Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mali narodi nažalost moraju da se uklope u paradigmu trenutno najjače sile.
    Mi to nismo hteli, ili nismo razumeli.
    Možeš da se suprotstaviš kao mali narod velikoj sili i da ne budeš kažnjen, ako tebi iza leđa stoji neka jednaka ili približno jaka sila. Mi to nismo imali u novijoj istoriji, ali smo se bez obzira na sve usprotivili njihovoj paradigmi.
    To uvek ide u kažnjavanje.
    Mali narodi da bi opstali u ovakvom nakaradnom svetu, moraju da neguju to malo stanovnika što imaju.
    Kako?
    Pa tako što će biti dobro obrazovani, što će stručni ljudi obrazovani na tom dobrom obrazovnom sistemu biti adekvatno plaćeni. Da obrazovani i stručni ljudi budu deo elite.
    Da ne bude naš čovek u Finskoj koji je instalirao najbolji obrazovni sistem na svetu, gde deca iz finskih škola imaju najbolje rezultate na PISA testovima, a da deca iz Srbije budu među najlošijim i u regionu.
    Znanje spašava male narode.
    Dositeja Obradovića mi da veličamo, a ne Nemanjiće i Karamđorđeviće.



    Mi smo zemlja nepismenog stanovništva.
    Nije dovoljno znati nažvrljati svoje ime kao potpis i umeti sricati svih 30 slova azbuke.
    U mnogim zemljama se ne računaš u pismene ukoliko ne umeš da popuniš formular u kome se traže tvoji podaci.
    Ime , prezime, mesto rođenja, JMBG, prebivalište i sl.
    Tu u hendikepu nisu samo naši senior citizeni. Nedavno sam se uverio na banalnom primeru, kada sam učestvovao u akciji dobrovoljnog davanja krvi. Postoji izvestan formular na 2 strane koji mora davalac da popuni pre nego što ode na pregled kod lekara koji utvrđuje da li si sposoban da daš krv tog dana. To je bio šou, Skoro svi ljudi su bili mlađi od mene. Ja sam bio 17 po redu, kada sam došao i kada su nam dali formulare da popunjavamo.
    Verujte mi ja sam izašao iz ambulante, a neki su još uvek popunjavali taj formular.
    Last edited by Jaqen Hghar; 28-01-19, 14:37.

    Comment


    • Naravno govorim o arhiepiskopiji i patrijarsiji,na to sam mislio kad sam rekao da su stvorili crkvu.Naravno da se ne bi digao na ustanak da su Turci delili tulumbe i kafu,povod je seca knezova ali kad ga dize poziva se na carstvo kneza Lazara,obnovu svete srpske zemlje.

      Comment


      • Pa evo ko nama brani da se obrazujemo,ta ista izdajnicka vlast postavljena od tih sila koja nas truje rijalitima,koja uvodi neki bolonjski sistem da budemo sto gluplji.

        Comment


        • Originally posted by Mihajlo10 View Post
          Nije Kalinic kriv sto je neobrazovan,sto nije procitao dve knjige u zivotu,daj boze da je prelistao crvenkapu,od njega ni ne ocekujem da nesto pametno kaze nego da pika tu loptu i uzima medalje za Srbiju,ali je ova izdajnicka vlast kriva sto koriste naivnost tih sportista,njihovu popularnost,da narodu nametnu svoju izdajnicku politiku.
          Tako je Mihajlo [emoji106]Šta ima glupi sportista da priča o bilo čemu kad imamo udbine akademike, profesore, novinare, istoričare... Novak Đoković je najebao zbog navijanja za Hrvatsku i to još protiv Rusa, tako da Kalina će tek da strada. Ima udba i "ispravne" sportiste. Računam da Kalinu tek čeka pakao.
          Sam je kriv... pokažeš tri prsta, kažeš "Kosovo je srce Srbije" i nebo je granica. Možeš i akademik da postaneš ili bar ministar

          Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

          Comment


          • Carstvo Kneza Lazara? Knez Lazar je bio vladar koji je svoj uticaj prosirio sto rodbinskim vezama sa okolnim knezevinama, sto ratovima se neistomisljenicima. Poslednji srpski Car je bio Stefan Uros znan i kao "Nejaki" obzirom da se u periodu njegove vladavine carstvo koje je stvorio njegov otac raspalo na manje-vise nezavisne knezevine koje su jedna po jedna bile lak plen za mnogo bolje organizovanu Osmanlijsku drzavu koja je te vazalne knezevine pripajala svojoj vojsci, a ostavljala lokalne knezove na da vladaju.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Kad je narod sa ovih prostora ovoliko zatucan, pokvaren, glup, pohlepan i kvaran u 21. vijeku, onda mogu mislit kakvi su ovdasnji ljudi bili prije 600-700 godina i kakve su ljudine i moralne gromade vladale stokom... pardon, narodom.

