Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kad im treba 100 sansi za gol.
    Osrednja igra, pred 10k navijaca prvi put ove sezone Bas sranje.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Comment


      • Comment


        • I to ne samo drugi već i navijači Junajteda. Daleko od toga da treba biti operisan od kritika, imao je on svoje greške i kikseve, ali mislim da je jasno kakva je rupa u odbrani bez njega. Više nisam optimističan za finale LE, nemamo njega 99% a i u padu smo forme već neko vrijeme.

          Comment


          • Originally posted by BorisUnited99 View Post
            I to ne samo drugi već i navijači Junajteda. Daleko od toga da treba biti operisan od kritika, imao je on svoje greške i kikseve, ali mislim da je jasno kakva je rupa u odbrani bez njega. Više nisam optimističan za finale LE, nemamo njega 99% a i u padu smo forme već neko vrijeme.
            Ma ja i govorim o našim navijačima Naravno da je imao kikseva. Ali on toliko doprinosi zadnjoj liniji da je to neverovatno, mislim ove brojke gore govore sve. Toliko je bitan u prekidanju napada, anticipaciji, fizičkoj duel igri, skoku, da je nemoguće nadomsetiti njegovo odsustvo. I vrlo bitna stvar, lik je odigrao najviše mečeva ove sezone, bukvalno i kad nije bio najbolje on je stisnuo zube i igrao. Tako da osim ove povrede ne sećam se kada je imao nekih problema.

            Tuanzebe je odlično igrao protiv Fulama, baš se lepo pokazao, ali kod njega je uvek nešto toplo hladno.

            Comment


            • Originally posted by BorisUnited99 View Post
              I to ne samo drugi već i navijači Junajteda. Daleko od toga da treba biti operisan od kritika, imao je on svoje greške i kikseve, ali mislim da je jasno kakva je rupa u odbrani bez njega. Više nisam optimističan za finale LE, nemamo njega 99% a i u padu smo forme već neko vrijeme.
              Ma ja i govorim o našim navijačima Naravno da je imao kikseva. Ali on toliko doprinosi zadnjoj liniji da je to neverovatno, mislim ove brojke gore govore sve. Toliko je bitan u prekidanju napada, anticipaciji, fizičkoj duel igri, skoku, da je nemoguće nadomsetiti njegovo odsustvo. I vrlo bitna stvar, lik je odigrao najviše mečeva ove sezone, bukvalno i kad nije bio najbolje on je stisnuo zube i igrao. Tako da osim ove povrede ne sećam se kada je imao nekih problema.

              Tuanzebe je odlično igrao protiv Fulama, baš se lepo pokazao, ali kod njega je uvek nešto toplo hladno.

              Comment


              • Zanimljiv je rašireni hejt prema Megvajeru, engleske igrače po pravilu brane mediji i javnost, njega valjda zbog toga što je plaćen 80 miliona i igra za Junajted satraše. Ali da, lik je top profesionalac, da može igrao bi i ove utakmice, bukvalno ništa ne propušta da igra. Nadam se da mu na ljeto dovodimo partnera, Lindelof je bio odličan neke dijelove sezone ali baš da bude prvih 11 redovno, ne znam. Neki brži štoper pored Megvajera bi valjao.

                Tuanzebea se ja i dalje bojim baš, njemu je utakmica karijere bila u Parizu jesenas i tu je bio bez greške ali treba moliti boga za takvu partiju opet. On i Lindelof počinju u finalu mislim da je to jasno, Baji protiv Vulvsa, i njega bih se plašio da počinje, zna biti sjajan ali njemu je potreban samo trenutak da napravi neku glupost, protiv Liverpula se izvukao na sreću..

                Comment


                • Comment


                  • Comment


                    • Neki rezime sezone

                      Liga: otprilike cilj je bio top 4 sa 75-80 osvojenih bodova, na kraju smo završili drugi sa 74 boda, rekao bih zadovoljavajuće.

                      Liga šampiona: cilj bio četvrtfinale, ispali smo u grupi, glupavi poraz u Istanbulu i od PSŽ-a Fredovim crvenim kartonom, to je bilo presudno. Onda igranje u LE koje se moralo završiti osvajanjem iste jer su ostale ekipe dosta slabije, tako da minus i tu.

                      Kupovi: bio je cilj trofej, osvajanje jednog od kupova, na kraju polufinale jednog i četvrtfinale drugog, moglo se kompenzovati osvajanjem LE večeras ali eto, opet ista priča.

                      Fino nas je Ole podigao, 2x top 4 finiš u 2 pune sezone, mnogo bolja atmosfera u ekipi, bolji tim dovođenjem nekih igrača ali mislim da će od avgusta biti vrijeme da se (uz pojačanja) diže tim na viši nivo, na osvajanje po 85 bodova u sezoni i neki konkretan učinak u LŠ a tu ako Ole fejluje mogao bi da leti na pola sezone. Sad ga ne treba dirati, ne vidim baš da je neki top trener slobodan (sem Kontea ali to je opet neko kratkoročno rješenje i mislim da se ne uklapa u profil trenera) ali ako bi postao slobodan neki trener kao što je Čelzi Tuhela zgrabio u januaru mislim da se ne bismo trebali premišljati. Ja sam Poketinov fan, mislim da će on i biti na kraju taj, prvo jer je klub sigurno sa njim kontaktirao i ranije a drugo što ostali treneri tog kalibra neće biti slobodni vjerovatno.
                      Last edited by BorisUnited99; 26-05-21, 23:33.

