Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fergi prekrio grb citya



    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comment


    • Gospodin uvek bio i ostao.
      sigpic

      Comment


      • Obožavam tog čovjeka, skocio bi u vatru zbog njega
        Plakao sam kao mala beba kad se oprostio
        Nevjerojatno koliko mu United znaci, ima 70-ak g a vidi mu facu kad je city vodio bas u srce me pogodilo kad sam ga vidio tužnog
        bas me zanima kako je proslavio naš treći gol


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Comment


        • Što mi je fascinantno za Fergija, i ako je u poznom životnom dobu ne propušta tekme Uniteda. Bilo igrali kući ili na strani legendarni Škot prati momke i žustro bodri sa tribina.

          Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

          Comment


          • Originally posted by reddevil96 View Post
            Obožavam tog čovjeka, skocio bi u vatru zbog njega
            Plakao sam kao mala beba kad se oprostio
            Nevjerojatno koliko mu United znaci, ima 70-ak g a vidi mu facu kad je city vodio bas u srce me pogodilo kad sam ga vidio tužnog
            bas me zanima kako je proslavio naš treći gol


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Mislim da on uopste i nije navijac Junajteda, ispravite me ako gresim( mislim da navija za Rangers ili neki drugi klub iz Skotske, a Junajted mu je posao). Mislim sigurno da voli Junajted, proveo je toliko godina u klubu.
            A ovo gore da je gospodin zbog ovoga na sedistu, to oni stavljaju svima, evo ima i na sedistu iznad njega isto to. Sigurno on nije poneo na utakmicu toliko parce papira i gumicu s tegle ajvara pa sam prekrio, toliki kompleksas sigurno nije.
            Last edited by Brian McShtull; 08-04-18, 18:31.
            IMG-20190614-192941
            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

            Comment


            • Originally posted by Adam The Llama View Post
              Mislim da on uopste i nije navijac Junajteda, ispravite me ako gresim( mislim da navija za Rangers ili neki drugi klub iz Skotske, a Junajted mu je posao). A ovo gore da je gospodin zbog ovoga na sedistu, to oni stavljaju svima, evo ima i na sedistu iznad njega isto to. Sigurno on nije poneo na utakmicu toliko parce papira i gumicu s tegle ajvara pa sam prekrio, toliki kompleksas sigurno nije.
              Pa normalno da je u djetinjstvu navijao za klub iz škotske jer je rođen tamo
              Kao sto ja navijam i za klub iz svoje zemlje ali i ti vjerojatno iz svoje zemlje
              Ne znam je li navijao za united odmalena, ali sigurno u ovim godinama ne ide na svaku utakmicu Uniteda zbog posla nekog nego jer mu je united obitelj i bez Uniteda on ne moze


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Comment


              • On jos radi u Unitedu, mozda ne formalno ali ima uticaj na donosenje odluka u klubu.
                IMG-20190614-192941
                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                Comment


                • I pre Uniteda idol mu je bio Sir Matt Busby, takodje Škot... Sigurno mu je Mančester Junajted bio samo posao...

                  Comment


                  • To što je navijao za Rendžers prije 35 godina je jedno, danas navija za Junajted i voli klub siguran sam, jer klub koji vodiš 26,5 godina je više od posla, odbijao je i Abramoviča i druge da im preuzme klubove.

                    Karager je bio navijač Evertona nekada davno a danas legenda Liverpula i siguran sam strastveni navijač tog kluba.

                    Ne kažem da Fergi i danas nije deklarativno simpatizer Rendžersa (mada ne znam da jeste), ali kontam da je Junajted jedini klub zbog kojeg se nervira i gubi živce.

                    Comment


                    • Originally posted by Busby Babe View Post
                      I pre Uniteda idol mu je bio Sir Matt Busby, takodje Škot... Sigurno mu je Mančester Junajted bio samo posao...
                      Mislim da je njemu jedan drugi Skot bio idol
                      Inace i Matt Busby koji je igrao za Siti i Liverpul, a kasnije hteo da bude trener u Liverpulu nije sigurno bio neki navijac Junajteda, vec je prihvatio posao i obavljao ga dobro. Vremenom je verovatno i zavoleo klub, a i inat mu je verovatno pomogao da uradi to sto je uradio.

