Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jeste on lose ispucao loptu kod drugog gola, ali svakako da nije direktan I najveci krivac za taj gol, pa ko moze tako misliti? 100 puta smo prodali danas loptu na sredinu, ako smo svaki put primali gol gde bi nam kraj bio. Mogao je Lingard bolje da izreagira, kako prvo, I kako drugo igraci Sitija su razmenili jos 3-4 pasova pred gol, desilo se jos mnogo toga. Ja ga krivim sto mu je prosla onako lopta, a ne zbog ispucavanja.

    Comment


    • Mene samo zanima dokle ce Murinjovi kultisti da traze opravdanja za fejlovanje zbog idolopoklonika?

      Te Pogba, te Lindelof, te Jang, te ranije Marsijal al sada im je zapusio usta pa ne moze vise on.

      Kao da 8. mesto, -1 gol razlika, -8 u odnosu na 4og, nakon 3 sezone i sprzenih podosta miliona nije dosta. Ajde da vidim kad ce biti, sta to treba da se desi.
      sigpic

      Comment


      • Bici objasnio neki dan, kad se pobijedi nikakve zasluge ne idu Murinju, kad se izgubi kriv je samo Murinjo.

        Ovo je bio jedan sasvim dobar period, hejteri ni u jednom trenutku nisu pohvalili Murinja. Ubice vas mrznja.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Busby Babe View Post
          Mene nervira sto krene da siri ruke na sut sa 30 metra iskosa, kad niko nije kriv i kad se racionalno zatvore uglovi. Bukvalno nekad omalovazava saigrace.
          Spasi njemu dupe i Smalling nebrojeno puta, a on krene tu da siri ruke kad nekog usmeris na najtezi moguci sut.
          Brdo koski je uvalio nekim loptama kroz sredinu na 45,50 metra. Tu se nikad ne salju takve lopte.

          Jednostavno mu vidim u govoru tela da slabijim igrama trazi izlaz.
          Mnogo znacajnihe legende kluba, sa vecom zaslugom, nisu spavale na starim zaslugama.
          United nije nicija prćija da ti stare zasluge dozvoljavaju da umislis da mozes da radis sta hoces.
          Mislim da malo vise preterujes.
          I on je frustriran, nije mu lako, a na pregled igre ima sasvim drugaciji ugao od nas, i ko zna sta mi ne vidimo, pogotovu jer kamera prati samo gde je lopta, a ona hop vec stigla do njega.
          Meni ne smeta sto se dere na njih i mase rukama, godinama unazad najbolji je igrac i taj podatak dovoljno govori o celokupnoj situaciji.
          A vala sta da kaze covek na desetoricu ispred, na cijim oni lovorikama spavaju kada Davidu to nije dozvoljeno
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by Erik View Post
            Mene samo zanima dokle ce Murinjovi kultisti da traze opravdanja za fejlovanje zbog idolopoklonika?

            Te Pogba, te Lindelof, te Jang, te ranije Marsijal al sada im je zapusio usta pa ne moze vise on.

            Kao da 8. mesto, -1 gol razlika, -8 u odnosu na 4og, nakon 3 sezone i sprzenih podosta miliona nije dosta. Ajde da vidim kad ce biti, sta to treba da se desi.
            To je to. Nakon 12 utakmica, bijednih 20 bodova i gol razlika -1. Smijesno je kriviti bilo koga osim onoga na klupi. Ali eto, spasavaju mu dupe Marsijal i ekipa...

