Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zar Bernardone ne igra vise desetku nego krilo?

    Da se ne zajebajemo vrhunski fudbaler.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Budi iskren da mozes da biras sad ovog trenutka izmedju Riyada i Bernarda sta bi izabrao? Nemoj da se lazemo...

      Comment


      • A Mahreza
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Koliko sam ispratio u Monaku je uglavnom bio po krilu. Ja bih pre odabrao Bernarda, mladji je a i vise bi legao stilu Arsenala. Prosle sezone mislim da je bio najbolji strelac Monaka, ove sezone kida, i ako ovako nastavi ima za ode za velike pare i jos mu je Mendes agent

          Comment


          • Ne bi bilo iskreno od tebe da si dao drugaciji odgovor.

            Daleko od toga da ja kazem da je Bernardo los igrac, dobar je to igrac. Ali kada vidis sta kakvu je proslu sezonu imao Riyad i sta je uradio u njoj. Sve se samo od sebe crta.

            Comment


            • Nesto danas kontam o potencijalnim zamjenama za Wengera i kontam jebote Tusel da bi bio vrhunska zamjena. I onda naletim maloprije na grafiku pasova od sinoc.

              Ista pljunuta grafika kao Cityeva grafika pasova.

              Potpuna ista filozofija fudbala kao i Pepson.

              Daj Tusela ili brata s rukama u gacama.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Je l' se zna kada se Remzi vraca?

                Comment


                • Originally posted by Dimitrije View Post
                  Je l' se zna kada se Remzi vraca?
                  Vratio se Ramzika jos pocetkom nedelje.

                  Kada smo vec kod Ramzija, Arsenal je u poslednje tri sezone igrao najbolje sa trojkom u sredini Arteta-Ramzi-Ozil, to je sezona gde je Arsenal najvise proveo na prvom mestu dok nije doslo do povreda Ozila i Ramzija, tako da bi i sada po meni trebalo slediti taj koncept i igrati sa trojkom Dzaka-Ramzi-Ozil, gde bi Aron imao ulogu box to box veznog. Isto mislim da bi bila dobra kombinacija Dzaka-Elneni, a protiv jakih protivnika zatvoriti se sa Dzakom i Kokelanom. Ovaj trio koji neki spominju sa Dzakom, Santijem i Ozilom mi je totalno neozbiljan defanzivno, mislim da upravo i zbog toga Venger gura Kokelana uz Kazorlu.
                  Last edited by Lion; 15-09-16, 18:07.

                  Comment


                  • Ja sam jutros malo analzirao ove kretnje Coqelana u napadu.

                    Ide na pozicije na koje Remzika ide, a Santi ostaje pozadi.

                    Nije nemoguce da Xhaka zamjeni Santia, a Remzika Coqa i da imamo tu situaciju koja bi mogla da gazi sa Ozilom naprijed.


                    Wenger bi trebao u jacim tekmama da prebaci Mesuta na krilo, i igra 4-3-3 sa Elnenyem kao trecim u vezi.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Aki imam jednu mozgalicu za tebe . U utakmici gde nema AMC-a i gde su kreativni igrači ili desetke kako ih ti zoveš povučeni pozadi i napadače i krila pronalaze dugim loptama , gde bi jedan igrač koji je zadužen da im kvari tu pas igru trebao da stoji . Ispred svojih štopera ili ofanzivnije tojest bliže tim igračima ?
                      sigpic

                      #PRAVDA ZA BRAĆU

                      Comment


                      • Dobra mozgalica

                        Zavisi od presinga kakav igras i gdje ti defanzivci stoje.

                        U fazi odbrane bi trebao igrati 4-5-1, a u fazi napada 4-3-3.

                        Ako igras recimo sa visokom linijom, onda igrac koji treba da kvari napade mora da bude sto blize lopti, odnosno da vrsi konstantan presing da ne bi isla lopta preko odbrane. Takodjer ova dva igraca, ako smatramo da igramo 4-3-3 takodjer moraju da budu tu da vrse presing, ali na prostor u koji bi mogao pas da ide. A ako igras povucenije, onda smanjujes prostor izmedju linija i ne dozvoljavas da se primi lopta u opasnim zonama.

                        Generalno je sve do ekipe i do pozicija ekipe. Ja pljujem Coqelana redovno, jer cesto fula pozicije, ali to ne znaci da ostatak tima takodjer ne fula pozicije.

                        Recimo Pep je usavrsio ovaj presing, jer bukvalno kada izgube loptu, prosto momentalno se tri igraca stvore oko jednog i daju mu minimalno opcija za pas, ako ga napravi, to je vrlo rizican pas koji ce biti presjecen, a ako prodje jebiga svaka mu cast, ali taj procenat je onaj procenat s kojim se moze kockati.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Ovo je fudbal igrači menjaju pozicije , odstupaju od svoje ne bi li napravili pometnju u odbrani. Ako nisi primetio mi ne igramo nikakav presing i jedini igrači u ekipi koji rade bilo kakav presing su Sančez i Kokelan. Sad zašto je Kokelan bio toliko ofanzivan ? Zato što su njihovi kreativni igrači bili povučeni i jedini način da ih ometa jeste da bude ofanzivno . Zato je Santi bio povučeniji a po običaju Ozil nije radio nikakav defanzivan posao. U redu je da pljuješ nekog ali isto tako si Santija pljuvao prošle sezone i kad se povredio priznao si kako nisi bio u pravu. Da je PSG imao AMC-a , Kokelan bi bio gde i jeste ispred štopera . Ali pošto su igrali bez takvog igrača prešao je malo ispred ne bi li tu uspeo da napravi bilo kakvu pometnju.

