Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Na Grilisa gledam kao neko ko može biti novi Bekam u Junajtedu.

    Odličan centaršut, ne bas kao Bekam ali on je bio priča za sebe. Odličan šut, radilica... može se fino uklopiti.

    Samo je pitanje gde, ne vidim da nam je on potrebniji trenutno od desnog krila ili veznjaka DM/CM.


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk

    Comment


    • Imati ovakvog igraca nikad nije luksuzno. Iako imamo Martiala, Rashforda, Bruna, VDB-a...
      Grealish je igrac koji te momentalno, bez ikakve dileme dize na veci nivo.
      Ovo sto cu sad reci ce izazvati kontroverzu. Grealish je meni za klasu bolji igrac od Bruna. Statistika na stranu, eye-test mi je ubedjen u to. Znam da je to tesko reci, jer Bruno jeste some kinda saviour, i dobar je mnogo igrac.
      Ali jesus, Jack is something else.

      Kad bi ga sad, Januara, doveli, moglo bi da se prica da smo stvarno u borbi za titulu. Toliko je dobar. Ova Villa bi bez njega bila u zoni za ispadanje, a oni su blizu top4.

      Od pocetka sezone ga gledam, sa agendom u glavi, da hocu da nadjem razlog da je nahajpovan itd itd. I ne moze, i svaki naredni put kad sam ga gledao dodatno me odusevio.
      Sve je tu, skill, fizikalije, agresivnost, karakter, drskost.
      Last edited by Busby Babe; 02-01-21, 12:02.

      Comment


      • Originally posted by Busby Babe View Post
        Imati ovakvog igraca nikad nije luksuzno. Iako imamo Martiala, Rashforda, Bruna, VDB-a...
        Grealish je igrac koji te momentalno, bez ikakve dileme dize na veci nivo.

        Kad bi ga sad, Januara, doveli, moglo bi da se prica da smo stvarno u borbi za titulu. Toliko je dobar.

        Od pocetka sezone ga gledam, sa agendom u glavi, da hocu da nadjem razlog da je nahajpovan itd itd. I ne moze, i svaki naredni put kad sam ga gledao dodatno me odusevio.
        Sve je tu, skill, fizikalije, agresivnost, karakter, drskost.
        Gdje bi ga stavio? Prilagodjavanje? Sigurno da ne bi imao toliku slobodu u igri u Utd jer je Bruno glavni. Na lijevo krilo a Rasford desno? To je onda vec 2 igraca manje u odbrani posto je Rasford umislio da je Ronaldo pa kulira taj dio terena. Sta sa Pogbom? Pogba od sinoc je WC igrac, kod nkega ke samo pitanje hoce li ili nece da igra. Ne postoji igrac u Utd pa ni Grealish da dodje koji ima bolju dugu loptu od Pogbe, dal lijevom dal desnom nogom.

        Desno krilo nam je potrebnije
        Hated, adored never ignored

        MUFC

        Comment


        • Bruno ako je toliko dobar, koliko se prica, on bi samo bio jos bolji da ima takvog igraca pored sebe. Grealish moze u svakom slucaju levo, moze cak i desno.
          Bruno nije toliko dobar igrac ukoliko bi ga omelo dovodjenje world class igraca, sta vise mogao bi jos vise da baca magije. I mi smo Manchester United, nismo Bruno Fernandes prcija koja sluzi da on izgleda kao najbolji igrac na Svetu, da ima ludacke statistike.

          Kome je preca statistika Bruna i njegov performance, nek ide da navija za neki drugi tim, ne za Manchester United.

          Beckham, Scholes, Giggs, Rooney, Tevez su imali svoje adaptacije zbog drugih igraca, i bili smo uvek jaci, osvajali titule. Sad cu ja da brinem ovde zbog G+A jednog Bruna Fernandesa.

          E moj Unitede....