                      Comment


                      • Dobro, s obzirom da nama već godinama fali konkretnost i odlučnost ne samo kod dovodjenja igrača, već i kod prodaje onih kojima nije mesto više u klubu, ovo je odlična stvar.
                        Onu sisurinu sa gola da prodamo. 40,50 miliona, daj šta daš, samo da ga ne gledam više.
                        36 penala zaredom je uspeo da ne odbani. Poslednji penal koji je odbranio je bio onaj protiv Lukaku-a, dok je još bio u Evertonu.
                        Mani ga, sisić papučarić nek ide negde.
                        Ubija me u pojam kad ga vidim onakvog mršavog, jadnog, neautoritativnog na golu.

                        Lingard, De Gea, da se oslobodimo plata Mate i Matića. I daj 250 miliona i da bude nešto od ovog tima.
                        Štoper, zadnji vezni i desno krilo.

                        Btw. Megvajer je najbitniji igrač ovog tima. Bez Bruna se i može, bez Megvajera se vraćama u ono veselkasto sivilo puno nesigurnosti, gde smo zapravo 6. u PL.
                        Ceo tim ima kičmu kad je on tu, otpočinjanje napada, prekidi, staloženost...

                        Comment


                        • Kad se podvuce linija jos jedna neuspesna sezona.
                          Koliko god da sam sinoc bio razocaran sa DDG ovaj poraz ne ide njemu na dusu nego Olegunaru, opet je bio takticki unisten i sva taktika mu se svodila jos jednom na cekaj da neko izmisli nesto. Sta tek reci za branjenje prekida ove a i ranijih sezona, imam osecaj da smo iz dana u dan sve gori, ono nije ni na nivou amaterskih liga a imamo jednu od najvisih ekipa na svetu.
                          Moramo se resiti dobrog dela igraca i osloboditi prostor za minimalno tri dobra pojacanja, sa naglaskom na novog stopera posto Lindelof jednostavno ne zasluzuje da igra na ovom nivou.
                          sigpic

                          Comment


                          • Da uzmemo Kontea sada, sta mislite? Ja ga licno ne volim, ali prejak je trener. Dovesce nas na taj next level sto nam fali.

                            Comment


                            • Neuspesna sezona naravno, četvrta bez trofeja.

                              Ne svidja mi se uopste sta radi i kako radi Ole, pogotovu kada je pod pritiskom, kada treba da se odradi nesto bitno, kada da se uzme trofej, kada protivnik kidise ko osica, igra presing (mada to nikada nismo znali)....
                              Tada ne valja ni taktika, ni sastav, ni golman (zasto sinoc De Gea u potencijalnom mecu sa penalima ili ga menjaj, alooo), a tek izmene, mada kada se vidi ko mu je na klupi, toj istoj sa koje je on onoliko puta uskako kao dzoker, a sada nijednog jedinog, jbg, ne ide to tako, ne valja, bez plana nekog.
                              Bas sam ljuta.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Oleu na dušu. Počeli su i Pogba i Rašford i Grinvud, prirodnije je bilo da jedan ulazi sa klupe u drugom poluvremenu i proba napraviti razliku. Izmjene naravno, prekasno i pogrešno, Fred umjesto Grinvuda, izmjena koja govori čuvamo rezultat za penale, umjesto da se proba dati gol.

                                Ova utakmica je određivala karakter sezone. Pobjedom bi bila dobra sezona, ovako dobri momenti, dobra pozicija u ligi ali sve nedorečeno i bez trofeja. Inače svi trofeji sem lige i LŠ su manje važni ali ako već igraš LE i dođeš u finale osvajaj to. Svaka čast Viljarealu ali to se dobija rutinskih 3-1 ako si ozbiljan.

                                Vrlo moguće zadnja De Heina utakmica za klub, biće baš šteta ako se završi na ovakav način, 10 godina u klubu i od toga bar 5 na baš visokom nivou ali već 3 godine je daleko od starog sebe, nije stvar forme više. Veći problem je što je pitanje da li je Henderson rješenje, ne bi me čudilo da lupam De Hea ode ovo ljeto a Henderson sledeće pa da tražimo nekog trećeg.

                                De Hea, Baji, Dalo, Džons, Vilijams, Matić, Mata, Pereira, Džejms, očekujem da svi oni odu, dovesti štopera, desnog beka, zadnjeg veznog i tog Sanča konačno. Marsijalu još jednu sezonu šansa, ako se ne pokaže prodaja 2022, ista stvar sa van de Bekom, koji doduše nije ni dobijao šansu kako treba, nadam se da hoće.

                                Kad smo kod štopera, jeste li za Pau Toresa? Dobar je sinoć bio, inače brz iako je visok (1.91m), lijevonog, Megvajer je sporiji pa bi mu vjerovatno bolje odgovaralo da ima bržeg štopera pored sebe.
                                Last edited by BorisUnited99; 27-05-21, 11:06.

                                Comment

                                Working...
                                X