Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja se ispricavam. Diler mi je na godisnjem pa me malcice baca.

    Kolega legolase sa predivnim avatarom bivseg napadaca slash flopa Arsenala i hodajuceg managera drustvenih mreza, jednog i jedinog Lukasa Instagram Podlolskog elaborirajte mi tvrdnju da je Welbeck bolji napadac i finisher od Girouda i Walcotta, podkrijepite statistikom, youtube linkovima, krvnom slikom i prodiskutirajmo.

    Ja sam u soku da je budimorealno jedan vrlo dobar rotacijski igrac, ali bukvalno limitiran (pogotovo u rezonu zavrsnice) decko Danny Welbeck proglasen boljim od Lepog i Gazele

    Comment


    • Originally posted by Henryj View Post
      Daj i meni malo tog sta duvas i ja bi da mi bude zabavno.
      Je li bolji igrač Ronaldo ili Messi?
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by legolas View Post
        Je li bolji igrač Ronaldo ili Messi?
        Ronaldinjo (srecom za vrijeme njegovog skolovanja Lord jos nije bio u snazi)

        Comment


        • Originally posted by Henryj View Post
          Ronaldinjo (srecom za vrijeme njegovog skolovanja Lord jos nije bio u snazi)
          Nisam pitao ko ti je najbolji igrač na svijetu, nego ko je bolji?

          Da probamo ponovo, je li bolji igrač Inzaghi ili Trezegeuet?
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by legolas View Post
            Da probamo ponovo, je li bolji igrač Inzaghi ili Trezegeuet?
            Henry

            Nego ne jebi motku, eno zahtjevam elaboraciju prosera o Welbecku. Docim sam vidio Podolskog na tvom avataru mirisalo je na kvalitet.

            Comment


            • Uvaženi kolega Henryj, evo ovako, naokolo i naširoko.

              Glavni razlog mog viđenja Welbecka kao našeg prvog napadača je stil igre koji pomenuti ima i njegovo uklapanje u taktički visoki presing čiji je predvodnik Alexis Sanchez. Pa počnimo od kokoške kako ga popularno naziva grupica navijača s kojom se aktivno družim.

              S obzirom da mi je blago dosadilo čekati godinama da Walcott napokon sklopi tri dobra, koja su brzina - prijem lopte - završnica (trenutno mu šteka prijem lopte, a završnicu je poboljšao za svaku pohvalu), pomalo dižem ruke od ovog vječitog talenta. Počev od onog trenutka kada je bila aktivna farsa oko "Sign da Ting" situacije i njegovog ubjeđivanja Wengera kako je spreman da igra na poziciji centralnog napadača, malo po malo sam počeo sumnjati u njegov kvalitet.
              Prvo, otkud njemu odjednom ideja da bi bio bolji u napadu nego na krilu, odnosno pozicji na kojoj godinama igra i za koju su svi treneri u Arsenalu potrošili godine i godine da ga načine najboljim krilom svijeta. Drugo, mali je nakon tog silnog pritiska na Wengera od strane navijača i njega samog dobio priliku da igra u vrhu napada, ali i ti i ja smo vrlodobro vidjeli na što je to ličilo. S obzirom da je brzo vraćen na krilo, očigledno ni na što. Zato, ne znam šta Wenger ponovo pokušava sada sa ovim postavljanjem Walcota na poziciju napadača, kada to baš i ne ide. Možda pokušava sebe ubijediti da nam novi napadač nije potreban, ili jednostavno promjenom pozicije Walcotta želi da na najblaži način otvori prostor AOC-u na krilu.
              ZAKLJUČAK: Walcott nema potreban kvalitet za napadača, s obzirom da nema visinu, a nije ni dobar tehničar poputa Aguera. Naći će se puno više puta u situacija za gol od Girouda, upravo zbog svoje brzine, ali on je igrač koji će postići gol u 1/5 proigravanja.

