Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prati se i Ndidi valjda.

    Inace navijaci Svonsija prezadovoljni sto nije postavljem Gigs za menadzera, niko ga ne zeli. Mada oni su bas nezadovoljni i sto je Gvidolin dobio otkaz.
    sigpic

    Comment


    • Wayne Rooney says Sam Allardyce left him ‘battered’ with carte blanche remark

      • England captain reveals anger at ex-manager’s interview after win in Slovakia
      • ‘Sam came out and said I play where I want. I played exactly to instructions’

      Wayne Rooney has accused Sam Allardyce of allowing him to be “battered” and being responsible for what the England captain considers some of the more unjust criticism he can remember during his 13 years with the national team.

      Rooney, who revealed his dissatisfaction about not getting the midfield role he craves at Manchester United, believes he is still suffering from Allardyce’s remarks about him being given carte blanche to play “wherever he wants” for the national team and the perception it left that England’s record scorer was being afforded the kind of special privileges that had never been given to anyone else.

      Allardyce, it emerged, had accepted it was the wrong thing to say, apologising to Rooney on the flight home from the 1-0 win in Slovakia last month, but the player believes he was “slaughtered” as a direct consequence and his irritation was still evident as he looked ahead to Gareth Southgate’s first match against Malta on Saturday and talked of the previous manager with a notable lack of fondness. Unlike many of the players, Rooney has not spoken to Allardyce since the manager’s unceremonious departure, or even exchanged text messages.

      Rooney’s annoyance stems from the fact it created the impression he might be choosing the tactics or even influencing team selection – “which couldn’t be further from the truth” – and the episode has left him believing Allardyce needed to give more thought to his public pronouncements. “That’s part of being involved at this level,” Rooney, a veteran of 116 caps, said. “He knew he made a mistake. He said that to me on the plane home. He understood that quite early and unfortunately he doesn’t have the chance to rectify that now.

      “Sam came out and said I play where I want. I played exactly to instructions, and what was asked of me. I’ll play wherever the manager wants me. I don’t pick myself, I haven’t ever picked myself. I didn’t come in and say: ‘I want to play here or there.’ I played where I was asked to play. That was a big misunderstanding and I seemed to get slaughtered for it. I suffered from that. I got battered in many different ways when I felt it was actually a decent performance.

      “It was over the top. I played in deep midfield and I thought, being honest, I actually did quite well, especially in the second half. I helped control the game. I turn up like every other player, ready to play and, if selected, I will play hopefully how the manager wants me to play, and that’s it.

      “Everyone else can say what they think, or what they think they know, but me, the manager and the players know what is required to do well.

      “I played the role I was asked to play, played to instructions and that was it really. But it has all blown up.”

      In a far-reaching interview, Rooney addressed questions about his deterioration in form, his removal from the United team under José Mourinho and the widespread suspicion that, approaching his 31st birthday he may be suffering from burnout after a career that started when he was 16.

      Rooney accepted he deserved to lose his place at Old Trafford and, admitting he had lost the pace that once helped make him such a feared striker, he made it clearer than ever before that he believed he should be playing in midfield at this stage of his career.

      “I have heard a lot of people talking about transition – well, let me do it. If that is what’s going to happen, let me do that. I feel I am not being given a chance if that is the way I want to go in my career to expand it.

      “I am not being given that chance to go from there to there [attack to midfield]. It is all right talking about your career, saying you can extend it by doing this and that, but you need to be given the chance to do it.”

      His problem on that front is that Mourinho has stated he sees him only as a front player and, though Rooney insisted he would accept the manager’s thinking, he also said “there will come a time, if I’m not playing, I might have to be a bit more selfish in terms of where I want to play and making that clear”.
      Mourinho says Rooney won't play in midfield for MUFC again. Rooney adamant that's his best position. Interesting to see how it pans out.
      Wayne Rooney was asked straight today: is he finished? He fronted up everything - and wants a rethink from Mourinho
      Gotov je, nece ga Murinjo trpjeti, cisto sumnjam.
      sigpic

      Comment


      • Cuj Runiju najbolja pozicija u vezi, lik koji je ekvivalent Flaminia u veznom redu, al ovom od prosle 2 godine, ne onom iz 2007, taj je bio zvjerka.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Vejn u rezerve, Svajni u prvi tim i da dobije kapitensku traku
          sigpic

          Comment


          • Ja moram opet da pitam, pošto mi je to jedna od najvećih misterija fudbala XXI veka - ko je ikada došao na ideju da Runi treba igrati vodonošu umesto klasičnog centarfora?
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              Vejn u rezerve, Svajni u prvi tim i da dobije kapitensku traku
              Rooney u rezerve nece. Svajni je najpoznatiji po tome da mu je Ana Ivanovic zena (trenutno je takva situacija). Da se ne lazemo vec duze vrijeme ne lici na ozbiljnog fudbalera. MLS ceka na njega. Jos par miliona i penzija...

