Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kronostime View Post
    Jbg, ne mogu da biraju kad dodju u stundencko odmaraliste u Belom Potoku.
    Pinosava, oni su Pinosavci
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by Ganac View Post
      Pinosava, oni su Pinosavci
      Sve je to ispod Avale - zamisli da su iz Sangaja, Bukovca, Veternika, Klise...
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Originally posted by kronostime View Post
        Sve je to ispod Avale - zamisli da su iz Sangaja, Bukovca, Veternika, Klise...
        tamo se brzo potežu brice.


        brica od britva.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by Ganac View Post
          tamo se brzo potežu brice.


          brica od britva.
          Bricu malo ko poteze, al` cakiju dobro poznaju.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Originally posted by kronostime View Post
            Bricu malo ko poteze, al` cakiju dobro poznaju.
            Čakija je na levoj obali Drine a brica na levoj obali Save i Dunava, mada su ovi iz 8 ofanzive u početku čakijali čakijom ali sada britvaju-britvom.
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Malo liberalnih ideja

              E sad, problem je u tome što i mi vidimo da to nije baš zgodno. I jasno nam je da su šanse za uspeh toliko nejednako raspoređene, da se ne isplati graditi karijeru ni u biznisu, ni u državi, kao što se ne isplati (a često je veoma štetno) davati glasa od sebe, o bilo čemu. Nije li onaj košarkaš nedavno izgubio mesto u reprezentaciji zato što je izneo šta misli o sudbini Kosova, a to se mišljenje veoma razlikovalo od jedinog mišljenja koje u ovoj zemlji može proći nekažnjeno?
              E sad, kakve to veze ima sa privrednim rastom? Ima, kako da ne... U zemlji gde ni košarka nije razdvojena od politike, a sudovi i država su u „v. d.“ stanju, ko bi se usudio da progovori, a kamoli da pokrene biznis?

              http://nin.co.rs/pages/article.php?i...Qfg3aiReLXcrL8

              Comment


              • Samo Zvezda, trebalo je ovo da postuješ na topicu Reprezentacija Srbije. Ima dva odlična teksta o uplivu politike u košarkašku reprezentaciju Srbije, dotakli se i Kalinića i Suzane Vasiljević. Postavio bih ja, ali mi je wifi ovde slab.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Na tom topicu neproverljive informacije i ciste spekulacije koje odvode pravac diskusije sa osnovne na neku drugu temu, ne moze drugacije da se nazove nego trolovanje. Drzite svoje djubre na ovoj temi za djubre.

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Na tom topicu neproverljive informacije i ciste spekulacije koje odvode pravac diskusije sa osnovne na neku drugu temu, ne moze drugacije da se nazove nego trolovanje. Drzite svoje djubre na ovoj temi za djubre.
                    Jel ti to persiraš Dekiju? Svoj post sam stavio tačno tamo gde sam hteo.

                    Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                    Comment


                    • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                      Jel ti to persiraš Dekiju? Svoj post sam stavio tačno tamo gde sam hteo.

                      Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
                      ma jok... nisam ni mislio na tebe, nego generalno u mnozini, fenomenoloski

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Samo Zvezda, trebalo je ovo da postuješ na topicu Reprezentacija Srbije. Ima dva odlična teksta o uplivu politike u košarkašku reprezentaciju Srbije, dotakli se i Kalinića i Suzane Vasiljević. Postavio bih ja, ali mi je wifi ovde slab.
                        Vezbao Kalina "izbacaj" na Suzanu?
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Originally posted by kronostime View Post
                          Vezbao Kalina "izbacaj" na Suzanu?
                          Malo je ozbiljnije ... Obećao sam Dekiju ali ipak stavljam ovo ovde iako je sve ovo mnogo ozbiljnije nego što nekima izgleda


                          Biće da bolesna kampanja protiv Kalinića ipak nije sasvim uspela, pa je usledila i odmazda. Iako je među najboljim igračima kod najboljeg evropskog trenera jednog od najboljih evropskih klubova (a to su sve merljive veličine, barem u košarci), Kalinić je posle šest godina stalnih nastupa ispao iz reprezentacije. Da se ne sumnja u razlog za to ispadanje, potrudio se javni servis gde se u podužem komentaru (rečitog naslova „Precrtavanje Kalinića – očekivano iznenađenje“) sugeriše da se to dogodilo zbog Kalinićevih nepodobnih istupa u javnosti, i to političkih, jer – šta košarkaš (a i bilo ko drugi, osim Vučića) ima da se bavi politikom u Srbiji.
                          https://pescanik.net/ugled/


                          Ipak, Đorđevićevo, u suštini nemušto, obrazloženje prihvaćeno je u javnosti oberučke, i sa velikim olakšanjem, jer, eto, sad jedna neprijatna tema može da se skine sa dnevnog reda. Kao da se ne želi na bilo koji način poremetiti ostvarenje velikog nacionalnog cilja – koji se u ovom času ne izgovara glasno, ali ga potajno svi snevaju – osvajanje zlatne medalje. Pa se računa da ako je radi njega neophodno prineti neko žrtveno jagnje, poput Nikole Kalinića recimo, šta da se radi.
                          https://pescanik.net/slucaj-nikole-kalinica/

                          Comment


                          • E jbt ako je peščanik objektivan, mogao si i Kurir i Informer da staviš kao relevantan medij. Razočaravate me iz dana u dan.
                            Stavovima da je neki članak etalon objektivnog novinarstva a samo je viđenje autora tih članaka. Za podsetiti one sa kraćim pamćenmjem i mlađe forumaše, jednom prilikom (da ne tražim koje je to godine bilo, da ne guglam) je taj isti naš selektor ispao sa spiska jer je pokojni Dražen na tome insistirao, prosto ne verujem da je takav ljudski minimum i da bi prešao preko takve stvari i Kaliniću priredio ono što je njega mučilo - zašto nije na spisku. Sklon sam da verujem da u toj odluci Đorđevića politika nije ključna.
                            I ovi tekstovi su više usmereni na političku borbu sa SNSom nego da se izgura istina jer istinu mogu prezentovati samo Đorđević i Kalinić i to bez uvijanja i dvosmislenih reči. O ovoj sns gospođi nemam nameru da pišem jer ona i ne zaslužuje ni jedno slovo ni red a kamoli post na forumu.
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Ganac prijatelju u Srbiji svaki imbecil može da bude novinar. Bio je jedan tipa u Nedeljniku koji je pisao o Albancima kao starosedeocima.

                              Ja sam se krstio dva sata, svakakvi idioti pišu svašta.

                              Ništa, pošto je neigranje Kalinića Vučićevo delo, ja teška srca moram tom imbecilu dodeliti prvi plus otkako je na vlasti.

                              I to ga je dobio iz nehata. Bravo Vučiću.
                              Last edited by Cassius Clay; 04-08-19, 18:10.

                              Comment


                              • Ko izjednacava Pescanik sa Informerom, Kurirom itd..veze nema sa zivotom i tu cu biti blag. Ne treba ljudi da se cude sto vucic delje na izborima, svasta ima u Srbiji danas.

                                Kako ima svakakih novinara, tako i politcara zero privilegi
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X