Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Ali zašto sad uvlačiš druge, treće teme u razgovor, ako već insistiraš na tome od čega je potekla rasprava? A potekla je od tvog postovanja klipa na kome Novica tobože pokazuje svoju izrazitu sportku kulturu, za koju svi znamo da je imaginarna. Najjednostavnija njegova definicija je mandril sa košarkaškim skillom, koga je taj skill doveo tu gde jeste. Da je kojim slučajem navijao za Zvezdu i dalje bi bio mandril sa skillom, o tome ja pričam. Spominjali smo Победа i ja koji su to košarkaši za primer, nebitno u kom klubu su igrali, još smo namerno izdvojili da to budu košarkaši Partizana, kako bi se pojačala poenta onoga o čemu pričamo.
    Mlad si, korektan si dečko, i ne sumnjam da ćeš u godinama koje dolaze i sam doći do te spoznaje.
    Mi smo samo reagovali na nepravilno tumačenje jedne pojave, i dali joj širu perspektivu iz koje je, ko god ima dobru volju, može posmatrati, ništa više.
    Ne odgovori ti meni nekim konkretnim dokazom kad i gde je Novica pevao "kurva gasi se"?
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Originally posted by kronostime View Post
      Jeste, komso - niko da spomene svetli primer Vase
      Da i ovde napišem, Antologijski zajeb...i Duško Jelenin Tošić je nešto pred severom zapevao pogrešno pa je brže bolje menjao pesmu.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Originally posted by mark it zer0 View Post
        Pa kad ih ima koliko hoces, sto ne napisa bar jedan. Da li bilo dozvoljeno FK Teleoptik da igra prvu ligu?
        Kako se zvaše onaj klub? Metalac? Hajduk? Ko su im bili predesdnici i kakve su im funkcije bile u FKP?
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Ali zašto sad uvlačiš druge, treće teme u razgovor, ako već insistiraš na tome od čega je potekla rasprava? A potekla je od tvog postovanja klipa na kome Novica tobože pokazuje svoju izrazitu sportku kulturu, za koju svi znamo da je imaginarna. Najjednostavnija njegova definicija je mandril sa košarkaškim skillom, koga je taj skill doveo tu gde jeste. Da je kojim slučajem navijao za Zvezdu i dalje bi bio mandril sa skillom, o tome ja pričam. Spominjali smo Победа i ja koji su to košarkaši za primer, nebitno u kom klubu su igrali, još smo namerno izdvojili da to budu košarkaši Partizana, kako bi se pojačala poenta onoga o čemu pričamo.
          Mlad si, korektan si dečko, i ne sumnjam da ćeš u godinama koje dolaze i sam doći do te spoznaje.
          Mi smo samo reagovali na nepravilno tumačenje jedne pojave, i dali joj širu perspektivu iz koje je, ko god ima dobru volju, može posmatrati, ništa više.
          Nije tacno, ja sam postavio klip u navijackoj temi gde Novica za nas ostrašćene pokazuje kakva je ljudina i kapiten. Nigde tu nije pevao to sto vi kazete. A onda si se javio sa moralisanjem, a kada ti pokazem kako to tvoji ljumbci pokazuju sportsku kulturu ti kazes da je to ok, i krenes da spominjes Vujosevica i ne znam sta jos, jos.mene optuzis na kraju kako skrecem sa teme.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Originally posted by Laza Kacanski View Post
            Tek sad vidim ovu temu.
            Jel moze ukratko neko sa napise o cemu divanite[emoji3]
            Tema je slobodan izbor šiljenja patke (umereno)
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Na našim utakmicama smeta mi najviše ono prema Guroviću, nisam ni shvatio koliko je to bilo glupo dok nisam sabrao da mu je ćerka baš mlada. I onaj dio sa onim narkomanom i kriminalcem i minutom šutanja na utakmici sa Olimpijom to najbolje govori na kakvim prostorima živimo. Kada sam pročitao da je onaj lik izjavio da vidim ko neće nositi majicu od igrača.
              A drugu stranu ne bih stvarno komentarisao, svako gleda u svoje dvorište.
              Atletico Madrid, KK Partizan, Boston Celtics

              Ako te privuce lepotom i zbuni inteligencijom, na pravom si putu da izgubis glavu

              Comment


              • Originally posted by Grof View Post
                Ipak da nastavim, nakon over and out.
                Ja sam mislio da si pominjao publiku u vremenu kada se islo zajedno na utakmice.

