Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • According to BILD - Raiola: "Micki wants to join Manchester United. He wants to play for Mourinho. That is a once-in-a-lifetime chance for Micki"

    BILD says we have offered €24m for him.
    sigpic

    Comment


    • Pogresan prevod


      Mino Raiola: "If I get an offer from Man Utd (for Mkhitaryan), it's a unique opportunity. I'd like to see him playing there." [BILD].

      Mino i njegove strategije izvlacenja vece plate.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • To je to sto se tice Mikija ako se ne varam?

        Comment


        • Da

          #Raiola: “#ManUtd ist eine einmalige Chance, #Mkhitaryan will unbedingt sofort dorthin!”
          #Raiola: "#ManUtd Is a unique opportunity, #Mkhitaryan definitely want there immediately!"
          Evo prevod sa google translatea
          sigpic

          Comment


          • Ako dodje verujem da ce i kod nas igrati desno.

            Raiola mrzi Junajted, Ibru mozda mora da zavrsi ali ovakvo otvoreno "nudjenje" mi opasno smrdi.
            sigpic

            Comment


            • Jep, izvlaci vise para i pozuruje Arsenal vjerovatno
              sigpic

              Comment


              • Meni je ovo cudno. Javno nudjenje agenta, koji je poznat po tome da voli da pravi medijske ispade i scene da bi povecao vrijednost igraca. Cudno. Zbilja.

                Jos uvijek mislim da je ovo izvlacenje plate od Arsenala. Jer odbio je od Borusije 7m eura godisnje, to je u Engleskoj oko 5-6 m funti, sto je oko 150k sedmicno.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • sigpic

                  Comment


                  • Ovo je bas otvoreno nudjenje, sto Mino gotovo nikad ne radi

                    Playmaker Henrikh Mkhitaryan will not renew his 2017 expiring contract at Borussia Dortmund. That said managing director Hans-Joachim Watzke of "image".

                    "We have four months negotiating with Henrikh Mkhitaryan whether he extended to us. Now we know that it is not extended. There was never a promise that Mkhitaryan may leave us prematurely," said Watzke. The Armenians should still remain in the coming season in Dortmund.

                    Mkhitaryans consultants Mino Raiola criticized BVB sharp. "Micki has for months the promise of BVB responsible that he may leave the club this summer. Dortmund has present an official offer. But now have the BVB bosses fear of their own fans. Suddenly they say to Micki, that he to go next season free transfer. This is very bad management, "Raiola told the" Bild ".

                    Manchester United should be interested in Henrikh Mkhitaryan. "ManUnited is a unique opportunity, Micki wants to go there," said Raiola.
                    sigpic

                    Comment


                    • Mozda je Miki ta vest za koja je pricao Dankan

                      Sent from my LG-D855 using Tapatalk

                      Comment


                      • Ja bih radije Gomesa, no ni jedan ne bi bio desetka pored Runija vjerovatno, mada bi Miki igrao desno ali opet mislim da nam treba pravo krilo
                        sigpic

                        Comment


                        • Evo da kazem odmah, da ne ispadnem posle licemer. Mislim da je on dobar igrac, nista wow bum, da zavisi od sistema najvise, da je choker svetske klase, skoro kao Iguain. Vrv bi kod Murinja on radio posao, pogotovo u tranziciji, ali da li mi je prva zelja - ne. I za AM i za RW.
                          sigpic

                          Comment


                          • Slicno razmisljamo i neki dan sam rekao da je odlican igrac, krvavi radnik koji ne staje nikad i ima logike da Zoze ide po njega, ali za desno krilo mislim da nije rjesenje i da nam treba drugaciji tip.
                            sigpic

                            Comment


                            • Evo vam Dankana. Sa de Geom

                              A ovo je sa Mikiem bas smijesno. Ono nudi igraca Unitedu i kaze United 'should be interested'. Sta niste zainteresovani? Ne kontam.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Dobro, Dankanova vest nije Miktarijan.

                                Ide on u London. Laku noc ljudi.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X