Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Storm View Post
    https://www.b92.net/sport/kosarka/ve...nav_id=1559761

    Covic je jedna takva dzukela da ja nemam reci.
    Uh cestitali su i oni Buducnosti i navijali otvoreno, Covic se ponasa huliganski ali nije nista bolji od ostalih.

    Comment


    • Originally posted by Ivan9 View Post
      Gledajuci sa strane vlasnistva, novca i prosirenja uticaja ovo je logicnija opcija, iako sigurno nije "sportskija" opcija.
      Hoce li se sport popularizovati return on investment opcijama na stetu sportskih opcija? Ne ide to tako...problem sa kosarkom je sto nije dovoljno popularizovana u Evropi, a oni bi vec sada da iscede sto vise kajmaka sto na dugi rok nema bas smisla.

      Gasprom je ipak i Zvezdin sponzor tako da je cestitka ocekivana, kao sto bi je dobio i Partizan.

      Comment


      • Možda jeste podjebavanje komšija ali ja verujem iskreno da je to kurtoazni gest ekipi koja je dobila WC za EL, ubeđen sam da bi i u slučaju da je KKP dobio WC za EL i njima bila upućena kurtoazna poruka sa čestitkom. Podrška toj tezi jeste i intervju Čovića u kojem je verbalno podržao kandidaturu za WC EL KKPa, rečima da je to dobro za ABA ligu, za BG i za Zvezdu jer će u krajnjem imati jedno putovanje manje.
        Last edited by nebitan; 28-06-19, 09:31.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Košarka i evropska klupska takmičenja su skupa rabota,
          koja nisu za sirotinju.
          Tu nema očekivanja u povraćaj sredstava, niti neke kinte od eventualne prodaje igrača.
          Tako da će vrlo brzo, rekao bih pre nego u lukrativnom fudbalu doći do toga da će košarkaška klupska takmičenja
          biti for rich only.
          U UEFA elitnim takmičenjima, još uvek, i ovdašnja gologuzija nalazi smisao, jer će se ako kojim teškim slučajem
          zaluta u UEFA Champions League Group Stage, ovajditi za nekih 15 -20 milki jura.

          Comment


          • Ja mislim da ce ovakva EL vrlo brzo propasti

            Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

            Comment


            • Originally posted by Storm View Post
              https://www.b92.net/sport/kosarka/ve...nav_id=1559761

              Covic je jedna takva dzukela da ja nemam reci.
              Zar si bilo sta drugo mogao da ocekujes od gradonacelnika Beograda iz 90-ih i coveka za kojeg se otvoreno prica da je jedan od organizatora 12.03?

              Comment


              • Originally posted by belgrade_owl View Post
                Zar si bilo sta drugo mogao da ocekujes od gradonacelnika Beograda iz 90-ih i coveka za kojeg se otvoreno prica da je jedan od organizatora 12.03?
                Jeste tema takva kakva je ali ovakvim upisima ovde nije mesto.
                Privatno misljenje zadrzi za sebe.

                Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

                Comment


                • Na tu temu ovde pise i drugi moderator ovog foruma, ako moze on mozemo i mi ostali... zar ne?

                  Cak i kad sam prijavio njegov post Admini nisu reagovali, ne pisem nista sto je protiv pravila.

                  Ako cemo svi licna misljenja da zadrzavamo za sebe koja je svrha foruma? Zar nije forum mesto gre se iznose licna misljenja?

                  Comment


                  • EL nema trika da propadne. Sta bi vi da gledate najbolju Evropsku kosarku i da se ne prolazi kroz promene koje su bile potrebne ovom sportu u Evropi..Sport na tako visokom profesionalanom niovu, koji ti daje svu ugodnost u hali ili svom domu mora biti na extremno visokom nivou danas. Gde god odes ti zelis dobru uslugu i samo najbolju, tako i u sportu.

                    Evropska kosarka mora da se digne prosto sto se i svi ostali dizu. NBA,Australija,Kina, Japan ulazu ogromne novce i mora se nekako odgovoriti ili prosto ne bi gledali ni ovako kvalitetnu kosarku sto imamo danas.

                    Ovaj proces ce biti dug, dosta zavisi i od razvitka nekih drzava i mogucnosti da se ulaze u nesto sto bi reprezentovalo grad, drzavu itd.

                    Nemci su poprilicno ucili od svih i doveli su njihov sport na jedan poprilicno visok nivo. Gde ove godine minimalni budzet je 3m evra. Savez je doneo takvu odluku i vecina timova ce se izboriti sa tim, trenutno jedan tim ima problema sa tim ali svi ostali ce sklopiti taj budzet i samim tim ce podici nivo lige na visi nivo. Oni rade polako ali na long term to ce biti jedna dobra i pre svega stabilna liga. Gde svaki tim ima podrsku svog grada i svoje regije. Nema trika da odes u Vehtu i da vidis navijace Bayerna npr. Sto dovdi do toga da se vratim na nasu ligu zasto nije dobra, zato sto nema decentralizacije i gde svi navijaju za dva kluba i zato ne moze da uspe. Zato je ABA nesto dobro.

