Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Medju Hrvatima nisam još naleteo na nekoga da navija za Srbiju, što slika, klip, blog, komentar, baš ništa..

    Kad ga budeš pronašao podeli ga ovde na forumu da ga proglasim za poslednjeg mohikanca a ovih ostalih 3 999 999 Hrvata da proglasiš nenormalnim zato što ne navijaju za nas.

    Razliku izmedju piksle i terase mi ne objašnjavaj.
    Piksla ne može da bude ograničena, može samo da bude prazna i puna.
    Last edited by Chiwwi; 26-08-19, 22:36.

    Comment


    • POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

      Ovaj ceo post je poprilična glupost.
      NIKAD rivalstvo između reprezentacija ne može da bude tom nivou kao između večitih rivala klubova iz iste države, često i grada, imamo primere širom Evrope kako u fudbalu tako i u košarci. To je pod jedan.
      Pod dva, upravo je navijanje za klubove sve suprotno nacionalizmu i šovinizmu, jer imaš igrače različitih nacionalnosti i veroispovesti u istom dresu, jedini odlučujući kriterijum je kvalitet tog sportiste i to je zapravo najčistiji vid privrženosti nekom sportu, jer ti gledaš svoj klub, uživaš u igri i raznolikosti, mešanju kultura a sve ih povezuje kvalitet koji poseduju, koji prikazuju na terenu i izgaranje za dres koji nose a koji za svakog navijača predstavlja pripadnost sistemu vrednosti koji ide uz taj klub. Neuporedivo sa bilo kojim surogatom sporta koje reprezentacije predstavljaju.
      Last edited by dekkard; 26-08-19, 22:47.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Da navijanje za klubove je suprotno nacionalizmu kao npr. Seltik i Rendžers..

        Slučajno su navijači Seltika Irci kao što slučajno navijači Rendžersa drkaju na kraljicu..

        Ajde nastavi da nas ubedjuješ da je mržnja izmedju Grobara i Delija ok a da je ljubav izmedju Srba i Hrvata normalna.

        Možda otmu nobelovu nagradu za mir od Martija Ahtisarija i dodele je tebi.
        Last edited by Chiwwi; 26-08-19, 22:58.

        Comment


        • Ako svoj identitet ogranicavas za jednu grupu, sasvim je svejedno da li ta grupa predstavlja klub ili drzavu, jer podrazumevas da je veca vrednost pripadati toj a ne nekoj drugoj grupi, sto je osnovna pretpostavka svake ksenofobije koja u ekstremima moze (ali i ne mora) preci u sovinizam.

          Reprezentacije nose veci rivalitet jer okupljaju mnogo veci broj navijaca iz celog sveta iz prostog razloga jer u tim takmicenjima ima vise fer pleja. Kvalitet nije ogranicen novcem kao u klubaskim takmicenjima pa jedan siromasni Brazil moze biti velesila u fudbalu a jedna Srbija velesila u kosarci, i onda su to takmicenja sa kojom se mogu identifikovati ljudi sirom sveta, a ne samo najbogatiji. Upravo zato su olimpijada i sp u fudbalu najgledaniji sportski dogadjaji u svetu, a ne liga sampinjona ili evroliga, ili NBA.

          Comment


          • Jedva cekam da Uros sutra dodje na ovu temu.
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Ne upotrebljavaj termine ako ne znaš njihovo značenje. Ksenofobija označava isključivo mržnju/strah prema strancima. Ako imaš ekipu punu stranaca jasna je dimenzije gluposti koja je napisana.
              I ostatak onoga što si napisao je poprilična nebuloza i ne vredi komentarisati.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Pod dva, upravo je navijanje za klubove sve suprotno nacionalizmu i šovinizmu, jer imaš igrače različitih nacionalnosti i veroispovesti u istom dresu, jedini odlučujući kriterijum je kvalitet tog sportiste i to je zapravo najčistiji vid privrženosti nekom sportu, jer ti gledaš svoj klub, uživaš u igri i raznolikosti, mešanju kultura a sve ih povezuje kvalitet koji poseduju, koji prikazuju na terenu i izgaranje za dres koji nosea koji za svakog navijača predstavlja pripadnost sistemu vrednosti koji ide uz taj klub. Neuporedivo sa bilo kojim surogatom sporta koje reprezentacije predstavljaju.
                Ovo tek sad vidim.


                Znači igrači klubova igraju za dres a ne za pare dok igrači reprezentacije igraju za pare a ne za dres..

                PLUS

                Taj dres kluba predstavlja neki sistem vrednosti dok dres reprezentacije ne..



                Idemo dek!!!

                Comment


                • To je samo zato sto ne razumes.

