Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Brajkula View Post
    Ja kapiram fudbal da se igra da bi bio najbolji, a ne da bi bio najbogatiji. Sad jbg neko kapira drugačije ili je neko u zabludi, odn. laže samo sebe...
    Wenger je jedan od rijetkih menadzera koji uvijek idu da pobjede. Samo jednom u karijeri je postavio ekipu da ne izgubi i to je priznao, i to je bilo protiv Uniteda u finalu FA kupa 2005. godine. Dobili su tu tekmu na penale.

    Covjek ima filozofiju, ako ljudi plate kartu zele da budu zabavljeni, a ne da gledaju neke tamo bunkere i konstantno branjenje sa 25 igraca iza lopte. Ljudi hoce da vide fudbal, da se zabavljaju i da se fino provedu.

    Dok je Arsenal gazio pocetkom milenija, ljudi koji su dolazili na stadion su jedva cekali da gledaju novu tekmu, a nakon tekme koja se igra u subotu budu sretni i zadovoljni narednih 5 dana. Takav je stil fudbala bio, jednostavno je izazivao te trnce svaki puta kada bi krenuli da igraju.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      Wenger je jedan od rijetkih menadzera koji uvijek idu da pobjede. Samo jednom u karijeri je postavio ekipu da ne izgubi i to je priznao, i to je bilo protiv Uniteda u finalu FA kupa 2005. godine. Dobili su tu tekmu na penale.
      I protiv Barse u revansu. Tad mi je zestoko pao u ocima. A pritom je jos nesto kenjao kako se nece braniti
      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

      Comment


      • Originally posted by maliajnstajn View Post
        Wenger je jedan od rijetkih menadzera koji uvijek idu da pobjede. Samo jednom u karijeri je postavio ekipu da ne izgubi i to je priznao, i to je bilo protiv Uniteda u finalu FA kupa 2005. godine. Dobili su tu tekmu na penale.

        Covjek ima filozofiju, ako ljudi plate kartu zele da budu zabavljeni, a ne da gledaju neke tamo bunkere i konstantno branjenje sa 25 igraca iza lopte. Ljudi hoce da vide fudbal, da se zabavljaju i da se fino provedu.

        Dok je Arsenal gazio pocetkom milenija, ljudi koji su dolazili na stadion su jedva cekali da gledaju novu tekmu, a nakon tekme koja se igra u subotu budu sretni i zadovoljni narednih 5 dana. Takav je stil fudbala bio, jednostavno je izazivao te trnce svaki puta kada bi krenuli da igraju.
        Venger je inteligentan covek koji je otisao u pravom momentu u pravi klub. Englezi su tada imali dosta slabiju ligu od Spanije i Italije. Da je otisao u tadasnji Kalco, pojeli bi ga Lipi, Kapelo i drustvo. Ovako je bio jedini rival Fergusonu na kojem je bio pritisak. Venger je nesumnjivo otac fudbala za ostrvske menadzere, posebno tadasnje. Izvalio je neke stvari, dobro skautirao ligu, uneo odredjene novine i bez tog najveceg pritiska koji je u ligi nosio samo jedan covek izvlacio je maksimum iz svoje ekipe. U ligi je odlicno gurao. U Evropi ispadanja od PAOK-a, ne prodje grupu sa Lansom i Dinamom iz Kijeva(Lobanovski je najveci trener koji nije uzeo LS a ne Venger, jos jedan od spinova Vengerovih novinarcica), izgubi mrtav ladan finale Kupa UEFA od 3x slabije Galate(Murinjo bi bio obesen za tako nesto). U drugoj grupnoj fazi isto ispadao kao favorit vise puta. Gubio i od Ranijerija dvomec...

