Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by princara View Post
    Da sam mu ja nadredjeni, jos prosle sezone bi mu presudio. Kao simpatizer kluba imam sasvim legitimno pravo da iznesem svoj stav. Fudbal uostalom i postoji zbog navijaca, a ne zbog nadredjenih.

    Cuj niko ne kaze da li ga ti branis ili podrzavas, a na avataru ti pise IN ARSENE, WE TRUST
    Da treba ga šutnuti kao kantu posle 10 godine u kojima je imao finansije ravne Sanderlendu i posle rada u uslovima za koje ni Murinjo ni Gvardiola ne bi primirisali.Vidi se da si pravi lojalan navijač.Normalno je da ću verovati u trenera sve dok je trener Arsenala a sudiću mu kada ode a ne ovako kao najveći mogući izdajnik,navijači naših najvećih rivala nisu ovakve stvari izgovorili za njega kakve su naši takozvani navijači.
    sigpic

    #PRAVDA ZA BRAĆU

    Comment


    • Moze ko sta hoce pricat ali Wenger je najveci menadzer Arsenala ikada i vjerovatno u narednih 100 godina nece niko ni prici blizu njegovoh dostignuca. Mozda ce biti trofejniji, ali znat ce se uvijek sta je Wenger uradio za klub.

      Da se ne zajebajemo, od mene ne bi dobio pruduzetak ugovora, i to sam rekao ima barem 5 mjeseci, ali posto ne pljujem covjeka, to odma znaci da sam ja covjek koji voli mediokritet.

      Ne, postoje ljudi koji postuju druge ljude.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • sigpic

        Comment


        • Originally posted by Lord Gangara View Post
          Da treba ga šutnuti kao kantu posle 10 godine u kojima je imao finansije ravne Sanderlendu i posle rada u uslovima za koje ni Murinjo ni Gvardiola ne bi primirisali.Vidi se da si pravi lojalan navijač.Normalno je da ću verovati u trenera sve dok je trener Arsenala a sudiću mu kada ode a ne ovako kao najveći mogući izdajnik,navijači naših najvećih rivala nisu ovakve stvari izgovorili za njega kakve su naši takozvani navijači.
          Nije on volontirao kada je klub bio u tranziciji, nego je bio najplaceniji u klubu. Za dobre igrace se nije imalo para, odustajalo se zbog par miliona, ali je za njegov dzep uvek bilo para. To sto sam protiv Vengera i njegovog dugogodisnjeg sramocenja kluba, ne znaci da nisam lojalan klubu i da ne navijam i pratim isti. Ne treba ga sutnuti kao kantu iz kluba, nego da dobije drugu funkciju u klubu.

          Comment


          • Menadzer je bio najplaceniji u klubu i to je losa stvar. Zanimljivo.

            Wenger kada je potpisao ugovor te 2004. na 5 godina, tada je zaradjivao oko 4m funti, tek 2007. kada je potpisao novi produzetak je potpisao na 6m funti i od tada ima klauzulu u ugovoru da svaki put kad potpise ugovor plata ce mu porasti za 10%, sto je sasvim posteno. Od tad je potpisao 2 nova ugovora, ili 3 nisam siguran.

            Da li je fer da zaposlenici zaradjuju vise od direktora? To je prakticno ekvivalent u ovoj situaciji.

