakvog smo ga zamišljali. Jer nam život nije takav kakvog smo ga zamišljali.
    Nema govora. Hocu da se pronadje jedna izjava Nebojse Covica tokom prosle sezone, o tome da ce biti novog ciklusa i rasprodaje igraca. To ne postoji, ta prica je tek na leto postala aktuelna. Covke je samo pricao o ekipi za F4, korak dalje bla bla bla. Takodje nista u vezi Radonjica se nije dovodilo u pitanje.

    Kako neko moze da uradi svoj maksimum ako klub kolaps dozivi finansijski i mora da se posere na sav svoj rad do tada? Mnogo puta sam pricao i necu da se ponavljam. Brate daj realan budzet, pokazi te ugovore sponzorske koje imas, na osnovu cega budzis tih 4+ miliona za EL, pa da vidimo. Dakle ako te neko ispalio za sponzorstvo i ostao si kratak, pa imas valjda ugovor da ga jebem. Idi naplati te pare. Nece da plate, pa brate izadji i kazi, Zajebao nas MTS i sl. Skupi petlju, nemoj da budes podguzna muva. Koj ce ti kurac sponzor koji te prodaje i ne daje ti kintu.

    Ocaj zivi je uradjena sezona u celom klubu. Uz sve to organizaciono ne napredujemo. Praznije su sve hale, manje smo prisutni u medijima, nema partnerstava i saradnje sa drugim manjim klubovima na razvoju igraca i sporta, nema saradnje sa kvalitetnim scouting i big data sluzbama. Zarobljeni smo u 1980ima kada je u pitanju pristup kosarci i ekipa se sklapa sa igracima iz jedne agencije.

    Opet kazem, ako nam je to maksimum, da predjemo na bocanje...

    Comment


    • Rekao je da nas je zajebo Terza i FK sekcija koja nije prebacila dogovoreni (ne ugovoreni) deo kolaca
      U sustini zna se ko je zajebo, al ako to kaze to znaci da nije podguzna muva, a s obzirom da jeste zato i jeste na ovom mestu. To je preduslov svih uslova. Dok nemamo bolji zakon koji bi se primenjivao i kontrolisao, samo pisamo uz vetar sa istim pricama u krug.
      Ono sto je rekao Ganac....sta je sa propalim transferima, koliko je to uticao na budzet i ko nije dobro odradio svoj deo posla? Ko su nasi skauti?

      Comment


      • Mozemo ovako u bulletima:

        - Ako nisi u stanju da potpises ugovor sa sponzorom, vec imas "dogovor", onda ne radis svoj posao kako treba
        - Ako planiras budzet sa sredstvima koja su ti "obecana", onda ne radis svoj posao kako treba
        - Ako nemas dugorocnu viziju za razvoj i roster, onda ne radis svoj posao kako treba.
        - Ako svaku letnju pauzu tebe cekaju neki sokovi, rasprodaja rostera i sl., onda ne radis svoj posao kako treba.

        I mislim da je krajnje bezobrazno praviti alibi Covicu da on posto nije direktni finansijer kluba, da on nije odgovoran za klupske finansije. Predsednik + menadzment kluba je taj koji pravi viziju i strategiju poslovanja istog klub. On je taj koji treba da projektuje budzete koji su potrebni da se ti ciljevi ostvare. On je taj koji treba da sa svojim saradnicima trazi partnerstva, sponzore ili generise dodatne prihode za klub. On je u svim tim stvarima lose radio. Jer je gomilao dugove, koji su jedino mogli rasprodajama da se rese. Njegovi budzeti nisu bili realni, niti je imao pokrica za njih. I uz sve to je lagao sve vreme.

        Naravno sad je laksa meta, jer su i rezultati go kurac ove godine. Ali je krajnje licemerno da se krije iza price o novom ciklusu i sl. Zasto nije pricao o novom ciklusu pre 2-3 godine. Ako radis svoj posao kako treba, onda znas kad ces morati da uradis takav restart. To je obicna izmisljotina nastala u Julu 2017. kao alibi na navalu navijaca i medija o rasprodaji ekipe i odlazak Radonjica.

