Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Treba i juniore plaćati i dugove vraćati.
    Dulu treba još 100.000 evrova vratiti.
    a BAT-ice traže još milion.
    Biće zajebano ako limar vrati firmu u prisonicu.

    Comment


    • Originally posted by Storm View Post
      Da je tako FK gledao nikad ne bi bili prvaci Evrope. Srbija je malo trziste. Region (pogotovo Srbi iz Cg i Rs) nisu stranci. Svi (ili bar vecina) ce igrati za Srbiju ako ih pozovu na vreme. Mi treba da tezimo da talente iz regiona privucemo, a ne da ih oteramo jer nisu iz Srbije.
      Sto pricas druze, crnogorski Srbi imaju svoju drzavu Crnu Goru. Istog dana priznata kao i Srbija. Zasto bi igrali za Srb? Zasto bi moj sin kao Srbin-Crnogorac igrao za Srbiju?

      Comment


      • Prvo opredeli se, šta si, ko si, pa onda javi mi se ponovo.

        I neka je priznata, ja nisam zaboravio da moj otac i moje tetke nisu imali prava glasa na tom referendumu jer su bili prijavljeni u Srbiji, dok su CG abanci iz Bruklina čater letovima dolazili da glasaju za Milovu takozvanu "nezavisnu" CG.

        Comment


        • Prvo opredeli se, šta si, ko si, pa onda javi mi se ponovo.

          I neka je priznata, ja nisam zaboravio da moj otac i moje tetke nisu imali prava glasa na tom référendumu jer su bili prijavljeni u Srbiji, dok su CG abanci iz Bruklina čater letovima dolazili da glasaju za Milovu takozvanu "nezavisnu" CG.

          Comment


          • Svakako da nije bilo sve fer ali ne pricam o tom datumu , nego koji vijek ranije.....a to ko sam sto sam...to je malo nisko..znas...nije vrijedno reakcije
            Last edited by Nemam_ti_kad; 08-02-21, 11:09.

            Comment


            • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
              Sto pricas druze, crnogorski Srbi imaju svoju drzavu Crnu Goru. Istog dana priznata kao i Srbija. Zasto bi igrali za Srb? Zasto bi moj sin kao Srbin-Crnogorac igrao za Srbiju?
              Srbi iz BiH u 99% slucajeva ce izabrati Srbiju iz nacionalnih razloga, jer nece da igraju za himnu i zastavu bez znacenja i tezine. U Cg je stvar slozenija i necu tu da cackam. Ali postoje ljudi i iz Cg koji ce pre da izaberu Boze pravde i trobojku. Nije ih malo. Kao sto ima i ljudi iz Srbije koji igraju za vas. Svako bira kako mu srce kaze.

              Comment


              • Nema sta da se cacka, svako igra za onog za koga zeli i oseca da igra.

                @Nemam ti kad - tvoj sin ako je Srbin na konto toga ima pravo da igra za Srbiju, kao sto ima i za Crnu Goru jer je rodjen u Crnoj Gori, i njegovo je pravo da odluci za koga ce da igra. Zasto si tako iskljuciv? Ne razumem majke mi, i ne slazem se.
                Last edited by mmajstor; 08-02-21, 11:55.

                Comment


                • Originally posted by mmajstor View Post
                  Nema sta da se cacka, svako igra za onog za koga zeli i oseca da igra.

                  @Nemam ti kad - tvoj sin ako je Srbin na konto toga ima pravo da igra za Srbiju, kao sto ima i za Crnu Goru jer je rodjen u Crnoj Gori, i njegovo je pravo da odluci za koga ce da igra. Zasto si tako iskljuciv? Ne razumem majke mi, i ne slazem se.
                  Oni bre imaju problem s tim da jedna majka rodi dva brata razlicite nacije. Jedan okoreli Milovac, a drugi peva Djurisicu mlad majore. To je tragedija tih ljudi dole i ja razumem zasto se balansira. Zato ih ne cackam. Ne stajem im na muku. Ali ono sto znam je da ih ja volim kako se god zvali, jer moj pradeda ne bi presao Albaniju da njihov pradjed nije pogin'o na Mojkovcu. I boli me kurac za politiku. To osecanje se promeniti nece.
                  Last edited by Storm; 08-02-21, 12:08.