            To sta je Wenger uradio za ovaj klub u tom periodu, uradio je po bagatelnoj cijeni, a imao je bianko cek ispred sebe od Reala, Barcelone, Bayerna i PSG-a.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Originally posted by princara View Post
              Nije on volontirao kada je klub bio u tranziciji, nego je bio najplaceniji u klubu. Za dobre igrace se nije imalo para, odustajalo se zbog par miliona, ali je za njegov dzep uvek bilo para. To sto sam protiv Vengera i njegovog dugogodisnjeg sramocenja kluba, ne znaci da nisam lojalan klubu i da ne navijam i pratim isti. Ne treba ga sutnuti kao kantu iz kluba, nego da dobije drugu funkciju u klubu.
              E na ovu sam te loptu čekao.Najplaćeniji u klubu ali budimo realni posle Invincibles je imao ponude širom Evrope za mnogo veće pare i jel otišao?Imao je veću platu od fudbalera ali je zato svesno žrtvovao karijeru i pristao da igra pod onim uslovima,i nemoj sad da me pecaš na foru pa primao je pare,jeste ali bi primao duplo više od Reala i plus bi osvojio trofeje da je otišao tad ALI NIJE jer je hteo da ostane i da napravi nešto od kluba.I samo ću još ovu stvar reći i ne ulazim više u diskusije sa tobom,ako njegovu karijeru u Arsenalu vidiš kao sramoćenje kluba onda si ti druže zelen kao kivi .
              sigpic

              #PRAVDA ZA BRAĆU

              Comment


              • Sa onako neizbalansiranim Realom sigurno nista ne bi osvojio pored onakve Barselone, osvojio je Kapelo titulu i to tako sto je igrao na 1-0 pa je onda i on sutnut zbog neatraktivnog fudbala. Venger bi se sigurno nadigravao sa Realom i u toj igri bi se Barsa salila s njima, a Perez bi mu posle jedne susne sezone urucio otkaz.
                sigpic

                Comment


                • Kad ljudi uzmu da pricaju o hipotetickim slucajevima, uvijek gledaju samo jedan aspekt price, mozda nekad dva, ali nikad ne uracunaju da hipoteticki slucajevi nisu zero-sum game. Ali posto liberalna indoktrinacija kroz obrazovanje i medije nas je naucila da je sve uvijek crno ili bijelo, odnosno najpoznatija premisa planete jeste da je kapitalizam sistem u kojem da bi neko profitirao, drugi mora da ispasta. Ili ti ga zero-sum game u teoriji igara.

                  Ako cemo gledati hipoteticki sta se desava ako Wenger odlazi iz Arsenala 2004. i uspijeva da ubijedi Henrya da dodje za njim, a znamo da je bila ponuda na stolu 50m te sezone. Viera isto tako nije bio savrseno sretan nakon te sezone i hajmo laganice eto i Viere u Real. Tadasnji Galaktikosi sa najboljim strijelcem svijeta i najboljim b2b veznjakom, na onu ekipu koja je imala vec Zidana, Beckama, Carlosa, Raula i Ronalda bi bila bolest. Sta bi se desilo nakon toga?

                  Da li bi Frank Rajkard mogao da osvaja ono sto je osvajao u tim godinama da je Wenger bio tu? Da li bi Barcelona osvojila tu Ligu Prvaka 2007.?

                  Wenger koji je bio na vrhu svijeta, sa prejakim Arsenalom koji strahuje sredinom aprila da li ce moci isplatiti plate igracima, je tada bio najbolji trener svijeta, mogao je sta je htio. Ostao je u Arsenalu i dosli smo do ovoga.

                  Uljuljao se Wenger u mediokritet, izgubio momentum i ostao u sivilu. Da je na vrhuncu svoje karijere kada je imao najveci momentum otisao u klubove sa neogranicenim budzetom, danas bi se vjerovatno pricalo o Wengeru kao jednom od najtrofejenijih menadzera svijeta, a mozda bi propao ko zeton u Realu i na kraju zavrsio kao Domar fudbalskog kluba Strazbur blizu svog sela ili bi bio prosjecan menadzer koji je osvojio par stvari, i bio bi upamcen samo po tim nepobjedivima. Ili bi otisao u Barcelonu, uzivao u najboljim godinama sa najtalentovanijom ekipom svih vremena. Ili bi sa Bayernom postao finansijska supersila prije nego sto su to postali. Ili bi se vratio da vodi Chelsea kad su Murinja otjerali, a onda kasnije preuzeo United od Fergusona. Ili bi zavrsio u Lesteru i imao sudbinu kao Ranieri.