              Comment


              • Nema potrebe da mi drzis lekcije iz istorije ili povijesti,znam ko je bio knez Lazar,govorim o kultu svetog Lazara koji je sacuvan do modernih vremena i u epskoj tradiciji upamcen je kao car,zasto ne znam,isto kao sto je Vuk Brankovic obelezen kao izdajnik na Kosovu a on to nikada nije bio.

                Comment


                • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                  Tako je Mihajlo [emoji106]Šta ima glupi sportista da priča o bilo čemu kad imamo udbine akademike, profesore, novinare, istoričare... Novak Đoković je najebao zbog navijanja za Hrvatsku i to još protiv Rusa, tako da Kalina će tek da strada. Ima udba i "ispravne" sportiste. Računam da Kalinu tek čeka pakao.
                  Sam je kriv... pokažeš tri prsta, kažeš "Kosovo je srce Srbije" i nebo je granica. Možeš i akademik da postaneš ili bar ministar

                  Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
                  Navijao sam i ja za Hrvatsku,sto je normalno,govorimo istim jezikom,sad neko ga zove ovako neko onako ali se odlicno razumemo,ali posle proslave sa Tompsonom koji poziva na ubijanje Srba,ustastvo sta da kazem,ali sam siguran da veci deo Hrvata ne misli tako,no propaganda je opasna stvar,posebno kad su na vlasti proustaski elementi isto kao i ovde sto su srpski sovinisti koji na svakom koraku pronalaze neprijatelje.Ne znam za tebe,za mene Kosovo jeste srce Srbije,da li stvarno mislis da ce se nesto promeniti predajom Kosova,trazice ti Rasku oblast,Nis,ukidanje republike Srpske,Vojvodinu dok nas opet ne vrate u vreme Karadjordja.Nikad necemo biti dovoljno mali.

                  Comment


                  • @Mihajlo10

                    1. Kosovo je predato Kumanovskim sporazumom, a teren je pripremljen mnogo ranije osnivanjem Autonomne Pokrajine koja, nakon 1974., ima sve atribute Republika clanica SFRJ.
                    2. Vojvodina, nakon izmene etnicke slike posle WWII i nema neki kapacitet za otcepljivanje.
                    3. Republika Srpska nikad nije ni bila deo Srbije.
                    Dzabe okupljanje uz gusle i busanje u grudi junacke. Nista nije falilo u pokojnoj SFRJ nikome - sem pameti.
                    Last edited by kronostime; 28-01-19, 16:06.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                      Navijao sam i ja za Hrvatsku,sto je normalno,govorimo istim jezikom,sad neko ga zove ovako neko onako ali se odlicno razumemo,ali posle proslave sa Tompsonom koji poziva na ubijanje Srba,ustastvo sta da kazem,ali sam siguran da veci deo Hrvata ne misli tako,no propaganda je opasna stvar,posebno kad su na vlasti proustaski elementi isto kao i ovde sto su srpski sovinisti koji na svakom koraku pronalaze neprijatelje.Ne znam za tebe,za mene Kosovo jeste srce Srbije,da li stvarno mislis da ce se nesto promeniti predajom Kosova,trazice ti Rasku oblast,Nis,ukidanje republike Srpske,Vojvodinu dok nas opet ne vrate u vreme Karadjordja.Nikad necemo biti dovoljno mali.
                      Da probam ovako da ti odgovorim , bez pozivanja na istoriju . Suviše sam se u poslednjih 30 godina nagledao hulja , različitih profila , političara , akademika , profesora , psihiatara , zubara , koji su profitirali na tzv "nacionalnom pitanju" , gde je "odbrana " Kosova vrlo visoko pozicionirana , da ne bih mogao da prepoznam da je još ostao jedini sukob koji nije vođen ...sukob Srba i Srba .

                      Jedan intervju , nekoliko tvitova izvuku ono najgore u nama .Mi smo izgubili sposobnost da normalno komuniciramo ...to je ono što mene plaši .A vreme nekih odluka se približava.

                      Napisao je neko gore o tome šta mogu mali kao što je Srbija da urade da bi zaštitili svoje interese .Ima tih istoriskih događaja koje moraš da prepoznaš ili si nahebao . Srbija nije prepoznala pad Berlinskog zida , raspad SSSR-a ,pad komunizma , za razliku od kmpletnog okruženja i država bivšeg Sovjetskog saveza .

                      Pojednostavljeno , kad uđeš u pogrešan voz , svaka stanica je pogrešna

                      Comment


                      • Originally posted by kronostime View Post
                        @Mihajlo10

                        1. Kosovo je predato Kumanovskim sporazumom, a teren je pripremljen mnogo ranije osnivanjem Autonomne Pokrajine koja, nakon 1974., ima sve atribute Republika clanica SFRJ.
                        Ovo. Tupite bezveze o Kosovu, a opštepoznato je da je odavno prodato/predato. Kronos objasnio. Dobro da niste i Kulina Bana spomenuli u raspravi.

