Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Mjesec dana plate bi im zbog ovih osmjeha uzeo, mjesec jebenih dana!!!
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • To fali, da grizu. Wilshere lici na to, ali kao da GLUMI lidera i jos je zelen. Flamini grize kakav god da je. Ali kad se setim starog Arsenala, stvarno je bila milina gledati onih godina...predobra ekipa.

      Comment


      • Originally posted by maliajnstajn View Post
        Stvarno bih volio vidjeti, na sta bi City spao da im se povrijede Yaya i Silva u isto vrijeme, a Chelsea-u Hazard i Oscar, Liverpoolu Gerrard i Suarez. Smijesno bi bilo. Raspad sistema kad ti se 2 kljucna igraca povrijede.
        Nije u isto vreme, ali oba igraca su bila povredjena jedno vreme, to jest' ovaj nije igrao zbog Ivanovica, pa se nije osetilo toliko njegovo odsustvo. Onda na Spurse bez Sturridgea i Gerrarda i petarda sa onom strasnom vezom Lucas - Allen. I onda dva derbija, najtezi raspored, bez ove dvojice, za gomilom promena pozadi i gubi se u prvom protiv Citya iako se igrao odlican fudbal, gde su nas sudije ukopale sa onim smesni ofsajdom Sterlinga, dakle nije se bruka dozivela. Protiv Chelsea se dostojno izgubilo i protivnik je bio mnogo bolji. Bez standardnih bekova i sa konstantnim menjanje zadnje cetvorke, najvise u sezoni od bilo kojeg tima.

        Sve ovo apropo prica ranije u sezoni, na to kako Arsenal ima jacu dubinu, a Liverpool nikakvu. I opet se nekako prezivljava. Arsenal imao vise pehova sa povredama, ali to je krivica tima i Wengera, Ramsey je imao barem 5 setback-ova. I taj nedostatak vidimo u derbijima gde se sramotno gubi. Mislim, ispade da Arsenal nema neku dubinu, i da je Ramsey isto ono sto i Suarez Liverpoolu (a nije ni jedno ni drugo).

        A treba dodati i to, da su pred povrede, i Ozil i Wilshere igrali u vrlo promenljivoj formi.

        Sta je poenta ? Pa upravo ta, da Wenger slabo izvlaci iz ovih igraca maksimum, da cesto bira pogresna resenja, danas je Ox poceo na klupi, a bio u najboljoj formi i igrac koji moze nesto da uradi na terenu.
        Isto tako slika i prilika zimskog roka gde je morao da dovede zadnjeg veznog, a on pokusava Draxlera da dovede iako mu ovaj apsolutno ne treba, ne za 40m.
        Dosta gresaka ove sezone, bas.

        Sto se ove price tice, imace ponuda Wenger, a da li ce on imati uspeha, to mozemo samo nagadjati, lako je reci, imas Real pun zvezda i Wenger uzima sve. Carlo meni jaci trener, pa i on ima problema, a Mou je posebna prica.
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • Sad je Everton milina gledat. Igraju presavrsen direktan fudbal. Idu direktno, nema kruzenja okolo, vec paf, paf, paf i go.

          Ian Wright je rekao da je Martinez savrsen za menadzera Arsenala. I ja to mislim i govorim vec par godina, ali tesko. Ako udje u LP sa Evertonom, teorije nema da on ide iz Evertona.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Mislim da je Venger mator za bilo kakav novi pocetak, tj. da nije zainteresovan. Ako ode iz Arsenala, ne verujem da ce uzeti neki drugi klub. Mogao bi da zamislim da vodi Francusku da je takva situacija, ostalo tesko.

            Comment


            • Ja ga zamisljam kao direktora u Arsenalu ili nekom drugom klubu, mada ne verujem da je i njemu nestalo ambicije. Moguce i da preuzme Francuze, ako ovi kiksnu na SP, to bi bio hit, i mislim da bi bio pravi za taj posao.
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • Pozdrav svima,ja sam nov na forumu,i hteo sam odmah da prokomentarisem nesto u vezi Wengera i Arsenala.Navijac sam Arsenala od 2005 godine,tako da sam propustio onaj zlatni period kada su se osvajale titule,ali mi svakako tesko pada to sto nisu osvojili trofej vec 8 godina,pogotovo zato sto Arsenal ima reputaciju tima koji bi svake godine trebalo da bude jedan od favorita za osvajanje lige i kupova.Po meni Wenger nije toliko kriv za same transfere.Ali ono za sta je kriv je sam stil igre Arsenala koji je vec godinama isti,i koji je provaljen odavno.Dovoljno je samo pogledati neke tekme i videti koliko se Arsenal muci da stvori sanse,i to cim se neki tim malo bolje zatvori,bilo da je u pitanju Celzi ili Stouk.Arsenalu je lako da igra protiv timova koji igraju na gol vise,koji nisu toliko fokusirani na odbranu,ali cim neko dodje npr na Emirate po bod,velika je sansa da ce ga uzeti,ili ce cak uzeti i sva 3 boda,ako daju neki gol iz kontre.Juce je bio isti slucaj,cim se Everton malo bolje branio,Arsenal je bezidejan.O pobednickom mentalitetu i da ne govorim.Kada je bitno i kada treba da se pokaze karakter,gube tekme,odigraju slabo itd.Msm da je za te stvari direktno kriv Wenger,jer mi je nekako cudno da svi igraci koji dodju u Arsenal,odjednom izgube tu zelju za pobedom,jer su neki od njih i osvajali trofeje i imaju iskustva.Ako vec Wenger ode,mislim da bi najrealnija opcija bila da dodje Klop,ali videcemo sve na kraju sezone