                  XY varijabli, nemoguce uracunati, ali kada neko prica o hipotetickim scenarijima, uvijek razmislja pristrasno, bazirano na zero-sum game.
                  Last edited by maliajnstajn; 11-04-17, 16:04.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Kako je divno, kad ubijes sviju u pojam jednostavnim teorijama i niko da uleti sa kontra-argumentom.

                    Inace Marc Overmans prvi kandidat za direktora fudbala. To bi bio veoma zanimljiv potez, iako je moj prvi pick oduvijek bio Monchi, al on ode u Romu.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment




                    • Ako cemo gledati hipoteticki sta se desava ako Wenger odlazi iz Arsenala 2004. i uspijeva da ubijedi Henrya da dodje za njim, a znamo da je bila ponuda na stolu 50m te sezone. Viera isto tako nije bio savrseno sretan nakon te sezone i hajmo laganice eto i Viere u Real. Tadasnji Galaktikosi sa najboljim strijelcem svijeta i najboljim b2b veznjakom, na onu ekipu koja je imala vec Zidana, Beckama, Carlosa, Raula i Ronalda bi bila bolest. Sta bi se desilo nakon toga?
                      Jes, njima je samo Anri falio, nisu imali dovoljno napadackog potencijala. Vijeira nije bas ni sa Vengerom bio presrecan, odakle sad i on u toj prici da trci za Arsenovom suknjom? Hipoteticki pristrasno ako mene pitas.

                      Da li bi Frank Rajkard mogao da osvaja ono sto je osvajao u tim godinama da je Wenger bio tu?
                      Gotovo izvjesno. Barsa sa jednom od najboljih generacija u istoriji fudbala, tome na kraj sigurno ne bi stao Arsen Venger, nije mogao SAFu i Murinju da pisne, zasto i kako bi zaustavio jednu od najvecih masinerija u istoriji fudbala?

                      Da li bi Barcelona osvojila tu Ligu Prvaka 2007.?
                      Mozda i ne bi, a mozda i bi, ne bi bilo Vengera, pa bi taj Arsenal pobijedio u finalu mozda.

                      XY varijabli, nemoguce uracunati, ali kada neko prica o hipotetickim scenarijima, uvijek razmislja pristrasno, bazirano na zero-sum game.
                      Dobro da ti ne razmisljas pristrasno
                      sigpic

                      Comment


                      • Aki ubio sviju u pojam jednostavnim teorijama... kad ono Vladan

                        Comment


                        • Jes, njima je samo Anri falio, nisu imali dovoljno napadackog potencijala. Vijeira nije bas ni sa Vengerom bio presrecan, odakle sad i on u toj prici da trci za Arsenovom suknjom? Hipoteticki pristrasno ako mene pitas.
                          Sto su nudili 50m za njega odma na kraju te sezone? U Barceloni igrao ljevo krilo, igrao bi i u Realu ljevo krilo.

                          Viera je volio Wengera oduvijek, sta mislis sto je ostao jos 2 godine nakon te sezone? On se nije slagao s tim da nema para za transfere, ne i sa Wengerom. Jedino mu zamjera sto ga nije uzeo u trenersku ekipu, ali uvijek o njemu prica kao o ocu.

                          Zasto ne bi pratio covjeka koji mu je napravio karijeru u najtrofejniji klub planete?

                          Gotovo izvjesno. Barsa sa jednom od najboljih generacija u istoriji fudbala, tome na kraj sigurno ne bi stao Arsen Venger, nije mogao SAFu i Murinju da pisne, zasto i kako bi zaustavio jednu od najvecih masinerija u istoriji fudbala?
                          Gotovo izvijesno? Sta to znaci, 100%, 90%, 80% ili ne mozes da izracunas vjerovatnocu, pa kazes gotovo izvjesno. Vidis gotovo izvjesno je bilo da ce Arsenal te 2004. osvojiti Ligu Prvaka s obzirom kako su igrali, ali onda jedan Claudio Ranieri i Wayne Bridge unistise to, gotovo izvjesno. Iako nije nemoguce da bi ih Monako izbacio ili mozda Murinjo da ga uzme u finalu. Hmm, sta bi bilo sa Murinjom da nije osvojio tu LP, da li bi ga Abramovic uzeo?