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Mislim da malo vise preterujes.
              I on je frustriran, nije mu lako, a na pregled igre ima sasvim drugaciji ugao od nas, i ko zna sta mi ne vidimo, pogotovu jer kamera prati samo gde je lopta, a ona hop vec stigla do njega.
              Meni ne smeta sto se dere na njih i mase rukama, godinama unazad najbolji je igrac i taj podatak dovoljno govori o celokupnoj situaciji.
              A vala sta da kaze covek na desetoricu ispred, na cijim oni lovorikama spavaju kada Davidu to nije dozvoljeno
              Razumem njegovu frustraciju, i ja vec 2 godine pricam da on ima svo pravo ovog Sveta da trazi transfer.
              Ali zatrazi ga u kancelariji, bez da iko sazna, nemoj da izvlacis transfer na terenu.
              Ja DDG-u volim od prvog dana kada je stigao u United. Ali ne mogu nijednom igracu da opravdavam kad preko terena trazi transfer, kad nije maks profesionalan i kad trazi opravdanje sto hoce da ide.
              Kad izadjes na teren moras da budes maksimalno fokusiran i podredjen timu.

              Ja ne znam koji igrac ovog tima, osim Pogbe u nekim trenucima se ponasa da spava na lovorikama. Ne igraju najbolje, dobar deo njih nisu dovoljno dobri, neki nemaju fighting spirit po prirodi, ali niko nije u fazonu da kad izadje na teren ima taj pristup "Daj zajebite me, ne trpi mi se ovaj raspad od igre."

              Comment


              • Na kraju dana, proci ce dekada bez legit tranzicije ostvarene. Pricamo o dovodjenju igraca, mora instant da se pravi sve, mora provereni igraci, mora proveren trener, bla bla bla...
                Ovim putem ce se izgubiti jos vremena.

                Vreme je da se okrenemo nasim igracima, da se forsiraju klinci iz skole i klinci koji su dosli sa 19,20,21. Da se za njih i skupo plati, preplati, ali da svoje odrastanje provedu uz klub, da se vezu za klub.
                Od ostalih, dovoditi samo provereni mentalni sklop. Ferguson je vazda igraca mogao iznadovoditi dok je bio u Unitedu, neke sa top reputacijom. Ali nije, sad znamo zasto nije.

                Spora smo ekipa, United nikad sporiji tim nije imao. Iskljuci Martiala i mi smo i sto se tice okretnosti i brzine autobusi (ne samo po toj Murinji park the bus prici)
                Rashford je jos zelen da bi znao to da koristi. Ali Rashford bi npr procvetao u Liverpoolu da je okruzen sa jos brzim igracima, da je svakodnevno naviknut na brzu igru i kontre.
                Uhvatim nekad sebe da se iznerviram kad neko lose otvori kontru ili kad Rashford lose reaguje u dobroj sansi. Kad su oni u prilici da sticu iskustvo za te situacije, kad su u prilici da sticu rutinsko samopouzdanje za te situacije.
                Nit igramo na kontre, nit stvaramo sanse cesto.
                Salah daje golove, ali i promasuje sanse. Kad je dosao u LFC na prvoj utakmici je promasio sansi koliko je Rashford za 2 sezone. Ali je igra tima takva da udje u njih. Ne ceka sansu po 5,6 utakmica.


                Fudbalski tim se pravi od veznjaka koji kontrolise tempo. To je jebeni fudbalski postulat empirijski savrseno dokazan u modernom fudbalu.

                Man Utd - Scholes, Barcelona - Xavi, Milan - Pirlo Seedorf, Juventus preporod - Pirlo, Sampionski Arsenal - Vieira, Real sa 4 LS-a u 5 god - Modric( i Kroos).
                Nece PSG da osvoji LS zato sto je doveo Neymara, necemo ni mi da se vratimo na puteve trofeja ako dovedemo nekog napadaca/krilo od 200 miliona. Ne bi nas ni Mbappe izvadio iz bule.


                Skeniraj trziste, svakgo igraca koji ima potencijala da se razvija i napravi na igraca koji ce da diktira tempo cele igre. Ne pitaj za cenu i cuvaj ga malo vode na dlanu.
                Napravi plan sa omladinskom skolom da se prave takve igraci.
                Ovo je super sto izlaze Chong, Gomes, Greenwood, ali i oni ce pored vanserijskog potencijala da se uguse ako igraju u timu bez sredine.
                Kao sto smo izgubili Januzaja.



