Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mesut Özil: "Arsene Wenger will make me a better player, I don't care what the press think."
    OR Akan
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Pošto su ove reprezentacije ubile sva dešavanja, dok čekamo vikend hteo bih da podelim sa vama jedan odlomak iz knjige Stadionska groznica zbog kojeg sam drugačije počeo da posmatram profesionalne fudbalere. Izvinjavam se ako je tekst malo duži, ali mislim da ga vredi pročitati.

      ”…Toliko mnogo igraca je publika tokom godina ispljuvala, a nisu svi bili losi, ali Gas je bio drugaciji slucaj. Uopste nije bilo rasprave o njegovom talentu. Medju navijacima je bilo onih koji su branili Hejsa, Grouvsa, Tomasa, Riksa, ali Gasa nije branio niko, ili ja bar nikad nisam nasao nijednog. Najniza tacka njegove karijere u Arsenalu bila je verovatno tokom strasnog poraza na Vembliju u januaru 1990, kada je svaka povratna lopta golmanu ili svako rasciscavanje koje bi izveo bez katastrofe bilo ispraceno ironicnim pozdravljanjem I aplauzima tokom cele utakmice. Ne mogu ni da zamislim kako neko uopste moze da izdrzi tu vrstu ponizenja.

      Kada sam poceo da pisem, procito sam knigu “Hustler” Voltera Trevisa, a posto je izgledalo da je knjiga o svemu sto zelite da radite, a sto je tesko-pisanje, postati fedbaler, bilo sta-obratio sam posebnu paznju. U jednom trenutku otkucao sam ove reci na listu papira I prikacio ga iznad svog stola: “Eto u cemu je ta cela prokleta stvar: moras da se predas zivotu koji si izabrao. A ti ga jesi izabrao, vecina ljudi ne uradi ni to. Ti si pametan I mlad I kao sto sam ranije rekao imas talenta”

      Dok su se pisma sa odbijanjem mojih drama gomilala, te reci su me tesile. Ja sam zaista znao da sam dobar I zaista sam se posvetio zivotu koji sam izabrao, a moji prijatelji koji su mi govorili “Znas da si dobar”, “Bices OK, samo budi strpljiv”, ne mogu bas svi da grese, pa sam tako sedeo ponovo I cekao. Sad znam da je to bilo pogresno I glupo. Rekao mi je to Gas Sizar.

      Gas je zivi primer da to samopouzdanje, a ovde ne govorim o aroganciji (Gas nije bio arogantan igrac), vec o jednostavnom, zdravom samopouzdanju koje je apsolutno neophodno za opstanak, moze pogresno da zavede. Da li se Gas posvetio zivotu koji je odabrao? Naravno da jeste. Ne mozete dospeti do prvog tima velikog fudbalskog kluba iz prve lige, a da se tome ne posvetite. A da li je znao da je dobar? Mora biti da jeste I to je opravdano. Razmislite o tome. U skoli mora da je bio mnogo, mnogo bolji od svojih vrsnjaka kad je izabran u skolski tim, pa onda dolaze nake reprezentacije, Decaci Juga Londona ili tako nesto. On je jos uvek kilometrima bolji od drugih u timu, pa onda menadzeri dodju na utakmicu I ponude mu segrtovanje ne u Fulamu ili Brentfordu, pa cak ni Vest Hemu, nego u mocnom Arsenalu. Pa cak ni tada jos nije sve gotovo, jer ako pogledate mladi tim bilo kojeg prvoligasa pre pet godina necete prepoznati mnogo imena jer je vecina njih dosad nestala. Ali Gas PREZIVLJAVA i odlazi da igra za drugi tim. A onda se odjednom sve sruci na njega, kad je Viv Anderson suspendovan na Bozic 1985, Gas debituje kao desni bek, na potpuno rasprodatom Old Trafordu I mi pobedjujemo sa 1:0, pa je tako on postao jedan od cetvorice odbrambenih igraca koji su cistili svoj deo terena od Mancester junajteda. A kada je tim Engleske sa igracima ispod 21 godine objavio da je pun Arsenalovih igraca I Ogistus Gas Sizar je bio jedan od njih. Verovatno su vec dosad nestale bar neke od njegovih sumnji u sebe koje pogadjaju sve ljude sa dalekoseznim snovima. U ovoj fazi morate se osloniti na sud drugih, a kada se medju njima nadju dva Arsenalova direktora I jedan trener Engleske, onda verovatno priznajete da tu nema mnogo razloga za brigu.

