Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Džek na klupu malo,katastrofa kako igra.A napadač svetskog kalibra pod hitno.
    СА ЗВЕЗДИНОГ ФРОНТА ИСПОД ХОРИЗОНТА

    Comment


    • Mislim da je izveo napolje Sanceza samo da bi ovaj mogao i protiv Besiktasa da odigra...

      Comment


      • Svi se zalite na napadaca, i trazite novo pojacanje u napadu,i tako aludirate na to da Ziru nije dostojan da igra u prvoj postavi, istina, treba nam jos jedan napadac, jer su trenutno 2 povrijedjena, i to samo zbog te situacije nam treba. Niko ne spominje sredinu terena, Remzija, Vilsira, Sanceza, Kazorlu, Flaminija , Artetu, Ozila, Ox-a, svi do jednog su mnogo lose odigrali pocetak sezone. Tu je crna ovca Ziru da se svi ispraznite na njega kad se zavrsi mec.

        Remzi je danas najgori bio, toliko losih pasova i izgubljenih lopti da je to nemoguce. Jeste, dao je gol , i za to mu svaka cast. Ali igra njegova danas, bez ideje.

        Ozil je mnogo lose defanzivno odigrao, ali kad je lopta kod njega u napadu, odma krene na gol ili odigra dobar pas. Situacija danas, Ozil navuce 2 igraca na sebe, dok Monreal stoji skroz uz aut liniju i ceka, ovaj mu baca loptu u prostor na pamet, jer je logicno da ce on da krene u prostor, a ovaj se ukopao u mjesto i gleda, faca Ozila posle tog pasa, priceless. Tacno mu je kroz glavu proslo "kakva je kesa ovaj Monreal, ne igra mi se vise" .

        Ziru, cim je usao odma je sansu stvorio, istina, promasio je 2-3 sanse, al to je ono sto napadac i treba da radi. Ne znam pratite li vi druge napadace, al vecina napadaca se dobro ispromasuje, i opet su TOP napadaci, kakav je Ziru, pritom Ziru ima sjajan sut sa distance, sjetite se precke protiv Evertona prosle sezone, i gola protiv Sitija, ali rijetko kad ima sansu da sutira sa distance. Ziruova igra u ARsenalu se svodi na to, da on igra i plejmejkera i napadaca, jer su ovi majstori bez ikakve ideje ostali, i salju mu lopte koje mora da prima ledjima okrenut ga kolu, i tako mnogo lopti izgubi.

        Ostale necu spominjati jer nemam zivaca sad pisati o njima, pomenucu jos Scesnog, koji je ocajan.

        Comment


        • Originally posted by PRINCE View Post
          Dosta sam se razocarao nakon tekme sa Evertonom. Glavni razlog je zato sto Martinez drugu utakmicu u nizu sa Arsenalom tera sprdnju sa Vengerom sa taktickog aspekta i to na istu foru u oba meca. Zaostao je Venger u vremenu sto se tice tog taktickog dela u savremenom fudbalu i zato tako i prolazi protiv timova koji ima takve takticare kao sto je Martinez. Cak sam misljenja da su Vengeru jos pre utakmice i izmene isplanirane. Igra nije licila na nista, potpuno bez balansa postavka. Ozil moze da igra na krilu ali ne moze ni polovinu onoga da pruzi sto moze kao amf, isto vazi i za Kazorlu. Potpuni promasaj sa Sancezom u centru napada koji je doveo do toga da nije celo poluvreme Arsenal ozbiljno zapretio. Prelazni rok je na samom kraju, a jos nismo doveli igrace za dve najslabije pozicije u ekipi vec dve godine. Konacni zakljucak je da nema nista od titule ni ove sezone ako ne bude nekih vecih promena.
          Slazem se u potpunosti sa tobom. Takodje sam mnogo razocaran Wengerovim taktikama. Poceo sam da sumnjam u njegove taktike jos prosle sezone, utakmica protiv Sitija ako se ne varam, kad je usao u mec sa 2 defanzivna vezna, Artetom i Flaminijem. Mislio je, to je to, nece Siti do gola doci, nakon 90minuta 6 golova je bilo u mrezi Scesnog, i Arsen je ugasen.