                  Comment


                  • Gusimo temu...ja cu samo jos ovo napisati. Da li ste vi realni? O cemu pricate? Imam utisak da su pogledi danasnje omladine u zadnjih 30 godina posli u pm. Zasto bi ja kao Srbin iz CG (Crnogorac) u danasnjem trenutku imao ijedan razlog da igram za SRB? Nemam ni jedan. Ni sada , ni istorijski gledano. Kakve veze imam ja sa Beogradom? Jasno je da je izbor slobodan, to niko ne osporava samo ne mogu da prihvatim te stavove i poglede na svijet. Kakve veze ima moj pradjed Srbin sa Srbijom danasnjom? Nasi pradjedovi su stvarali Crnu Goru, kasnije kraljevinu Jugoslaviju..itd itd..

                    Comment


                    • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                      Gusimo temu...ja cu samo jos ovo napisati. Da li ste vi realni? O cemu pricate? Imam utisak da su pogledi danasnje omladine u zadnjih 30 godina posli u pm. Zasto bi ja kao Srbin iz CG (Crnogorac) u danasnjem trenutku imao ijedan razlog da igram za SRB? Nemam ni jedan. Ni sada , ni istorijski gledano. Kakve veze imam ja sa Beogradom? Jasno je da je izbor slobodan, to niko ne osporava samo ne mogu da prihvatim te stavove i poglede na svijet. Kakve veze ima moj pradjed Srbin sa Srbijom danasnjom? Nasi pradjedovi su stvarali Crnu Goru, kasnije kraljevinu Jugoslaviju..itd itd..
                      Nisu im dali da se ujedine. Kad su dobili dozvolu velikih sila ujedinili su se. No nebitno. Pitaj Andriju Prlainovica i Dusana Mandica (oni mi padose na pamet) zasto kao Novljanin i Kotoranin igraju za Srbiju. Ima jedno 200.000 dole onih koji ce to isto da urade ako ih Srbija pozove. Tako da, samo prihvati da postoje i oni i sve ok. Ima i suprotnih primera koliko hoces...
                      Last edited by Storm; 08-02-21, 12:17.

                      Comment


                      • Originally posted by Storm View Post
                        Srbi iz BiH u 99% slucajeva ce izabrati Srbiju iz nacionalnih razloga, jer nece da igraju za himnu i zastavu bez znacenja i tezine. U Cg je stvar slozenija i necu tu da cackam. Ali postoje ljudi i iz Cg koji ce pre da izaberu Boze pravde i trobojku. Nije ih malo. Kao sto ima i ljudi iz Srbije koji igraju za vas. Svako bira kako mu srce kaze.
                        Keep on dreamin'. Jel je to razlog što samo mali broj njih imaju državljanstvo Srbije pre 16. rođendana, a bez toga ako želiš igrati za Srbiju, možeš samo kao naturalizovan igrač. A samo jedan naturalizovan ima pravo nastupa u svakoj selekciji.

                        Želje su jedno, istina je drugo. Trenutno KSS nema skoro nikakve šanše da pokupi takozvane "late-bloomer-e" iz RS. Jer ćim se pojavi neki malo talentovaniji igrač, koji u tom trenutku nema mesta da igra za nas, on odmah prihvati da igra za BiH.

                        Da ne pričam o ekstremnim slučajevima, poput Nikoline Milić ili Marica Gajić koje je trener Milorad Nadaždin iz Trebinja pozvao u juniorskoj (U18) repki BiH kad su imale 15, odnoso 14 godina i tako prilično oslabio našu žensku selekciju.
                        Last edited by serbianhoops; 08-02-21, 13:35.

                        Comment


                        • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                          Gusimo temu...ja cu samo jos ovo napisati. Da li ste vi realni? O cemu pricate? Imam utisak da su pogledi danasnje omladine u zadnjih 30 godina posli u pm. Zasto bi ja kao Srbin iz CG (Crnogorac) u danasnjem trenutku imao ijedan razlog da igram za SRB? Nemam ni jedan. Ni sada , ni istorijski gledano. Kakve veze imam ja sa Beogradom? Jasno je da je izbor slobodan, to niko ne osporava samo ne mogu da prihvatim te stavove i poglede na svijet. Kakve veze ima moj pradjed Srbin sa Srbijom danasnjom? Nasi pradjedovi su stvarali Crnu Goru, kasnije kraljevinu Jugoslaviju..itd itd..
                          Odgovor na sve ovo mozes dobiti kada odgovoris na pitanje zasto kazes da si Srbin, kada ne zivis niti kao sto kazes nemas nikakve veze sa Srbijom? Jel si siguran da nemas nikakve istorijske veze sa Srbijom, cak ni to sto smo do pre 13 godina ziveli u zajednickoj drzavi?

                          Srbija je valjda maticna drzava svih Srba pa ne znam kako se to neko moze osecati Srbinom, a u isto vreme misliti da je jedino normalno Srbiju dozivljavati isto kao npr. Sloveniju ili Madjarsku? Meni to isto ne ide u glavu.
                          Last edited by mmajstor; 08-02-21, 14:45.

