Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moje misljenje za Pogbu je da ga se prvom prilikom trebamo rjesiti, a moze se za njega uzeti fina cifra jos. Otkako je dosao ja ne znam da li je odigrao 10 partija kakve od njega ocekujemo. Jednostavno, onakvu bezvoljnost i nezalaganje mi je na vrh k..

    Comment


    • Originally posted by Prince View Post
      Tacno da nijedan trener ne pozeli da dodje da vodi Junajted, kako zbog uprave, tako zbog razmazenih navijaca koji posle par slabijih rezultata kmece i traze Poketina. Taj Poketino kad nije sa onakvim Sparsima osvojio nista, nece ni sa ovim Junajtedom
      A šta veliki Murinjo radi sa tim istim pojačanim Sparsima? Milina bilo gledati Totenhem pod Poksom, igralo se napadački na gol viška, kod Murinja sve obratno. Surovu ofanzivu koju ima u timu pretvorio je u defanzivne zamisli toliko da se čak i Kejn pobunio što se igra kukavički.

      Ne mozeš reći kako je neko razmazen zato što ne zeli gledati sramotu od fudbala. Šta sad treba, da se povinujemo i ćutimo u znak podrške Oleu, kad svi imamo oči.

      Kako nazvati ono protiv Arsenala i Istanbula nego čista sramota, dekadencija fudbala. Ne moze me niko ubediti kako United nema potencijala i tim za bolje.

      Igrači se ponašaju ko najveće cave. Čija je to sad greška - naravno trenerska. Svaku KZN troši na gluposti i ubedjivanja kako će stvari leći na pravo mesto, svi znamo da je to laz. Iz aviona se vidi da se igrački stagnira i svaka tekma ko po pravilu liči jedna na drugu. Danas samo prepusti loptu Unitedu i ne brini se za rezultat.

      Ne znam šta se čeka sa promenom na klupi pošto sezona polako klizi u ambis.

      Comment


      • Nagelsman!!

        Ole je pokazao nekonstantnost na vise prebitnih frontova:

        1. ekipa mu pada igracki, previse tih ciklusa, mesec dana dobro, mesec dana lose

        2. zna da postavi dobru taktiku za mec, ali vodjenje utakmice je uglavnom lose, ne reaguje dobro, kasni sa tumacenjem problema. Juce kad smo jurili pobedu na terenu mu je bio McTominay koji je igrac koji isto igra i kad se vodi i kad se gubi

        3. (najbitniji) Tretman igraca mu je isto nekonstantan. Zaneo se da se igra uloge fluidnog man managementa, a to je najteza stvar u management poslu, ne samo u fudbalu, nego i u biznisu i u bilo cemu gde se upravlja ljudima. To je u poslednjih 30 godina znao da radi sa velikim igracima samo jedan jedini covek. A to je jebeni Sir Alex Ferguson. I sada, ruku na srce, Klopp to dobro radi, ali Klopp-u je to mnogo lakse to da radi, jer je dosao kao saviour, i generalno okolnosti su mu mnogo dobre.
        Ako ne mozes to da budes, moras da budes rigidniji, npr Murinjo ili Konte itd. Pogotovo sa modernim generacijama fudbalera. To nije uspeo ni Venger da prezivi koji je moze se reci trenercina. Kada je Ancelotti dosao na mesto trenera Reala, pricao sam da ce osvojiti sve, i znao sam da samo on moze da vodi Real u tom trenutku. Kao sto je Vujosevic fulao u CSKA-a, militantnim metodama se ne prolazi kod igraca koji su sami po sebi autoriteti i imaju neku vaznost i znacaj. Danasnji fudbaleri su prerano bogati da bi osetili neku obavezu, potrebu, urgentnost da rade ono sto se od njih trazi. Jednostavno posledice su male. Zaradice preostali deo ugovora, zivece im pokolenja od toga, a vec ce lako naredni ugovor da potpisu za nesto manji novac, a i to je i dalje ogroman novac. Danasnje fudbalere moras da ubedis i da ti veruju kao ljudskom bicu, da te postuju, van delegiranja formalnog autoriteta. Ali moras i da pokazes konceptualno shvatanje sistema, sistema pa i discipline. Principi su govno ako nisu konceptualni i strategijski i ako princip nije nesto sto stvara sistem metoda koje singergisko delovanje. Samostalna metoda, nije princip. Niti u fudbalu, niti u zivotu. Takav princip, na koji se pozivaju ljudi je kurac od ovce i sluzi kao izgovor ignorantima da kao misleca bica revidiraju stav. Vec se lenjo, bez promisanja pozivaju na primenjenost neke metoda koja je bila adekvatna za drugo vreme, za druge uslove itd itd.

