Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    Apsolutno! Na ovom nivou nikada nije bio kod SAFa, a bio je top uvek i davao max.
    I povrede i smene trenera i konkurencija ...i pored svega jaci i bolji nego ikada. Fantastican je!

    tapatalk
    To, to.

    Originally posted by bici View Post
    Bice prvi kapiten u istoriji kluba koji ne zna engleski
    Baš ga je fino opisao Vladan gore, prava retkost su danas igrači kao on. Naklon do poda i uskoro kapitenska traka obavezno!

    Comment


    • sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Aawww, miiiice.
        Originally posted by Dekinjo
        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
        Originally posted by La Jugoslavia
        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

        Comment


        • Kaze Toni kad je prvi put razgovarao sa Murinjom ovaj mu je rekao da je pokusao da ga dovede u Real, ali SAF nije htio da cuje i taj razgovor mu je donio mnogo samopouzdanja. I jos kaze vise voli da igra desnog beka nego desno krilo, nema tog fudbalera koji vise voli da je krvavi radnik nego zvijezda. Srecom Toni nije kao drugi fudbaleri
          sigpic

          Comment


          • Čovek zaslužuje kapitensku traku svakakako, eh kako bi samo fudbal bio lepši da je više ovakvih likova kao Toni, ja se divim čoveku. A ne kao većina današnjih manekenčića koji idu samo za parama, meni će uvek ovakvi kao Toni biti draži koji provedu u jednom timu desetak godina i koji propišaju krv bukvalno za tim.

            Comment


            • Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                Ako znam sto ce nam taj Lindelof za sigurno sulude pare, pa zar nije bolje De Fraja dovesti, poslednja godina ugovora, stabilan stoper, iskusniji, jeftiniji. Onaj Kulibali nekad izgleda kao najbolji stoper na svijetu, a nekad nevjerovatna rupa. Bolje ici po nekog prekaljenog, primljeni golovi nam i nisu preveliki problem realno. Treba zadnjeg veznog pritom holdera i pasera naci, Fabinjo ili Nzonzi od ovih koji su tu i fizickim prisustvom, obojica su realni valjda. Fabinjo se i sam nudio cini mi se. A kad se on nadje traziti dva ofanzivca, brza, prodorna, pa lijevog beka ako na Soua ne racuna, pa tek onda stopera.
                Prvo stoper, dzaba sve napred ako je nazad klimavo. Svakako svi Murinjovi timovi su bili napravljeni na fondaciji granitne odbrane (osim Reala, tu je skroz druga prica bila). Ove sezone je nekako najstabilniji Roho (wtf?!), dok su ostali svi imali uspona i padova, jedino je Smoling van svake diskusije. Nadam se da ce ga Murinjo shipovati prvog na leto. Bejli ima odlicne predispozicije, strasnu atletiku, jbg malo je lud, kada sredi glavu bice on dobar. Dzons je nekako uspeo da sastavi sezonu bez neke povrede od 3-4 meseci, pokazao je potencijal zbog cega ga je Ferguson doveo ali i dalje stara boljka nekonstantost. Sveo je ludosti u glavi na minimum ali je poceo recimo da kiksa vise, da ispada, da "prodaje" ofsajd liniju itd... Za rotaciju je trenutno ok resenje dok se ne nadje neko bolje resenje (jeftina kupovina ili promocija nekog klinca za par sezona).

                Znaci kada pogledam na papiru nama trenutno radi posao da nadjemo Rohu partnera, a da klupu popunimo Dzonsom i Bejlijem. S tim da ce se kroz sezonu Bejli i Roho vrv boriti konstantno za to startno mesto.