          Izvinjavam se zbog duplog posta.

          Comment


          • Moze Toby, moze: http://www.dailystar.co.uk/sport/foo...y-Alderweireld

            Inace, jedan sam od rijetkih koji zale za odlaskom Vermalena i zapravo mi nije jasno zasto se toliko prica o "rjesavanju" Tomasa, kao da je otisao u Ludogorec.
            Takodje, nikada nisam podrzavao Mertesakera i nikada necu, on prosto nije igrac za Arsenal! Isto tako, onaj Monreal, covjek ne zna gdje goni. Samopouzdanje mu na nivou morskog praseta. Ne ide. Ne moze. A rezerva Gibsu koji ce opet propustiti dobar dio sezone ako se po jutru dan poznaje. Treba nam jedan poput Vermalena, da moze pokriti momacki i stopersku i poziciju lijevog beka. Naravno, Vertongen bi bio savrsen, jos nastupa za klub bez ambicija, ima jos 2 godine ugovora, pljunemo 20 miliona, odradimo onu pedersku medijsku kampanju u stilu Barselone i eto nam vrhunskog igraca za 2 pozicije koje skripe. Za ne daj boze moze i na DMfa.

            Msm, realno, ja nikad ne osporavam rad Wengera, jer mi je uvijek u podsvijesti njegov znacaj i doprinos klubu, ali, neke stvari ne mogu da shvatim. Ako se iskesira tolika lova na jednog Ozila, onda su ambicije jasne! Medjutim, kako u timu sa tim istim Ozilom citave sezone igra jedan Dzenkinson? Ukratko, Mert i Monreal moraju ici!
            " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

            Comment


            • U potpunosti se slazem sa poslednjih par postova. Jedino bih dodao da Arsenal treba malo uprostiti igru
              Mnogo komplikuju na sredini terena i oko sesnesterca, kao da je cilj usetati se sa loptom u gol. Pred kraj utakmice Giroud je primio loptu na ivici sesnesterca,sutirao i umalo pogodio. Mislim da bi udarci iz daljine bili pun pogodak a i imamo igrace sposobne za to, Giroud, Ozil,Ramsey...

              Comment


              • Samo jedan podatak prije svega. Giroud je odigrao 102 tekme za Arsenal i dao 40 golova. Za napadaca od 12 m funti 40% efikasnost uopce nije losa
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Originally posted by maliajnstajn View Post
                  Samo jedan podatak prije svega. Giroud je odigrao 102 tekme za Arsenal i dao 40 golova. Za napadaca od 12 m funti 40% efikasnost uopce nije losa
                  hahha Pa nije on imao jednu sansu po utakmici da mu tako odredis postotak efikasnosti! Giroud je savrsen dzoker za bunker timove, za stizanje rezultata ako gubimo od inferiornijeg tima itd. Treba da bude na klupi. Svakako nisam za njegovu prodaju nakon svega. Ali, ti ga, brate, nekad, onako super subjektivno pokusavas prikazati onakvim kakav on nije.
                  " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                  Comment


                  • Originally posted by PRINCE View Post
                    Dosta sam se razocarao nakon tekme sa Evertonom. Glavni razlog je zato sto Martinez drugu utakmicu u nizu sa Arsenalom tera sprdnju sa Vengerom sa taktickog aspekta i to na istu foru u oba meca. Zaostao je Venger u vremenu sto se tice tog taktickog dela u savremenom fudbalu i zato tako i prolazi protiv timova koji ima takve takticare kao sto je Martinez. Cak sam misljenja da su Vengeru jos pre utakmice i izmene isplanirane. Igra nije licila na nista, potpuno bez balansa postavka. Ozil moze da igra na krilu ali ne moze ni polovinu onoga da pruzi sto moze kao amf, isto vazi i za Kazorlu. Potpuni promasaj sa Sancezom u centru napada koji je doveo do toga da nije celo poluvreme Arsenal ozbiljno zapretio. Prelazni rok je na samom kraju, a jos nismo doveli igrace za dve najslabije pozicije u ekipi vec dve godine. Konacni zakljucak je da nema nista od titule ni ove sezone ako ne bude nekih vecih promena.
                    Mislim da je i Vengeru jasno da prvo mora da napravi neke rotacije. Vilser posle toliko prokockanih sansi jednostavno ne moze da bude prvotimac. Decko ima problem u glavi, pre je vecina ljudi mislila da ne moze ali je sada jasno da on ne zeli da sazri. Toliko agresije, igre u grcu, toliko prgav stav. Gledam na pocetku meca neki manji sudar na sredini, i on ostane kod igraca Evertona, gleda ga, kao ''zapamtio sam te''. To ne bi bio problem da su ostali aspekti igre na nivou, ali se on samo tim i bavi. Klupa i prst na celo. Mozda mu i neka sestomesecna pozajmica pomogne da se ohladi i odluci da li namerava da se bavi fudbalom na visokom nivou jer mu skokovi u bazen i pusenje cigara, barem za sada, mnogo bolje idu.

