Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Victor BG View Post
    Sta ces ako Covic izvadi ugovor? Da bi igrao EL moras imati ciste papire. Sad zamisli situaciju gdje mi ne mozemo da platimo platu vecu od 400k a za Voldena dajemo 450k obestecenje?
    Razmislis li prije nego napises nesto?
    Bitno je da moderator meni brise postove jer sam to isto napisao. A Kupera pustaju da sere sta hoce.

    Comment


    • Originally posted by Cassius Clay View Post
      Zašto bih ja iselio bilo koga bilo odakle? U Vojvodini žive divni ljudi. Ubijaju te predrasude neke da su patriote etnički čistači.

      Meni je baš lep taj šarolik sastav u Vojvodini, nemam ništa protiv. Svaka država ima nacionalne manjine, i dok su manjine civilizovane kao taj narod u Vojvodini, ja nemam nikakav problem.

      Štaviše, Madjari su uvek uključeni u politički život i to srdačno podržavam.

      S druge strane, Albanci sa Kosova imaju svoju matičnu državu Albaniju, a narodi sa matičnom državom nemaju pravo na samoopredeljenje sve da ih je 2 miliona na KiM a 0 Srba. Jer imaju matičnu državu. Mogu da budu samo najveća nacionalna manjina.

      I ni to ne bi bio problem zaista, da oni žele da se integrišu. To što su oni na nižem stupnju civilizacijskog razvoja od Madjara, Rusina, Slovaka i ekipe i zato što se ponašaju kao zveri, to je njihov problem.

      Nisam ja čistač teritorija. Republika Srbija je država svih njenih gradjana i ima mesta za svakoga ko poštuje istu.

      Kome se ne svidja, ne mora da živi ovde. Ima i Srba u okolnim državama pa moraju da poštuju narod čija je zemlja i slično. Ne mogu Srbi u Hrvatskoj da se žale na hrvatsku himnu da ih vredja, isto kao što ni naše nacionalne manjine ne mogu to da rade.

      Ne znam gde si ti mene video da ja hejtujem Vojvodinu? Meni Vojvodina uopšte nikada nije bila predmet razmišljanja niti bilo čega.

      Prema istraživanjima u SAD i statistikama koje možeš naći na internetu oko 20% ljudi u SAD su ateisti i slično. S tim što ko je tamo vernik on stvarno veruje. U Srbiji je realan procenat ateista preko 50-60% kao i u Evropi. Ljudi se samo nominalno deklarišu dok su tamo religiozne zajednice ozbiljno shvaćene, ljudi se okupljaju sedmično, i ima dosta denominacija, pre svega hrišćanskih.

      https://faithit.com/philadelphia-eag...ring-millions/

      Ovo ti je tipičan primer prosečnih Amerikanaca, verujući ljudi, dok naši sportisti "pravoslavci" razmenjuju starlete i splavove, Wentz i Foles su sa ekipom proučavali Bibliju. Ne treba reći da su postali šampioni.


      Sent from my iPhone using... using my brain cells
      Sprdam se, ali bas zbog te razlicitosti ljudi se ne vezuju u velikoj meri za crkvu nego prihvataju razlike. Zato sto ako su vezani za veru, to ih vise udaljava od naroda sa kojima zive.

      Pogresno skroz izvlacis statistiku, Ameri itekako umeju to da prikriju njihov ateizam. Bukvalno rade zbog ljudi oko njih, a ne zbog sebe. Postoji kod njih i sirok dijapazon. Dok se kod nas gleda crno na belo. Ili si vernik ili ateista. Kakvi su Ameri vernici? Pa vecina njih nikakvi. 1000 ratova u proslosti se desavalo zbog vere i narodu je preko kurca da kroz iste stvari prolazi ponovo. I kada imas finansijski prosperitet, ti ne samo da ces gledati barem da ispostujes svoj narod, nego ces i druge vere koje postoje unutar tvoje zemlje ispostovari.

      I pritom ne zivis u Americi, a vecina ljudi verovatno ima slicna razmisljanja o papi kao sto nasi imaju patrijarhu zbog njihove politicke pozadine. Ljudi nisu slepi i itekako razdvajaju veru i obicaje od osoba koje su na polozajima i predstavljaju tu veru. I pritom tamo svaka rec ima svoju tezinu i ko god da napadne cak i popa preko drustvenih mreza, mediji ce to primetiti i onda cete ubaciti u masinu iz ugla javne licnosti.
      Last edited by Ricma; 27-06-20, 14:25.

      Comment


      • Originally posted by Ricma View Post
        Sprdam se, ali bas zbog te razlicitosti ljudi se ne vezuju u velikoj meri za crkvu nego prihvataju razlike. Zato sto ako su vezani za veru, to ih vise udaljava od naroda sa kojima zive.

        Pogresno skroz izvlacis statistiku, Ameri itekako umeju to da prikriju njihov ateizam. Bukvalno rade zbog ljudi oko njih, a ne zbog sebe. Postoji kod njih i sirok dijapazon. Dok se kod nas gleda crno na belo. Ili si vernik ili ateista. Kakvi su Ameri vernici? Pa vecina njih nikakvi. 1000 ratova u proslosti se desavalo zbog vere i narodu je preko kurca da kroz iste stvari prolazi ponovo. I kada imas finansijski prosperitet, ti ne samo da ces gledati barem da ispostujes svoj narod, nego ces i druge vere koje postoje unutar tvoje zemlje ispostovari.