                Pogba nije dovoljan pa sve i da se ponasa besprekorno. On je igrac koji moze da bude atipicno i vanserijski ubitacan kad je deo dobrog sistema, kad ima pored sebe veznjaka koji ce da drzi igru i zbog kojeg ce igra da ima flow.
                On bi uz Skolsa igrao 300 puta bolje i svi njegovi kvaliteti bi dosli do izrazaja.


                Ne dovoditi veznjaka koji igraju samo sa jednom nogom. Mogao je Fergi mnogo zvucnije pojacanje od Carricka da dovede, ali nije i osvojio je brdo titula i igrao 3 finala LS-a sa MC-om.
                Koriscenje obe noge u svim fudbalskim operacijama je mozda i bitniji kvalitet za veznjaka nego preciznost dodavanja.
                Dzigerica mi se okrece kad vidim Matic, nije ni jos ostvario kontakt sa loptom a vec je usidrio svoje desno rame i desnu petu za nogu. To automatski ubija napad, to te masakrira uglove dodavanja, to omogucava protivniku da odmah zna kako da se postavlja u odbrani, kako da igra presing, koliko agresivno da pridju igracima bez lopte.

                Carrick kad ide lopta ka njemu otvara telo kao da zeli da bace obema nogama, ne namesta se ni na jednu. Sta to znaci? Znaci da protivnik ne sme da izadje i da anticipira uglove dodavanja njegovom desnom nogom. Ako to urade, on ce da propusti loptu pola metra na levu nogu i sa pripremljenim telom ce da doda levom u prostor koji nije stice i koji ubojito otvara napad.

                Mi u celom timu imamo jednog igraca koji igra obema nogama. Pogbu, koji je inace poznat kao neko ko ne izdrzi 90 minuta da donosi dobre odluke.
                Last edited by Busby Babe; 11-11-18, 23:41.

                Comment


                • Trebamo prestat dovoditi istrošene igrače poput matica i sancheza
                  Srećom williama nismo na kraju doveli a bome i boatenga jer je ove i prošle sezone u užasnoj formi
                  Doveli smo matica prošle sezone i vec sad moramo tražiti novog veznjaka, umjesto da smo tad doveli nekog mlađeg, neiskusnijeg koji bi u ove 2 godine napravio veliki napredak i steknuo iskustvo
                  I tako pored ovakvog citya ne možemo do titule pa onda bolje imati u kadru mlađe dobre igrače s kojim cemo moci napasti city kad pep ode
                  Probajmo dovesti bar jednog od npr. Sancha, de ligta, de jonga, saula...


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Comment


                  • Originally posted by Busby Babe View Post
                    Razumem njegovu frustraciju, i ja vec 2 godine pricam da on ima svo pravo ovog Sveta da trazi transfer.
                    Ali zatrazi ga u kancelariji, bez da iko sazna, nemoj da izvlacis transfer na terenu.
                    Ja DDG-u volim od prvog dana kada je stigao u United. Ali ne mogu nijednom igracu da opravdavam kad preko terena trazi transfer, kad nije maks profesionalan i kad trazi opravdanje sto hoce da ide.
                    Kad izadjes na teren moras da budes maksimalno fokusiran i podredjen timu.

                    Ja ne znam koji igrac ovog tima, osim Pogbe u nekim trenucima se ponasa da spava na lovorikama. Ne igraju najbolje, dobar deo njih nisu dovoljno dobri, neki nemaju fighting spirit po prirodi, ali niko nije u fazonu da kad izadje na teren ima taj pristup "Daj zajebite me, ne trpi mi se ovaj raspad od igre."
                    Ne zameram mu uopste te frustacije i blagu histeriju na terenu, objasnila sam, vadi nas godinama. Kada se prvi put razmahao i vikao na nekog, odmah sam rekla...napustice nas. Da li trazi transfer preko terena ne znam, u poslednjim utakmicama ne mase. Ali to golmani i rade, vicu na svoje igrace, gestikuliraju.

