Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kad smo zadnji put vezali 3 pobjede u ligi??

    Sent from my Samsung GALAXY S5.

    Comment


    • Vladane, brate, ti spominješ onaj centaršut Robertsona kada je Shaw izbio loptu a Snodgras se povredio? Pa to je bila zverska lopta ala Di Maria, da su bili Rio i Nemanja zajedno na mestu Blinda ne bi je uhvatili. Ako nije taj, onda pardon.

      Inače, glede one priče kako je Smoling vadio Blinda odbrambeno, nikada se nije potezala kontra priča u drugom pravcu, a to je koliko je Blind dopunjavao njega poziciono i dodavački u građenju napada. Ako pravimo YT kompilacije, Blind se neće meriti ni sa nekim Lovrenom, ali on seče mnoge stvari pre nego se dese.Drago mi je da sam predvideo kapitenski materijal u njemu, i što je to potvrdio Murinjo već u ranoj fazi. Priznajem da mali ego u meni pati za izvlačenjem tog quotea iz srušenog dela foruma. Danas je prštalo kako su se rano sekli napadi bez faula, a toliko agresivno.

      Inače, brutalno kako smo sužavali obruč kako je vreme odmicalo, ovo danas je zaista ličilo na ono što je gradilo i stvorilo Mančester u Fergi eri. Ponos i jeza, pa neka je Hull milion puta. Sećam sličnih Blekpula i Blekburna koji su doneli titule. To su takvi mečevi bili.

      Jedan naklon i za našeg starog drugara Phelana, umalo sedam bodova posle tri kola, a svi ih šutnuli pre nego je počela prva utakmica prvenstva.

      Emotivan dan koji je jedino Rooney narušio, i Murinjo što nije već napravio rez i stavio ove razarače sa klupe da samelju stvari ranije i startuju pre njega. Okej, rani dani... Jebote, kakav dugoročni atomski potencijal leži u kombu Mikhija, Rasha, Pogbe i Martiala. Mane razara u Liveru, ali je Mikhi u ovim cameo nastupima sigurica pokazao da nismo fulali i da imamo bar toliko (još uvek u rukavu).

      Comment


      • Nije problem sto je prosao centarsut, nego sto su obojica bili potpuno van pozicija, ali Blind vise, on i Balji su na jednoj strani, desnoj, a Luk izvlaci stvar. Ali ja rekoh Blind je meni bolji u poslednje dvije utakmice od Erika, medjutim da su testirani bas i nisu. Da smo ovo vidjeli od njega, jesmo, da je bilo problema prosle nedelje, itekako je bilo. Vidjecemo protiv jacih protivnika ako oni ostanu tandem i sto je najvaznije protiv teskaka napadaca. Protiv Hala je potrebna distribucija jer ce se braniti, da vidimo kako ce protiv bunarenja i kad su fizikalci naprijed i kad neko pritisne.

        Ako se povrijedio ozbiljnije Felaini moguce da ce Blind igrati pored Pogbe, iako za sad Murinjo tu poziciju koristi za klasicnog teskasa, sto onda mzoe jos samo Snajderlin da igra, a Snajderlin nije ni u 15 igraca trenutno.

        Ja Blindu svakako ne vjerujem, moze on da maskira, da distribuira, ali ono sto je radio prosle sezone u barem polovini utakmica je ucinilo da mu kapi ne vjerujem. Ako ostane u prvom timu na mjestu stopera(iskreno se nadam da nece) i ako ovako bude igrao do nove godine, to ce biti potpuno druga prica. Za sad mu nikako ne vjerujem, niti mislim da on moze svoje ocigledne fizicke nedostatke da koriguje, a desice se da ga ponese, povuce loptu do centra, izgubi je i padne gol. Sve smo vec vidjeli. Ali se svakako ne zanosim, ove tri, odnosno cetiri zvanicne utakmice su prosle bez ikakvog pritiska na nasu odbranu. A Lester je itekako imao sansa, o Sautemptonu tek necu. Ni danasnji izleti Hala nisu bili bas bezazleni.

        Koliko se pljuvao Van Gal, a da ne bi Van Gala ne bi bilo Rasforda, Martijala, Lingarda, Blinda na stoperu, Valensije na desnom beku...
        sigpic

        Comment


        • Pa Blind je prosle sezone jeo Lukakua u svakoj utakmici.

