Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kronostime View Post
    Mi jesmo Cigani ali smo zato pošteni, ne kao Grobari (pravo zločinačko udruženje)
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      Pa ovako Kobs 30-35k Kuk 25k Stipanovic 20k Muric 25k Pulen 25k ostali znatno manje
      Buducnost Kol 45k Dzekson 35 Earl 35-4k, Bitadze 20k Ivanovic isto Gordic 25k Koty 35k Bel 38k ostali znatno nize
      KKP- Renfro 30-35k Pejdz 15-20k Lendejl 15k Zagorac20k, Vanja, Gagic 15k itd vecinski 10-15k igraci..
      KKCZ Regland 45k Strastos 40k Baron 35k, Ojo10k Zirbes 25k Faye 15k Lazic 25k ostali znatno nize..

      Okvirno je to manje vise..
      Džekson, Erl i Koti skupa staju Budućnost oko 2 miliona Evra.
      Renfro:
      2009—2010 Brindizi
      2010—2011 Valjadolid
      2011—2012 Brose
      2012—2013 Jenisej
      2013 Baskonja
      2013—2014
      2014 Alba
      2014—2015 Bajern
      2015—2016 Barselona
      2016—2017 Galatasaraj
      2017—2018 Avelino
      2018 Manresa
      2018 Partizan


      Regland:
      2012–2013 UCAM Murcia
      2013–2014 Pallacanestro Cantù
      2014–2015 Emporio Armani Milano
      2015 Pınar Karşıyaka
      2015–2017 Sidigas Avellino
      2017–2018 Lokomotiv Kuban
      2018–present Crvena zvezda
      Po reputaciji mi se čini da Renfro ima veću reputaciju jer je igrao za značajnije klubove u basketu tako da mi se čini da i nihovi ugovori nisu baš u pravom odnosu..
      Nisi naveo pozajmljenog Jankovića i koliko on košta na mesečnom nivou kao i Nikolu J. za koju je on siću prešao... Baron igrao za klub koji je donji dom turske lige.
      Last edited by nebitan; 14-01-19, 09:58.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Kome ti odgovaras
        Ali kad si vec krenuo sa propustima da dopunim i ja spisak propustenih stvari:
        CED: trener potpisan na 3 godine i otpusten, 5-6 stranaca potpisano, placani, otpusteni
        KKP: najskuplji trener i strucni stab ikada u ABA ligi. Pored toga se placaju uporedo jos 3 trenera sa strucnim stabovima(Canak, Muta i Vujosevic). Zaboravili ste Brauna(valjda se tako zvase?!) sto je igrao 5 minuta za 200k$(njemu se i dalje isplacuju plate a covek kulira na plazi)
        Za KKB je pogodio cifre samo za Bitadzea i Bel-a. Ove ostale cifre su skoro pa upola nize. Neko ko zivi od kosarke bi morao biti upuceniji ili bar citati novine. Jos pre poocetka sezone je u HR bila analiza rostera KKB i @Ganac je u pravu za ovu trojicu igraca koji su dovedeni u Maju i Junu....

        Comment


        • Realn nije prijatno kad imaš najskuplji tim, najskuplji rezervni tim i najbolji skor, a najviše se plašiš za ishod plejofa.

          Ali jbg, niko vam nije kriv što ste se samoubili prošle sezone.

          Comment


          • Originally posted by Cooper View Post
            Realn nije prijatno kad imaš najskuplji tim, najskuplji rezervni tim i najbolji skor, a najviše se plašiš za ishod plejofa.

            Ali jbg, niko vam nije kriv što ste se samoubili prošle sezone.
            Gore je kad imas najskuplji tim i trenera a grcevito se boris za plej off i dozivis delirijum kad pobedis Mornar.

            Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

            Comment


            • Originally posted by Ganac View Post
              Džekson, Erl i Koti skupa staju Budućnost oko 2 miliona Evra.
              Renfro:
              2009—2010 Brindizi
              2010—2011 Valjadolid
              2011—2012 Brose
              2012—2013 Jenisej
              2013 Baskonja
              2013—2014
              2014 Alba
              2014—2015 Bajern
              2015—2016 Barselona
              2016—2017 Galatasaraj
              2017—2018 Avelino
              2018 Manresa
              2018 Partizan


              Regland:
              2012–2013 UCAM Murcia
              2013–2014 Pallacanestro Cantù
              2014–2015 Emporio Armani Milano
              2015 Pınar Karşıyaka
              2015–2017 Sidigas Avellino
              2017–2018 Lokomotiv Kuban
              2018–present Crvena zvezda
              Po reputaciji mi se čini da Renfro ima veću reputaciju jer je igrao za značajnije klubove u basketu tako da mi se čini da i nihovi ugovori nisu baš u pravom odnosu..
              Nisi naveo pozajmljenog Jankovića i koliko on košta na mesečnom nivou kao i Nikolu J. za koju je on siću prešao... Baron igrao za klub koji je donji dom turske lige.
              Pa nisam naveo ni Simanica npr itd.Renfro je za Barsu a posebno Baskoniju igrao silom prilika ili povreda.. zadnja dva kluba tj tri Portoriko,Manresa i Galata..

              Npr Joe je vec bio skoro kupljen od Zenita pa su doveli NBA igraca posto je odbio za Avelino npr i kad je trebao tu da potpise kao sto je pisao ovaj iz Sportanda on je dosao u CZ..a posle njega su kupili Kola npr..price da je ovaj Renfro imao 600k u Manresi su smesne kao crtani film... Joe jeste igrao u Pinar ali kad je igrao EL, pa i u Milanu posle...Avelino je teo masno da ga plati, sta ti pricam kad mu rezerva bio Kol +sto je on imao ugovor na 2g sa Kubanom, a znaci da nije mogao bas otici za manje para negde drugde..Nije to nista tesko proveriti ko hoce...

              Buducnost ima veci budzet dosta, ali nije razlika kao prose godine, Cedevita tu negde ali sad nesto manji sigurno i to solidno..partizan ima najmanji budzet...to je sigurno, svidelo se to nekome ili ne...po meni

              Sad, sto niko nije transparentan je drugi kraj opanaka..cenu Jankovica ne znam, doveli su Withington mesto njega...

              Earl nije imao neku sezonu u Besiktasu i ne znam koliko je kostao tamo ...Dzeksonje od Februara igrao u Barsi iz Kine dosao i igrao 10-15minuta Koti je igrao u Avtodoru...koji ima BUdzet ali da kostaju 2m nema trika apsolutno 1.2m mozda nesto vise ali ne previse..ne moze preko 1.5m da ga jbs..

              Baron je igra u Eskisehir gde je igrao Kravtsov, Ayers, Rowland itd..bio prvi strelac tima koji igra PO sa 16ppg..sto znaci da ne igra za malo, ali takodje je dobar odnos cene i kvaliteta,znatno vece nego kod Dzeksona...

              FMP ima smesne plate, posle Krke najmanje u ligi..po meni ili tu negde...ovi novi ameri ne vrede nista, sumnjam da imaju vecu platu od par hiljada..verovatno Rebeca ima najvecu..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by Ivan9 View Post
                Kome ti odgovaras
                Ali kad si vec krenuo sa propustima da dopunim i ja spisak propustenih stvari:
                CED: trener potpisan na 3 godine i otpusten, 5-6 stranaca potpisano, placani, otpusteni
                KKP: najskuplji trener i strucni stab ikada u ABA ligi. Pored toga se placaju uporedo jos 3 trenera sa strucnim stabovima(Canak, Muta i Vujosevic). Zaboravili ste Brauna(valjda se tako zvase?!) sto je igrao 5 minuta za 200k$(njemu se i dalje isplacuju plate a covek kulira na plazi)
                Za KKB je pogodio cifre samo za Bitadzea i Bel-a. Ove ostale cifre su skoro pa upola nize. Neko ko zivi od kosarke bi morao biti upuceniji ili bar citati novine. Jos pre poocetka sezone je u HR bila analiza rostera KKB i @Ganac je u pravu za ovu trojicu igraca koji su dovedeni u Maju i Junu....
                Pa napisi, iz Cedevite placaju samo Alonsa koji jos bleji po Zagrebu, ostali su udomljeni...sprcili su lovu bzvze ...Buducnost Kraft udomljen, Omic udomljen...placaju Dzikica verovatno..oni i imaju najskuplji tim, pise EL 3.5m valjda njima verujes..Canka valjda ne placaju trenira u Litvaniji, Muta ne znam..Vujosevic je u njihovom dugu..ali ovde se gleda budzet za plate igraca i koliko kostaju...sta Kol je 100k, ovaj Earl i Koty po 70k..mislim to ako su potpisali ja neznam..onda je to manje vise budzet preko 5m..Posto je zvanicno da Ivanovic i Gordic imaju oko 20-250k godinjse..sumnjam da ih imaju ali reci cifre tacne, slobodno...