        Dosla je 2004. i u ligu su dosla dva vrhunska trenera a Venger se po prvi put suocio sa tim najvecim pritiskom i poceo da brlja. PL postaje jaca nego ikad. U najjacoj konkurenciji nije mogao da postize iste rezultate. Tacno je da nije mogao da dovodi najbolje igrace ali imas izgradjeno ime, imas sistem, dovoljan broj vrhunskih igraca zeli da dodje, razvio si skauting mrezu tako da opravdanja ne postoje. Arsenal je u tranziciji opet mogao da ponudi vise igracima za plate od Benitezovog Liverpula pa se Rafa razapinje za ligaske rezultate a Venger je ikona. Nikakav vanserijski uspeh nije sto se on odrzava u TOP4 kada je covek uvek imao TOP4 budzeta i TOP4 plate. To ti je kao da kazes da je za Zvezdu poslednjih godina bio uspeh sto nikad nije otisla ispod 2. mesta dok je Partizan dominirao.

        Fudbal se menjao, on je ostao isti. Do 2004. godine kapa dole, sa jacim igracima nije mogao da izadje na kraj. Poznaje ligu odlicno, zna svaku manu engleskim buzdovanima i to ga odrzava. Ferguson kad je osetio da kaska u Evropi okruzio se ljudima poput Keirosa i Renea, iz korena promenio sistem treninga, pojacao skauting i uspevao da se nosi sa najjacima do samog kraja i da trosi u pravom momentu na prave igrace. Venger ta klasa nije.

        Od Vengera nije tesko biti bolji kad je u pitanju sama taktika. Covek je jednom u zivotu pobedio jacu ekipu od sebe i to dotrajali Real iz 2006(Murinjovim stilom). Svaki iole jaci trener ga gazi u dvomecu bez problema. On je opet kao obrazovan covek iskoristio odredjena iz drugih sfera zivota i izgradio taj klub, prepoznatljiv stil igre, stabilnost i to je sve ok ali previse je spina kad je taj covek u pitanju. Mom burazeru koji je 2001. godiste i navija za Arsenal da dam da vodi ekipu na 3:0 kuci protiv Anderlehta ne bi primio 3 gola.

        Venger je covek koji odradi ono sto se ocekuje. Ne moze preko jacih od sebe, ne ide ispod slabijih - u ligi. U Evropi ga oducava i Zoki Mamic jer misli da svakog moze da dobije na dupli pas kao stopere Votforda.

        Ovo je ukratko, nisam mogao sad u detalje.
        sigpic

        Comment


        • Velicas Klopa na avataru, a osporavas Vengera. Jos jedan lazni moralista

          Comment


          • Originally posted by Princ View Post
            Velicas Klopa na avataru, a osporavas Vengera. Jos jedan lazni moralista
            Klop je jedini trener koji je odbranio titulu u Bundesu u eri najmodernijeg fudbala. Svako ko skine Bajern jednom, nema ga bar 5 godina. Dok je najveci skaut na svetu bacao milione na Cemberlejna i drzao ga na klupi, Klop nadje Kagavu za 350k i izmisli najjacu 10-ku lige. Sto genijalni nastavnik ne dovede Gindogana i Rojsa pre Klopa kad je najjaci skaut?

            Klop je od tek nesto iznadprosecnih talenata stvorio 15-20 vrhunskih igraca. Gurao na vise frontova paralelno, jednu od najtezih grupa ikad u LS prosao kao prvi dok je nastavnik vecito zavrsavao 2. iza Porta, Salkea i ostalih 3x igracki slabijih ekipa. Klop oduci od fudbala Real od milijardu eura sa sve Murinjom na klupi. Venger izgubi od Monaka i Kumanovog PSV-a rutinski kao Barsa-Valjadolid, takav odnos bude na terenu. Smesno porediti ih. Vec u januaru ce nastavnika da isprati sa 3-4 komada bez vecih problema jer je u 2015. godini i ovom fudbalu 3 klase jaci trener. Kao i Cholo od koji mnogo vise zaostaje igracki i finansijski za Barsom i Realom nego Venger za Celsijem i Sitijem pa mu ne smeta da se 38 kola kolje sa njima i paralelno gura LS do same zavrsnice.

