Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ganac View Post
    Sklon sam da poverujem da ozbiljne države (namerno sam rekao države ne narod, nacije...) imaju svoj minimum državnog, nacionalnog interesa ispod koga ne idu, pa tako Španija ne dozvoljava Baskiji, Kataloniji i za njih je tu crvena linija, Kina nije i nikada neće priznati Tajvan (ni Hong Kong koji su na kraju i pripojili sebi) i oni su tu postavili crvenu liniju, USA brani svoje državne ii nacionalne interese na bliskom istoku i na Balkanu (isto i Rusija) Velika Britanija ne da Malvine oji su hiljadama kilometara udaljeni od ostrva (i ratovali su sa Argentinom zbog tog parčeta zemlje, a vi govorite da treba odustati od Kosova, Kosovo je ta crvena linija za našu državu.
    Eem, Kalinić je sebi dozvolio da da komentar iz svog ugla i to ja smatram demokratskim ali ne patriotskim stavom, ono što niko od vas njemu ne može da opravda je blaćenje naroda sa ovih prostora (svi poistovećuju sa većinskim srpskim narodom), da su nikakvi, da su ovakvi i onakvi a kao što reče jagen to rade i Ameri i Englezi i Nemci (neke grupe, pa bile to i navijačke ali su ta i ta nacija i ipak nije cela država, sav narod). Poštuj tuđe voli svoje Kaliniću i ostali pljuvači.
    Svako od vas može da tumači Kumanovski sporazum, ja ga neću tumačiti, jednostavno smatram da klinci sa Košara to ne zaslužuju.
    Komso, Britanija je, da bi opstalo maticno ostrvo tokom WWII, dala ostatak imperije - to im je bila cena "saveznicke pomoci". Lako je qrobecati se oko par golih stena blizu Argentine, a izgubio si pola sveta.
    Ostala im samo monarhija: baba na tronu, mali princ od Kamile i njegovi potomci.
    Last edited by kronostime; 28-01-19, 18:40.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Originally posted by kronostime View Post
      Komso, Britanija je, da bi opstalo maticno ostrvo tokom WWII, dala ostatak imperije - to im je bila cena "saveznicke pomoci". Lako je qrobecati se oko par golih stena blizu Argentine, a izgubio si pola sveta.
      Ostala im samo monarhija: baba na tronu, mali princ od Kamile i njegovi potomci.
      Zato su i nakon WWII imali Indiju, zato i danas imaju u Karipskom arhipelagu svoja ostrva, zato i danas Australija i NZ pripadaju "labavom" Komonveltu...pusti bre njih, pola svetske baštine je po njihovim muzejima pokrali i oteli...


      E jbg baš mi se desi pomračenje, nećuuuu više o politici.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Originally posted by Ganac View Post
        Zato su i nakon WWII imali Indiju, zato i danas imaju u Karipskom arhipelagu svoja ostrva, zato i danas Australija i NZ pripadaju "labavom" Komonveltu...pusti bre njih, pola svetske baštine je po njihovim muzejima pokrali i oteli...


        E jbg baš mi se desi pomračenje, nećuuuu više o politici.
        Jebaji ga, komso, sve kolonije postadose nezavisne drzave, bivsa kolonija im odredjuje pravila, kao i ostalim predratnim kolonijalnim silama, a Nemacka i Japan iskoristise priliku i postadose sile.
        Toliko o "pameti".
        Nataknem onog sto nam rece da je ovde juzno mnogo bolje - zajebao nas je samo tako.
        Last edited by kronostime; 28-01-19, 19:12.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • - Narod je svuda isti. Nema razlike, vecinski narod je u svakom drustvu prilicno neobrazovan...masovno zaglupljivanje je svetski a ne srpski trend jer se tako efikasno vlada i kontrolise masa.
          - Pripisivati neobrazovanost ili nekulturu specificnim krvnim zrncima jeste sovinizam, i Kalinic je ispao nista drugo nego klasican sovinista. Takodje je i stereotip karakteristican onom istom neobrazovanom narodu o kome Kalinic govori.
          - Da je to tako govori jednostavna cinjenica da kada izmestis Britanca iz Britanije u recimo Grcku na godisnji odmor, a sa druge strane Srbina u Britaniju....i uporedis njihova ponasanja, pa ukoliko bi Ajfelov toranj nekim cudom bio i u Grckoj i u Britaniji da li bi sa njega pre pisao Britanac ili Srbin?
          - U Britaniji je tako a u Grckoj je drugacije, ne zato sto je narod to izgradio ili je nesto drugaciji, nego zato sto je onih 0,001% vlasnika kapitala koji poseduju ovu planetu tako odredilo. Oni nece da politicki sistem u Grckoj bude drugaciji i bolji. Oni nece da Grci, Balkanci i jos 90% planete budu obrazovani i njihovi politicki sistemi sredjeni, demokratski, sa vladavinom prava itd....jer onda oni ne bi sluzili svojoj svrsi - da sluze onih drugih 10%.
          - Zapadni covek mnogo vise trosi nego sto proizvodi. Da bi odrzao svoj zivotni standard, neko dete u Africi mora da gladuje, a radnik u zemlji treceg sveta mora da radi za ne vise od 100 evra da bi se takva raspodela odrzala.