          Comment


          • Koliko hajpujes Grealisha toliko nipodostavas Bruna. Grealish i Bruno bi mogli da igraju zajedno ali bi trebalo vremena i vremena da se privilnu jedan na drugog jer bi obojica izgubili slobodu u svojoj igri i to bi poremetilo balans u ekipi. U januaru je to problem a na ljeto slobodno nek ga dovedu, nemam nikakav problem sa tim jer je Grealish igracina.
            U ovoj situaciji ovaj tim treba nadograditi na pozicijama gdje smo tanki tako da krilo, veznjak i neki defanzivac bi mi bili prioriteti a Grealish mi je luksuzno pojacanje u ovom trenutku.
            Niti su Grealish niti Rasford dobri na desnoj strani da bi mogli tamo konstantno da igraju, Grealish moze da roamuje ali da mu je to glavna pozicija je odmah greska. Isto tako i sa Rasfordom posto decko sad samo gleda gol, ne pada mu napamet da dodaje a i kad krene da centrira to napuca onu loptu da bi samo Felaini smio postavit glavu. Grealish bi npr tu dobrodosao, da ovog malo spustimo na zemlju jer je bas uzletio a s obzirom koliko sansi mu se stvara, povrat je prosjecan a u glavi misli da je produkcija bolja i od Ronalda

            Summa summarum, nije ovo Bruno Fernandes prcija ali sigurno nece biti ni Jack Grealish prcija a Jack Grealish u ovom trenutku nije ono sto nam je prijeko potrebno. Dosta mi ke vise igraca koji mogu igrati na lijevoj strani, hocu desnu stranu da bude jaka kao i lijeva. Na lijevoj imamo koliko hoces opcija, na desnoj nemamo
            Hated, adored never ignored

            MUFC

            Comment


            • Valjda je vreme da se pohvali i Ole. I on ima zasluge za ovaj run u ligi, jos od sredine prosle sezone smo dobri u ligi. Delimo prvo mesto ej na polusezoni, to nerealno zvuci. Najbolja sezona u poslednjih 7-8 godina.

              Comment


              • Kad kazes, izgubili bi slobodu, to zapravo znaci, dovoljno su dobri i pametni igraci da mogu da donese van sablonske poteze, da roam-uju, imaju sposobnost da daju key passes iz teskih situacija.
                Ne znam kako bi to smetali Brunu viskovi koje pravi Grealish?
                Ne omalovazavam Bruna, mislim da bi Bruno jos vise key passes pravio. Da l bi imao bolju povrsnu statistiku (G+A), ne znam, nije ni bitno. Grealish se dobro krece, i kretnjom bez lopte bi mu otvarao prostor, ali i navlacenjem igraca oko sebe bi mu pravio prostor da on dalje hrani Martiala, Rashforda itd itd...

                Ne znam sta je smetalo Barseloni kad je imala Xavi-a, Iniestu i Messi-a.
                Sta je smetalo nama kad smo imali Scholes-a, Giggsa, Ronalda, Rooney-a?
                Sta je smetalo Milanu kad su imali Kaku, Sedorfa, Pirla, pa mislim da se tu preklopio i Rui Costa malo?

                Comment


                • Kontam koji je trik tu sa strahom od preklapanja i gusenja. I razumem ga zapravo.
                  Mi smo u poslednjih 7,8 godina nadovodili prosecne, mozda dobre, ali ne izvanredne i world class igrace, koji su se lako gusili medjusobno. Cim nekom nije neko savrseno kompatibilan, odmah pad u formi.
                  World Class fudbaleri se instant prilagode i novoj taktici i novim dobrima igracima, i iskoriste nove dobre saigrace.

                  Da li ste culi nekad izjavu nekog world class igraca koja nije "Uvek je bolji imati sto bolje igrace oko sebe"

                  Comment


                  • Ja Grilisa jedino mogu da vidim desno a da svi ostali se isto nadju u startnoj postavi.

                    ............... DDG ................
                    AWB.. Bailly .. Macguire.. Shaw/Telles
                    ........ Fred / Skot .. Pogba ..
                    Grealish.. Bruno .. Rasford
                    ........... Kavani / Marsijal .......