                    A sto se tice lovorika.. pa ne samo u Pogbinom smislu, koji je stvarno ekstrem, prosto je takva licnost i covek i nikada on nece biti drugaciji. Vec sam mislila na lovorikama "siguran sam prvotimac" i sta sad..nemam pojma, nisam u formi, nisam za Junajted, ali tu sam, nemaju boljeg, standardan sam i to je to. Istrpecu kritike trenera, navijaca i idemo sledece kolo, novi krug.
                    Tako da mi je Davidovo dremanje na starim zaslugama, a nije to bas tako dramaticno, bar ne jos uvek, koji nas godinama spasava i najbolji je igrac tima, sasvim oke. Nemam problem sa tim. Za sada.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Odlicno sto nije u formi, da neki vide dje bi bili i prosle sezone.

                      Zaboravili su maestralne partije kad nas vadio iz govana i nezasluzeno uzimali po 3 boda.

                      -1 gol razlika.

                      Posle svega, jednu jedinu rijec nemam da mu kazem. Toliko kredita ima za razliku od Matica i druzine. Klupa!!!

                      Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
                      Hated, adored never ignored

                      MUFC

                      Comment


                      • Vrijeme je da da konkretnu šansu Pereiri i Fredu, posle reprezentativne pauze imamo Palas, Jang Bojse i Sautempton u gostima, mora im dati minute, posebno što Matiću treba malo odmora i klupe.

                        Mnogo drame sinoć i danas kod navijača, pretjerane. Najteži dio jesenjeg rasporeda smo prošli pobjedom u Torinu, remijem na Bridžu u 96. minutu i porazom od Sitija u gostima gdje se nije ni moglo mnogo očekivati. Ja zadovoljan, nas i onako nije ovo ujebalo već ranije Vest Hem, Brajton.

                        Comment


                        • Za ovu ekipu 3 veoma teska gostovanja u 7 dana i ovo je odlicno.
                          Da je igra kao prije mjesec dana bila bi teska katastrofa, izgubili bi sve 3 uz mozda 1 postignut gol Bornmutu ali atmosfera je bolja usled nekoliko dobrih rezultata

                          Sad dobro da se iskoristi ova pauza i onda da se dobijaju mecevi u kontinuitetu, ne smije se kiksati orotiv slabijih ekipa, posebno ne kuci.

                          Od odlaska Portugalca nema nista za sad, tako da nema potrebe o tome i pricati. Kad dodje vrijeme bice price i o tome.

                          Vecina zna sta ko misli o tom pitanju tako da nema potrebe o istom iznova i iznova


                          Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
                          Hated, adored never ignored

                          MUFC

                          Comment


                          • Fred je najbolji pokazatelj koliko mi nemamo predstavu šta radimo. Nešto ofanzivniji i kreativniji veznjak od svih ostalih koje imamo(osim Pogbe). Doveden da verovatno igra zajedno sa Matićem i Pogbom. Ofanzivniji i kreativniji vezni red koji bi bio moguć sa stabilnijim i sigurnijom odbranom, koju nismo sredili pa eto ga i Fred na klupi većinu utakmica. Doneses ženi krastavac i luk i kažeš aj spremi mi sad šopsku salatu.
                            Originally posted by Dekinjo
                            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                            Originally posted by La Jugoslavia
                            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                            Comment


                            • Marsijal se povredio i na ide u reprezentaciju.

                              E sad da li se "povredio" ili povredio, pitanje je
                              sigpic

                              Comment


                              • Ne vjerujem da bi izmišljao ozljedu s obzirom da nema sigurno mjesto na popisu izbornika


                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X