Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Uroš View Post
    Kronose, mi čekamo dolazak Hrista i nas ne zanima šta i koliko će se izdeliti i šta treba gutati. Istorija je istorija a istorija kaže sve. A ko će postati država to nas ne interesuje. Nikakva krvna zrnca ne brojimo, ne možemo lagati istoriju da bi se nekom dopali.

    Ako će da naprave Vanzemaljiju i osećaju se kao vanzemaljci, slobodno.

    Kosovo nema utemeljenje u medjunarodnom pravu i zato nije prizanato od pola sveta medju kojima su Rusija,Kina, Izrael, Indija... Španija itd. Znaš li ti koliko je to stanovnika?

    To što bi ti dao to kad ti neko kupi i bude tvoje pa ti daj.

    Znači nikakav rat - neka žive Albanci tu još 100 godina na Kosovu, samo je sramota p r i z n a t i ga.

    Bez ljutnje poštujem tvoje mišljenje ali ne vidim kao krajnst tu situaciju. Mogu oni da žive dole i bez da ih mi priznamo a i bez konflikata. Nemam ništa protiv.

    Ne moramo ga vratiti nikada ali ne smemo ga priznati nikada isto.
    Na sablju doslo, na sablju i otislo, Urose.
    Inace, nakon Balkanskih ratova - Metohija je bila u sastavu Kraljevine Crne Gore.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Ti možeš da vređaš koliko god hoćeš uljuljkan u svojoj poziciji, ali to ti neće popraviti stavove niti ćeš biti u pravu
      Nikad me u životu niko nije kupio i obraz je nešto na šta sam posebno ponosan
      A još manje imam pamćenje zlatne ribice
      Al nema veze samo ti uživaj u bravurama KKB i čuvaj integritet Radovića. Taman ste se našli. Kako bi ona narodna o krpi i zakrpi

      Comment


      • Kronose koliko sam shvatio ti si Crnogorac i ucis sad novonastalu Nato istoriju,ja na fakultetu nisam cuo ovakve budalastine niti imao prilike da citam tako nesto.

        Comment


        • Originally posted by kronostime View Post
          Ako se odvoje - nek` im je sa srecom.


          Brani ti hostaplera na celu svog kluba koliko god hoces - kupio vas je za saku para i par populistickih izjava po nacionalnim televizijama. Zasluzujete jedni druge, jer zlatne ribice i zasluzuju takvog vodju - ionako ne pamte malo duze.
          Posle njega, ionako, ostaje pustos u svemu cime se bavio do sada.
          E ovo si pravi ti. Prepun mrznje.
          Posebno ste postali osetljivi nakon jos jednog ciscenja sa parketa.
          Voleli bi vi da nas vodi Zika pauk, Zezelj i ekipa pa da opet otimate. Nasao se neko ravan vama. Neko ko vam je stao na rep. To vas boli.
          Znate dok je Covic tu da vam je krajnji domet borba sa FMPom za drugo mesto u KLS ligi.
          Sve prethodnike Covica ste postovali. Ali tada ste osvajali sve, krali itd, itd
          Cim je Zvezda bolja Covic je najgori.
          Svasta bih mogao o Covicu i moj stav se zna.
          Ali sve dok ga vi toliko mrzite Zvezda ce dominirati. To Vas boli.
          Sto bi Covic rekao,, TACKA NA CRNO BELI SVET,,

          Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
          Last edited by Laza Kacanski; 13-04-19, 16:10.

          Comment


          • Originally posted by Ivan9 View Post
            Ti možeš da vređaš koliko god hoćeš uljuljkan u svojoj poziciji, ali to ti neće popraviti stavove niti ćeš biti u pravu
            Nikad me u životu niko nije kupio i obraz je nešto na šta sam posebno ponosan
            A još manje imam pamćenje zlatne ribice
            Al nema veze samo ti uživaj u bravurama KKB i čuvaj integritet Radovića. Taman ste se našli. Kako bi ona narodna o krpi i zakrpi
            Samo mu odgovori da je i njega kupio Vučić preko Limara, to je isti način razmišljanja koji je kod njega prisutan.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by Ivan9 View Post
              Ti možeš da vređaš koliko god hoćeš uljuljkan u svojoj poziciji, ali to ti neće popraviti stavove niti ćeš biti u pravu
              Nikad me u životu niko nije kupio i obraz je nešto na šta sam posebno ponosan
              A još manje imam pamćenje zlatne ribice
              Al nema veze samo ti uživaj u bravurama KKB i čuvaj integritet Radovića. Taman ste se našli. Kako bi ona narodna o krpi i zakrpi
              Potisnuo si bolnu cinjenicu da vas je bivsi gradonacelnik kupio na kilo, zamrzao i preuzeo ime i grb kao svoj.
              Nije svejedno.
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Нисте учили да је Метохија била у саставу ЦГ?