                    Ovako jedino mogu da zamislim... a msm da bi pre Sancho bio bolja investicija na desnom krilu.

                    A da se dovede Grealish, ne znam gde bi mogao a da bude starter. Može ali mora da ga duva onda Raško ili Bruno.


                    Gesendet von iPhone mit Tapatalk

                    Comment


                    • Da se Matic i Mata zamene dobrim DM-om i dobrim desnim krilom, i ovaj tim je mnogo dobar.
                      Plus da se dovede backup za Bisaku, koji bi bio dovoljno dobar, da nekad moze da ga ugrozi sa startnu poziciju. Da se malo ubrzano Bisaka skoncentrise na poboljsavanju nedostataka...


                      I da se razumemo, Grealish ce verovatno u neki City. Oni su pokriveni svuda, pa imaju taj luksuz da potrose preko 100 miliona na njega.

                      Mi imamo 2 pozicije koje su nam must za pojacati, tako da se iznosi od 100+ miliona ne daju za neke druge igrace. Sto ne znaci, da necu naglas da zamisljam Grealisha kako dominira u nasem dresu

                      Samo da podsetim, posle prve sezone RVP-a, Ferguson je zeleo da dovede Levandovskog i ugovorio je sve sa njim, ali Borusia nije htela da nam ga da... jer kako da on ne ode u Bayern, nemacki monopol...
                      I tad je Fergi izjavio "Za fenomenalnog igraca, se uvek nadje mesto"
                      Last edited by Busby Babe; 02-01-21, 12:51.

                      Comment


                      • Originally posted by Ser Gagi View Post
                        Valjda je vreme da se pohvali i Ole. I on ima zasluge za ovaj run u ligi, jos od sredine prosle sezone smo dobri u ligi. Delimo prvo mesto ej na polusezoni, to nerealno zvuci. Najbolja sezona u poslednjih 7-8 godina.
                        Slazem se, mora se pohvaliti. Najbitnije da uci, da napreduje i da prati desavanja na terenu. Zato i iznervira kad svi zivi vide da se Fred mora izvaditi iz igre protiv PSZ i da nas je ta odluka izbacila iz LS. Ubijedjen sam da bi izvukli x bez problema u tom mecu. Onda nekad nerezonski strah od protivnika, previse je respektovao Arsenal, to je moguce poraz koji ce kasnije, na kraju sezone biti skup. Ne znam zasto ne voli Van de Beka, bas mi je katastrofa sta radi sa njim jer nema trika da ovaj zabusava na treningu. Ne znam zasto se ne odvazi i uradi sad ono sto ce uraditi kad tad, da Donija koristi kao BTB ili CM veznjaka a ne samo naprijed kao CAM ili na lijevoj strani.
                        Originally posted by Busby Babe View Post
                        Kontam koji je trik tu sa strahom od preklapanja i gusenja. I razumem ga zapravo.
                        Mi smo u poslednjih 7,8 godina nadovodili prosecne, mozda dobre, ali ne izvanredne i world class igrace, koji su se lako gusili medjusobno. Cim nekom nije neko savrseno kompatibilan, odmah pad u formi.
                        World Class fudbaleri se instant prilagode i novoj taktici i novim dobrima igracima, i iskoriste nove dobre saigrace.

                        Da li ste culi nekad izjavu nekog world class igraca koja nije "Uvek je bolji imati sto bolje igrace oko sebe"
                        Kontam ja sta ti pises ali samo kazem da mislim da ovo nije trenutak za to, imamo tacno definisane uloge i balans neki u ekipi pa moze se reci i plan sto se tice transfera prvi put posle xy godina. Ne znam dal ste primijetili sinoc nakon kraja utakmice kako si igraci skocili na Bailly, lijepo je vijdeti da je hemija u ekipi fenomenalna.
                        Grealish ima taj bezobrazluk da bude igrac Utd, ima to nesto i ne sumnjam da bi se uklopio ali da bi mu trebalo neko vrijeme. Provjeren PL igrac, nepredvidiv, pa Englez sve su to plusevi ali ja stvarno smatram da Utd uz 1-2 prava pojacanja u januaru moze biti itekako u prici za titulu. Za Grealisha bi se moralo dati bar 80 mil £, nema trika da bi ga pustili za manje a nije prije potrebno pojacanje.