                Comment


                • Venger je onda pominjao Piksija, pitanje je koliko mu je to sada u glavi

                  Comment


                  • Originally posted by Jools View Post
                    Venger je onda pominjao Piksija, pitanje je koliko mu je to sada u glavi
                    Ako Arsenal bude na 4 mestu i ako uzme Fa kup,msm da nece da ode Wenger.E sada ako npr samo osvoji fa kup,a ne bude 4,nzm sta ce da bude .Pricao je juce Viskovic da Wenger nece birati svog naslednika,kao sto je radio Ferguson.Tako da je sve na upravi onda.Pominjali su se Klop,Piksi,kao i Martinez,mada on tesko da ce da dodje,jer je tek stigao u Everton,a i karamele imaju odlicnu sezonu

                    Comment


                    • Vecinu sam i sam skontao, ali Gary je mag. Objasnio je samo ono sto sam ja juce govorio, Vermalen ne zna kako da se krece u zavisnosti od kretanja njegovih saigraca, Monreal
                      isto.Arteta je katastrofalan u prepoznavanju opasnih situacija, i usput je spor kao traktor.
                      Jedino zabrinjavajuce ovdje za Wengera jeste sto pravi jednu gresku, a to je kombinacija igraca koji ne idu na terenu zajedno. Podolski i Rosicky ne idu zajedno, a dodas im
                      dupli pivot u vidu Artete i Flaminia imas katastrofalan balans. Jedan od ove dvojice, Arteta, Flamini, ce biti istureniji glumit ce nekog deep lying playa i naravno ostavit ce ogroman prostor i promahu izmedju zadnjeg veznog, beka i stopera. Podolski je ljen po pitanju odbrane. Rosicky je takticki jak igrac, ali i on pravi greske jer ga situacija ne jebe ni 2%. Ima saigrace koji su katastrofalni takticki.
                      Veliki problem Wengera moze da bude rijesen, povratkom Wilshere-a i Remzike, kao iz Mesuta. Izbacit ce duplog pivota u vidu Artete i Flaminia, te ce imati jednog
                      pravog deep lying playa sa jednim zadnjim veznim koji se nece micat i radit ce svoj posao kako treba. Naprijed nece morati kombinirati Podolskog i Rosickog jer jednostavno ne postoji hemija izmedju njih dvojice. Giroud, iako je i on u kurcu od forme, najvise on pati. Guse ga jednostavno saigraci. Dok su bili tu igraci koji ce napraviti direktni trk iz dubine da pokupe neki njegov flick on ce biti ugusen, a previse je spor da ganja neke trough balls.
                      Mislim da Podolski od prve minute vise nece igrati za Arsenal ove sezone, te 90% sigurno ide iz Arsenala na ljeto.
                      Last edited by maliajnstajn; 07-04-14, 22:28.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Originally posted by maliajnstajn View Post
                        Vecinu sam i sam skontao, ali Gary je mag. Objasnio je samo ono sto sam ja juce govorio, Vermalen ne zna kako da se krece u zavisnosti od kretanja njegovih saigraca, Monreal
                        isto.Arteta je katastrofalan u prepoznavanju opasnih situacija, i usput je spor kao traktor.
                        Jedino zabrinjavajuce ovdje za Wengera jeste sto pravi jednu gresku, a to je kombinacija igraca koji ne idu na terenu zajedno. Podolski i Rosicky ne idu zajedno, a dodas im
                        dupli pivot u vidu Artete i Flaminia imas katastrofalan balans. Jedan od ove dvojice, Arteta, Flamini, ce biti istureniji glumit ce nekog deep lying playa i naravno ostavit ce ogroman prostor i promahu izmedju zadnjeg veznog, beka i stopera. Podolski je ljen po pitanju odbrane. Rosicky je takticki jak igrac, ali i on pravi greske jer ga situacija ne jebe ni 2%. Ima saigrace koji su katastrofalni takticki.
                        Veliki problem Wengera moze da bude rijesen, povratkom Wilshere-a i Remzike, kao iz Mesuta. Izbacit ce duplog pivota u vidu Artete i Flaminia, te ce imati jednog
                        pravog deep lying playa sa jednim zadnjim veznim koji se nece micat i radit ce svoj posao kako treba. Naprijed nece morati kombinirati Podolskog i Rosickog jer jednostavno ne postoji hemija izmedju njih dvojice. Giroud, iako je i on u kurcu od forme, najvise on pati. Guse ga jednostavno saigraci. Dok su bili tu igraci koji ce napraviti direktni trk iz dubine da pokupe neki njegov flick on ce biti ugusen, a previse je spor da ganja neke trough balls.
                        Mislim da Podolski od prve minute vise nece igrati za Arsenal ove sezone, te 90% sigurno ide iz Arsenala na ljeto.