                Nisam za Lindelofa iskreno, mislim da nista ne dobijamo njime, pogotovo ne ono sto nam najvise tu fali - liderstvo i iskustvo. Pominjao se onaj mali iz Atletika, Gimenez, ne znam sta se sa tim desilo.
                sigpic

                Comment


                • Po strani tvoja netrepeljivostm prema Smolingu, ali mi boljeg stopera nemamo, sto ocigledno i Murinjo misli. Meni je fascinantno kako ljudi njega krive za sve, a covjek bukvalno cisti 99% lopti koje stignu u kazneni i pritom pokriva svog partnera po automatizmu. Meni je nevjerovatno da neko misli da moze da se igra fudbal bez izbacivanja visokih lopti, da nema Smolinga ne smijem ni da zamislim sta bi bilo, Balji i Dzons ne mogu da dobiju vazdusni duel. Evo pogledajte snimak i kako siluje Negredo u svakom duelu Baljija i Dzonsa, kako ih dobija u svakom vazdusnom duelu kao sa djecom da igra, kad je Smoling na njemu jednom ga je prosao, na kraju samo, sve ostalo Kris bez problema izbaca. Pogrijesio je kod gola, nista manje od Baljija doduse, covjek ne ide da ispuca loptu, vec se savija u vazduhu nesto, potpuno nejasno. Kad je De Hea na krivoj nozi i van balansa niko nista da kaze. Dalje pozicioniranje je veoma bitno, sto se mene tice i najbitnije kod stopera, to je juce samo Smoling imao, snasao se i kao lijevi stoper i u sredini sa tri. Tako da kad je Murinju glavni stoper bio Kejhil ne vidim ni jedan razlog da mu to ne bude i Smoling. Mada je jasno da mu je on to, stalno igra, da je toliko los sigurno bi mu nesto zamjerio, prokomentarisao, ostavio ga da se ladi, posto se to ne desava, stavise juce ga je i pofalio i kako je smogao snage da igra toliko fudbala u ovom natrpanom rasporedu, daje mu traku, tako da kapiram ko god da dodje Krisovo mjesto nece biti ugrozeno.

                  Roho je kao lijevi stoper odlican ove sezone, sve je demantovao i neka samo nastavi tako, ja ne bih tu nesto puno razmisljao, Kris i Roho pocetni tandem, Balji klupa, a Dzons prodaja. Dovesti im jednog iskusnog, prekaljenog igraca koji ce samo mir da im unese, ne mora nista vise, svi su kvalitetni sem Dzonsa. Ja prvi nisam htio na pocetku sezone da se razbia Balji i Blind tandem iako sam znao da to nije odrzivo na duze staze, no kad nesto radi radi, ne diras ga, ali to sto je Balji tada igrao od povrede i AKNa vise nikad nije, nijednom, ni u jednom poluvremenu cak. Meni nista ne znaci sto je on obucen sa loptom u nogama i sto je dobro gazi ako osnove ne zna. A u poslednje vrijeme igra kao da ih ne zna. Sirov je, nepromisljen. E sad, i mene kod Smolinga nervira ta neka panika koja se bez potrebe uvuce kod njega ali je jedini koji pokusava da bude lider te odbrane barem, ostali se svi kriju.

                  Po meni nama odbrana nije toliki problem, stavise nije uopste, mi e primamo mnogo golova, tri ekipe su na manje od 30 primljenih golova u ligi, Celsi i Totenhem sa 21, pa mi sa 23. Sledeci na listi su Everton i Siti sa 30, sto je ogromna razlika na ovom nivou. Dakle nasa odbrana je apsolutno na nivou, a tu odbranu najvise drze Smoling i Roho, najvise su utakmica odigrali, najvise clean sheetova imaju. Smoling naravno najvise, 15, pa Roho 13, pa Balji 11, pa Dzons 8.