          I o tome se sve radi.

          Iz svega toga se moze izvesti zakljucak da je Kalinic u stvari nezreli klinjo, koji nije sacekao da sazri pa da iskoraci sa nekim svojim razmisljanjima, nego je brze bolje na konto svog materijalnog i sportskog uspeha utripovao da je automatski uspesan na svim poljima pa i onim o kojima blage veze nema, a sto je takodje odraz nezrelosti.

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            - Narod je svuda isti. Nema razlike, vecinski narod je u svakom drustvu prilicno neobrazovan...masovno zaglupljivanje je svetski a ne srpski trend jer se tako efikasno vlada i kontrolise masa.
            - Pripisivati neobrazovanost ili nekulturu specificnim krvnim zrncima jeste sovinizam, i Kalinic je ispao nista drugo nego klasican sovinista. Takodje je i stereotip karakteristican onom istom neobrazovanom narodu o kome Kalinic govori.
            - Da je to tako govori jednostavna cinjenica da kada izmestis Britanca iz Britanije u recimo Grcku na godisnji odmor, a sa druge strane Srbina u Britaniju....i uporedis njihova ponasanja, pa ukoliko bi Ajfelov toranj nekim cudom bio i u Grckoj i u Britaniji da li bi sa njega pre pisao Britanac ili Srbin?
            - U Britaniji je tako a u Grckoj je drugacije, ne zato sto je narod to izgradio ili je nesto drugaciji, nego zato sto je onih 0,001% vlasnika kapitala koji poseduju ovu planetu tako odredilo. Oni nece da politicki sistem u Grckoj bude drugaciji i bolji. Oni nece da Grci, Balkanci i jos 90% planete budu obrazovani i njihovi politicki sistemi sredjeni, demokratski, sa vladavinom prava itd....jer onda oni ne bi sluzili svojoj svrsi - da sluze onih drugih 10%.
            - Zapadni covek mnogo vise trosi nego sto proizvodi. Da bi odrzao svoj zivotni standard, neko dete u Africi mora da gladuje, a radnik u zemlji treceg sveta mora da radi za ne vise od 100 evra da bi se takva raspodela odrzala.

            I o tome se sve radi.

            Iz svega toga se moze izvesti zakljucak da je Kalinic u stvari nezreli klinjo, koji nije sacekao da sazri pa da iskoraci sa nekim svojim razmisljanjima, nego je brze bolje na konto svog materijalnog i sportskog uspeha utripovao da je automatski uspesan na svim poljima pa i onim o kojima blage veze nema, a sto je takodje odraz nezrelosti.
            Kvalitet "vlasti" na ovim prostorima i njihovim biracima govori u prilog Kalinicevog posta: klasicni stereotipi ovih prostora su Mujo, Haso, Fata, Mrco, Janez, Hrvoje, Dimco...
            Stono rece Dositej: KNJIGE, BRACO, KNJIGE -A NE ZVONA I PRAPORCI..
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Originally posted by kronostime View Post
              Kvalitet "vlasti" na ovim prostorima i njihovim biracima govori u prilog Kalinicevog posta: klasicni stereotipi ovih prostora su Mujo, Haso, Fata, Mrco, Janez, Hrvoje, Dimco...
              Stono rece Dositej: KNJIGE, BRACO, KNJIGE -A NE ZVONA I PRAPORCI..
              Vlast u ovim krajevima je duze vremena iskljucivo produkt spoljnog faktora. Na vlasti ce biti onaj koji napravi bolji deal sa spoljnim centrima moci. Demokratije nema ni u tragovima koja bi opravdala da je vlast produkt naroda. Nije. Evo u Makedoniji...izasli ljudi na referendum i rekli NE, pa je to proslo kao puj pike ne vazi, ma koga briga.