                        Comment


                        • Originally posted by kronostime View Post
                          Urose, zivotinjo nezrela [emoji14] , dobro procitaj ovo sto je moj ispisnik napisao.
                          Ispisnice, svaka cast na postu.
                          Ne mogu da lupim reputaciju zato što sa telefona pišem, ali pridružujem se čestitkama, odličan post![emoji41]
                          Last edited by dekkard; 28-01-19, 17:37.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Nemojte da lupate gluposti o stvarima o kojima jako malo znate, pogotovo ovaj profesionalni košarkaš koji je očigledno dokon previše pa mu treba malo adrenalina. Teritorije se ne osvajaju preko noći, Šiptari trenutno imaju poziciju i podršku USA. Isto tako neke stvari u budućnosti mogu da se okrenu na našu vodenicu, pa da se priča preokrene. Bitno je ono što mi znamo da je istina, a ne ono što pričaju Šiptari i njihovi plaćenici. KiM je srpski Jerusalim. Tamo je naša istorija, kosti naših predaka, zemlja natopljena srpskom krvlju. Previše je tu života završeno da bi se našao neko pametan da "više završi tu priču" kako bi omladina mogla na miru da putuje i ispija pića u kafiću. Bez KiM nema ni Srbije. Turci su nas držali u okupaciji vekovima, danas bi vam ovde zavijao hodža, a vas ne bi ni bilo da su naši preci razmišljali kao "europejci" misleći samo na svoju kratkoročnu sreću.

                            Comment


                            • Sklon sam da poverujem da ozbiljne države (namerno sam rekao države ne narod, nacije...) imaju svoj minimum državnog, nacionalnog interesa ispod koga ne idu, pa tako Španija ne dozvoljava Baskiji, Kataloniji i za njih je tu crvena linija, Kina nije i nikada neće priznati Tajvan (ni Hong Kong koji su na kraju i pripojili sebi) i oni su tu postavili crvenu liniju, USA brani svoje državne ii nacionalne interese na bliskom istoku i na Balkanu (isto i Rusija) Velika Britanija ne da Malvine oji su hiljadama kilometara udaljeni od ostrva (i ratovali su sa Argentinom zbog tog parčeta zemlje, a vi govorite da treba odustati od Kosova, Kosovo je ta crvena linija za našu državu.
                              Eem, Kalinić je sebi dozvolio da da komentar iz svog ugla i to ja smatram demokratskim ali ne patriotskim stavom, ono što niko od vas njemu ne može da opravda je blaćenje naroda sa ovih prostora (svi poistovećuju sa većinskim srpskim narodom), da su nikakvi, da su ovakvi i onakvi a kao što reče jagen to rade i Ameri i Englezi i Nemci (neke grupe, pa bile to i navijačke ali su ta i ta nacija i ipak nije cela država, sav narod). Poštuj tuđe voli svoje Kaliniću i ostali pljuvači.
                              Svako od vas može da tumači Kumanovski sporazum, ja ga neću tumačiti, jednostavno smatram da klinci sa Košara to ne zaslužuju.
                              Last edited by nebitan; 28-01-19, 18:28.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Originally posted by la haine View Post
                                Nemojte da lupate gluposti o stvarima o kojima jako malo znate, pogotovo ovaj profesionalni košarkaš koji je očigledno dokon previše pa mu treba malo adrenalina. Teritorije se ne osvajaju preko noći, Šiptari trenutno imaju poziciju i podršku USA. Isto tako neke stvari u budućnosti mogu da se okrenu na našu vodenicu, pa da se priča preokrene. Bitno je ono što mi znamo da je istina, a ne ono što pričaju Šiptari i njihovi plaćenici. KiM je srpski Jerusalim. Tamo je naša istorija, kosti naših predaka, zemlja natopljena srpskom krvlju. Previše je tu života završeno da bi se našao neko pametan da "više završi tu priču" kako bi omladina mogla na miru da putuje i ispija pića u kafiću. Bez KiM nema ni Srbije. Turci su nas držali u okupaciji vekovima, danas bi vam ovde zavijao hodža, a vas ne bi ni bilo da su naši preci razmišljali kao "europejci" misleći samo na svoju kratkoročnu sreću.
                                Hatiserif
                                Za tvoju informaciju: hodze ne "zavijaju" od kada je Knez Mihajlo 1867. isposlovao Hatiserif od vlasti u Istambuli kojim se turske vojne posade po srpskim gradovima
                                povlace u Tursku, a Srbija dobija veci nivo autonomije sve do Berlinskog kongresa kada de facto postaje nezavisna drzava.
                                U to vreme, 1878. godine, Kosovo nije bilo deo Srbije, a Bosanski pasaluk je presao pod privremenu upravu austrougarske monarhije, sve do aneksije 1908. godine, nakon cega se udruzuju Srbija, Bugarska, Crna Gora i Grcka protiv Turske u I Balkanskom rastu, kada je Kosovo pripalo Srbiji, a Metohija Crnoj Gori.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X