      Ali kako se pokazalo SVI SU POGRESILI. Do sada je udobno preskakao svaku prepreku na svom putu, ali moguce je da ga sapletu I na ovom poslednjem delu. Verovatno smo prvi put uocili da nesto nije u redu u januaru 1987, u tom prvom polufinalu protiv Totenhema: Sizar je ocigledno bolno nemocan pred napadacima Spursa. U stvari izgleda kao zec uhvacen u svetlo farova, zamrznut na mestu dok ga Vodl ili Alen ili neko treci ne zaobidje, a onda pocne da trckara uokolo, strasno I zalosno, I konacno ga iz tog jada zamenom izvlace Dzordz I Teo Foli. Jedno vreme nije dobio drugu sansu. Secam se kako je drugi put zabrljao protiv Celzija na Stamford Bridzu u utakmici zavrsenoj 2:2. nedelju dana pre finala sa Lutonom. Ponovo je tu trenutak kada Dikson juri na njega, obidje ga sa jedne strane, pa sa druge, onda opet s ledja, kao sto vam je tata radio kad ste bili sasvim mali u vrtu iza kuce, I konacno ga predje I posalje loptu sa pogresne strane stative. Znali smo da ce biti problema na Vembliju jer je O Liri bio povredjen I Gas je bio jedini kandidat da ga zameni. Sizar kasni, a kada je lopta isla u gol sedam minuta do kraja, on je tako zestoko promasio da se preturio. U tom trenutku licio je na nekoga sa ulice ko je dobio nagradu na takmicenju da se pojavi kao centarhalf u finalu na Vembliju, a ne kao profesionalni fudbaler, I u haosu koji je usledio Deni Vilson se nagnuo I glavom ubacio loptu preko gol linije I Luton je izjednacio.

      To je to. Kraj price. Postao je slobodan igrac na kraju sezone 90/91. I otisao je u Kembridz Junajted, ali za nekoliko meseci su ga pustili da ide u Bristol Siti, a posle jos par meseci ovaj ga je prepustio Erdriju. Da bi stigao tamo dokle je stigao, Ogistus Sizar je ocigledno imao vise talenta nego gotovo svi iz njegove generacije (mi ostali mozemo samo da sanjamo o njegovoj vestini) , ali NI TO NIJE BILO DOVOLJNO.

      Sport I zivot nisu potpuno analogni. Jedna od velikih stvari u sportu jeste njegova okrutna jasnoca. Ne postoji, na primer, los trkac na 100 metara ili beznadezni centarhalf koji je imao srece. U sportu ste otkriveni. Ne postoji ni neotkriveni genijalni suter koji negde gladuje u nekom potkrovlju jer je skautski sistem otporan na budale. Ima medjutim mnogo losih glumaca, muzicara , pisaca, advokata, politicara koji pristojno zaradjuju za zivot. To su ljudi koji su se zadesili u pravo vreme na pravom mestu ili su poznavali prave ljude ili ciji talenat nisu dobro shvatili.

      Prica o Gasu Sizaru sadrzi zastrasujucu lekciju o svima koji misle da je znacajno njihovo nepokolebljivo osecanje sudbine (I ponavljam taj osecaj sudbinskog ne treba mesati sa arogancijom-Gas Sizar nije bio arogantan fudbaler). Mora biti da je Gas znao koliko je dobar. Vi poverujete tom osecanju u zivotu, osecate snagu I odlucnost koju vam ono daje kroz vene kao heroin…A TO UOPSTE NE ZNACI NISTA.”
      Last edited by goku; 19-11-14, 17:24.

      Comment


      • Two EPL teams join Inter in the race for Cerci: the details

        Two Premier League clubs are interested in Alessio Cerci. Southampton and Arsenal should be the two teams in question, they had already pursued him in the summer. They contacted Atletico Madrid to buy him on a permanent transfer, while Inter would acquire him only on loan. There is no shortage of suitors for Cerci.
        http://gianlucadimarzio.com/en/calci...i-the-details/
        sigpic

        Comment


        • Čitam danas na Blicu da kupujemo Čeha za 7 milki
          sigpic

          #PRAVDA ZA BRAĆU

          Comment


          • Originally posted by Gangrena View Post
            Čitam danas na Blicu da kupujemo Čeha za 7 milki
            Nije valjda da ti u to verujes Gang

            Comment


            • http://news.arseblog.com/2014/11/wen...ebuchy-update/

              Vraca se majstor Olivier
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Au jbte, on je koliko se secam prognoziran tamo tek oko nove godine?
                4-5 sedmica pre roka, nije realno...
                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                Comment


                • Nenormalno je fit frajer. Zarasla mu kost brze od ocekivanog
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Originally posted by Prince View Post
                    Nije valjda da ti u to verujes Gang
                    Baš ću da verujem blicu,nisam ni ja toliko lud
                    sigpic

                    #PRAVDA ZA BRAĆU

                    Comment


                    • Sad u Sport Klub vestima javljaju da BBC javlja da je dogovoren transfer Ceha.. Kazu da se pregovara i sa Dzeksonom Martinezom

                      Comment


                      • Rqno je za bilo kakve transfere

                        Inace Walcott povrijedjen, a Welbzz malo istegao zadnju lozu pa je upitan za sutra.

                        Divno gledat cemo mec dvije bolnice sutra
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Arsenal: Szczesny, Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs, Ramsey, Arteta, Wilshere, Oxlade-Chamberlain, Welbeck, Sanchez

                          Subs: Martinez, Bellerin, Flamini, Rosicky, Cazorla, Podolski, Giroud

                          Man Utd: De Gea, Valencia, McNair, Smalling, Blackett, Shaw, Carrick, Fellain, Rooney, Van Persie, Di Maria

                          Subs: Lindegaard, Fletcher, Herrera, Young, Mata, Januzaj, Wilson

                          Dobar sastav,idemo
                          sigpic

                          Comment


                          • Alleeezzzz
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Kad vidim Monreala da igra stopera place mi se
                              sigpic

                              #PRAVDA ZA BRAĆU

                              Comment


                              • Nisi jedini moj gangaro
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X