          No nebitno to, nisam ni gledao tekmu, ne mogu da komentarisem. Samo bih pomenuo kako je nasa desna strana prebrutalna, sa sve Valensijom i napred stavi koga god hoces od Mate, Mikija i Lingarda.

          Drago mi je sto je Markus malo zagolicao Murinja i sto ce ga ovaj imati cesce u nekim planovima nego do sada. Sada deluje jos brutalnije nego prosle sezone.
          sigpic

          Comment


          • I kojeg je jos teskasa stavio u dzep? Jos ce ispasti da je on pokrivao Krisa, a ne Kris njega

            Siguran sam da je Pepu krivo sto nije kod njega, ili Enrikeu, za taj fudbal je rodjen svakako. Ali za ono cemu ce Murinjo da tezi tesko. No, neka me demantuje, nemam nista protiv.

            Kakvo prosipanje sa Mojzijem, umjesto samo da je palica predata Filanu i Reneu kad se nije vec tada racunalo na Murinja
            sigpic

            Comment


            • Ma Blind je prosle sezone u direktnoj duel igri bio vise nego dobar, pravio je greske najvise kod ofsajd zamki i (ironicno) prilikom iznosenja lopte.
              sigpic

              Comment


              • I pozicioniranje isto, van pozicije cesto i precesto, a i muka kad protivnik centrira. Danas je Balji cesce isao s loptom do centra od njega, a Blind je fino distribuirao loptu i nije izmisljao neka nenormlna rjesenja kojima je itekako sklon. I to je ok. Felaini igra vise nego jednostavno, prvom do sebe doda i posao mu je da cuva odbranu. To je sve na Murinju.

                Ali je sto se mene tice top 4 izgubljen prosle sezone najvise zbog Blinda od onih koji su bili na terenu. Ipak kako sam sto puta rekao on nije kriv sto je bio tu, zna se ciji je to propust bio. Itekako razumijem da tim koji dobija ne treba mijenjati. Ali da mislim da je SMoling najbolji stoper u klubu, svakako mislim. Ali je i sam kriv sto je trenutno na klupi, ona glupost na kraju prosle sezone, pa glupost na surfovanju. No doci ce sve na svoje.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Nije problem sto je prosao centarsut, nego sto su obojica bili potpuno van pozicija, ali Blind vise, on i Balji su na jednoj strani, desnoj, a Luk izvlaci stvar. Ali ja rekoh Blind je meni bolji u poslednje dvije utakmice od Erika, medjutim da su testirani bas i nisu. Da smo ovo vidjeli od njega, jesmo, da je bilo problema prosle nedelje, itekako je bilo. Vidjecemo protiv jacih protivnika ako oni ostanu tandem i sto je najvaznije protiv teskaka napadaca. Protiv Hala je potrebna distribucija jer ce se braniti, da vidimo kako ce protiv bunarenja i kad su fizikalci naprijed i kad neko pritisne.

                  Koliko se pljuvao Van Gal, a da ne bi Van Gala ne bi bilo Rasforda, Martijala, Lingarda, Blinda na stoperu, Valensije na desnom beku...
                  Nije, ne voliš Blinda.

                  Blindara drži svog igrača, i nema drugog izbora. Shaw drži svog, i to desno krilo koje nije penetriralo kroz sredinu. Čak su svi idealno i postavljeni, sem što je lopta bila brutalna - tu ne može ništa da se uradi.


                  Uostalom, Shaw je i stigao do lopte jer je svako radio svoj posao, njegov je Snodgras dokle god ne ulazi iz sredine.


                  Ja sam oduševljen jer smatram da nisu testirani zato što su ubijali sve u korenu, a to je još teže nego pustiti da se razvije pa lečiti. Naravno da neće sve protivnike moći tako, međutim danas je bilo impresivnih stvari za jedan, kao što ti reče, još uvek nerazvijen i neuigran tim. Treća utakmica, neko je najavljivao tri meseca pa ne vidosmo ništa ni posle dve godine.

                  U pravu si, mada mislim da se Van Gal pljuvao što nije znao da završi projekat, svako ko zna fudbala će ga neizmerno ceniti za te neke stvari koje si spomenuo. I danas se osetilo šta je njegov rad utisnuo u neke igrače, možda se ta škola i Murinjova uklope perfektno kao neke suprotnosti tipa Smalling i Blind ili Bailly i Blind.

