Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Navalni igraci gube lopte, pogotovo krila, to nije nista novo. Suarez je u Liverpoolu znao i po 15 lopti po poluvremenu izgubit...

    Comment


    • Jedan igrac, da, moze gubiti lopte, ali dva ipak ne. Sanchez gubi kamion lopti na svakoj tekmi, al ih on izgubi na 80m od svog gola, Ox ih gubi na 30m sto je nedopustivo.

      Slazem se ja da je on zvjer od igraca, masina, u formi, ali po pitanju balansa ne moze svako igrati. Nije ovo menadzer pa da se nakljuka tim napadacima, iako i tamo moras da pazis da imas balans.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Radi balansa bi valjda trebalo da igra desno krila, zar ne? 80-90% napada zavrsava se na lijevoj strani, to sigurno nije dobro izbalansirano.
        sigpic

        Comment


        • Druga je stvar gdje se vrsi overload u napadu. U odbrani nema toga, odbrana je jedinica i mora tako da se ponasa, 7 igraca koji moraju da budu u svarsenom skladu da se ne bi primali golovi. Plus dva krila koja pomazu odbrani ne smiju da gube lopte u tom segmentu igre. Problem sa Oxom da ne moze da se zagradi kao sto to Welbeck moze, a ne moze ni Walcott da se zagradi kao sto to Welbeck ili Remzika mogu, plus Remzika moze iznjeti loptu, otsprintat od gola do gola i vratit se opet nazad sprintom i biti spreman za novi sprint u napad ako treba, a isto je i sa Welbeckom, kao i Sanchezom, dok Ox prije svega nije toliko fizicki spreman, a i nije defanzivno kompaktan.

          Ovo je bazirano na tome, kakav je engleski fudbal i kako Arsenal trenutno igra.

          A Remzika ne treba da igra desno krilo, to treba da radi Walcott, ali jebiga.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Sve to stoji sto si rekao, ali opet ne vidim razlog zasto ne igra desno krilo zbog toga.

            A Remzi desnog krila nije gledao, u sredini je on sa Ziruom uvijek kad je napad. U odbrani pomaze Beljerinu.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by maliajnstajn View Post
              Jedan igrac, da, moze gubiti lopte, ali dva ipak ne. Sanchez gubi kamion lopti na svakoj tekmi, al ih on izgubi na 80m od svog gola, Ox ih gubi na 30m sto je nedopustivo.
              Ovako kad koncipias recenicu slazem se. To i Cazorla voli radit i jucer je to napravio par puta u prvom poluvremenu. Cazorla voli driblat na 30 metara od gola vise nego picke vidit.

              Comment


              • To je taj razlog zašto mi ne možemo dati gol i ona stvar o čemu sam sinoć pisao. Igramo sa dva LMF, bez ijednog RMF.



                sigpic

                Comment


                • Ja licno mislim da je fazon da Wenger protiv jacih ekipa hoce da ima taj defanzivni balans sa Remzikom da pomaze Hektoru, a u napadu licno ne kontam sta je ideja.

                  Protiv slabijih bi se mogla ocekivati ofanzivnija neka formacija.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment




                  • Fazon je da mi stvaramo sanse, ali nema ko da ih utjera.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Pa onda moze da igra pravo krilo po desnoj strani, a da se stavi Debisi da pazi taj prostor. On je strasan u odbrani i moze da se ostavi taj prostor. Balerin je dobar u napadu, ali u odbrani duva pa mora Remzi da mu pomaze. Debisi i Ox/Volkot i stvar resena.

                      Comment


                      • Remzi jeste desno krilo, ali u odbrani...A kad se krene u napad onda ulazi u sredinu i krece nagomiljavanje veznjaka na malom prostoru.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by legolas View Post
                          To je taj razlog zašto mi ne možemo dati gol i ona stvar o čemu sam sinoć pisao. Igramo sa dva LMF, bez ijednog RMF.



                          Ide se sve na levu stranu, jer ona je jača strana...tu su Monreal i Sančez a na drugoj Beljarin i Ramzi... Velika greška... trebalo ih navlačiti na desnu i onda nekim pasom ili dugom loptom uposliti Aleksisa...

                          Comment


                          • Jucer bas u tom trenutku se ja sjetio West Ham tekme i budala nisam stigao screenshot nabacit, nedugo nakon ovog je Cazorla poslao loptu na tribine. Gle Cazorlu gdje stoji, tamo gdje je Sanchez trebao bit, Ramsey pokupio Ozilu loptu i uvalio se na njegovu poziciju, Giroud je u ovom tu totalno van igre, loptu mu ne mozes dat jer ce ostat bez nje, ovo se treceligas obrani bez po frke...

                            Comment


                            • http://www.espnfc.co.uk/barclays-pre...cking-fluidity

                              Comment


                              • Imaju ocigledno svi potpunu slobodu u napadu da rade sta zele bez obzira na poziciju. Verovatno to dobro deluje na treningu kada je na suprotnoj strani Cembers

                                Comment

                                Working...
                                X