                    Prosla sezona je donela nekoliko lepih golova sa centralnih pozicija, ali ove sezone ovaj pozicioni fudbal izgleda mnogo lose. Ne koristi se sirina terena, ni preko bekova ni preko krila. Impotentno kruzenje oko sesnaesterca, pokusaji nekih duplih pasova i izostanak prave ideje. Na prvom mecu je u takvoj igri Sancez bio izolovan na boku. Juce je bio u spicu, lopta je ponekad uspevala da bude ubacena sa boka ali u duelu sa Distanom i Jagijelkom on nije imao sta da trazi. Kako god da se okrene, Ziru mora da igra. Ako nista drugo, iz prostog razloga sto Jaja Sanogo nije bolji a treceg nemate.

                    Za Ozila je najbolje da igra iza napadaca, ali je vazno da na bokovima budu Sancez i Volkot/Cemberlen jer Nemac ne ulazi u gol sanse. Doduse, to se kompenzuje i Remzijevim ubacivanjima iz drugog plana. Volim Kazorlu, ali je jasno da se sa njim na krilu previse komplikuje igra, pogotovo kada neki tim izlazi na presing i kada ima jurnjave. Njemu najvise odgovaraju situacije kada se igra na Emirejtsu i kada se protivnik brani u niskom bloku, tada je potreban jos jedan dobar paser da otkljucava odbrane. U prilog ovoj tvrdnji je i cinjenica da se u spanskoj reprezentaciji on najcesce koristi kao zamena Caviju, iskljucivo na sredini terena, iako kod Del Boskea dobri paseri igraju i na krilu.

                    Cembers je dobar za sada, ali ga treba sacuvati od medija i obezbediti mu miran razvoj karijere, bez nepotrebnog pritiska. Ne vidim da je kupovinom Debisija napravljen neki veliki pomak, ali verujem da Venger pre svega racuna na njegovu cvrstinu u odbrani jer ce Volkot ili neko drugo krilo, ako sve bude po planu, davati sirinu timu na desnoj strani.

                    Dakle, kupovina zadnjeg veznog(sto cak i nije toliki problem ako imamo u vidu kako se snalaze oni ispred) i rotacije u prvoj postavi, sa akcentom na sirinu u igri. Naravno, Venger poznaje materiju i verujem da mu je ovo jasno, ali mislim da je preblag u odnosu na neke igrace i da je malo zakasnio sa zaokruzivanjem tima za ovu sezonu. Uzgred, Remzi je pravo blago i velika je prednost za tim jer ne samo da je u dobroj formi, nego je vremenom postao vrlo kvalitetan igrac, sa visokim samopouzdanjem. Za to je zasluzan Francuz.

                    Comment


                    • Problem Arsenala je previse muljanja oko i u okviru protivnickog 16m.

                      Koliko puta se desi da odigraju dupli i stvore sebi prostor za sut i onda umesto da neko sutne on dodaje dalje... a to tesko prolazi na malom prostoru.

