Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bounty hunter View Post
    Kojom bre raspravom, opominješ ga stoti put...
    Kloniranih koliko hoćeš.
    Gomila likova koji su navikli da mi ostali ćutimo na najdirektnije uvrede. Umislili valjda da imaju ekskluzivitet na vređanje jer ako bi neko s druge strane uradio bio bi momentalno banovan.

    Za glupost si rebnuo Kupera jer su se kraljevi, gle qrca, uvredili zbog njegovog posta.


    Juče onaj vređa lično, drugi učitava rasizam, a ti i onaj drugi ćutite. Ovi ljudi iz Podgorice trpe svakodnevno najprimitivnije uvrede.

    Dovedite ovo mesto u red.
    Podsmehivanje sa necijom bolescu (u Kuperovom slucaju sa Nasticem) nije za ban?
    ....
    Da ne bude kao onaj nesrećni zemljak od pre par godina, centar, što je odlepio.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Originally posted by bounty hunter View Post
      .

      Dovedite ovo mesto u red.
      Za početak da se skloni ovo đubre od teme. Ne vidim ni jedan aspekt ovog topica koji doprinosi kvalitetu upisa, o košarci da ne pričam.
      Jedini je problem, ako se ovo ukine, neki neće imati gde i šta da pišu.

      Comment


      • Prestani da prdiš, kao vajni neki opozicionar i borac za ljudska prava, a ovamo gori ksenofob nego Nenad Popović, on bar voli Ruse, a ti prosipaš ovde nekažnjeno mržnju prema svim strancima. Takvo razmišljanje je i dovelo do ubistva Tatona onomad. Saberi se čoveče, zbog patološke klubaške mržnje si se pretvorio u okorelog desničara.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by kronostime View Post
          Podsmehivanje sa necijom bolescu (u Kuperovom slucaju sa Nasticem) nije za ban?

          Gde se on ovde smejao bolesti?


          Jesi li ti pročitao one najprimitivnije upise za Tegeltiju i šta mu se sve prizivalo ovde zato što je napisao da će Regland igrati?
          Iste likove opominješ x puta za najodvratnije stvari, a ovoga si banovao za glupost.

          Zamisli da ja onu njušku nazovem idiotom, u roku od koliko bi mi zalepili ban?


          Eno ga ispisao mi svakakve poruke na pp, pa kada sam mu odgovorio slično i napisao da se slobodno javi jer vidim da je frajer, ućutao se.

          Comment


          • Originally posted by bounty hunter View Post
            I ti se posle ovoga žališ na Kronosa


            Šta ovaj lik još treba da napiše da bi dobio ban? Koja mu je ovo po redu opomena za vređanje drugog forumaša i najprimitivniji, najjadniji, najprizemniji šovinizam koji izvire iz svakog drugog njegovog posta?

            Sakrio se iza tastature i udri...
            Ti bi bar trebao da ćutiš, onaj koji u svojim postovima ima upise sa "ein volk ein reich ein führer" samo na srpskom i prilagođena pičkoustom NEMA pravo (bar što se mene tiče) da napiše citirani post.
            Inače ne volim ni da se koriste reči "idiot" nije lepo, niti je lepo o CG pričati unisono kao o milogorcima i slično, kažu na BUD forumu da je bar pola Varvara Srba, tako da taj neki nacionalizam ne stoji...više je netrpeljivost prema navijačima Zvezde (Ubij Cigana)...
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Prestani da prdiš, kao vajni neki opozicionar i borac za ljudska prava, a ovamo gori ksenofob nego Nenad Popović, on bar voli Ruse, a ti prosipaš ovde nekažnjeno mržnju prema svim strancima. Takvo razmišljanje je i dovelo do ubistva Tatona onomad. Saberi se čoveče, zbog patološke klubaške mržnje si se pretvorio u okorelog desničara.
              Ne vredi opominjati - 2 nedelje.
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Originally posted by bounty hunter View Post
                Gde se on ovde smejao bolesti?