        Comment


        • Ma mi smo svake godine pravili ,,ocekivani budzet,,.
          Pricao je Covic o tome.
          Primera radi on planira 1,5 miliona od prihoda iz Arene, sezonskih itd.
          Onda se ispostavi da umesto 15 utakmica igramo 10 u Areni i.odma se racuna u minusu smo 500.000????????

          Comment


          • Originally posted by Laza Kacanski View Post
            Ma mi smo svake godine pravili ,,ocekivani budzet,,.
            Pricao je Covic o tome.
            Primera radi on planira 1,5 miliona od prihoda iz Arene, sezonskih itd.
            Onda se ispostavi da umesto 15 utakmica igramo 10 u Areni i.odma se racuna u minusu smo 500.000????????
            Pa upravo se o tome radi. Jel to dobro odradjen posao??? Hahahhahahha.

            Pa brate ja bih liku koji mi kaze da ce nesto biti u Ponedeljak, a bude u Petak dao otkaz odmah. Isti princip. Kod njega nista nije kako treba, nista nije transparentno i nista nije realno. Dokle cemo vise da se vadimo na nase uslove i situaciju u Srbiji kao izgovor da se pravda bahato i ad hoc upravljanje i ponasanje. Hiljadu puta bih ga vise postovao da izadje i kaze, evo mi imamo 1.5m evra, to je sve sto mozemo da namaknemo i onda da ide i da kmechi po televizijama kako nas jebu za Arenu, kako nas drzava nista ne pomaze. Dakle to je hiljadu puta bolje, samo da ide i da kuka i da place ali da bar sve bude otvoreno i cisto.

            Kad ti nisi u stanju da obezbedis Arenu za redovno igranje, nego u toku sezone razmisljas gde ces igrati, ne radis dobro. Kad dizes na noge navijace da idu u Vrsac u sred sezone da igras tekmu, ne radis dobro.

            Comment


            • I prica imamo budzet 6,2 miliona??????????
              A igraci prime 4 plate za celu sezonu?????
              Nidje veze.

              Comment


              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                Nema govora. Hocu da se pronadje jedna izjava Nebojse Covica tokom prosle sezone, o tome da ce biti novog ciklusa i rasprodaje igraca. To ne postoji, ta prica je tek na leto postala aktuelna. Covke je samo pricao o ekipi za F4, korak dalje bla bla bla. Takodje nista u vezi Radonjica se nije dovodilo u pitanje.

                Kako neko moze da uradi svoj maksimum ako klub kolaps dozivi finansijski i mora da se posere na sav svoj rad do tada? Mnogo puta sam pricao i necu da se ponavljam. Brate daj realan budzet, pokazi te ugovore sponzorske koje imas, na osnovu cega budzis tih 4+ miliona za EL, pa da vidimo. Dakle ako te neko ispalio za sponzorstvo i ostao si kratak, pa imas valjda ugovor da ga jebem. Idi naplati te pare. Nece da plate, pa brate izadji i kazi, Zajebao nas MTS i sl. Skupi petlju, nemoj da budes podguzna muva. Koj ce ti kurac sponzor koji te prodaje i ne daje ti kintu.

                Ocaj zivi je uradjena sezona u celom klubu. Uz sve to organizaciono ne napredujemo. Praznije su sve hale, manje smo prisutni u medijima, nema partnerstava i saradnje sa drugim manjim klubovima na razvoju igraca i sporta, nema saradnje sa kvalitetnim scouting i big data sluzbama. Zarobljeni smo u 1980ima kada je u pitanju pristup kosarci i ekipa se sklapa sa igracima iz jedne agencije.