                        Ovo oko Xavi-Iniesta-Messi trio, niko se tu nije preklapao vec nadopunjavali jedan drugog a sva 3 razlicite pozicije a koliko god da su Grealish i Bruno dobri igraci, ta trojica su alltime greats.

                        Giggs, Scholes, Rooney i CR7? Krilo letece sa ogromnim IQ koji se kasnije prilagodio i na CM, veznjak sa nevjerovatnim pregledom igre, diktiranje tempa i pas kakav se ne vidja, pa onda ratnik koji ima nevjerovatan work rate, spreman da se zrtvuje za tim, igra na vise pozicija i onda nevjerovatni profesionalac, radnik, madjionicar koji je postao surovi realizator ali svi oni na razlicitim pozicijama. Trener je imao sistem i uklapao igrace pa je tako mogao jedan Tevez da udje pa i Berbatov kad se gubi a da ti posaljes Gigsa na lijevog beka, Runija na krilo da bi ti Berbatov i Tevez bili u napadu a Ronaldo sa drugog krila dok Skols povezuje redove.
                        Svakako da sam i ja za sto vise kvaliteta, dosta je bilo mediokriteta u timu ali nije ni resenje da natrpas kvalitetne igrace, treba sistem i da u sklopu sostema dovodis ono sto ti treba
                        Hated, adored never ignored

                        MUFC

                        Comment


                        • Grealish je sjajan igrač, ali u ovom trenutku to bi bila nepotrebna kupovina. Na toj poziciji već imamo Bruna i Van de Beeka i potpuno bi bilo suludo njegovo dovođenje u situaciji kada treba rešavati druge pozicije u ekipi. Jedino da se proda neko od pomenute dvojice pa da se tera sila. Ta ideja da se on gura na levi ili desni bok ne pije vodu. On je klasična desetka i tu se priča završava. Videli smo već slične eksperimente sa Veronom, Kagavom i Matom.

                          Po meni, ovom timu treba vrhunski štoper, ofanzivni desni bek i vrhunsko desno krilo. Ako će se već odvajati dosta novca na leto, neka se da na dovođenje Sanča. Maks Arons može biti zanimljiva opcija na poziciji desnog beka, kao sjajna ofanzivna alternativa za Van Bisaku. Takođe, mislim da treba poraditi i na kolektivnoj defanzivnoj igri. Primer za to su primlejni golovi protiv Lestera i Aston Vile. Prvi gol protiv Lestera, nakon izgubljene lopte u tranzijici, je nedopustiv. Barns šutira ka golu pored 4 igrača sa ivice šesnaesterca, De Hea je sa pravom bio besan na njih.

                          Sve u svemu, dobro ovo izgleda za sada, radovi su i dalje u toku, ali rekao bih da su Ole i ekipa na pravom putu.
                          Last edited by Sonsee; 02-01-21, 15:49.

                          Comment


                          • Ovaj opasno prijeti da sjebe Van Gala u zajedljivosti. Bas jadno

                            Hated, adored never ignored

                            MUFC

                            Comment


                            • Comment


                              • Šta mislite hoće li Diallo imati neku ulogu? Nadam se da ćemo imati prilike da ga gledamo, msm da ne može biti gori od Džejmsa.

                                A Danijel je malo igrao, više je bio neprimećen... smatram da je prosto preslab za PL, nijedan duel ne može da dobije osim ako nije na brzinu da izvuče. Ali i to se retko dešava.

                                Tako da se nadam da ćemo videti Dialla. Taman može da igra desno krilo.

                                Inače Mirror piše da smo više zainteresovani za Halanda nego za Sanča.


                                Gesendet von iPhone mit Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X