                Sto se Simonovica tice, ne secam se da li je ostala publika, ili ne. Mislim da je bilo; barem se cula neka graja (moguce je da su ispraznjene tribine, ali ne skroz)... jer sigurno nije toliko lud da gestikulira prema skroz praznom Pioniru.
                Ako si ti u pravu, u cemu je onda problem sto je stavljao saku na uvo? To sto je 'povredio' osecanja onih sto nisu bili tamo?
                Ajde, vrati se kada smislis nesto suvislije.
                Isključeni igrači, publika isterana osim onih oko kluba i njima je Simon prstom da ćute... Svi isključeni su isključeni opravdano.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Originally posted by Ganac View Post
                  Kako se zvaše onaj klub? Metalac? Hajduk? Ko su im bili predesdnici i kakve su im funkcije bile u FKP?
                  Naprasno je zaboravio,sta me je pitao,pa kad sam mu dao odgovor,vise ga sad ne zanimaju ni klubovi ni vlasnici ni nista,vise ni FMP nije bitan

                  Comment


                  • Originally posted by kronostime View Post
                    Ne odgovori ti meni nekim konkretnim dokazom kad i gde je Novica pevao "kurva gasi se"?
                    Nije bitno da li postoji snimak sa njim kako peva tu pesmu, poenta je da je takvo ponašanje igrača ohrabrivano od kluba godinama. Ima takvih snimaka koliko hoćeš, jedan je postavljen i ovde, pevalo se i sat vremena sa navijačima pa dođu na red sve te pesme. Ako ne postoji snimak ne znači da nije pevao, prosto, jer je svaka generacija Partizanovih igrača prošla kroz tu torturu. Neko je pevao zato što se slagao sa tim, neko što je morao, ali to je sad druga priča.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Meni je fascinantno da se za minut cutanja ljudi deru i prozivaju. Bio je sada protiv Partizana jedan covek koji se 2x prodrao vredjajuci Grobare. Mislim da je neko s njihove strane uzvratio.

                      Vredjali smo i mi porodicu Sase Pavlovica, sestru i majku. Nije ni to lepo. Navijaci su s obe strane isti.

                      Comment


                      • Originally posted by Победа View Post
                        Meni je fascinantno da se za minut cutanja ljudi deru i prozivaju. Bio je sada protiv Partizana jedan covek koji se 2x prodrao vredjajuci Grobare. Mislim da je neko s njihove strane uzvratio.

                        Vredjali smo i mi porodicu Sase Pavlovica, sestru i majku. Nije ni to lepo. Navijaci su s obe strane isti.
                        +1000
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by Победа View Post
                          Meni je fascinantno da se za minut cutanja ljudi deru i prozivaju. Bio je sada protiv Partizana jedan covek koji se 2x prodrao vredjajuci Grobare. Mislim da je neko s njihove strane uzvratio.

                          Vredjali smo i mi porodicu Sase Pavlovica, sestru i majku. Nije ni to lepo. Navijaci su s obe strane isti.
                          Evo pobeda pogodio si sa poslednjim pasusom. To je moja poenta, samo neki nece ili ne zele da skapiraju. Mozda je to i zbog toga jer nisam rekao direktno nego sam objasnjavao koliko je licemerno kritikovati samo jednu stranu. Čuj ne postuje Novicu zbog toga, a ovamo okej vredjati Mačvana, kao nije Djenka znao. Znaci ili kazes nisam objektivan jebiga, ili cutis, ili kritikujes sve, ali ne, ljudi se prave ludi. Svi smo mi ostrasceni u nekoj meri, samo jedni ne vole to pa ne zele da priznaju.



                          Da li se ovo dekkarde moze staviti pod odobrsvanje kluba i podrzavanje, ima tu raznih pesama.

                          @fiksni, ganac

                          Kazes fiksni ima mnogo primera u svetu, a dajes mi primere iz srpskog fudbala, hahahah, stvarno nisam znao za ovo. A opet nisi u pravu, okej dobijali smo i mi i vi sigurne bodove, ali FMP radi sve u korist Zvezde. Razigrava igrace, daju ih za dzabe, Zvezda zaradjuje pare od igraca koji nijednu utakmicu nisu odigrali za nju, i naravno da FMP nece dobiti kada je nesto bitno. Poenta je da je sve isto.
                          Last edited by mark !t zer0; 01-02-18, 16:40.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Originally posted by mark it zer0 View Post
                            Evo pobeda pogodio si sa poslednjim pasusom. To je moja poenta, samo neki nece ili ne zele da skapiraju. Mozds je to i zbog toga jer nisam rekao direktno nego sam objasnjavao koliko je licemerno kritikovati samo jednu stranu. Čuj ne postuje Novicu zbog toga, a ovamo okej vredjati Mačvana, kao nije Djenka znao. Znaci ili kazes nisam objektivan jebiga, ljudi se prave ludi. Svi smo mi ostrasceni u nekoj meri, samo jedni ne vole to pa ne zele da priznaju.