              Sent from my Samsung using Tapatalk
              Last edited by Rossonero; 04-10-16, 23:47.

              Comment


              • Runi osam mjeseci od poslednjih 12 izgleda kao igrac lige 1, Svajni je sa nivoom prosle sezone bio ili najbolji ili drugi najbolji vezista kluba. Na Euru je bio na odlicnom nivou isto.

                Murinjo ga nece u vezi, nema on sta da trazi u klubu vise.
                sigpic

                Comment


                • Jel ima neke istine da se Rashford povredio, negde sam procitao ali ne mogu nista da nadjem ?????

                  Sent from my LG-D855 using Tapatalk

                  Comment


                  • Prije tri godine

                    http://www.telegraph.co.uk/sport/foo...er-United.html

                    C/P, nevjerovatno nesto. Zajebao se Van Gal opasno, mogao je mnogo, mnogo vise.
                    sigpic

                    Comment




                    • Mojes
                      I got told to play in midfield and I didn't want to," said Rooney
                      "I just think there had to come a point when, for my own career, I had to be a bit selfish really.
                      Murinjo
                      there will come a time, if I’m not playing, I might have to be a bit more selfish in terms of where I want to play [in midfield] and making that clear”.
                      sigpic

                      Comment


                      • Pa dobro, izgleda da su svi pomalo (i niko u potpunosti) želeli da Runi igra holdera.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                          Ja moram opet da pitam, pošto mi je to jedna od najvećih misterija fudbala XXI veka - ko je ikada došao na ideju da Runi treba igrati vodonošu umesto klasičnog centarfora?
                          Bio je čovek ljubimac nacije, medija dugo vremena, jbg ne ide da se tek tako otera, plus sve to u klubu kao što je Junajted, mislim, ko prati prem bar i površno mogo bi to da uoči i onda moraš čoveku da pronadješ mesto u timu, mislm nije to ništa čudno, lampard je imao nešto drugačiju rolu poslednjih godina, Dzerard isto ali ta situacija ipak ne može da se poredi sa ovom

                          plus imaš majstore kao što su Geri, Rio i ostali njegovi drugari koji ga brane na svakom koraku, recimo pljuje se LVG a ne Runi iako je i ovaj to zaslužio i tako milion situacija, ja se evo ne sećam, znači mislim da ne postoji nijedna situacija kad su njega otvoreno kritikovali u MNF i MOTD, ono jbt lik zaštićen kao beli medved i to ne pričam bezveze, ne postoji zemlja u svetu gde mediji imaju toliki uticaj na fudbal kao što je to u Engleskoj, pa evo pogledajte ko je srušio Big S, Telegraf

                          i pazi sad, nije čudno da se ovo njegovo "teranje" iz prvog tima poklapa sa trenutkom kad je izgubio podršku cele te mašinerije iako ima onih kao što je Rio koji ga i dalje guraju

                          Može naravno još dosta da se napiše na tu temu ali sad baš da je kriv samo dotični trener nije, bar ne po mom mišljenju
                          "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                          Comment


                          • Runi nakon 20 godina igranja spica, hoce da se vrati 20 metara unazad da igra najsofisticiraniju poziciju u timu, poziciju koju igraci kao Xabi Alonso i Pirlo izucavaju cijelu karijeru, da otkriju neke nove metode kako pristupiti toj poziiciji i kako diktirati tempo. O tome Runi pojma nema, niti ce ikada nauciti da bude na nivou koji treba da bude.
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Vejn Runi iz najboljih dana je najbolji igrac Mancester Junajteda ikad. Najbolji je mozda prejako, ne u smislu da najvise zna fudbala, da je najspektakularniji, ali igrac koji je nevjerovatne stvari donosio na svakom dijelu terena i koji je pored svega toga dao toliko golova, drugi u istoriji trenutno, sa realnom sansom da bude najbolji strijelac u istoriji klub. On je najvazniji igrac Mancester Junajted ikad. Da, najvazniji je prava rijec.

                              Od beka do napadaca je jedno vrijeme sve igrao, bio pravi motor, ne bi stao 90 minuta, davao golove, blokirao, prekidao napade, asistirao, otvarao prostor, ma sve sto ti padne na pamet on je radio. Pretposlednje SAFOve sezone je igrao u napadu i dao 27 golova u ligi. Izgledalo je da je samo pitanje vremena kad ce se napokon ustaliti u samom spicu napada i biti samo napadac. Jer Vejn Runi je najbolji kao napadac, u to niko ne sumnja. Gubi se titula na gol razliku, SAF izgleda odlucno da je vrati na Old Traford, kasnije cemo saznati i pravi razlog te odlucnosti, a na ljeto dovodi Robina Van Persija poslije propalog pokusaja da dovede Mouru.

