Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
    Više sam puta rekao/napisao, naravno da Trinki nije došao biti epizodista. Naravno da je dobio neke garancije kako će klub izgledati naredan period. Isto tako naravno da je neka lova ušla. Razumljivo. Da nije ne bi sada pisali i polemisali o prvom strancu na klupi Partizana.
    Više puta sam objavio sve vezano za lovu, ne bežim od toga. VI bežite i hoćete javnosti prezentovati drugačiju realnost. A itekako ste lovarni i spremni na dalja ulaganja, samo ako zagusti.
    Očiti vas gubitak prošlosezonske ABA titule toliko uzdrmao, da još uvek vidate rane od tog.
    Kako koga. Mene je vise "uzdrmao", citaj iznervirao diletantizam u prosloj sezoni, pocev od imenovanja trenera, pa do dovodjenja pojacanja, pa sve preko menjanja igraca do dolaska na to da nas puni svaka ekipa koja ista vredi iz picka. Ako je trebalo da se nastavi sa ovom praksom i ove sezone, onda uopste nije lose sto je sve ispalo onako kako je ispalo.

    Sto se vas tice, ocigledno vas vode populisti koji trose pare samo radi toga da se svide gledaocima, a ne zbog nekog viseg cilja. Prvo se dovede Bozic, pa Dzikic kao jedan od najboljih ABA trenera, pa propali trener Muta Nikolic, pa pocetnik Canak, pa Trinchieri. Isti taj Ostoja je uverevao Mutu da tim nece juriti rezultate, pa hop, Gagic, Samuels, Miller/Vaughn, Sy sve usred sezone. Meni to ne lici na ozbiljno poslovanje.

    Sad ista prica - izguravate nekoliko igraca (Aranitovic, Novica, Gavrilo, Pecarski) jer se neko setio da donese novac i to kada zaostajete u borbi za prednost domaceg terena. Koliki god Trinchieri bio cudotvorac, da dobije dve serije protiv favorizovanih protivnika, bez prednosti domaceg terena, vrlo tesko. Znaci da se ove sezone moglo ustedeti na igrackom kadru, ali to ne zavisi uopste od usteda, zavisi kada neko donese vrecu sa novcem.

    Nema nijedan klub tapiju na 1., prva dva, prva cetiri mesta u regionalnoj ligi. Vasi donedavni uspesi u novijoj eri su rezultat toga sto je Vujosevic bio trener, bez njega ste se sveli na klub koji trosi nemilice bez nekih uspeha (period VJ) i to vas je dovelo u ovakvu situaciju u kojoj ste danas. Drzava nista vama nije uzela, samo nece da vam da milione na lepe oci da vratite sve dugove, jer sto ne bi dala Vojvodini 700k ili Metalcu 200k, sto opet ne bi bilo ulozeno u Radnicki itd.? Znaci, drzava je kriva sto ne ulaze milione, ne zato sto uzima pare iz kluba.

    Slicno je i sa Zvezdom, dosao je dobar trener i napravio istoriju. To je kostalo, ali bar je ostalo nesto da se prica buducim generacijama. Zato je model, ako drzava hoce da ulaze u kosarku, da klub koji igra EL dobije 6-7 miliona evra, klub koji igra EC 3-4, ABA 2, samo KLS 500-600k. Ovo sto sad imamo je da, eto vi, ne trazite neku pravdu i ukidanje povlascenosti, nego trazite da vi budete povlascen klub u Srbiji. Jedino sto vam smeta i sto vas zulja je sto ne mozete i da izigravate pravednike i zrtvu i da u isto vreme trazite da vi budete povlasceni.
    Last edited by blond; 05-11-18, 20:47.
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

    Comment


    • blond, svu tu priču su furali Grobari u periodu svog uspeha i smatram je pogrešnom i ciničnom.
      Apsolutno se slažem da košarku u Srbiji ne predstavljaju samo KK CZv i KK Partizan, morao se naći način kako da se spasi Hemofarm (RKG), Vojvodina...Da se ubacuju u klubove ista sredstva a ne da se bilo ko favorizuje, a onda za ostala sredstva neka je do menadžmenta, a ne poitike... da se nađu mali sponzori koji bi našli interes da ulože svoje pare a ne samo pare poreskih obveznika.
      Last edited by nebitan; 05-11-18, 20:59.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Eo da rijesimo sve dileme oko budzeta

        https://fosmedia.me/mobile/sport/kos...zet-buducnosti

        Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

        Comment


        • Originally posted by StefanPG View Post
          Eo da rijesimo sve dileme oko budzeta

          https://fosmedia.me/mobile/sport/kos...zet-buducnosti

          Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
          5,8 miliona? Pa to je vise nego minimum minimuma, sigurno najveci u Aba ligi.....

          Comment


          • Pa do godine da se duplira....