              Sada malo priče o uvaženom gospodinu Manekenu. U zadnje dvije godine, od dolaska Ozila i neke promjene nabolje u klubu, samo jedan igrač me više puta nanervirao od ovog frajke (Arteta). Pregršt protračenih prilika, da ne kažem zicera, su glavni razlog što ovog čovjeka jednostavno ne mogu gledati u napadu.
              Još jedna velika stvar koja me nervira kod njega je njegovo pozicioniranje kada Arsenal ima napad. Uprkos svim čarobnjacima koje imamo u sredini (Ozil, Alexis i Cazorla), koji mu mogu poslati loptu kakvu god poželi iza odbrambenih igrača, u prazan prostor ili progurati je nekako između stopera, on većinu napada provede okrenut leđima prema golu uvaljujući se stoperima i čeka neko protrčavanje krila ili beka, da bi mu on odigrao savršeno dobar pas kojim će matirati odbranu protivnika. Ne kažem ja da to on loše radi, te njegove asistencije su izvrsne, ali takvim postavljanjem, protivnička odbrana ne očekuje ništa drugo od tebe nego protrčavanje nekog iz sredine prema golu, i shodno tome se tako i postavljaju, pa nam vrlo vrlo rijetko to zaista i prolazi.
              Jednostavno, lako nas odbrane čitaju, pogotovo kada igraju bunker i kada su svi iza lopte. Meni napadač koji je okrenut leđima prema golu nikad neće biti dobar napadač.

              Sad da se vratim na Welbecka. On je tip napadača koji se neće puno puta naći u poziciji da postigne pogodak, ali kada se nađe, uglavnom je iskoristi. Nije mu primarni cilj postići najviše golova, njemu je primarni cilj dati najviše za ekipu. To je SAF-ova škola, škola koju su prošli mnogi igrači u Manchesteru, škola u kojoj nedostatak kvaliteta nadomještavaš zalaganjem na terenu. Welbeck je najaktivniji od pomenutog dvojca, najviše pomaže svojoj odbrani i pravi najbolji presing na protivničku odbranu.
              S obzirom da priželjkujem da nam krilo pored Alexisa bude Alex Oxlade-Chamberlain, Welbeckov stil igre će se najbolje uklopiti u taj napadački trio, gdje se protivničkim timovima ne bi dopuštalo dosta vremena za neko kvalitetnije i mirnije organizovanje napada.

              I da, ja ne kažem da je budala onaj koji misli suprotno, a ne kažem ni da nije upravu ako bi u napad postavio Girouda ispred Welbecka, poštujem svačije mišljenje, dok god je u granicama normalnog razmišljanja. Nije Giroud kvalitetan napadač kao Henry, pa da je besmisleno reći da je Welbeck bolji od njega. To je jednostavno moje mišljenje, koje se ne mora uvijek svima sviđati.
              Odabir igrača koje neko preferira je slično odabiru kluba za koji navija. Ne mogu reći da je neko neznalica ukoliko je odabrao da navija za Manchester ili Liverpool pored Arsenala.

              Nijanse čine razliku u kvalitetu između ovih igrača, sve je stvar ličnog ukusa, a Welbeck je igrač po mom ukusu. Živio i uživaj.

              https://www.youtube.com/watch?v=-hNdp6jyd_A
              Last edited by legolas; 27-07-15, 15:53.
              sigpic

              Comment


              • Meni je Welbeck bolji od Girouda zato što nije statičan, jednostavno ima ga svuda, odličan je u kontrama

                Comment


                • Originally posted by saburo sakai View Post
                  Banovao bi ja Henryja sad ne znam kolko da se ne slažeš sa nekim ovo je već vredjanje drugog forumaša
                  Da mu je odgovorio ljudski pa i ajde.
                  Na ivici je. Neće on dočekati početak sezone vidim ja.

                  Comment


                  • To se slaže sa onim što sam vam ja ranije pisao za Žirua,pre utakmice sa Čelzijem.Uopšte neću da se majem sa tim dal je neko klasa ili ne,činjenica je da Žiru zabija i to je jedino bitno za Arsenal ali stojim iza toga da Arsen mora da krene protiv nas(Čelzi) sa drugim tipom napadača jer Kejhil i Teri lako izlaze na kraj sa takvim panjevima.

                    Recimo utakmica Čelzija i Sautemptona,kolko su samo Mane i Long zadavali problema ili recimo utakmice sa Liverpulom kad je brzonogi Sterling pravio cirkus nama.

                    Nije da mi nemamo rešenje za to,Zuma bi lako izašo na kraj sa njima jer je bi to nadomestio fizikalijama.Ne kažem ja sad da Žiru ne može da zabije protiv Čelzija nego da bi daleko veće probleme Kejhilu napravio napadač koji bi išo licem na njega a ne da se gura u njega ko pivot u rukometu.