            Jebes coveka koji vodi 4:0 i ne dobije utakmicu.
            sigpic

            Comment


            • Znaci kada govoris o Vengeru, govoris o srecniku koji je dosao u ligu gde je jedino imao za konkurenta Fergusona, kada govoris o Klopu onda se zanemaruje konkurencija i jedino je bitno da je dva puta uzeo titulu ispred jedinog konkurenta Bajerna?
              Po kom osnovu je Real kada ga je izbacio Venger dotrajao, a kada ga je izbacio Klop, onda je to najjaci Real u istoriji kluba?
              Kada LVG uz silne milione renovira ekipu i dovede ih na cetvrto mesto, to se predstavlja uspehom, a kada Venger uzme cetvrto mesto u godinama kada su mu odlazili najbolji igraci, onda je Arsen luzer, morao je bolje uz smesna ulaganja jer je on po tebi imao sistem, samo mi nije jasno kakav je to sistem kada ti odu svi sto vrede igraci. Pricas o tome da je Arsenal imao top 4 budzet, a do Ozila mu je najskuplji placeni igrac bio Arsavin od 18 miliona.
              Zar ima smisla uporedjivati koje je Venger stvorio fudbalske velicine, a koje sve Klop? Mislim da nema potrebe...
              Govoris da je Klop prosao jaku grupu u LS, a ne govoris da je kao sampion Nemacke zavrsio kao poslednji u grupi sa Arsenalom, Marsejom i Olimpijakosom. Zato si uspeo da pobrojis Vengerove kikseve, a nisi se setio recimo da je Klop pre godinu dana bio u zoni za ispadanje. Svaka cast Colu sto prati Real i Barsu, prati ih sa stotinak miliona datih na leto.
              Ja ne sumnjam da ce tvoj brat jednog dana biti menadzer Arsenala, zaradjivati 7 miliona godisnje, pa eto mozda i tebi prosledi koji milion na racunu.

              Comment


              • Originally posted by saburo sakai View Post
                žrtvovao bih i ja karijeru za 7m po sezoni hhahhahaha
                ama šta je vama ljudi,pa lik dobijao pare za to što radi,imao podršku kluba,ja stvarno ne znam na kakvim je on to mukama bio
                Ovo samo govori koliko si ti plitak i koliko ne razumeš neke stvari i stvarno ne vidim razlog zašto ulazim u diskusiju sa tobom. Baš bih voleo da vidim Murinja da vodi ekipu koja 5 sezona mora da prodaje najbolje igrače i da ima 0 para svaki transfer rok. A dobijao je koliko je svaki bolji trener dobijao ništa više ništa manje .Odbio je Real,odbio je PSG koji su mu nudili iste ako ne i veće pare prosto zbog te neke vizije i ljubavi koje ima prema klubu.

                Ne kažem da je to neki preterani uspeh šta je uradio niti da je najbolji na svetu ali biti toliko konstantan toliko dugo je za svaku pohvalu kao što je dosta stvari što je uradio za ovaj klub zato zato su ga pravi navijači zavoleli .
                sigpic

                #PRAVDA ZA BRAĆU

                Comment


                • I Mojes je bio konstantan sa Evertonom dugi niz godina, uvek se drzao oko 5-8 mesta, igrao bi i LS jedne godine da tada bese nije ekipa iz Engleske osvojila LS... Tako da, nije neki uspeh ali je za svaku pohvalu.

                  Comment


                  • Originally posted by Sir Giggsy View Post
                    I Mojes je bio konstantan sa Evertonom dugi niz godina, uvek se drzao oko 5-8 mesta, igrao bi i LS jedne godine da tada bese nije ekipa iz Engleske osvojila LS... Tako da, nije neki uspeh ali je za svaku pohvalu.
                    5-8 mesto i top 4 su ista stvar inače.
                    sigpic

                    #PRAVDA ZA BRAĆU

                    Comment


                    • Originally posted by Lord Gangrena View Post
                      5-8 mesto i top 4 su ista stvar inače.
                      Budzet Evertona i Arsenala su inace ista stvar, kao i igracki kadar u to vreme.