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            Odgovor na sve ovo mozes dobiti kada odgovoris na pitanje zasto kazes da si Srbin, kada ne zivis niti kao sto kazes nemas nikakve veze sa Srbijom? Jel si siguran da nemas nikakve istorijske veze sa Srbijom, cak ni to sto smo do pre 13 godina ziveli u zajednickoj drzavi?

                            Srbija je valjda maticna drzava svih Srba pa ne znam kako se to neko moze osecati Srbinom, a u isto vreme misliti da je jedino normalno Srbiju dozivljavati isto kao npr. Sloveniju ili Madjarsku? Meni to isto ne ide u glavu.
                            Nidje veze iskreno. Mogu samo odgovoriti u svoje ime. Naravno da Srb ne dozivljam isto kao ove sto si naveo niti sam to spomenuo. Srbija nije maticna drzava svih Srba jer postoje ljudi koje si se osjecaju tako u drzavama regiona a nisu tu gdje su dosli iz Srbije nego su autohtoni zivalj. Makar meni. Volim je najvise ali posle Crne Gore. Smatram je najblizom meni ali naravno posle CG. Tokom istorije zivjeli smo i u zajednickim i u odvojenim drzavama. To su vec neke druge stvari.

                            Comment


                            • Pa ljudi razlicito dozivljavaju stvari, ja razumem da ti dozivljavas onako kako dozivljavas, al sam se zacudio zasto ti toliko smeta ako nekom vise znaci poreklo od drzave u kojoj živi pa se time sablaznjavas?

                              Masa ljudi, medju kojima i ja, smatra da za reprezentaciju igras zbog ljudi, a ne zbog drzavnog aparata koji je uglavnom predmet politickog prekrajanja granica. Dakle ti kazes da si Srbin - Crnogorac, a ovde imas Srba - Beogradjana, Srba - Pirocanaca, Srba - Banacana, Srba - Sremaca, Srba iz republike Srpske itd, i svima nam je zajednicki onaj prefiks, pa iz tog razloga dozivljavamo reprezentaciju Srbije kao svoju. Ako pitas sta imas zajednicko sa Beogradom - imas zajednicko to sto i ovde vecinski i od vajkada zive Srbi, kao sto si i ti Srbin.

                              Sa druge strane iskreno pitanje - da li si one uspehe od 95e do 2002e dozivljavao kao svoje samo zbog Paspalja Drobnjaka, Bulatovica ili si i na Djordjevica, Bodirogu i Stojakovica gledao kao na svoje? To je bas interesantno pitanje jer su ti djedovi i pradjedovi bili isti pre 20 godina kao sto su ti i sad.

                              A ako si ih dozivljavao kao svoje ono sto je danas razlika u odnosu na to vreme jeste sto je jedan cika u politici, iz politickih i interesnih razloga stavio drzavnu granicu izmedju Srbije i Crne Gore umesto republicke. Nema druge razlike, sve je isto... pa da li je onda to dovoljan razlog da sve te iste ljude odjednom dozivljavas kao strance i da se sablaznjavas ako neko ko je Srbin iz Crne Gore zeli da reprezentuje sve Srbe igrajuci za Srbiju?
                              Last edited by mmajstor; 08-02-21, 15:45.

                              Comment


                              • Pojednostavljujes mmmajstore. Crna Gora je srednjovekovna drzava. Tamo su se ljudi zvali Crnogorci i pre par vekova. Nisu negirali svoje srpsko poreklo, ali su bili narod Crnogorci. Sumadinci nisu bili narod Sumadinci, Srbi iz Bosne su uvek bili Srbi itd. Crnogorci imaju puno pravo da budu Crnogorci ako zele. Ali isto tako imaju pravo i da budu Srbi i Srbiju vole jednako ili nekad mozda i malo vise od Crne Gore. Ja imam prijatelje koji se naljute kad mu kazes da je Crnogorac, a imam i one koji insistiraju na tome. Mozda je ova definicija Srbin-Crnogorac i jedina prava definicija, da se taj pravoslavni zivalj dole ne deli i da bude jedinstven. To svima ide u prilog. Zovite se kako hocete, samo nemojte praviti podele i nemojte da na antisrpstvu pravite identitet kao sto je to Milo pokusao. Hvala Bogu, pa mu nije uspelo. Uspeo je samo Cetinjane da zatruje. Ostali su mu ipak porucili da ne udara na Srbiju.

                                Comment

                                Working...
                                X