                          Ja ne pričam da je on savršen igrač ali ne treba da se pljuje tako , pogotovo ne od sopstvenih navijača ako to i jesi samo zbog toga što ne razumeš taktiku i ne znaš kakva je naređenja dobio i kakvi su mu zadatci za tu utakmicu. I još jednom ću reći da on i Džaka nisu isti tip igrača , Džaka je daleko kreativniji i ima bolju pas igru , ali je defanzivno lošiji . Hvala bogu veznih igrača imamo koliko hoćemo i ja sam siguran da će se rotirati u zavisnosti od utakmice . Ja Santija obožavam ali on na primer nije za neke utakmice gde je vezni red fizički bolji ili utakmice gde će umrtviti igru i igrati na centaršuteve i prekide , kao što i Kokelan nije za svaku utakmicu ali ovu protiv PSG-a nije odigrao toliko loše koliko ti kažeš čak šta više nije bio ni među 5 najlošijih igrača na terenu.
                          Last edited by Lord Gangarić; 16-09-16, 00:09.
                          sigpic

                          #PRAVDA ZA BRAĆU

                          Comment


                          • Kad vec pominjes Pepa i presing postoji ona verzija price da on zahtijeva od svojih igraca momentalni presing nakon izgubljene lopte koji traje oko 11 sekundi, a ako se ne uspije povratiti lopta za tih 11 sekundi onda se odustaje od strogog presinga i igraci se pozicioniraju u odbrambenu formaciju itd.

                            Comment


                            • Ima Wenger svoje idiotluke sa tim sto salje Coqelana naprijed. Mozda uigrava ekipu za pivot Xhaka-Remzika, ne znam.

                              Ali ono sto znam i nacrtao sam oko Coqelana, a to je da je zakasnio da vrsi presing kod prvog gola, posebno jer je Kos bio izasao do centra. Onda kod one lopte di Marie za Cavania kad je fulio cijelu loptu, ostao je 2 metra dalje i tako dao vremena i prostora Angelu da bira sta ce da uradi, al tu su generalno svi fulili poziciju za 3 metra.

                              Ono sto je problem sa Coqelanom prosli put je bilo da se Verrati igrao sa njim. Bas ga je unistavao.

                              Ja ne vjerujem da je Xhaka slabiji od Coqelana defanzivno, a to cemo vidjeti, da li cu pogrijesiti. Sve ono sto sam ga gledao bio je odlican defanzivno, prije svega zbog prepoznavanja opasnosti na vrijeme i odlicnog pozicioniranja. Mozda nema start kao Coq, ali poziciono i takticki mnogo nadmocniji igrac.

                              I naravno moj problem sa Coqelanom je taj da mu je pas katastrofa.

                              A problem sa Santiem protiv PSG-a je bio jer je Coq odlutao naprijed, i fino 3 igraca odu da prave presing na njega i nema ga na mapi. Za oko je odigrao katastrofa tekmu, ali statisticki je odigrao sasvim pristojnu partiju, cak i bolju od Veratija, a znamo svi sta je Verrati radio cijelu tekmu. Problem je tima trenutno i tu mora nesto da se mjenja. Vidjet cemo sta ce se desiti kad se Remzika vrati, jer je njemu cement mjesto u ekipi, posebno jer je ljetos htio navodno da ide, plus sad ne twita uopce kada se pobjedi tekma vec neka sranja objavljuje i farba kosu. I drugo pitanje je da li ga pari sa Xhakom.

                              S Coqom ga ne smije upariti, jer vidjeli smo na sta to lici u aprilu prosle sezone.

                              Santi? Preofanzivno, jebat ce nas u mozak defanzivno.

                              Elneny? Cisto sumnjam.

                              Jebiga, nije pljuno Wenger 45m sa bonusima na igraca da mu sjedi na klupi. Ne vjerujem da je tolko lud.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Da li si realan da smo gol primili zato što Kokelan nije vršio presing ? Jesi ti gledao uopšte utakmicu Aurier je urnisao Monreala a Mustafi nije bio ni blizu Kavanija . Kos je izašao napred zato što je on pravio presing . Razumem ja sve ali bukvalno okrivljuješ Kokelana zbog toga što je Koščelni izašao ispred svoje linije . A to što si ti crtao je šarena laža i veze sa vezom nema . Čovek je bio napred zato što je trebao da preseca njihovu pas igru u njihovoj polovini ne zato što mu se šetka nije on nigde lutao.
                                sigpic

                                #PRAVDA ZA BRAĆU

                                Comment

                                Working...
                                X