Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa neka na lijepe oci igraju Pogba i Martijal, a igraci koji igraju za klasu bolje od njih, Matic i Lingard, da ne igraju znaci. Makes sense.
    sigpic

    Comment


    • Marsijal mora da shvati da mora da se podredi timu, ako bude nastavio da se pravi zvezdica zavrsice kao i mnogi pre njega. A ima sve predispozicije da bude najbolji igrac na svetu, samo malo mozak da sredi.
      IMG-20190614-192941
      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Pa neka na lijepe oci igraju Pogba i Martijal, a igraci koji igraju za klasu bolje od njih, Matic i Lingard, da ne igraju znaci. Makes sense.
        Napisao sam viziju za 5G
        S obzirom da Matić ima 30g valjda nam nece i tad igrat u prvoj postavi
        Valjda se slažeš s tim



        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Comment


        • Bivši nam kapiten Vejn Runi iduće sezone braniće boje DC Uniteda.
          Ne može Šrek bez Uniteda [emoji23]

          Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

          Comment


          • Da je srece bilo pa da je otisao jos prije 3-4 godine iz Utd.

            Nek namaze jos koje milionce u SAD


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Hated, adored never ignored

            MUFC

            Comment


            • Comment


              • Comment


                • Originally posted by reddevil96 View Post
                  Napisao sam viziju za 5G
                  S obzirom da Matić ima 30g valjda nam nece i tad igrat u prvoj postavi
                  Valjda se slažeš s tim



                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Pa ne znam, sumnjam ali takvi igraci mogu da traju do poznih fudbalskih godina. Poenta je da Pogba i Martijal nisu dokazali da se na njih mozes ozbiljno osloniti i oko njih graditi tim. Pogba je opet pokazao vise, barem ove sezone, imao je problem sa povredama, ali je imao i jedan strasan period kad mu se bas nista nije moglo. Pa onda kad ti se cini da sve ima i da je nezaustavljiv jednostavno prestane da postoji na terenu. Pa taj isti Martijal je bas ovdje, u ovoj temi mijenjan sa Karaskom, pa se dizao Zezus, a spustao Martijal u tom poredjenu, da bi se sada plakalo za Martialom i pricalo da je on najveci talenat, da je kobna greska pustiti ga. Jednostavno treba reci da to nema veze sa Martijalom, vec iskljucivo sa Murinjom. I sta god da uradi nece biti dobro. Evo ovako, sledece sezone mozda ce imati 90 bodova, a to opet mozda nece biti dovoljno za titulu, i opet ce mu traziti glavu isti ti koji mu i sad traze glavu. Ovom klubu je liga uvijek bila navaznija, nije se zadovoljavao nikakvim kupovima, nikakvim mjjestom koje vodi u LS i sl, samo titulom. Ja sam prvi izuzetno nezadovoljan sa Seviljom i LS, ali da ja nisam pratio ovaj klub u svojim najbolim danima, klub koji dok osvaja ligu ispada od Bazela u svojim najslavnijim danima, e pa onda sigurno imam razumijevanja kad vidim napredak. Napredak sa vidio i pod Van Galom, a sigurno je mnogo veci pod Murinjom. Ipak ja ne navijam za Arsenal pa da deset godina budem zadovoljan ovakvim sezonama, ali ipak u pet godina od odlaska starog ovo je najbolja sezona Mancester Junajteda, sto sigurno nije dobro, ali je korak naprijed i to ozbiljan korak naprijed.
                  sigpic

                  Comment


                  • Nema trika da uzme 90 bodova sl sezone.

                    Daj Boze da gresim ali mi pre turbulentan decembar sa otkazom u jan/feb deluju kao mnogo realnija opcija.
                    sigpic

                    Comment


                    • Nebitan je broj bodova koji cemo ostvariti, pamte se sako trofeji i jedino je bitno hoćemo li biti mi prvi na kraju iduće sezone ili opet necemo
                      Meni je svejedno hoćemo li biti drugi sa 70 ili 90 bodova
                      To je tako u nogometu, za 3g necemo se ni sjećat koliko smo imali bodova ove sezone ali znat cemo da nismo osvojili naslov
                      Nazalost ne vidim način da pepov stroj oslabi nekako, samo se nadam da ce odradit jos iduću sezonu pep pa otici u novi izazov


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Comment


                      • sigpic

                        Comment


                        • Jel se zna zasto odlazi Faria? Sukob ili nesto drugo...

                          Sent from my MI 6 using Tapatalk

                          Comment


                          • Čudno odlasci asistenata u zadnje vrijeme, prvo buvac pa sad i faria
                            Čekamo idućeg


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comment


                            • Nema govora o nekoj svadji, pa Zoze je pricao o njemu prije par nedelja kao o velikom prijatelju i ako se ukaze prilika da radi samostalno ne da mu nece stajati na put, vec ce mu pozeljeti svu srecu ovoga svijeta, to prijatelji rade.

                              U medjuvremnu ima i ovo

                              Jose Mourinho's Manchester United assistant manager Rui Faria quits

                              Jose Mourinho's Manchester United assistant Rui Faria will quit the club at the end of the season.

                              The Portuguese, who has been Mourinho's right-hand man throughout his management career, goes with the Old Trafford boss's blessing as he looks to take a top job himself for the first tiime.


                              Faria, 42, who has been mooted as a potential successor to the departing Arsene Wenger at Arsenal, has been in the post since Mourinho's appointment two years ago and has worked with him for more than 17 years.

                              He told the United website: “After a lot of consideration, and with a very heavy heart, I have decided the time is right for me to move on.


                              “I have had 17 years of incredible and unforgettable experiences. However, I have felt for some time that I would like to spend much more quality time with my family before pursuing any new challenge in my professional life.

                              “My heartfelt thanks go to the manager, Jose Mourinho, for the belief he had in me, all those years ago, when it all was just a student dream. I would like to thank him for the opportunity and confidence, for the knowledge and experience, but most importantly for his friendship.

                              I would also like to thank Manchester United and all the clubs where I have had the privilege of working during this period. I would like to say a big ‘thank you’ to all the staff and players who, in different ways, have made an important contribution to my growth as a person and as a professional.

                              “I wish you all the best for the future, knowing that you will always be my close friends.”

                              Mourinho has been close to Faria all his managerial career and said: “Seventeen years… in Leiria, Porto, London, Milan, Madrid, London again and Manchester. Training, playing, travelling, studying, laughing and also a few tears of happiness.

                              “Seventeen years and the kid is now a man. The intelligent student is now a football expert, ready for a successful career as a manager.
                              “I will miss my friend and that is the hardest thing for me, but his happiness is more important and, of course, I respect his decision, especially because I know that we will always be together. Be happy, brother!”

                              Faria will be on the United bench for the final time when the Reds play Watford in the last game of the season on Sunday.

                              His departure could open the door for Michael Carrick to step into the postion.

                              The veteran midfielder will play his final game for the club on Sunday before joining Mourinho's coaching team.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Ser Gagi View Post
                                Jel se zna zasto odlazi Faria? Sukob ili nesto drugo...

                                Sent from my MI 6 using Tapatalk
                                Mislim da ce da se oproba kao menadzer.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X