        Takoreci ako nisi Ferguson, onda imas 2 opcije:

        - da si rigidan kao neki italijani (npr Konte). Dosta besprekorni FORMALNI autoritet

        - da si fleksibilan kao Anceloti, koji autoritet stvara time sto ga igraci postuju kao ljudsko bice, bez kurcenja formalnim autoritetom. Humanisticki NEFORMALNI autoritet.

        Ole se zajebo tu, doduse vise su krivi igraci za to, jer nisi bas neka idealna skupina sto se tice karaktera. Ali ima i do njega. Klackao se izmedju, onako na klackalici... niti sa dobrim ritmom, plus sa supljom polugom.
        Last edited by Busby Babe; 05-11-20, 20:20.

        Comment


        • Ako ima grama istine što donosi uticajni "Atletic" da se u klubu uopšte ne razmatra o smeni Solskjera onda treba da se rašrafimo na sitne čionice. Jel moguće na šta smo spali, da se zadovoljavamo povremenim bljeskovima i da je vrhuška kluba sa Vudvordom na čelu zadovoljna napretkom igrača

          Recite mi da je ovo samo ruzan san iz kog ću se ubrzo probuditi. Reći kako je Ole pravi čovek za vratiti klub na nekadašnje staze uspeha je toliko bezobrazno i bezobzirno za sve kojima su "Djavoli" blizu srca.

          Comment


          • Čemu tolika frka!? Nismo dotakli dno, imamo nekoliko bodova prednosti. xD

            Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
            I ain't psycho but my life is.

            Comment


            • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
              Ako ima grama istine što donosi uticajni "Atletic" da se u klubu uopšte ne razmatra o smeni Solskjera onda treba da se rašrafimo na sitne čionice. Jel moguće na šta smo spali, da se zadovoljavamo povremenim bljeskovima i da je vrhuška kluba sa Vudvordom na čelu zadovoljna napretkom igrača

              Recite mi da je ovo samo ruzan san iz kog ću se ubrzo probuditi. Reći kako je Ole pravi čovek za vratiti klub na nekadašnje staze uspeha je toliko bezobrazno i bezobzirno za sve kojima su "Djavoli" blizu srca.
              Ma nebitno šta pišu, vrlo moguće da je klub u kontaktu ponovo sa Poketinom. Najvjerovatnije su bili već u 2 navrata, u januaru 2019. i januaru ove godine, nego ih Ole osujetio odličnim serijama rezultata.

              Comment




              • Danas puni 30!

                Sta da ocekujemo danas? Ja sam skeptican po pitanju ove utakmice, ali hajde, vidjecemo...

                Comment


                • Ovde ga vazdan kritikovali i nalazili mu mane, a tamo gde je najvise igrao malo-malo negde ga izaberu kao najboljeg.

                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Hated, adored never ignored

                    MUFC

                    Comment


                    • Da li je ovo 4-2-3-1 sa Matom na desnom krilu ili opet dijamant?

                      Comment


                      • Jebali ga Fred i Mektominej. Nevjerovatno da covjek nece da pusti Donija da igra. Mozda i bolje da nas oderu sad, mislim da bi mu to bilo to.
                        Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

                        Ljuba Tadić.

                        Comment


                        • Stvarno je to za Donija nejasno, već mjesec dana tako.

                          Ole teško veze 3-4 loša rezultata tako da je sad vrijeme za pobjedu ili neki remi uz dobru igru

                          Comment


                          • Mislim da nas Evertonova sredina melje danas. Doduse i oni su kriticni u odbrani, tako da svakako mozemo da im damo par komada.

                            Comment


                            • Originally posted by nine33 View Post
                              Jebali ga Fred i Mektominej. Nevjerovatno da covjek nece da pusti Donija da igra. Mozda i bolje da nas oderu sad, mislim da bi mu to bilo to.
                              Mora neko u vezi i odbranu da igra.

                              Dobija ovo Ole rutinski

                              Comment


                              • Jos jedna patnja u najavi

                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X