                Opet kazem, ako nam je to maksimum, da predjemo na bocanje...
                Nije ni mogao da da izjavu oko novog ciklusa pre razgovora sa Gospodarom.
                Kad mu je bilo jasno da nema ništa od servisiranja dugova od strane države ušlo se u "novi ciklus".
                Nema ni realnog ni nerealnog budžeta kad ti je država finansijer. Ne znam da li živiš i radiš u Srbiji, ali pravila kod nas su jako zajebana kad je reč o poslovanju bilo kog privrednog subjekta, i menjaju se as we speak. Sve je to kudikamo složenije kada su u pitanju sportski klubovi.
                Kažeš, izađeš u medije i napušiš MTS, zato što su te krajcovali. Ma ima da te nema, ne biva šut sa rogatim.
                Pogledaj emisiju Dobar, loš, zao TV Šabac gde je gost Miša Brkić, jedan od najeminentnijih ekonomskih novinara, verujem da si čuo za njega. Kaže, ko su tajkuni? Oni koji rade u postojećim uslovima, kakvi god oni bili, i ko god bio na vlasti. Oni koji prihvataju pisana i nepisana pravila. Pravi razliku između njih i onih koji se obogate samo za vreme jedne vlasti i posle nestanu. Čović je jedan od tih koji je vrlo dobro shvatio sva pravila igre.
                Koje su solucije?
                Ozbiljnije finansiranje države nego do sada ili prava i potpuna privatizacija kluba.
                S tim da sam pesimista da će se bilo jedno ili drugo desiti. Prvo neće, jer jednostavno država nema potrebu da daje više nego do sada, a i ne finansiramo se samo mi tim nivoom novca. Drugo se neće desiti, jer su uprave klubova politički plen koga će se teško odreći, ne vidim mehanizam da neko natera ovu ili bilo koju sledeću vlast da to uradi. Znači, ipak Boćarski klub" Crvena Zvezda".
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Dekkarde opet alibi odgovor. Nema sta da pricamo, prosto je.

                  - Gde je strategija za razvoj, marketing i sl. za KKCZ? Jel je ima na sajtu? Jel predstavljenja nekada javnosti, posto su dravni klub?
                  - Gde su godisnji izvestaji (ukljucujuci i finansijski)?
                  - Gde su ugovori o tim sponzorstvima?

                  Odgovor je prost. Ne zele tako da posluju jer takav nacin poslovanja povlaci i direktno pitanje indvidualne i kolektivne odgovornosti za mnoge stvari. Takodje ne moze do te mere da se mucka i krade, i dogovaraju transferi. Ne zelim da slusam vise o Srbiji i njenoj situaciji kao nesto sto povlaci sve te stvari. Ako ne zelis ne moras da radis na taj nacin. OK neces imati 4 miliona virtualnih, ali imaces nekih svojih realnih. Ne moras da surujes sa jednom agencijom. Nista od toga ne moras da radis, ali ti hoces.

                  Dok je tako, on moju podrsku nece da ima. Makar natera Gospodara da mu da 500miliona i budemo prvaci Evrope...

                  Comment


                  • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                    Ma mi smo svake godine pravili ,,ocekivani budzet,,.
                    Pricao je Covic o tome.
                    Primera radi on planira 1,5 miliona od prihoda iz Arene, sezonskih itd.
                    Onda se ispostavi da umesto 15 utakmica igramo 10 u Areni i.odma se racuna u minusu smo 500.000????????
                    Ovo je baš epski bezobrazluk. Razumem da ga kriviš za sve , ali jbiga ne mogu da razumem da si (ste) zaboravili koliko puta smo oterani iz Arene...OEBS , futsal , vaterpolo, atletika...Tad su karte za Pionir prodavane za pet minuta.

                    Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

                    Comment


                    • Problem privatizacije nije u KKCZ vec u dva fudbalska kluba koja nema trika da budu privatizovana....oni bi morali biti prvi na radaru a to se nece desiti nikada u Srbiji...dok ne mora...Kao sto je Janakopulos bio rekao, moralo je ispod zita, cak i da to sto je rekao nije istina..to je u praksi tako,a verujem da je istina...a kad je on odustao, to znaci da nije neka ''sica'' lova...PLatio bi on da je to normalna cifra...

                      Zvezda je easy brend i veliki marketing ili zajebancija za pijane miljiardere..Ima primera gde strani miljiarderi, milioneri ulazu u kosarkaski klub npr Cantu...on je to uzeo zato sto je kosarkaski grad, uzeo je 65% kluba..Gerasimenko..dal mu zena ili sestra vodi klub dok su njega vijali rusi po nekim optuznicama ali skroz nebitno...daj se zajebava,cak je i igra za Red Octobar neke utakmice..itd...Da ima miga da moze, bez brige da bi neko to primetio i probao da uzme...Mali broj klubova ima toliko navijaca, kao sto ima KKCZ i to je dobar mig....