                    Imate sad Velbeka,Žirua i Lolkota i svako od njih nudi nešto drugačije te je na Vengeru da to iskoristi i kombinuje u zavisnosti od protivnika.
                    "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                    Comment


                    • Ja Velbeka nikada ne bih ni doveo da sam Arsen, a Lolkota bi prodao pre još pršle sezone.

                      Žiru da ih izuči igranjem lopte. Otac.

                      Comment


                      • Lijepo si ti to elaborirao, Legolase. Saglasan sam sa dobrim dijelom svega napisanog. Sumirano, Velbek nije bolji od Girouda u onom u cemu je fancuz najbolji, niti je bolji od Volkota u njegovim specijalnostima, ali je kompletniji od obojice i vidljivo vise angazovan kada dobije priliku. Treba reci i da od njih trojice Velbek ima najvise prostora i najveci potencijal da se jos dodatno razvije. Elem, i za mene svakako prvi izbor za najisturenijeg igraca.

                        Medjutim, u ranijem postu ti napisa da bi za nevolju i Santi mogao igrati DMFa??? Mislim, ako je iko, ja sam jos prije nego ga je Profesor i probao na toj poziciji, govorio kako je bi on bio bolji da igra CMa nego li prednjeg veznog. Mrzi me sad, ali mogu naci te postove ko zeli potvrdu. Prosto se svojim kretanjem nametao za tu poziciju. Ali, CM i DM su dvije potpuno razlicite pozicije, te se neki sjajni veznjaci nisu snalazili u tim defanzivnim ulogama ( primjer Arteta ) a da to Kazorla uspije. Zilav je on i ratoboran, ali ni ne sluti na jednog DMFa, bas nikako ne bi to mogao igrati.

                        Na kraju, nista ne izgleda tako porazavajuce za one koji citaju ovu temu, kao cinjenica da se ovdje ljudi tako olako odricu igraca. Bas je za Velbeka neko postavio vijest kako ga zele u Turskoj, i to je tako radosno i hladnokrvno okaceno, kao da jedva cekamo. Da ne pricam o onom periodu kada smo opravdavali eventualni odlazak Dzeka Vilsera u Malogradjane!?! Tj. kada STE neki pisali kako bi trebalo izmusti pare za njega. Sreca pa sam bio u periodu apstinencije od pisanja ovdje. Svasta sam mogao napisati. Covjek je ikona tima, potencijal da postane ono sto je Dzerard bio Liverpulu, Gigs Jedinstvu, Toti Romi! Svi kritikuju igrace koji nisu lojalni Arsenalu, a navijace koji ne postuju lojalne igrace niko. Trebalo bi.
                        " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                        Comment


                        • Giroud i Walcott cine sjajnu alternativu jedan drugom. Giroud i Walcott su doboga podcjenjeni i to je fakat sramota. Giroud odradi jeben posao za cijeli tim, pobere masu batina, potrosi hrpu energije u hrvanju sa stoperima, cime otvara prostor suigracima da se ubacuju iz drugog plana dok se stoperi bore s njima. Savrsen je za ustopat loptu i zadrzat posjed pa odlozit loptu za natrcalog suigraca. U petercu nema puno boljih od njega, posprema svjetski lopte, daj mi molim te nadi nekog tko se tako dobro snade u petercu, a da je njegove stature. Onaj finish vanjskom kako potkopa loptu i prevari golmana nema bas puno napadaca.

                          Walcott ce ubit ove sezone, ne da mi se vise o njemu, on je moj omiljeni igrac i totalno podcjenjen, a rijetki vide njegove kvalitete. Ljudi bozji od je u klubu od 16. godine. Naravno da je imao mana, ali on sad ulazi u najbolje godine makar je vec skoro 10 godina u klubu zaboravlja se da je pola tog perioda bio teenager, ali tek sad nastupa najbolje razdoblje za njega. On sad treba igrat, bez diskusije. Ide Walcott najmanje do 20 golova u sezoni, mozes me qoutat na kraju sezone.

                          Welbeck nema kvalitet za stalno bit u prvoj postavi, a ponajmanje za bit na mjestu napadaca. Covjek je vecinu vremena posvadan s loptom, sorry on je meni samo back up, squad rotation igrac. Dobio je itekako sansu tokom prve polovice sezone kad je Giroud bio ozljeden i nije je iskoristio.
                          Walcott je odigrao troduplo manje minuta od njega, a na kraju zavrsio sezonu s jednim golom manje na kontu. Govorimo o igracu koji godinu dana nije igrao pa se borio sa spremom i doziran je do potpunog povratka.