                            Da li se ovo dekkarde moze staviti pod odobrsvanje kluba i podrzavanje, ima tu raznih pesama.

                            @fiksni, ganac

                            Kazes fiksni ima mnogo primera u svetu, a dajes mi primere iz srpskog fudbala, hahahah, stvarno nisam znao za ovo. A opet nisi u pravu, okej dobijali smo i mi i vi sigurne bodove, ali FMP radi sve u korist Zvezde. Razigrava igrace, daju ih za dzabe, Zvezda zaradjuje pare od igraca koji nijednu utakmicu nisu odigrali za nju, i naravno da FMP nece dobiti kada je nesto bitno. Poenta je da je sve isto.
                            Ja stvarno ne znam sta ti zelis,prvo trazis bilo koji primer ,ja ti ih navedem, sad mogu da ti navodim primere iz raznih fubalskih liga,a primereno temi domaceg naveo sam domace,kao i ti, smejes se nasoj JSL,a KLS i ABA nisu smesne,nebitno,primer FMP je bezbolan za ove fudbalske primer koje sam ti naveo,al vrv se ti toga ne secas,al veruj mi da je tako bilo...a mozes i strane od HRV pa do Italije,Benfika/Moreirense...Juve/Sasuolo mada ima toga jos,o Spaniji da ne pricam dal stvarno verujes da RM i Barsa nemaju svoje timove u ligi koji ce im se samo sklanjati,najslicniji su nama po tom pitanju,samo je kvalitet neuporediv i malih klubova i velikih
                            Last edited by 61563; 01-02-18, 16:44.

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Nije bitno da li postoji snimak sa njim kako peva tu pesmu, poenta je da je takvo ponašanje igrača ohrabrivano od kluba godinama. Ima takvih snimaka koliko hoćeš, jedan je postavljen i ovde, pevalo se i sat vremena sa navijačima pa dođu na red sve te pesme. Ako ne postoji snimak ne znači da nije pevao, prosto, jer je svaka generacija Partizanovih igrača prošla kroz tu torturu. Neko je pevao zato što se slagao sa tim, neko što je morao, ali to je sad druga priča.
                              Ako kazes "Pevao je", dokazi to snimkom. U suprotnom, to je laz i najgora relativizacija. O boldovanom posebno ne bih raspravljao.
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Originally posted by mark it zer0 View Post
                                Evo pobeda pogodio si sa poslednjim pasusom. To je moja poenta, samo neki nece ili ne zele da skapiraju. Mozda je to i zbog toga jer nisam rekao direktno nego sam objasnjavao koliko je licemerno kritikovati samo jednu stranu. Čuj ne postuje Novicu zbog toga, a ovamo okej vredjati Mačvana, kao nije Djenka znao. Znaci ili kazes nisam objektivan jebiga, ili cutis, ili kritikujes sve, ali ne, ljudi se prave ludi. Svi smo mi ostrasceni u nekoj meri, samo jedni ne vole to pa ne zele da priznaju.



                                Da li se ovo dekkarde moze staviti pod odobrsvanje kluba i podrzavanje, ima tu raznih pesama.

                                @fiksni, ganac

                                Kazes fiksni ima mnogo primera u svetu, a dajes mi primere iz srpskog fudbala, hahahah, stvarno nisam znao za ovo. A opet nisi u pravu, okej dobijali smo i mi i vi sigurne bodove, ali FMP radi sve u korist Zvezde. Razigrava igrace, daju ih za dzabe, Zvezda zaradjuje pare od igraca koji nijednu utakmicu nisu odigrali za nju, i naravno da FMP nece dobiti kada je nesto bitno. Poenta je da je sve isto.
                                Baš odlično što si postavio ovaj klip, da ne moram ja da ga tražim da bih ilustrovao ono što hoću da kažem. Uporedi reakciju košarkaša na prethodnom klipu gde su igrači Partizana sa svojim mandrilima, i kako se utapaju sa njima. A vidi ovde, mandrili pevaju svoje pesme, a nađi mi JEDNOG igrača Zvezde u ovih 5 i po minuta koji peva sa njima.
                                Na utakmici pre neki dan protiv vas poslednje sekunde utakmice, svi sa tribina viču "izdriblaj, ne šutiraj!", a vaš trener bez rominga bi slao na hladan tuš u svlačionicu da neko to uradi u njegovom timu.
                                To je ta fina razlika koja postoji između nas, i zbog koje sam srećan što pripadam ovima kojima pripadam. Pokaži agresivnost, ali samo na terenu.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X