                              Ljudi moji koliko nam je trebalo krilo, a dovodjenje Van Persija je izgledalo tako apsurdno. Sta ce nam jbn Van Persi kad imamo Runija koji daje golove kao lud kad je u napadu i to bez neke igre? Stari nece da plati Mourinom agentu toliko koliko trazi, on ide u PSZ, dolazi Van Persi. Runi je izbacen sa mjesta prvog napadaca, pomjeren iza, desetka. Runi nije glavni igrac kluba, Van Persi je. Runi radi, rudari zestoko, igra sve i svasta, asistira, daje golove, ali Van Persi krade sou. Runi je Van Persijeva sijenka, a Runi je sjajan kad je necija sijenka jer on je drugaija vrsta lidera, on je tihi lider.

                              Van Persi daje golove, SAF je na klupi, ali Runi izgleda kao neko od koga sve zavisi, bez svih se moze, bez Runija ne. I onda ga stari ostavlja na klupi u revansu protiv Reala. Sok, zasto? Nema logike. Treba nam Runi, vrhunski je igrao u Madridu, najvise vremena proveo na desnom beku, pokrivao kao lud sve i svasta. Ali cudo je stari, nije taj omatufio, nije njemu jos vrijeme za penziju iako ce u penziju, njega su slali u penziju i deset godina ranije i govorili da je potpuno poludio, izvodio neke sramotne ekipe na teren, Kin ga prozivao, gadjao Bekama, ma lud covjek postao.

                              Ali i pored vina i viskija i deset godina kasnije stari ima bistar um, ispred svog vremena kao i uvijek. Sve je taj vidio i znao prije svih drugih, zato je to sto jeste, zato je najbolji. Kasnije javno govori da je Runi trazio transfer, ovaj tvrdi da nije, sve je igra oko ugovora naravno, SAF da je ostao jos Runi tu jesen ne bi docekao kao igrac Mancester Junajteda, ali on se povukao, dosao Mojes, Runi daje poslednji atom snage iako ekipi ne ide, zeli ga Murinjo u Celsiju. Javno ga zeli, ako zelis van dodji kod mene. DOlazi Celsi na Teatar, a runi igra simultanku iako nema golova. Runi gine, pisa krv i znoj na toj utakmici, Murinjo je bijesan, on mora da je mnogo nezadovoljan kad ovako igra. Igra na sredini, zaista se trudi, ekipi ne ide ali Runi je na nivou. Zahvaljujuci njemu mi smo i dalje blizu vrha, mucimo se ali smo bodovno tu. U januaru mu Mojes daje novi ugovor i ostalo je istorija. Na nesto je licio jos do kraja te sezone i u jednom dijelu prve Van Galove, posle toga katastrofica, na momente se vidi ta klasa samo, ta energija, ali tokom velike vecine utakmice on je izduvani balon, blijeda sijenka nekadasnjeg igraca.

                              Ali on je kapiten, a Van Galov kapiten stalno igra. U napadu nista ne igra, kao desetka nista ne igra, najbolji je kao centralni vezista ali ni tu nije dovoljno dobar. Srecom Murinjo je sve brzo ukapirao, ovo mu je kraj, mislim i da se on pomirio s tim. E sad sta raditi, on nije cak ni za rezerve sa ovim nivoom fudbala, oce li otici u Kinu ili MLS veliko je pitanje ili ce se cekati da iscuri ugovor jos pune dvije godine i tri mjeseca.
                              sigpic

                              Comment


                              • A jbg ispražnjen je i on. Nije nikakvo pokriće ali svi pricaju kako nece igrati u sredini a kod svih završi u sredini. RunI je generalno pukao posle RVPa. Još tada smo pričali ali da nije u redu sto mu se to uradilo tada ali titula je titula.
                                Apsolutno se slažem da su nam trebali u tom trenutku drugi igrači ali stari uzeo napadača. Nema veze što mu sredina ima 374 godine zajedno daj napadača za 3 sezone. Da nine uzeo titulu ostao bi stari još 3 godine tj dok je ne uzme. A uzeo bi je kad tad..

                                Sve u svemu kasno je Runi našao da se buni šta hoće da igra. Prošao mu je prime. I dalje je on igrač koga bih hteo u svakom timu ali je izgubio dobar deo sebe. A i mislim da je opasan zajeb napravljen kada je postao kapiten.

                                Ali opet preživeti Fergija i ostati u klubu dosta govori o njemu. Sto kao igracu kakav je bio i kao osobi. A ko zna mozda ih ucenjuje..
                                Last edited by l1m4r; 05-10-16, 06:10.
                                Originally posted by Vladan
                                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                                :vinjaksmajli:

                                Comment

                                Working...
                                X