            Comment


            • Originally posted by StefanPG View Post
              Eo da rijesimo sve dileme oko budzeta

              https://fosmedia.me/mobile/sport/kos...zet-buducnosti

              Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
              A od toga 2 miliona Evra kao plate za tri igrača...
              Malo je neverovatno da je tako.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Originally posted by StefanPG View Post
                Eo da rijesimo sve dileme oko budzeta

                https://fosmedia.me/mobile/sport/kos...zet-buducnosti

                Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
                Ja se nadao da je makar 10 miliona,pi sirotinjo i bogu si teska.

                Comment


                • Ostavucu ovo ovde
                  Elem mi smo igrali EL tada


                  Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                  Comment


                  • A Danilovic se u Podgorici nalupetao da se iskreno nada da ce Partizan osvojiti ABA ligu. Prilicno profesionalno za predsednika KSS zar ne?
                    Digao se veliki hajp da dodje do smene, nadam se da ce gazda Gruja skovati neki svrsishodan plan kao odgovor, a da nisu 'pogace na ljebac'.....

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      A Danilovic se u Podgorici nalupetao da se iskreno nada da ce Partizan osvojiti ABA ligu. Prilicno profesionalno za predsednika KSS zar ne?
                      Digao se veliki hajp da dodje do smene, nadam se da ce gazda Gruja skovati neki svrsishodan plan kao odgovor, a da nisu 'pogace na ljebac'.....
                      Oduvek zastupam princip da dobar sportista nema veze sa dobrim trenerom, a jos manje menadzerom.
                      To sto mi volimo da nam zasluzni i njihova zvucna imena vode saveze, klubove... je nesto drugo.
                      Pamtim njegovu cuvenu izjavu (gledao na tv-u) - pa nece valjda Partizan da ide i juri sponzore. Zna se ko smo mi i sta pruzamo...
                      To za Partizan i osvajanje ABA nisam cuo, ali sam citao za prozivanje Jokica. Sta god ko mislio o 'tom slucaju', ipak je javni nasput i ono sto je izreceno i vise nego neprimereno.

                      Comment


                      • [QUOTE=Laza Kacanski;1915314]Ostavucu ovo ovde
                        Elem mi smo igrali EL tada

                        Ja sam vam to sve pricao, a ovde su se i dalje predale price o Zvezdinom drim timu, bls bla, Usla je ozbiljna lova u Partizan i tako ce biti dok Covic bude odolevao ulasku brace Vucic, prosto. Videli ste sinoc, Zvezda tesko moze da drzi korak sa iole boljim timovima na njihovom terenu, Partizan i Buducnost su favoriti , sve drugo bi bilo prvorazredno iznenadjenje.

                        Comment


                        • Slazem se, jer cim Regland poveze bar dvije utakmice povredom, losim nizom jer duga je sezona ili jednostavno shvati da crnci za dvoje, otici ce kola nizbrdo. Sem toga na kraju sezone siri roster Buducnosti nam daje bar 60 40 posto sanse za osvajanje Aba lige. I pored vrlodobrog starta u Aba ligi, ne vidim Zvezdu na prvom mjestu, ali polako cuda su moguca.

                          Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                          Comment


                          • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                            Pa do godine da se duplira....

                            To i jeste neka realna cifra ako imaš takmičarske ambicije , makar napad na F8 . Žalgiris , vaš sutrašnji protivnik je otprilike na tom budžetu

                            Comment


                            • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                              To i jeste neka realna cifra ako imaš takmičarske ambicije , makar napad na F8 . Žalgiris , vaš sutrašnji protivnik je otprilike na tom budžetu
                              Nema sanse. Nikad necemo dostici ni priblizno tu cifru. Jednostavno i potpuno ispravno, svi timovi iz sirotinjskih zemalja kakve smo mi moraju da daju sansu domacim igracima. To je jedini ispravan put. Ako ko bude imao srece i zadesi ga neka luda generacija, moze necemu da se nada.
                              Ne slazem se sa Stefanom, jednostavno desio se umor i to su normalne stvari. Do sad su pokazali najljepsu igru.

                              Comment


                              • Polako sa konacnim prognozama.
                                Iako nepristrasan novinar stalno potencira da Tomic bezi od uloge favorita, a to ne radi u slucaju Buducnosti koja ima duplo veci budzet od Zvezde, videcemo kako ce to na kraju sve izgledati.
                                Buducnost je apsolutni favorit za osvajanje Jadrana, isto kao sto smo mi bili prosle godine i od te uloge nismo bezali.
                                Ali, po grobosima je ocigledno:

                                Earl Clark<Faye

                                Coty Clarke<Perper

                                Jackson<Baron

                                Ne zaboraviti da nasa trojka igra za oko 650k, a ne verujem da je bilo ko od ove trojke sa ovakvom reputacijom manje placen, a uz to je doveden u junu.

                                Comment

                                Working...
                                X