                  Comment


                  • Ja mislim da je Erik vec bolji od njega (mada sam vec to pisao i vodili smo tu diskusiju i sada cemo je samo vrteti u krug).
                    sigpic

                    Comment


                    • E vidis svako drzi svog, dvojica u kaznenom, trojica odbrambenih, a dva stopera na istom igracu. Pa postoji preuzimanje, ne znam, mozda ja previse ocekujem, ali ovako moze sve da se okrene odjednom, a imas potpunu kontrolu. Bilo je tu jos situacija, ali kao sto rekoh Blind je za mene bolji posao odradjivao od Erika, kao i prosle nedelje.

                      Ali vrlo dobro znamo kako su to odradjivali Rio i Nemanja i ovakva situacija im se tesko desavala, a i svidja mi se kako to Smoling radi u ovakvim situacijama.

                      Da ga volim svakako ga ne volim, ali samo neka igra dobro pa ce prezivjeti i bez moje ljubavi

                      Sou je sve bolji, a Toni je najbolji od odbrambene cetvorke. Covjek je stalno izmedju dva kaznena, sve zatvara, stalno se otvara u napadu, ludnica
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Erik Artur Bler View Post
                        Pa Blind je prosle sezone jeo Lukakua u svakoj utakmici.
                        Otresao ga Lukaku u kupu kao dijete i s 5 metara napucao u De Geu.
                        U sezoni je bezbroj puta ispao na duple pasove, pisao sam o tome, koliko je puta izletio i onda ostavio iza sebe krater, o centaršutevima da ne pričam i protiv Southamptona je njegov igrač skočio i srećom promašio.

                        Čim dođu jači protivnici pokazaće se u pravom svjetlu, mada stoji da se kod Mourinha tolike greške ne mogu desiti kao kod one dileje. Nadam se da će što prije zauzeti mjesta blizu publike.

                        Matu bih takođe volio vidjeti s Blindom, neka zamjene uloge on i Jermenac.

                        Comment


                        • Originally posted by Erik Artur Bler View Post
                          Ja mislim da je Erik vec bolji od njega (mada sam vec to pisao i vodili smo tu diskusiju i sada cemo je samo vrteti u krug).
                          +1 Obožavam Smolinga ali nisu za poređenje svaki sa svoje 22 i po tome kako je ko izgledao pri uletu u novu sredinu. Nadajmo se samo da Bailly nije neko ko ide na gorivo nove sredine, pa da će posle da se istroši. Psiha je ključ kod odbrane. Kod svih, ali nazad još izraženije.

                          Comment


                          • Ne da Felaini isto nista da prodje maltene, bekovi su brutalni, bas malo prostora dajemo protivnicima na pocetku sezone, ali bilo je opasnih situacija po nas gol i prosle i ove nedelje, a bice tezih ispita mnogo, vec posle pauze najtezi moguci. No i protiv Sitija ocekujem Blinda od pocetka.

                            Sve u svemu bas dobro izgleda i defanzivna i ofanzivna kretnja, citanje, anticipiranje igre na pocetku sezone kod Zozea i sto me raduje jer moze biti samo bolje. Ni blizu ne igramo defanzivno i oprezno kao pod Van Galom ili kao sto je Zoze igrao u Celsiju.

                            Noto Zivkovic kaze Jermenin™
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Vladan View Post
                              E vidis svako drzi svog, dvojica u kaznenom, trojica odbrambenih, a dva stopera na istom igracu. Pa postoji preuzimanje, ne znam, mozda ja previse ocekujem, ali ovako moze sve da se okrene odjednom, a imas potpunu kontrolu.
                              Postoji preuzimanje ako imaju teleport, ne ako krenu dva napadača da ulaze sa desne strane. Nema šta, ono je školska linija. Ovo boldovano je definicija fudbala, nema igrača i tima koji može da spreči okruglost lopte i random faktor. Da se ona Hadlstonova frljoka drugačije odbila, par milimetara, eto Hulla prvog sa Čelsijem.

                              Spoiler
                              Ili bi bilo 2-1 u Fergie timeu. : )

                              Comment


                              • I da nije bilo kise i onako teskih uslova za igru bilo bi barem 3:0, Miki i Ibra ne mogu da ustopuju loptu jbt. Ali da, ona devijacija Baljija je mogla da nas kosta i boda, ono je bilo bas Kerikovski
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X