                  Oni za tebe nisu stranci jer cine deo one grupe koju si ti identifikovao kao svoju. Svi van te grupe (Partizanovci, Virtusovci, itd) su za tebe stranci koje podjednako dozivljavas kao sto neki sovinista srbin dozivljava stranca van srbije. Razlika je samo u grupi... ti si se identifikovao sa grupom koju cini jedan klub, a ovaj se identifikovao sa grupom koju cini jedna drzava. Izmedju vas nema ama bas nikakvih etickih razlika. Obojica pojedince unutar grupe dozivljavate kao svoje i vise vredne, a van te grupe kao strance i manje vredne.
                  Last edited by mmajstor; 26-08-19, 23:31.

                  Comment


                  • Dek će osnovati grupu pod nazivom "Navijači Zvezde koji mrze Grobare i ujedno navijaju za Hrvatsku"

                    Sistem vrednosti koji će deliti je sledeći:

                    1.Članovi moraju biti različite boje kože, dakle njih 4 max.
                    2.Moraju biti različite vere
                    3.Da budu različite nacije

                    Dakle Dek je Srbin hrišćanin vodja grupe, onda Kinez budista, Indijanac musliman i Nigerijac hinduista..

                    Takodje glavne aktivnosti će im biti šetnja po gradu i lepljenje etikete "nenormalan" na ledja ljudima koji ne navijaju za susednu reprezentaciju.

                    Prebijanje Grobara se podrazumeva.

                    P.S. Ovog Indijanca muslimana će i pronaći nekako ali Hrvata koji navija za Srbiju tu da ga vidim.

                    Comment


                    • Sad mi je jasan,njemu su Hrvati blizi od navijaca Partizana,on bi pre zapevao Tompsonove ustaske pesme nego jednu Partizanovu navijacku. Nadam se onda Dekkarde da si uputio javno izvinjenje Hrvatima zbog tuce na Maksimiru 1990. kao uvod u raspad SFRJ, ta ljubav i danas traje,najsvezija je izjava ljubavi ova u Kninu.

                      Comment


                      • a ovde vidim veselo ....

                        Comment


                        • Originally posted by Chiwwi View Post
                          Dale bi i Delije oba Čovića, Vučića i 5 zvezdinih zvezda da je Sale rgnuo onu trojkicu u njihovom dresu.

                          Ali generali otimaju i ne misle na boga..
                          Zašto bi mi trebali da balimo za SĐ i da patimo što nije igrao u Zvezdi? Imamo mi naše, njegov "kum" ili kum, Nebojša Ilić je dobro zatrpavao koš Partizana, jedan je i neponovljiv Duci, Guza koji je šmekerski igrao 1 na 5 i nije kukao ko treba da igra u repki...Moka, ona generacija koja je ovu igru popularisala u Jugi (Nebojša Popović i ekipa)...
                          Saša Đorđević kao selektor dok je na mestu selktora treba (mora) da ima podršku svih simpatizera košarke koji navijaju za Srbiju, kada ode da vodi klub, to je već stvar manekena.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            Ako svoj identitet ogranicavas za jednu grupu, sasvim je svejedno da li ta grupa predstavlja klub ili drzavu, jer podrazumevas da je veca vrednost pripadati toj a ne nekoj drugoj grupi, sto je osnovna pretpostavka svake ksenofobije koja u ekstremima moze (ali i ne mora) preci u sovinizam.

                            Reprezentacije nose veci rivalitet jer okupljaju mnogo veci broj navijaca iz celog sveta iz prostog razloga jer u tim takmicenjima ima vise fer pleja. Kvalitet nije ogranicen novcem kao u klubaskim takmicenjima pa jedan siromasni Brazil moze biti velesila u fudbalu a jedna Srbija velesila u kosarci, i onda su to takmicenja sa kojom se mogu identifikovati ljudi sirom sveta, a ne samo najbogatiji. Upravo zato su olimpijada i sp u fudbalu najgledaniji sportski dogadjaji u svetu, a ne liga sampinjona ili evroliga, ili NBA.
                            Vise fer pleja? Po cemu to? Ogranicen novcem..glupost, ovo je nacijom ograniceno..Brazil jedte bogata zemlja..

                            Olimpijada i sp jesu najgledaniji ali se desavaju leti kad nema dogadjaja i svake cetvrte godine. Besmisleno pises o repkama ..ciwawa je mnogo kreativniji pa cak i Mihajlo koji se prikljucio u 3:05.. uiv nisam da cujem sta je radio do tada.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Ja ne znam ko je ludji
                              Vi koji ste ispisali ovih 10+ stranica ili ja koji sam citao ove gluposti

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan9 View Post
                                Ja ne znam ko je ludji
                                Vi koji ste ispisali ovih 10+ stranica ili ja koji sam citao ove gluposti
                                Ivane prijatelju, kao sto vidis, da nema ove teme vecina ne bi imala sta da pise.
                                Otvaranje ove teme, kao i njeno dalje bitisanje ovde govori puno o ljudima koji pisu ovde, kao i generalno mentalitetu naseg naroda.

                                Comment

                                Working...
                                X