                Jesi li ti pročitao one najprimitivnije upise za Tegeltiju i šta mu se sve prizivalo ovde zato što je napisao da će Regland igrati?
                Iste likove opominješ x puta za najodvratnije stvari, a ovoga si banovao za glupost.

                Zamisli da ja onu njušku nazovem idiotom, u roku od koliko bi mi zalepili ban?


                Eno ga ispisao mi svakakve poruke na pp, pa kada sam mu odgovorio slično i napisao da se slobodno javi jer vidim da je frajer, ućutao se.
                Isto kao i dekkard - 2 nedelje.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                  Ajde ne lupajte kad ne znate. I ne pravite frku ni oko cega. Ja sam bio kao tinejdzer u pioniru sa par drugova jos 98,99 i 2000 (mislim da su te godine) svaki put kada su nas provalili da navijamo za Buducnost imali smo problema ali ne pridajem neki znacaj tome. Dobili smo po par psovki, cuski i prijetnji. Od tada je to za mene normalno. Jebiga ne zelim da generalizujem ali ponovilo se tri puta.
                  Aj ne laži života ti !

                  Comment


                  • Originally posted by Ricma View Post
                    Nacionalizam, uz medije koji ga sire, je najveci kancer u regionu i sire. Ostacemo zarobljeni (mentalno, psihicki i emotivno) u XXom veku.
                    Само да појаснимо :

                    Национализам или народњаштво је концепт који у суштини представља приврженост сопственом народу и држави.
                    У ширем смислу, национализам може значити приврженост властитом народу и његовим интересима, занемарујући интересе других народа.

                    Шовинизам је претерани патриотизам и ратоборно веровање у националну супериорност и славу. Док патриотизам и национализам могу представљати умерени понос, шовинизам је неумерен.

                    Comment


                    • Mozda sam pogresio sto sam izostavio sovinizam, ali jedno ide uz drugo i u istoj meri je stetno. Da necemu nismo privrzeni, ne bi smo mrzeli drugu stvar jer se u prvu stvar previse ulaze emocija.

                      Mali je broj ljudi koji su sovinisti, a da pritom nisu nacionalisti.

                      Comment


                      • Али имама мнооооого националиста, који нису шовинисти!
                        И не иду једно уз друго, то су ово комунисти то измислили!
                        ... националиста воли своју земљу, а шовиниста мрзи друге ..

                        Comment


                        • To da postoji nacionalista kod kojg ne postoji ni trunke zavisnosti i ljubomore su price za malu decu. Takvi odmah u pocetku hoce da im komsije gledaju u ledja, pa onda sa mikro nivoa prave takva poredjenja na marko nivou.

                          Takva je ljudska psiha, svi imaju potrebu da se osecaju bolje i superiorno u odnosu na druge osobe kada se po necemu razlikuju. Svako bi zeleo da je glavni baja u svom selu. Nacionalisti na ovom prostorima su uglavnom sovinisti jer jedno povlaci drugo, kod nekih je vise kod nekih manje izrazeno. To je kod nas pojacano zbog losih ekonomskih uslova za zivot. Kad bi imali duplo vece plate, manje bi gledali u tudje dvoriste. Nama je lose i ojadjeni smo kao narod, ne bi zeleli da neko drugi odskace po tom pitanju. Pricam na novu naroda. Prosle nedelje mi je slucajno upaljen tv, slusao sam kako stoje ekonomski parametri i samo sam cekao kada ce da nas porede sa Hrvatima, jer mrznja hrani njihovu ciljnu grupu. Ljudi samo mere patku. To koliko se mrznja i netolerancija sire se najbolje moze ilustrovati u sportu. A i klip koji je postavljen je samo jedan od primera. Srecom nacionalisti/sovinisti nisu vecina, ali su najglasniji i zbog njih izbijaju sranja pa mediji samo sire mrznju medju narodima.