                      Comment


                      • Originally posted by Sir Giggsy View Post
                        Budzet Evertona i Arsenala su inace ista stvar, kao i igracki kadar u to vreme.
                        Poslednjih deset godina Arsenal je trošio manje od Evertona izuzevši zadnje 3 sezone to i ti i svi znate . Inače ako planiraš da provociraš i omalovažavaš zaobiđi me , svi znate da kukate kad vam Henry nešto napiše a ovamo ste gori od njega .
                        sigpic

                        #PRAVDA ZA BRAĆU

                        Comment


                        • Originally posted by Lord Gangrena View Post
                          Poslednjih deset godina Arsenal je trošio manje od Evertona izuzevši zadnje 3 sezone to i ti i svi znate . Inače ako planiraš da provociraš i omalovažavaš zaobiđi me , svi znate da kukate kad vam Henry nešto napiše a ovamo ste gori od njega .
                          Ja nikoga ne omalozavam niti provociram, samo pisem ono sto jeste.

                          Ja Vengera najvise gotivim na ostvru, sad kad nema Fergusona, kao i sto mi je Arsenal oduvek bila omiljena ekipa posle Junajteda... Ali to dizanje u nebesa Vengera, koji jeste genije u odredjenim stvarima, nije primereno... Lepo je Casiraghi napisao i opisao situaciju ali opet se udara kontra.

                          Vengeru da osvoji titulu je potrebna ludacka forma Sanceza i jos jednog igraca, tj da bude konkurentan... Kao sto je bio Rodzers sa Suarezom i Staridzom. Cim je Luis otisao i Staridz vise bio van terena, Brendan je pukao zato sto nije konstantan i nije takticki na nivou koji ga svrstava u konkurente za titulu. Isto vazi za Vengera, genije u nekim stvarima, ali na terenu su ga uvek gazili kada je bilo bitno.

                          Comment


                          • Šta kažeš kako jeste da je Mojesovo peto do osmog mesta isto kao i top 4 svake sezone , ako stvarno tako misliš onda si u žešćem škripcu. I samo upoređivanje ta dva trenera je totalna glupost da veće nema. Lepo provociraš onako na finjaka i to radiš godinama a ovamo se praviš kao fin dečak sve u fulu.

                            Niko njega ne diže u nebesa niko ne govori kako je najbolji . I smučile su mi se više vaše podmukle provokacije , svi znate da jaučete kada se vama nešto kaže kada se slučajno Felaini uvredi odma se diže ustanak , ustaju i kuke i motike a ovamo pljujete koga stignete i tad vam je do jaja . Manite me te priče više..

                            I zaboravio sam da se povežem na ovo što je Casiraghi rekao , me možeš sebe sa njim da upoređuješ dečko je fino rekao kako jeste da Wenger nije taktički potkovan i da je gotovo celu karijeru igrao loše protiv jačih ekipa to je činjenica i niko ne osporava . Ali je Cass to lepo rekao nije provocirao ovako podmuklo kao ti .
                            Last edited by Lord Gangarić; 20-10-15, 08:47.
                            sigpic

                            #PRAVDA ZA BRAĆU

                            Comment


                            • Cuj imao srece s pravovremenim dolaskom u ligu . Nije imao konkurenciju osim SAF-a . Kaj onda pola trofeja koje je SAF osvojio su zato kaj nije imao konkurencije po toj logici? Tko mu je mogao parirat prije 97. i dolaska Wengera? Onda mozemo isto tako rec da je SAF ispao kurac od ovce nakon dolaska Wengera i jos kasnije od Mourinha i poceo osvajat opet tek kad je Mourinho otisao i Arsene financijski vise nije mogao parirat..



                              Opet ga muci kaput

                              Comment


                              • A dobro ali opet je bilo lakše tada nego sad ako razumeš . Tad i jeste bilo dosta lakše i bukvalno se lomila liga na Arsenal i Junajted , sad je dosta druga priča tu su pare od nafte razna čuda , bolji igrači itd tako da je u pravu Cass što se toga tiče.
                                sigpic

                                #PRAVDA ZA BRAĆU

                                Comment

                                Working...
                                X