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Samo mu odgovori da je i njega kupio Vučić preko Limara, to je isti način razmišljanja koji je kod njega prisutan.
                  Razmuti 2 kasikice Cedevite u 2 dL vode.
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Originally posted by StefanPG View Post
                    Нисте учили да је Метохија била у саставу ЦГ?
                    Nisu bili na casu.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by StefanPG View Post
                      Нисте учили да је Метохија била у саставу ЦГ?
                      U moje vreme nešto malo se pominjalo da je Peć i Prizren bili u sastavu Kraljevine CG, pa Samo Zvezda je već pomenuopesmu kralja Nikole:
                      Онамо, 'намо... за брда она,
                      говоре да је разорен двор
                      мојега цара; онамо веле,
                      био је негда јуначки збор.

                      Онамо, 'намо... да виђу Призрен!
                      Та то је моје - дома ћу доћ'!
                      Старина мила тамо ме зове,
                      ту морам једном оружан поћ'.

                      Онамо, 'намо... са развалина
                      дворова царских врагу ћу рећ':
                      „С огњишта милог бјежи ми, куго,
                      зајам ти морам враћати већ'!“

                      Онамо, 'намо... за брда она
                      казују да је зелени гај
                      под ким се дижу Дечани свети:
                      молитва у њих присваја рај.

                      Онамо, 'намо... за брда она,
                      гдје небо плаво савија свод;
                      на српска поља, на поља бојна,
                      онамо, браћо, спремајмо ход!

                      Онамо, 'намо... за брда она
                      погажен коњ'ма кликује Југ:
                      „У помоћ, дјецо, у помоћ, синци,
                      светит' ме старца - свет вам је дуг!“

                      Онамо, 'намо... сабљи за стара
                      његова ребра да тупим рез
                      по турским ребрим'; да б'једној раји
                      њом истом с руку рес'јецам вез!

                      Онамо, 'намо... за брда она
                      Милошев, кажу, пребива гроб!
                      Онамо покој добићу души,
                      кад Србин више не буде роб.

                      P.S. Dodatak tome, imam prijatelja koji je Crnogorac iz Peći...
                      P.S. Mrzi me da prelazim na ćirilicu pa je pola posta latinica a poa (pesma) na ćirilici.
                      Last edited by nebitan; 13-04-19, 16:20.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Nisam cuo da je macem osvojeno KiM nego da je oslobodjeno,da vas nije mozda Srbija prisilila da udjete u SHS 1918.? Ovde ste bre isli na fakultet,znam par Crnogoraca koji su u Beogradu zavrsili fakultet sad propagiraju neku natovsku istoriju u Crnoj Gori.

                        Comment


                        • Manite politiku ljudi, ovo je sportski forum.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Zna se kako Crnogorci završavaju studije.
                            To se bieji non stop po menzama i domovima, a traže status kao srpski studenti.
                            Last edited by dekkard; 13-04-19, 16:25.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                              Nisam cuo da je macem osvojeno KiM nego da je oslobodjeno,da vas nije mozda Srbija prisilila da udjete u SHS 1918.? Ovde ste bre isli na fakultet,znam par Crnogoraca koji su u Beogradu zavrsili fakultet sad propagiraju neku natovsku istoriju u Crnoj Gori.
                              FYI - nisam Crnogorac, a i malo sam proucavao istoriju ovih prostora.
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Originally posted by kronostime View Post
                                kupio vas je za saku para i par populistickih izjava po nacionalnim televizijama. Zasluzujete jedni druge, jer zlatne ribice i zasluzuju takvog vodju - ionako ne pamte malo duze.
                                Posle njega, ionako, ostaje pustos u svemu cime se bavio do sada.
                                Samo bez vređanja moliću lepo. Nije ovo u redu, možemo komunicirati i na gospodski način. Svako se vara ko misli da mene neko može kupiti za šaku para.

                                Comment

                                Working...
                                X