Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sami znate ko ste kad se pogledate u ogledalo, i koliko ima iskrenosti u toj "ravnodušnosti".
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Dali to znači kad ti navijaš za Hrvatsku protiv Engleske da mrziš Engleze?
      Zašto je uopšte normalno navijati za drugu zemlju ma koja to zemlja bila a nenavijati nenormalno?

      Ili zašto je nenormalno navijati za Brazil protiv Hrvatske?

      Comment


      • Ciwawa vs Dekkard round 22 go go go
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Aha nenavijanje za drugu drzavu nije kul, al je zato nenavijanje za drugu stranu brda vrlo kul. Jest tvoja drzava tvoja, al je brdo ipak brdo.

          Comment


          • Originally posted by Chiwwi View Post
            Nema ovde nikakve mržnje samo ravnodušnost i nenavijanje za drugu zemlju, državu, zastavu.

            Zašto etiketiraš ljude koje ne zanimaju druge reprezentacije kao nenormalne?
            Ovde može da stupi na scenu izuzetan tekst sociologa Alekseja Kišjuhasa, koji se odnosi donekle i o nama koji navijamo za neke klubove/reprezentacije.

            https://www.danas.rs/kolumna/aleksej-kisjuhas/mi-dobri/

            Comment


            • Originally posted by Chiwwi View Post
              Dali to znači kad ti navijaš za Hrvatsku protiv Engleske da mrziš Engleze?
              Zašto je uopšte normalno navijati za drugu zemlju ma koja to zemlja bila a nenavijati nenormalno?

              Ili zašto je nenormalno navijati za Brazil protiv Hrvatske?
              Zato što su nam Hrvati bliži u svakom pogledu, već sam pisao o tome. Engleza razumem jer sam naučio njegov jezik, Brazilca ne razumem, a Hrvati pričaju mojim i tvojim maternjim jezikom i imamo zajedničko kulturno nasleđe.
              Sumnjam da ćeš shvatiti bilo šta od ovoga, ti i tvoji navijači, ali ipak neka bude napisano.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Shvatam.
                Ali onda ovde javno da proglasiš Hrvate nenormalnim sad kad na mundobasketu ne budu navijali za nas a neće.

                Jel' može?

                Comment


                • Originally posted by Chiwwi View Post
                  Shvatam.
                  Ali onda ovde javno da proglasiš Hrvate nenormalnim sad kad na mundobasketu ne budu navijali za nas a neće.

                  Jel' može?
                  Izvini što ti moram reći, ali ograničen si ko piksla.
                  Niti svi Hrvati navijaju protiv nas, niti svi Srbi navijaju protiv Hrvatske, niti im ta činjenica ruši njihov nacionalni identitet. Jer su normalni.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • A kako se ta prica primenjuje na Zvezdase i Partizanovce? Jel oni pricaju nekim drugim jezikom, zive u nekim razlicitim prostorima pa imaju razlicito kulturno nasledje? Evo ja koji ne mrzim Partizan pa se radujem Saletovom trojkom iz Istanbula sam proglasen od dekkarda kao nenormalan... dok oni hrvati koji navijaju za srbe sto znaci i za tu trojku - oni su normalni.

                    Comment


                    • Ograničena je terasa a ne piksla.

                      Originally posted by dekkard View Post
                      Niti svi Hrvati navijaju protiv nas
                      Ne oni samo ne navijau za nas, svi do jednog, a ti mi za vreme mundobasketa pošalji grupnu sliku normalnih Hrvata slobodno kako navijaju za Srbiju.

                      Staviću je u potpis.

                      Comment


                      • Chiwwi danas

                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • To je sportsko rivalstvo koje postoji u svim državama na svetu, a ko je koliko iskren u svom navijanju i privrženosti klubu na ljudima koji čitaju ovo što pišemo godinama je da procene, a poprilično je jasno posle toliko puno vremena.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • A Srbija vs Hrvatska nije sportsko rivalstvo?
                            To je ljubav na prvi pogled.

                            Comment


                            • Terasa je suviše prostrana, znam zašto sam napisao piksla. Vidiš da ne razumeš, ne radi se tu o grupama nego o svakom od nas pojedinačno i razmišljanju svojom glavom i donošenju odluka nezavisno ili od većinskog ili nekog drugog mišljenja koje se razlikuje od tvojeg. A takvih ljudi ima u svakom narodu ne samo u Srba i Hrvata.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • To rivalstvo postoji i medju reprezentacijama, i mnogo je vece, sto se najvise moze uociti na najpracenijim sportskim dogadjajima na svetu - olimpijadi i SP u fudbalu. Ako je to po tebi sovinizam, onda su i klupski navijaci podjednaki sovinisti. Ovi prvi su ogranicili svoj identitet na drzave, a ovi drugi na klubove. Nema tu nikakve razlike koju ti vestacki pravis (sem sto su klubovi klaustrofobicniji od drzave) , i tu ovaj tekst koji je postavio Jaqen pogadja u centar.
                                Last edited by mmajstor; 26-08-19, 22:34.

                                Comment

                                Working...
                                X