Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Opaaaa napokon Mihitarijan povezan sa nama!!
    Što bi reko Koja u LSLG: E, to je već nešto

    Comment


    • Znam ja za pravilo Karadžića Čitaj kako se piše i piši kako se čita, to je generalno pravilo koje važi za gotovo sve zemlje bivše Jugoslavije, naravno, kada je riječ o domaćim riječima i domaćem jeziku. I u Hrvatskoj i u BiH i u Srbiji se piše kako se čita. Englezi, Nijemci, Talijani l, itd nemaju to pravilo u svom jeziku, i zato mi nije OK da se imena njihovih igrača pišu kako se izgovara. Njegovo ime, prilagođavaš domaćem jeziku. Pismo je druga stvar i ne mjesajte latinicu i ćirilicu. Kada neki narod u svom jeziku nema znak nekog drugog jezika, onda OK, koristi neke "zaobilaznice" , naravno po nekim univerzalnim pravilima kao sto je Đ u Dj (u slučaju Đokovića).

      Zar ne bi strancu bilo čudno kad pročita Ajb .. neko ko nije upućen, nema teoretske šanse da bi to povezao sa Ibe . Filip sa Vyllip sam.samo parafrazirao, kao sto sam naveo gore.

      Žao mi je sto sam ovo uopste spomenuo, pogotovo u ovoj temi. I s obzirom da sam počeo, molio bih vas da ne nastavljate dalje sa time.

      Pišimo o Manchesteru, izvinjavam se još jednom.

      Sent from my HUAWEI G510-0100 using Tapatalk
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by legolas View Post

        Zar ne bi strancu bilo čudno kad pročita Ajb .. neko ko nije upućen, nema teoretske šanse da bi to povezao sa Ibe . Filip sa Vyllip sam.samo parafrazirao, kao sto sam naveo gore.
        Da, ali zaboravljaš jednu stvar - stranac (uzmimo Engleza) gleda iz vizure svog jezika, onaj koji piše na maternjem jeziku ne može da gleda iz te vizure (niti ima potrebe da razmišlja o tome kako će Englez tumačiti - to je problem Engleza).

        Vukovo pravilo je prihvaćeno u "Pravopisu Matice srpske" kao zvanično i ljudi ga, mahom, koriste u pravopisu. Transkripcija je zapravo prihvaćena u svim evropskim jezicima. Tako da ne vidim zašto neko mora da žrtvuje pravopisno pravilo zarad nekog "esperanta".
        sigpic

        Comment


        • Das @FC_Basel -Juwel Breel Embolo soll kurz vor einer Vertragsunterschrift bei Manchester United stehen!
          The @FC_Basel -Juwel Breel Embolo is close to making a contract signing at Manchester United!
          Sport.ch
          sigpic

          Comment


          • sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Last edited by srdjan_sl; 09-06-16, 15:09.
              sigpic

              Comment


              • Jeeeej...
                Originally posted by Vladan
                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                :vinjaksmajli:

                Comment


                • Marli otvaraj taj vinjak, šta čekaš

                  Comment


                  • Gledao sam utakmicu Basel/Sion ali onako radeci nesto drugo pa onda bacim pogled... sve sto sam zapamtio da je jak k`o bizon.
                    A iskreno za MikiTargerijana cini mi se da nema mesta a nekako mi je upitan i sto se tice fizikalija. Svakako lep igrac za oko ali imamo vec Matu (sad` da li ostaje - ne verujem) Jedino ako i budemo prodavali sakom i kapom. Desna strana mora biti jaca od ovoga sto imamo do sada.
                    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                    Comment


                    • Michael Carrick's Premier League record with Man Utd:

                      291 appearances
                      21 assists
                      17 goals
                      5 titles

                      Comment


                      • Ah ta čuvena slika.
                        Originally posted by Vladan
                        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                        :vinjaksmajli:

                        Comment


                        • Red je da postoji i nakon reseta teme, nema boljeg trenutka da se repetira. Sem onog kad Kerik (Carrick) zabije Arsenalu u polufinalu FA Cupa pa otrči Žozeu (Joseu) u zagrljaj.

                          Šta uradiste na temi sa Vukom Karadžićem (Wolfom Fuc*indžićem) i imenima.
                          Last edited by Abel; 09-06-16, 16:31.

                          Comment


                          • Sto se potencijalnog transfera Embola tice ne bih imao nista protiv,momak ima 18 godina,u pravoj sredini moze samo da napreduje.Svakako da nece odmah doneti kvalitet kao Marsijal,ali za dve godine verujem da ima sta da ponudi.

                            Comment


                            • sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Embolo je bio zavrsen transfer Lajpciga, 20 miliona eura, i bas me iznenadilo ovo danas. Sacirijev brat mu je agent valjda, i ovaj sajt 20 minuta uglavnom prenosi transfer vijesti drugih medija, ali ovdje se pozivaju na svoje izvore, to je njihova ekskluziva. E da li tu ima necega vidjecemo, ali Embolo je bolestan potencijal. Fizicka zvijer, brz, ima dribling, sirov i dalje svakako ali potencijal bas ogroman. Moze da igra i po krilo i klasicnog napadaca, iako on kaze da je prije svega napadac, ove sezone je igrao na desnom krilu i bio odlican. Fenoenalan 1 na 1 i zato je logicno da je bolje drzati ga na krilu. Problem je sto se pali na Balotelija generalno, ako je u glavi stabilan nema razmisljanja sekunde.

                                Kerik apsolutno zasluzio produzenje.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X