                          Mene prvog zabole sta su uradili nekom Srbinu bez obzira na navijacku opredeljenost ako uz coveka mogu da idu razne lose osobine, stavise pre bih pruzio ruku tom drugom ma koje kod da je nacionalnosti ako mi je on ok. Ljudi koji su u Srbiji deklarisani nacionalisti mi podjednako smetaju kao sto je slucaj u bilo kojoj exyu Republici.

                          Pritom sovinista ne moze da bude covek koji mrzi samo drugi narod. Tako stvari ne funkcionisu. Kako moze neko nesto da mrzi ako mu pre toga do necega nije stalo? I sovinizam i nacionalizam su deo iste jednacine.

                          Comment


                          • Originally posted by Пера Ложач View Post
                            Aj ne laži života ti !
                            Kako mozes da tvrdis da laze,ja i ti to ne mozemo da znamo nismo bili prisutni tu kad se to desilo.
                            Hoces da kazes da u Srbiji nema huligana i siledzija?Da ne postoji bas nikakva sansa da se to sto on kaze desilo,takvih ljudi ima svudje pogotovo na nasim ex yu prostorima gdje zivi najveci postotak naroda sa naendertalskim genima(naucno dokazano!!!!),bas je smjelo tvrditi za njega da laze.
                            Pogledajte samo koliko je agresivnog naroda oko nas,obisao sam sve zemlje regiona i svudje sam vidio sve iste namrgodjene face,frustrirane ljude,mi smo svi jednima drugima ogledalo.
                            A ovo sto kaze Maric svakako da je ekonomska situacija nesto sto je kljuc svega,kad se ima para ljubav cvjeta na sve strane kad je prazan stomak i dzep trazi se krivac u spoljenjem i unutrasnjem neprijatelju,vidjeno kroz istoriju 1000 puta.
                            Last edited by E1_PG; 09-10-18, 14:58.

                            Comment


                            • Originally posted by Ricma View Post
                              To da postoji nacionalista kod kojg ne postoji ni trunke zavisnosti i ljubomore su price za malu decu. Takvi odmah u pocetku hoce da im komsije gledaju u ledja, pa onda sa mikro nivoa prave takva poredjenja na marko nivou.

                              Takva je ljudska psiha, svi imaju potrebu da se osecaju bolje i superiorno u odnosu na druge osobe kada se po necemu razlikuju. Svako bi zeleo da je glavni baja u svom selu. Nacionalisti na ovom prostorima su uglavnom sovinisti jer jedno povlaci drugo, kod nekih je vise kod nekih manje izrazeno....
                              Mene interesuje kod takvog tumacenja nacionalizma, postoje li onda neko drustvo gde nacionalisti nisu sovinisti? Npr. Engleska, Nemacka, Francuska, SAD, Izrael, Italija....ili su nacionalisti jedino na Balkanu sovinisti?

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                Mene interesuje kod takvog tumacenja nacionalizma, postoje li onda neko drustvo gde nacionalisti nisu sovinisti? Npr. Engleska, Nemacka, Francuska, SAD, Izrael, Italija....ili su nacionalisti jedino na Balkanu sovinisti?
                                Manje vise svudje u svijetu,nacionalizam je nesto sto je anahrono u danasnjem drustvu i vuce nas nazad u 19 vijek.
                                Patriotizam je nesto sasvim drugo,patriotizam je redovno placanje poreza,ne bacanje smeca na ulice,ulaganje bilo kakvog napora i zelja da zemlja u kojoj zivimo funkcionise na sto bolji nacin.Nacije su politicko-drustveni konstrukti 19 vijeka koji izumiru,tj u svijetu sve vise postoji nesto sto se zove gradjanska nacija,kao npr amerikanci,ili francuzi,gdje imas milione arapa,crnaca koji sebe smatraju francuzima i vole svoju drzavu.Na ovim prostorima postoji nekakvo plemensko,primitivno shvatanje nacije i to je problem.Nisam upoznao ni jednog koji za sebe kaze da je nacionalista sa ovih prostora a da iz njega ne kipti teska ksenofobija i mrznja.

                                Comment

                                Working...
                                X