                          Mozda i ne bi, a mozda i bi, ne bi bilo Vengera, pa bi taj Arsenal pobijedio u finalu mozda.
                          Ne bi bilo ni Henrya u toj ekipi, pa ne bi promasio 3 zicera, a ko zna, mozda Lehman ne bi odbranio penal Rikelmeu, a vidi cuda, mozda bi i Wengerov Real sa Henryem i Vierom sjebo zivot tom Arsenalu.

                          Dobro da ti ne razmisljas pristrasno
                          Nikad na zero-sum game, jer ne gledam zivot tako.

                          Sa onako neizbalansiranim Realom sigurno nista ne bi osvojio pored onakve Barselone, osvojio je Kapelo titulu i to tako sto je igrao na 1-0 pa je onda i on sutnut zbog neatraktivnog fudbala. Venger bi se sigurno nadigravao sa Realom i u toj igri bi se Barsa salila s njima, a Perez bi mu posle jedne susne sezone urucio otkaz.
                          Ovo je tvoja osnovna premisa bila. Hipoteticki scenario, potpuno utemeljen na zero-sum igri. Scenario u kojem da bi jedan igrac pobjedio drugi mora da izgubi. Ono o cemu sam ja pricao, jeste da je nezahvalno predvidjati hipoteticke slucajeve, posebno ako su oni bazirani na zero-sum, nekad postoje i win-win scenariji, ali ih ignorisemo jer nisu atraktivni.



                          Originally posted by Prototype View Post
                          Aki ubio sviju u pojam jednostavnim teorijama... kad ono Vladan

                          Lektore, nisi mi odavno poslao provokativni pp sa zalbom na povremene pezorative ili vulgarizme. Tuzno.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Originally posted by maliajnstajn View Post
                            Sto su nudili 50m za njega odma na kraju te sezone? U Barceloni igrao ljevo krilo, igrao bi i u Realu ljevo krilo.

                            Viera je volio Wengera oduvijek, sta mislis sto je ostao jos 2 godine nakon te sezone? On se nije slagao s tim da nema para za transfere, ne i sa Wengerom. Jedino mu zamjera sto ga nije uzeo u trenersku ekipu, ali uvijek o njemu prica kao o ocu.

                            Zasto ne bi pratio covjeka koji mu je napravio karijeru u najtrofejniji klub planete?



                            Gotovo izvijesno? Sta to znaci, 100%, 90%, 80% ili ne mozes da izracunas vjerovatnocu, pa kazes gotovo izvjesno. Vidis gotovo izvjesno je bilo da ce Arsenal te 2004. osvojiti Ligu Prvaka s obzirom kako su igrali, ali onda jedan Claudio Ranieri i Wayne Bridge unistise to, gotovo izvjesno. Iako nije nemoguce da bi ih Monako izbacio ili mozda Murinjo da ga uzme u finalu. Hmm, sta bi bilo sa Murinjom da nije osvojio tu LP, da li bi ga Abramovic uzeo?



                            Ne bi bilo ni Henrya u toj ekipi, pa ne bi promasio 3 zicera, a ko zna, mozda Lehman ne bi odbranio penal Rikelmeu, a vidi cuda, mozda bi i Wengerov Real sa Henryem i Vierom sjebo zivot tom Arsenalu.



                            Nikad na zero-sum game, jer ne gledam zivot tako.



                            Ovo je tvoja osnovna premisa bila. Hipoteticki scenario, potpuno utemeljen na zero-sum igri. Scenario u kojem da bi jedan igrac pobjedio drugi mora da izgubi. Ono o cemu sam ja pricao, jeste da je nezahvalno predvidjati hipoteticke slucajeve, posebno ako su oni bazirani na zero-sum, nekad postoje i win-win scenariji, ali ih ignorisemo jer nisu atraktivni.