                      Comment


                      • Originally posted by Bogi View Post
                        Mislim da je i Vengeru jasno da prvo mora da napravi neke rotacije. Vilser posle toliko prokockanih sansi jednostavno ne moze da bude prvotimac. Decko ima problem u glavi, pre je vecina ljudi mislila da ne moze ali je sada jasno da on ne zeli da sazri. Toliko agresije, igre u grcu, toliko prgav stav. Gledam na pocetku meca neki manji sudar na sredini, i on ostane kod igraca Evertona, gleda ga, kao ''zapamtio sam te''. To ne bi bio problem da su ostali aspekti igre na nivou, ali se on samo tim i bavi. Klupa i prst na celo. Mozda mu i neka sestomesecna pozajmica pomogne da se ohladi i odluci da li namerava da se bavi fudbalom na visokom nivou jer mu skokovi u bazen i pusenje cigara, barem za sada, mnogo bolje idu.

                        Prosla sezona je donela nekoliko lepih golova sa centralnih pozicija, ali ove sezone ovaj pozicioni fudbal izgleda mnogo lose. Ne koristi se sirina terena, ni preko bekova ni preko krila. Impotentno kruzenje oko sesnaesterca, pokusaji nekih duplih pasova i izostanak prave ideje. Na prvom mecu je u takvoj igri Sancez bio izolovan na boku. Juce je bio u spicu, lopta je ponekad uspevala da bude ubacena sa boka ali u duelu sa Distanom i Jagijelkom on nije imao sta da trazi. Kako god da se okrene, Ziru mora da igra. Ako nista drugo, iz prostog razloga sto Jaja Sanogo nije bolji a treceg nemate.

                        Za Ozila je najbolje da igra iza napadaca, ali je vazno da na bokovima budu Sancez i Volkot/Cemberlen jer Nemac ne ulazi u gol sanse. Doduse, to se kompenzuje i Remzijevim ubacivanjima iz drugog plana. Volim Kazorlu, ali je jasno da se sa njim na krilu previse komplikuje igra, pogotovo kada neki tim izlazi na presing i kada ima jurnjave. Njemu najvise odgovaraju situacije kada se igra na Emirejtsu i kada se protivnik brani u niskom bloku, tada je potreban jos jedan dobar paser da otkljucava odbrane. U prilog ovoj tvrdnji je i cinjenica da se u spanskoj reprezentaciji on najcesce koristi kao zamena Caviju, iskljucivo na sredini terena, iako kod Del Boskea dobri paseri igraju i na krilu.

                        Cembers je dobar za sada, ali ga treba sacuvati od medija i obezbediti mu miran razvoj karijere, bez nepotrebnog pritiska. Ne vidim da je kupovinom Debisija napravljen neki veliki pomak, ali verujem da Venger pre svega racuna na njegovu cvrstinu u odbrani jer ce Volkot ili neko drugo krilo, ako sve bude po planu, davati sirinu timu na desnoj strani.

                        Dakle, kupovina zadnjeg veznog(sto cak i nije toliki problem ako imamo u vidu kako se snalaze oni ispred) i rotacije u prvoj postavi, sa akcentom na sirinu u igri. Naravno, Venger poznaje materiju i verujem da mu je ovo jasno, ali mislim da je preblag u odnosu na neke igrace i da je malo zakasnio sa zaokruzivanjem tima za ovu sezonu. Uzgred, Remzi je pravo blago i velika je prednost za tim jer ne samo da je u dobroj formi, nego je vremenom postao vrlo kvalitetan igrac, sa visokim samopouzdanjem. Za to je zasluzan Francuz.
                        Eto, pa sam ukapiraj ...
                        " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                        Comment


                        • Originally posted by Ves View Post
                          hahha Pa nije on imao jednu sansu po utakmici da mu tako odredis postotak efikasnosti! Giroud je savrsen dzoker za bunker timove, za stizanje rezultata ako gubimo od inferiornijeg tima itd. Treba da bude na klupi. Svakako nisam za njegovu prodaju nakon svega. Ali, ti ga, brate, nekad, onako super subjektivno pokusavas prikazati onakvim kakav on nije.
                          Ukupna efikasnost go/utakmici mu nije losa, ako pricamo o efikasnosti iskoristenih sansi on je na nekih 7-8% ako se dobro sjecam. Najbolji kod nas po tom potanju je Podolski sa oko 20%, ali on nas izgleda napusta
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Bar mi je drago sto je Joel konacno zaigrao.. Treba mu pruziti vise sansi.....