                        Arteta jednostavno nije igrac koji treba da igra zadnjeg veznog.On to nije ni radio do prosle sezone,i dok je bio u Evertonu igrao je na poziciji centralnog veznog,nesto slicno kao Fabregas kod nas.U prvoj sezoni je bio ok,ali tada je Song bio zadnji vezni,i Arteta je imao dobru sezonu.Sada pored toga sto je star,veoma se sporo krece,slabo uklizava,dodaje prvom do sebi,sve u svemu veoma losa forma.Od Monreala sam isto vise ocekivao,previse prostora ostavlja krilima,stoji preblizu stoperima,i krila mogu komotno da prime loptu i da krenu u dribling.Protiv Sitija je on bio glavni krivac za 3 gola,cini mi se.Santi me je isto razocarao ove sezone.Prosle godine nas najbolji igrac,ove sezone ispod proseka.Samo se plasim da ne bude kao sa nekim igracima,da prve sezone briljiraju,a posle ih nema nigde.Flamini je mesar,on radi taj prljav posao,defanizvno solidan,mada prema napred je slab.Da nam je tu neki igrac kao Matic,ne bismo imali problema.Wilsir mi deluje kao igrac kome najbolje stoji ta pozicija box to box igraca,mada je i on pomalo razocarao ove sezone dok je igrao.Kakav je bio u onoj sezoni 2010/2011,sada je slabiji realno.I za Poldija ce mi biti krivo ako ode.Mada on mi nije kompletan igrac,ima odlican sut,centarsut,ali neke stvari radi losije,dribling i to.On bolje igra kada ga ubacis sa klupe,dobar dzoker,ali kada igra celu tekmu,onda malo padne u igri.

                        Comment


                        • Arteta je igrao zadnjeg veznog i dok je Song bio u Arsenalu. I koje to engleske ekipe igraju na gol vise pa ih Arsenal lako dobija?
                          Dobrodošao na sk forum

                          Comment


                          • Hvala na dobrodoslici .Zaboravio sam tu prvu sezonu u Arsenalu,mada onda je Arteti bilo lakse,jer je tu bio Song.Arteti ta pozicija nikako ne odgovara,naveo sam vec zasto.A sto kazes za ekipe u Engleskoj,tacno je da vecina igra sa cvrstim odbranama i nece da igraju ofanizvno,ali je opet neobicno da se Arsenal toliko muci sa takvim timovima,i da ne moze da stvori 2-3 prave prilike.Ako npr neko dodje na Emirate da se nadigrava,i malo vise se otvori,Arsenal nece imati problema,ali ako neko dodje da uzme bod,i dolazi organizovano da se brani,e to je vec problem za Arsenal.Igraju ti slabiji timovi i protiv Sitija,Liverpula i Celzija jaku odbranu,pa opet prime 2-3 gola ,a Arsenal se cesto muci i muku muci dok stvori neku pravu sansu.

                            Comment


                            • Pa Arsenal ove sezone nema nekih vecih problema sa slabijim timovima zar ne? Problem je bio u derbijima. To sto ti pricas bi ja pre rekao za neke prethodne sezone...
                              Inace dobrodosao na forum
                              sigpic

                              Comment


                              • Sve pobjede do kraja u svim takmicenjima i ova sezona ce biti djelomicno veliki uspijrh. Trofej i top4, to je bio cilj na pocetku sezone.

                                Iduce godine, nabaviti napadaca kojimoze sam iz nicega da stvori nesto. Sa Giroudom na klupi biti ce i dubine i takticke raznovrsnosti. Dovede se jos zadnji vezni i stoper, eventualno desni bek ako Sagna ne produzi i eto prilike, ako ih ponovo ne pokose povrede, za borbu za titulu, ali pravu borbu.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X