                            Lektore, nisi mi odavno poslao provokativni pp sa zalbom na povremene pezorative ili vulgarizme. Tuzno.
                            Barem 95% forumasa se trudi da ne budu kocijasi, iako vidi cuda isto kao i ti i ostali su rodjeni na balkanu i sami koriste psovek u realnom zivotu. Ali jedino ti forsiras tj teras neki bunt. I samo da znas iz ove teme tj likovi koji pisu na ovoj temi koji su dobri sa tobom, prijavili tvoje postove Ide prijava, nek neko obuzda kocijasa, u tom kontekstu.

                            I samo tebe ovde tolerisemo, a ima nas dosta koji bi mogli onako socno da komentarisemo svaku sitnicu. ALi ne radimo to, tj ne teramo nikakav inat. A ti to radis, a ja sam provokator sto sam ti samo skrenuo paznju da se malo vise ponasas kao ostali, da i za tebe vaze pravila.

                            A nisi ranije ovakav bio, ja odlicno znam da bas ovakav kocijaski recnik nisi imao, tj da nisi ovoliko forsirao. Da ne umes na drugaciji nacin da komuniciras pa ajd da te razumem. Nemoj da se pravis zrtva, jer to nisi.

                            Comment


                            • Ja sam mu jedini prijavljivao postove i to onda kada me izbaci iz takta sa pljuvanjem po Kokelanu.Evo iskreno za njega greši kao i za podizanje u nebesa Džakića ali za neke stvari oko Wengera je u pravu i bez obzira na naše sukobe ja mu to priznajem.Problem je što pojedini previše spuštaju Wengera i od njega prave neku budalu što je iritantno ne samo Akiju i meni nego i većini forumaša koji navijaju za Arsenal samo što oni to iz neke pristojnosti ne komentarišu a mi smo paljevine od ljudi i ne možemo da ćutimo.Aki nekad pretera u toj aroganciji i ume da bude bezobrazan,da se malo opusti u psovkama, ali ovde ima ljudi koji provociraju daleko više od njega i koji ne koriste psovke a potenciraju da nekog spuste i omalovažavaju.
                              Last edited by Lord Gangarić; 12-04-17, 06:57.
                              sigpic

                              #PRAVDA ZA BRAĆU

                              Comment


                              • Originally posted by Lord Gangara View Post
                                E na ovu sam te loptu čekao.Najplaćeniji u klubu ali budimo realni posle Invincibles je imao ponude širom Evrope za mnogo veće pare i jel otišao?Imao je veću platu od fudbalera ali je zato svesno žrtvovao karijeru i pristao da igra pod onim uslovima,i nemoj sad da me pecaš na foru pa primao je pare,jeste ali bi primao duplo više od Reala i plus bi osvojio trofeje da je otišao tad ALI NIJE jer je hteo da ostane i da napravi nešto od kluba.I samo ću još ovu stvar reći i ne ulazim više u diskusije sa tobom,ako njegovu karijeru u Arsenalu vidiš kao sramoćenje kluba onda si ti druže zelen kao kivi .
                                To da nije otisao iz Arsenala jer je hteo da napravi nesto od istog je tvoja hipoteza koja zapravo uopste ne mora biti tacna. Moglo je biti mnogo razloga. Mozda je osoba koja bi radije da sedi zavaljen u sigurnu fotelju nego li da tezi novim izazovima. Mozda nije hteo da napusta London u kome se adaptirao, mozda nije zbog porodice... Eno Ceh je izabrao da ostane u Londonu iako je imao ponudu PSZ-a gde bi uzeo i vise para i vise trofeja. Eno ti Pajeta koji se vratio u Marsej. Nije to fm, pa da predjes iz Arsenala u Real, to je krupna zivotna odluka da ostavis sve i odes u drugu zemlju zbog vise para, posebno kada nije rec o nekom klincu ili mladom coveku. Da li bi ti Gangaro napustio sve u Sapcu i otisao u Sloveniju na primer i radio isto samo za duplo veci prihod?

                                I to da bi u Realu osvajao trofeje je samo hipoteza. Niti sam zelen, niti njegovu karijeru vidim kao sramocenje kluba.

                                Comment

                                Working...
                                X