                            Comment


                            • Ja sam iznenadjen sto je Poldi uopste jos tu. Sa takvom platom imati njegovu ulogu u Arsenalu, ne ide jbg. Voli covjek Arsenal, uvijek dobro promovise klub, ali svejedno ne zalim za njim jer nam gotovo izvjesno dolazi nova 9tka, klase Cavanija ili Falcao-a nadam se...

                              edit: msm, ako on ode.
                              " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                              Comment


                              • Originally posted by Bogi View Post
                                Mislim da je i Vengeru jasno da prvo mora da napravi neke rotacije. Vilser posle toliko prokockanih sansi jednostavno ne moze da bude prvotimac. Decko ima problem u glavi, pre je vecina ljudi mislila da ne moze ali je sada jasno da on ne zeli da sazri. Toliko agresije, igre u grcu, toliko prgav stav. Gledam na pocetku meca neki manji sudar na sredini, i on ostane kod igraca Evertona, gleda ga, kao ''zapamtio sam te''. To ne bi bio problem da su ostali aspekti igre na nivou, ali se on samo tim i bavi. Klupa i prst na celo. Mozda mu i neka sestomesecna pozajmica pomogne da se ohladi i odluci da li namerava da se bavi fudbalom na visokom nivou jer mu skokovi u bazen i pusenje cigara, barem za sada, mnogo bolje idu.

                                Prosla sezona je donela nekoliko lepih golova sa centralnih pozicija, ali ove sezone ovaj pozicioni fudbal izgleda mnogo lose. Ne koristi se sirina terena, ni preko bekova ni preko krila. Impotentno kruzenje oko sesnaesterca, pokusaji nekih duplih pasova i izostanak prave ideje. Na prvom mecu je u takvoj igri Sancez bio izolovan na boku. Juce je bio u spicu, lopta je ponekad uspevala da bude ubacena sa boka ali u duelu sa Distanom i Jagijelkom on nije imao sta da trazi. Kako god da se okrene, Ziru mora da igra. Ako nista drugo, iz prostog razloga sto Jaja Sanogo nije bolji a treceg nemate.

                                Za Ozila je najbolje da igra iza napadaca, ali je vazno da na bokovima budu Sancez i Volkot/Cemberlen jer Nemac ne ulazi u gol sanse. Doduse, to se kompenzuje i Remzijevim ubacivanjima iz drugog plana. Volim Kazorlu, ali je jasno da se sa njim na krilu previse komplikuje igra, pogotovo kada neki tim izlazi na presing i kada ima jurnjave. Njemu najvise odgovaraju situacije kada se igra na Emirejtsu i kada se protivnik brani u niskom bloku, tada je potreban jos jedan dobar paser da otkljucava odbrane. U prilog ovoj tvrdnji je i cinjenica da se u spanskoj reprezentaciji on najcesce koristi kao zamena Caviju, iskljucivo na sredini terena, iako kod Del Boskea dobri paseri igraju i na krilu.

                                Cembers je dobar za sada, ali ga treba sacuvati od medija i obezbediti mu miran razvoj karijere, bez nepotrebnog pritiska. Ne vidim da je kupovinom Debisija napravljen neki veliki pomak, ali verujem da Venger pre svega racuna na njegovu cvrstinu u odbrani jer ce Volkot ili neko drugo krilo, ako sve bude po planu, davati sirinu timu na desnoj strani.

                                Dakle, kupovina zadnjeg veznog(sto cak i nije toliki problem ako imamo u vidu kako se snalaze oni ispred) i rotacije u prvoj postavi, sa akcentom na sirinu u igri. Naravno, Venger poznaje materiju i verujem da mu je ovo jasno, ali mislim da je preblag u odnosu na neke igrace i da je malo zakasnio sa zaokruzivanjem tima za ovu sezonu. Uzgred, Remzi je pravo blago i velika je prednost za tim jer ne samo da je u dobroj formi, nego je vremenom postao vrlo kvalitetan igrac, sa visokim samopouzdanjem. Za to je zasluzan Francuz.
                                Kompikuju na sredini i oko sesnesterca.. treba to malo uprostiti...nije cilj usetati se sa loptom u gol

                                Comment

                                Working...
                                X