                Braun je kostao oko 30k mesecno, bio je najskuplji u D ligi od igraca ili jedan od naj..smao ne znam sta je sa njim trenutno da budem iskren...
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Mozda sam promasio ove Amere kod Buducnosti, tj jesam sad sma proverio, kostaju vise...KOty i Earl...Ovaj je imao 45k u Avleinu itd...tako da sam to omasio za po 10k hiljada..
                  Da Buducnost je skuplja dosta tu nema price, sto znaci da su klarkovi iznad 50k..
                  Last edited by LosmiSK; 14-01-19, 11:32.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Ja mislim da je ovo pogađanje cifara teško gubljenje vremena. Nije mi najjasnije zašto se bavite time.

                    Comment


                    • Uvijek su BG klubovi bili najbogatiji u Jugoslaviji.

                      Comment


                      • Originally posted by Ulični basketaš View Post
                        Ja mislim da je ovo pogađanje cifara teško gubljenje vremena. Nije mi najjasnije zašto se bavite time.
                        Ma bzvze zezamo se pisemo...nebitno je u principu,slazem se
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                          Uvijek su BG klubovi bili najbogatiji u Jugoslaviji.
                          Samo sto te Jugoslavije vec dugo nema...

                          Comment


                          • Originally posted by Cooper View Post
                            Realn nije prijatno kad imaš najskuplji tim, najskuplji rezervni tim i najbolji skor, a najviše se plašiš za ishod plejofa.

                            Ali jbg, niko vam nije kriv što ste se samoubili prošle sezone.
                            Kaže jedna ptičica u neformalnoj prepisci da smo letos razgovarali sa Sitom i sa Trinkijem koji je i frend sa nekim iz naše uprave ali da nismo imali 400 K tj da nismo bili platežno moćni za Sita u tom trenutku kao Ceda a vidi se da je kasnije koji mesec Trinki platežno dostupan Partizanu...ali neka
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                              Uvijek su BG klubovi bili najbogatiji u Jugoslaviji.
                              Nisu, bio je period kada su iz BG blizanaca odlazili u PG "trbuhom za kruhom" tj za dobrom zaradom.
                              Topić, Tomašević, Milojević...tada ste i vladali ligom.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Ako bi ja mogao samo da dopunim onaj gore spisak propustenih stvari:
                                za KKP, posto pored 19-20 seniora za prvi tim, placaju jos 15-tak igraca(sto domacih sto stranih) u svojoj filijali(Mladost). Eto kad vec racunamo i FMP da uracunamo sve filijale. Setih se posto su pomenuli Gavrilovica. Jedva su Cacani preuzeli njegov ugovor. Morao je MTS da im postane sponzor. Novicu mi takodje nekako preskacete u ovim kalkulacijama. Preskacete i placanje otkupnina(po 100.000€ za Aranitovica i Pecarskog a za ovog Renfro-a ne znam da li je bilo otkupnine)...ako se setim jos kakvih sitnih troskova dopunicu
                                Mutu placaju jos sledecu sezonu ali on ionako im vodi Dinamik(jos jedna filijala) pa se valjda tu potiru troskovi(svaki put trenera potpisu na 3 godine, odsedi 6 meseci na klupi i placaju mu jos 2,5god)
                                Last edited by Ivan9; 14-01-19, 12:38.

                                Comment

                                Working...
                                X