              Comment


              • I Tito je produkt spoljnog faktora, napravio dil sa Čerčilom pred kraj rata i napravio puč i smenio legalnu i legitimnu vlast. Došli divlji i pobili i proterali pitome.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by mmajstor View Post
                  Vlast u ovim krajevima je duze vremena iskljucivo produkt spoljnog faktora. Na vlasti ce biti onaj koji napravi bolji deal sa spoljnim centrima moci. Demokratije nema ni u tragovima koja bi opravdala da je vlast produkt naroda. Nije. Evo u Makedoniji...izasli ljudi na referendum i rekli NE, pa je to proslo kao puj pike ne vazi, ma koga briga.
                  Vlast na ovim prostorima je produkt mitomanije i kao takva lisena svakog respekta bilo koga sa strane.
                  Originally posted by dekkard View Post
                  I Tito je produkt spoljnog faktora, napravio dil sa Čerčilom pred kraj rata i napravio puč i smenio legalnu i legitimnu vlast. Došli divlji i pobili i proterali pitome.
                  Gresis: Ruzvelt je napravio dil sa Staljinom o podeli Evrope - Cercil je, zarad opstanka ostrva, prihvatio gubitak Imperije i uticaja.
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Ma daj, da nisu došli na vlast izborima? I još uspostavili jednopartijski sistem,pokazivače/udbaše si imao u svakoj zgradi. Fašizam u svom pojavnom obliku.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • ma kakve mitomanije....postoje toliki interesi van ovih granica koji tu mitomaniju mogu da pojedu za dorucak. Nema sanse da bi oni dozvolili da narodi ovde odlucuju o svojoj sudbini bez da se oni pitaju.
                      A i ta mitomanija je umrla nakon 2000. Nebeski srbi polako postaju izumrla vrsta a zasta je dovoljno videti kako predsednik konstantno kuka i prenemaze se a i ponizava se na TV, umesto da gusla o velikoj Srbiji kao nekad. Trenutno prosecni srpski 25 godisnjak je neko koga zabole i za Srbiju i za politiku i za ratovanje, koji nikad pusku nije drzao u ruci, i jedino o cemu razmislja jeste kako da pobegne napolje mrzeci ono sta je i odakle je. Mozda je Kalinic dobar primer u sta je srpska mitomanija iz 90ih prerasla. U potpuno drugu krajnost.

                      Tito je klasican produkt zapada koji imao za zadatak da drzi zemlje treceg sveta sto dalje od istocnog bloka. Kad je istocni blok propao, propala je i potreba za nama. Da je VB izgubila svoj uticaj nakon WW2 pa nisam bas primetio.
                      Last edited by mmajstor; 28-01-19, 20:49.

                      Comment


                      • Auuu dosli ste do Tiata i tajnih agenata
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by Uroš View Post
                            Došao sam da kažem da više volim Bogdana i Peru Božića i Kecmana od Kalinića. Više volim ne znam, Drobnjaka, Pekovića, Novicu Veličkovića, Mačvana...
                            Bravo Urke!
                            sigpic

                            Comment


                            • Samo da izjavim da ne volim Bogdana i Peru Božića....ali ni Kalinu.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Gde je nestala ona prica, o razbijenoj soljici caja, ili bese od kafe?

                                Me, vi, koji me, jedva 10 - 20% volite, i dalje, mrzite... (jebes xy iljada ljudi, sto je doslo, znas, da me bodri!)

                                ...odoh u Srbiju, medju svoje - tamo me svi vole...

                                aHa!

                                Eto, ne volim te ja, nego si mi, ujni drag.

                                Comment

                                Working...
                                X