                      U principu uvek ima ko, samo se ovde spinuje, eto ako ima nekog nadjite ja sigurno necu vuci za RUKAV, pa predsednik je u moranju da trazi resenja ako nema sam, ta izjava i daj mi 500k dovescu ti centra su zajebancija......

                      Mi smo sad propustili bas lepu sansu za nesto vise, ali to je Srbija jbga...spinovanja i sranja...oni prosto ne zele to nikome da daju....itd itd..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                        Ovo je baš epski bezobrazluk. Razumem da ga kriviš za sve , ali jbiga ne mogu da razumem da si (ste) zaboravili koliko puta smo oterani iz Arene...OEBS , futsal , vaterpolo, atletika...Tad su karte za Pionir prodavane za pet minuta.

                        Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
                        Slusaj niko tebe nije oterao iz Arene. Nisi rezervisao i platio termine!!! Ako ce neki dogadjaj 3-4 dana da je napuni, a ti hoces termin u njoj za jedno vece, pa ko ce istu da ti da. Zato klubovi treba da imaju svoje arene.

                        Nismo mi vlasnici te Arene pa da imamo pravo na nju. Oni gledaju da stalno imaju dogadjaje u istoj, da bude sto vise ispunjena. Ti ako kao klub nemas para da izbukiras sve termine kad ti izadje raspored, i da to zatvoris pre pocetka sezone, onda nema sta da trazis tamo. Pravi svoju arenu...

                        Comment


                        • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                          Ovo je baš epski bezobrazluk. Razumem da ga kriviš za sve , ali jbiga ne mogu da razumem da si (ste) zaboravili koliko puta smo oterani iz Arene...OEBS , futsal , vaterpolo, atletika...Tad su karte za Pionir prodavane za pet minuta.

                          Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
                          Bezobrazluk????????
                          Pa jesam ja planirao budzet ili on?????????
                          Evo neka ja budem kriv.

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Slusaj niko tebe nije oterao iz Arene. Nisi rezervisao i platio termine!!! Ako ce neki dogadjaj 3-4 dana da je napuni, a ti hoces termin u njoj za jedno vece, pa ko ce istu da ti da. Zato klubovi treba da imaju svoje arene.

                            Nismo mi vlasnici te Arene pa da imamo pravo na nju. Oni gledaju da stalno imaju dogadjaje u istoj, da bude sto vise ispunjena. Ti ako kao klub nemas para da izbukiras sve termine kad ti izadje raspored, i da to zatvoris pre pocetka sezone, onda nema sta da trazis tamo. Pravi svoju arenu...
                            Daj Manny budi ozbiljan...sva ta događanja je organizovala država. Sećaš se valjda koliko je trajalo postavljanje atletske staze , bazena...Nije Arena samostalna , nego JP u nadležnosti Grada

                            Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Nisam bas u toku, ove godine koja su se sva prventva odigrala u Areni, zadnjih 4-5 meseci...
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                                Daj Manny budi ozbiljan...sva ta događanja je organizovala država. Sećaš se valjda koliko je trajalo postavljanje atletske staze , bazena...Nije Arena samostalna , nego JP u nadležnosti Grada

                                Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
                                Pa sam si rekao. Jel drzava nesto duguje Zvezdi? Ja da sam JP koja ima tu arenu, prvi cilj bi mi bio da je sto vise vremena puna i da generise vise prihoda. Drugi cilj bi mi bio da ima veliki izbor razlicitih dogadjaja. Dakle malo muzika, malo ovaj sport, malo onaj itd. Zasto bi drzava bilo sta dugovala Zvezdi? Zasto bi JP trebalo da stavi Zvezdu na listu prioriteta. Bolje je i za sam grad da svi ti razliciti dogadjaji se odvijaju, nego da eto Zvezda igra u Areni uvek.

                                Problem je drugi. Zasto KK nije usao ni u pocetnu fazu projekta izrade svoje arene? Jel to nova situacija da ne mozemo do arene? Zasto nije uradjena studija, pronadjene lokacije i uradjen bar idejni projekat? Zasto nije se krenulo od necega da se proba da se napreduje. Ta arena bi mogla da donosi novac i KK, RK i sl.

                                Niko Zvezdi nista ne duguje, niti je neko oterao...

                                Comment

                                Working...
                                X