        I pritom ne zivis u Americi, a vecina ljudi verovatno ima slicna razmisljanja o papi kao sto nasi imaju patrijarhu zbog njihove politicke pozadine. Ljudi nisu slepi i itekako razdvajaju veru i obicaje od osoba koje su na polozajima i predstavljaju tu veru.
        Najviše komuniciram sa ljudima iz SAD posle Balkanaca, znam i sa fpn, znam i sa predmeta religija, potvrdilo se iz mnogih izvora. Generalno oni imaju taj termin zajednice, bilo religiozne ili ovako, ma iz kojih motiva to radili, mnogo njih praktikuje to u šta veruje. A ovde mali broj ljudi, svi su vernici na papiru.


        Sent from my iPhone using... using my brain cells

        Comment


        • Originally posted by Cooper View Post
          Nije samo obestecenje 450k, vec 150k, a 300k je trebao da ima u ovoj sezoni, 250k je imao u prvoj.

          Tako da je ukupna zarada 450k, ali opet trazice se jeftiniaj resenje u ranguu 200-250k.

          Kori ce u novom klubu imati 500k.
          Cestitke, zasluzio je da nekog izmuze.
          Izgleda da pojedini novinari čitaju ovaj forum.

          Jedan takav je odmah na jednom portalu objavio ovo što si napisao.

          Al ih zajebava Kuper.

          Comment


          • Cooper legenda. Ali na kraju dana, on zna da je Voldenovo placanje obestecenja - ustvari Voldenove zaostale plate. Decko dolazi da igra EL za malo veci novac jer je dobar deo obestecenja pokrio zaostalim platama.

            Demonstracija sile, jos da gepekujemo kojeg sudiju, i isti smo kao oni 2000ih.

            Koliko je ovo sve Vucica tada bolelo, mozemo da vidimo da im knjiskim primerom sve sa kamatom vraca. Kako ih lozi, kako ih fintira, sta im radi, ovo je iz udzbenika sicilijanske vendette.

            Jahali, jahali, hvalili se, 13. u kosarci, 6-7 u fudbalu i onda im dodje Vucic. Mogu da se pozdrave i da su najtrofejniji kk u drzavi, sto se tice domace lige.

            Comment


            • Može i ono Cooperovo obeštećenje ali da se slika sa ovom majicom

              Comment


              • Iako ne volim što im ulazimo u igrača, nekako je to i zasluženo ali ono gde smo mi navijači KK CZv najjači to je ovaj period dovođenja igrača.
                Sve više sebe hvatam kako se iz godine u godinu ložim leti da ćemo u EL dogurati do F4, prošetati kroz ABA i uvek se NČ potrudi da to ne bude baš tako lagano... već nam pojede džigericu raznim user potezima tipa junior, tipa Alempije prepodobni i slično. Ovaj put, za sada deluje idealno - i to me plaši.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Originally posted by Ganac View Post
                  Iako ne volim što im ulazimo u igrača, nekako je to i zasluženo ali ono gde smo mi navijači KK CZv najjači to je ovaj period dovođenja igrača.
                  Sve više sebe hvatam kako se iz godine u godinu ložim leti da ćemo u EL dogurati do F4, prošetati kroz ABA i uvek se NČ potrudi da to ne bude baš tako lagano... već nam pojede džigericu raznim user potezima tipa junior, tipa Alempije prepodobni i slično. Ovaj put, za sada deluje idealno - i to me plaši.
                  U sezonama kad smo imali stabilnost, trenera i igracki kadar koji je on birao, sezone su bile melem. Setali smo se kroz aba i borili za top8. Ova sezona mirise na to. Trebace strpljenje dok se sve to ne uklopi, ali od decembra bi gazenje po regionu moglo da pocne. A EL... Moglo bi se do top8 opet.
                  Last edited by Storm; 27-06-20, 17:36.

                  Comment


                  • Originally posted by Karamazov View Post

                    Al ih zajebava Kuper.
                    Ali reci kako sam isponižavao ove vaše kvazi insajdere...
                    Em ih vrti skraceni, em ih ovde Coop šeta.

                    Teški dani za dotične.
                    Ali možda se smilujem pa da prećutim neku....

                    Comment


                    • Ima jos igraca u KKP koji su interesantni CZ.

                      Jedan Amer i jedan mladi iz Mladosti

                      Ne staj Nebojsa, zadaj im poslednji udarac!

                      Comment


                      • Originally posted by FKCZ View Post
                        Ne staj Nebojsa, zadaj im poslednji udarac!
                        Nije to bas viteski - U pobedi se ne ponesi a u porazu se ne ponizi.

                        Comment


                        • Setih se Bogdanovica, Vujanica, Robertsa, pa me zal prodje...

                          Comment


                          • Nije ovo ta Zvezda...

                            Comment


                            • Slažemo se.
                              Neka potraje ovako.

                              Comment


                              • Jao Kuperu, kad od muke ne znate sta cete onda krecete da nismo Zvezda nego FMP. Tada znam da vas zavist i zloba pojede iznutra. Sledeci korak su kletve i pominjanje porodice. Takvi ste vi ljudi uglavnom.

                                Comment

                                Working...
                                X