                          Welbeck 1700 minuta, Walcott 440. Prvi je zabio 8 golova, Walcott 7.

                          Walcott>Giroud>Welbeck.

                          I prestanite napadace Arsenala usporedivat s Henryjem. Henry je nesto najbolje na poziciji napadaca sto je krocilo u Premiership.
                          Last edited by Henryj; 27-07-15, 16:26.

                          Comment


                          • Originally posted by Henryj View Post
                            I prestanite napadace Arsenala usporedivat s Henryjem. Henry je nesto najbolje na poziciji napadaca sto je krocilo u Premiership.
                            Bio je dobar i Rud Van Nilsteroj, nije loš ni onaj Kristijano Ronaldo iako je igrao neko krilo/krilnog napadača, ali i Anri je u Barsi, baš dobar igrač Kristijano Ronaldo, nzm da li si ga gledao !?

                            Comment


                            • Originally posted by Ves View Post
                              Na kraju, nista ne izgleda tako porazavajuce za one koji citaju ovu temu, kao cinjenica da se ovdje ljudi tako olako odricu igraca.
                              Ne odricem se ja nikako Welbecka. Dusu dao za kvalitetnog squad rotation igraca. Za pokrit kad treba krilo pa cak i napadaca u trenutcima dobrog rezultatat u tekmi, za kup utakmice sa slabijim timovima cudo. Samo usporedivo s ostatkom packa koji mu konkurira za sastav nikako ne moze bit prvi izbor. Ja njega vise vidim kao krilo-asistenta koji ce probijat brzinom stranu i fitiljit lopte u kazneni. Nema finish za nesto vise. U Unitedu se takoder mucio s tim, zato je i zavrsio na krilu.

                              Walcott je imao dugo taj problem zavrsnice, evo decko ubija u zadnje vrijeme. Gladan je nogometa, to se ne propusta. Mjesto mu je na terenu.
                              Surovo zvuci, ali Welbeck nije igrac za vece stvari od rotacije i uskakanja kad treba, a za to cemo ga i koristit i super.
                              Nikako prodaja.

                              Comment


                              • Originally posted by Ves View Post

                                Na kraju, nista ne izgleda tako porazavajuce za one koji citaju ovu temu, kao cinjenica da se ovdje ljudi tako olako odricu igraca. Bas je za Velbeka neko postavio vijest kako ga zele u Turskoj, i to je tako radosno i hladnokrvno okaceno, kao da jedva cekamo. Da ne pricam o onom periodu kada smo opravdavali eventualni odlazak Dzeka Vilsera u Malogradjane!?! Tj. kada STE neki pisali kako bi trebalo izmusti pare za njega. Sreca pa sam bio u periodu apstinencije od pisanja ovdje. Svasta sam mogao napisati. Covjek je ikona tima, potencijal da postane ono sto je Dzerard bio Liverpulu, Gigs Jedinstvu, Toti Romi! Svi kritikuju igrace koji nisu lojalni Arsenalu, a navijace koji ne postuju lojalne igrace niko. Trebalo bi.

                                Da se nadovežem na ovo većina navijača što Arsenala što drugih klubova uopšteno su ajde da se izrazim primitivni nazovi navijači koji u životu nisu odigrali jednu utakmicu u cipiripi ligi a kamoli nešto više , ali su zato stručnjaci u svim fazama igre . Sećam se kad smo pisali o Podolskom gotovo dve godine i svi su bili srećni kada je potpisao , a sad čoveka pljuju na sav glas i mislim da niko ništa o njemu pozitivno nije napisao osim mene . Arteta kada je došao takođe je bio hype a sada ga svi pljuju i prozivaju a ljudi ne shvataju ni koja je njegova uloga na terenu niti bilo šta .


                                Što se Welbeka tiče po meni trenutno nije ispred Žirua ali ima sve predispozicije da bude bolji , sve zavisi koliko će se računati na njega . On mi dođe kao neki hibrid Volkota i Žirua , onako ima od svačega po nešto i savršene fizičke osobine ali trenutno kako stoji neće on biti ispred manekena barem godinu dve .
                                sigpic

                                #PRAVDA ZA BRAĆU

                                Comment

                                Working...
                                X