                  Misim svi smo se ovdje divili Dzonsu i Rohu, posebno Rohu doduse, ali tom partnerstvu, ali nije bilo utakmice tada ne prime gol, nema utakmice maltene kad Dzons igra da se ne primi go. Ali ono sto je juce igrao je sramota, ali za Mancester, ne za njega. On je takav, odigrace jednu da valja pa deset nece, bolje ne zna niti umije, ali juce u odbrani sa tri on opet ne prati dva stopera, njega cijelo vrijeme spasava Smoling, na kraju se iskupio sa onim ulijetanjem Negredu kad je Spanac prosao Krisa.
                  sigpic

                  Comment


                  • Sta si sve rekao za Dzonsa isto vazi i za Smolinga. Osim sto je visok, dobar u skoku, pa moze da se nosi sa visokim spicevima i on je sklon panici, kiksevima, neobjasnjivim potezima, sklon da bude lezeran ponekad kada ne treba itd... Prosto covek je smotan, ako hoces da se najbolje izrazim. Ne sa loptom, prosto takva mu je genetika. Nemam ja neku netrepeljivost prema njemu nerealnu, da ga kudim i kada igra sjajno (kao Valensiju , njemu svaku tekmu nalazim mane i trosim grlo na siru i dalju rodbinu). Ali cinjenica je da je labilan. Znaci Dzons na stranu, slazem se sve sta si rekao za njega, prosto on nikada nece biti vrhunski stoper ili mozda oce imati par sezona kada bude u 30im recimo, ali mi to ne mozemo da cekamo.
                    sigpic

                    Comment


                    • Pa mene prvog zaista nervira to sto panici bez potrebe, jer je prosle sezone imao te naznake da je ta panika proslost. Ja sam prvi mislio da je sad problem u pristupu Van Gala i Murinja, Murinjo ide na zonsko branjenje mnogo vise, cak cesto i iskljucivo, ali ni to nije razlog ispostavilo se jer on ima nivo, kad nadje formu to je to, on je glavni igrac ove odbrane. sto je nedje i logicno, najduze je u klubu, najstariji je ali je odbrana mlada, cak i premlada i tu je u vrhu lige, ne smao ove sezone, vec je to bila i prosle, doduse sa potpuno drugacijim fudbalom i pristupom. Ali znaci da ova odbrana ima u sebi jos mnogo toga, jer se zna kad stoperi sazrijevaju i nijedan od njih nije jos u zenitu. No za ono juce i onaj raspad sistema je najveci krivac Murinjo, sto je nedje i priznao, ali mi stvarno nije jasno dje mu je bila pamet da natrpa cetiri stopera, ja tako nesto ne pamtim. Pa da je jedan bio libero barem pa ova trojica ispred nekako bi se moglo opravdati, ali nasi svi problemi juce su dosli tom nonsens izmjenom.

                      Samo se ne mogu sloziti da su Smoling i Dzons slicni, Smoling je brzi, jaci, dobice svakog napadaca na suve fizikalije, dobar takling i pozicioniranje, Dzons je srcaniji i tehnicki potkovaniji, ali moje se misljenje tu zna, uvijek cu izabrati Kejhila ili Megvajera prije tipa stopera kao sto su Blind i Dzons. Evo Blind iam sasvim respektabilnu sezonu kao lijevi bek, bilo je tu uspona i padova ali u poslednje vrijeme sasvim dobro to izgleda. Cak sam i za to da se proba kao DLP, ali kao stoper niposto. Isto kao sto Roha nikad vise ne treba stavljati kao lijevog beka.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ali Lingard koja je enigma covek. U stanju je da bude gori od Andersona i onda op, u finalima opali po gol, zavuce na Bridzu prosle sezone onakav gol, juce isto...

                        A totalno antipatican lik.
                        sigpic

                        Comment


                        • sigpic

                          Comment


                          • FIFA 18

                            Jaja Pogba

                            Miki Grizman Martijal

                            Ibra

                            All out attack
                            sigpic

                            Comment


                            • Na klupi Svajnstajger i Runi .
                              sigpic

                              Comment


                              • Smolingovo panicenje je jako ozbiljan problem jer na terenu ne postoji nista zaraznije od panike. Dovoljno je jedan da pocne i ode sve u k. Ono juce je bilo nedopustivo, al opet, stvar mentaliteta, da se ispraviti. Mislim i da su mnogi igraci psihicki istroseni jer stvarno smo kroz previse stvari prosli ove sezone.
                                Last edited by bici; 20-03-17, 14:28.
                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X