                    EL je dug proces do onoga sto se zeli i granice budzeta ce se sigurno dizati,sto je i normalno ali sve se to studijski radi i polako, od brzog dobijas samo kuso. Ljudi zele da vide kvalitet, zato je i i Liga Sampiona promenila oblik i nije vise Kup Sampiona, to nikog ne zanima da gleda Prokom-Solnok i to je jbga trenutno jedini put kojim treba da se ide. I u zivotu je tako, ako nemas para, neces ici na skupa mesta..aljudi danas zele da gledaju anjbolje moguce dostupno..

                    Najidealniji je princip NBA,ali nemoguce je da imas iste budzete u Evropi, tako da ce jos dugo biti timova koji ce biti u vrhu ne zbog kvalitetnog rada samo, vec najvise zbog kolicine novca sa kojom raspolazu, ali EL radi na tome da bude sto vise konkurentnih timova.
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Sve do trenutka kada se toliko podignu budzeti koji se ne popunjavaju iz kosarkaske nego iz drugih delatnosti (fudbal, drzava), a da sa druge strane igraca iz evrope nece biti nego ce se uzimati uglavnom polovni amerikanci. To nece bas biti zanimljivo, pa ce pasti interesovanje a samim tim i budzeti i eto ti sranja.

                      Comment


                      • Kakve veze ima odakle se popunjava. Da bi stigao do samofinansiranja treba ti dug proces. Kosarka u FRA, NEM, SPA je dosta gledana. Povecava se broj i u VTB ligi, kod Turaka i Grka zavisno gde, ide sporo. Nema trika da se svi timovi samofinansiraju. Kolika je Amerika, i koliko ima kosarkasa, vise nego mi ljudi..pa koliko imaju timova u NBA? Da bi stigao do samofinansiranja treba dug proces i ne mogu svi. Jbga problem jeste sto se u Turskoj svi mrze pa se saplicu..Sumnjam da neko u Indijani saplice Pejserse, ali zato to ovde i nije na 1/10 nivoa NBA i nikada nece ni biti. Ali svakako se moze pribliziti..
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Pa ima veze. Nece ljudi da gledaju 12 amerikanaca na terenu, koji ce biti sve losiji i losiji i sa kojim je teze da se identifikuju. Dovoljno je da pogledamo koji su igraci igrali pre 7,8 godina (i evropljani i amerikanci) a koji igraju danas. Evidentan je pad kvaliteta, sto znaci da se nesto ne radi dobro.

                          Comment


                          • Nije pad kvaliteta u Amerima, sta vise Ameri su bolji, ali jeste pad kvaliteta u domacim igracima da kazem ovima iz Evrope. Prosto ljudi idu u NBA, koliko je danas evropljana u NBA,a koliko pre 10-15-20g..

                            Se secamo Kibu Stjuarta, Smitha,Hausa i ostalih Amera kod nas, a pogledaj sad ko dolazi..balansira se sto su Ameri bolji,a nasi kvalitetni igraci odlaze u NBA. Stvar je u lovi i normalno dokazivanju,ides uvek na visi dostupni nivo.

                            Nije da NBA trebaju ti strani igraci previse, njima oni sluze za sirenje..za TV prava, da mogu uzeli bi oni najradije kineze, indijce,ali tamo nema kvaliteta...pase mahom odlucuju za Evropske igrace. Eno oanj mali iz FRA iz Orteza ode sa 20g u Finiks, Bender, Hezonja, Jokic, Bogdanovic, Ilasove, Zipsteri, Kleberi itd...imas ih koliko hoces..i to ce biti sve vise i vise. Da mogu da namaknu nekog Indijca,Kinezaoni bi pevali...ali to je deo marketinga..

                            Ako Ameri mogu da prihvate koloniju Srba, sto mi ne mozemo da prihvatimo Amere, tj sto ti ne mozes da budem precizniji...???
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Da prihvatimo polovne amere na racun nase dece koji treniraju kosarku... sto znaci da samo ameri igraju kosarku? Pa kosarku vise niko ne prati u hrvatskoj, sloveniji, bosni a ne pravom putu su da to urade i sa srbijom.

                              Ako je tebi ovo progres onda svaka cast, ja taj cirkus podrzavati i gledati necu jer to sa sportom veze nema, a biznis vec imam na poslu... ne moram i u slobodno vreme time da se bavim jer jednostavno nije zabavno.

                              Comment


                              • Originally posted by belgrade_owl View Post
                                Na tu temu ovde pise i drugi moderator ovog foruma, ako moze on mozemo i mi ostali... zar ne?

                                Cak i kad sam prijavio njegov post Admini nisu reagovali, ne pisem nista sto je protiv pravila.

                                Ako cemo svi licna misljenja da zadrzavamo za sebe koja je svrha foruma? Zar nije forum mesto gre se iznose licna misljenja?
                                Nema mesta politici.
                                Pusti to. Jebes politiku. Daj da pisemo o kosarci

                                Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

                                Comment

                                Working...
                                X