                      Before going into management, Busby was a player for two of Manchester United's greatest rivals, Manchester City and Liverpool. During his time at City, Busby played in two FA Cup Finals, winning one of them. After his playing career was interrupted by the Second World War, Busby was offered the job of assistant coach at Liverpool, but they were unwilling to give him the control over the first team that he wanted. As a result, he took the vacant manager's job at Manchester United instead, where he built the famous Busby Babes team. In a total of 25 years with the club, he won 13 trophies.
                      https://en.wikipedia.org/wiki/Matt_Busby#cite_note-3
                      Last edited by Brian McShtull; 08-04-18, 20:18.
                      IMG-20190614-192941
                      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                      Comment


                      • I kakve to ima veze sa time što je Ferguson voleo Bazbijeve Bebe i što mu je to bio neki ideal?

                        Samo Nevil i Skols koji su iz Salforda su voleli United pre nego su tamo zaigrali? A Bekam je bio navijač Totenhema zato što je iz Londona bez obzira što postoje slike kad kao dete (pre Uniteda) nosi dres Uniteda...

                        Baš bih voleo da vidim stav o tome da li onda Gerrard je pravi Liverpool-ovac s obzirom da je nosio dres Evertona kao klinac i da je po sopstvenom priznanju bio na probi u Man Utd-u, i da mu je hteo da igra za Fergusona...

                        Comment


                        • Nema nikakve veze, samo mislim da SAFu niije toliko stalo do Junajteda kao sto neki to ovde predstavljaju, pogotovo ne da prekriva grb Sitija.
                          Stvar je u tome sto ja nemam nista protiv Evertona, cak su mi bili simpaticni uvek. Nikad tu nije bilo nekog ljutog rivalstva izmedju Evertona i Liverpula(bar ne na tribinama, to sto danas mediji pumpaju to je druga stvar).
                          Evo ti Lallana je navijac Evertona, a meni je jedan od omiljenih igraca u Liverpulu.

                          Inace evo jednog zanimljivog teksta, o prijateljstvu dva kluba iz Mancestera i Liverpula i njihovoj bliskosti.

                          Far too often at games with United, some Liverpool fans have sung of the Munich disaster - and some United fans see fit to sing of Heysel and Hillsborough.

                          But there was a time when the relationship between the two clubs was one of respect and cordiality.

                          After the Munich disaster in February, 1958, United were struggling for playing numbers to fulfil fixtures.

                          And it was Shankly who rang the club to offer them a few Liverpool players on loan.

                          Who remembers now that United once played a 'home' game at Anfield?

                          Crowd trouble had led to a temporary ban from Old Trafford, so United played a 'home' game against Arsenal at Anfield - winning 3-1 on August 2, 1971.

                          Six years later, Liverpool were chasing a glorious treble, and did win the League and European Cup.

                          But United beat them 2-1 in the FA Cup final.

                          Bob Paisley's men still did a lap of honour at Wembley and, incredibly, the United fans chanted "Liverpool! Liverpool! Liverpool!''
                          Ovde imate i nastavak price, i sta je SAFu bio motiv u trenerskoj karijeri.

                          https://www.buzz.ie/sport/liverpool-and-united-once-had-a-friendly-rivalry-220235#
                          Last edited by Brian McShtull; 08-04-18, 20:43.
                          IMG-20190614-192941
                          "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                          Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                          Comment


                          • Bitno da mu je toliko stalo da je mrzeo Liverpul i da ih je maknuo off the f****** perch.

                            Comment


                            • Originally posted by Miki28 View Post
                              Da BB, ovo bi mogla biti opasna generacija koja ce izbaciti bar 3-4 prvotimca.

                              Ja uzivam da gledam te klince, moraju im se dati sanse u buducnosti. To je nas DNK.

                              Od Januzaja sam mnogo ocekuvao ali smo svi vidjeli da je glava problem. Steta takvog talenta.

                              Jel bi vratio Pereiru? Bas bih volio taj decko da uspije


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Sorry Miki, ne odgovorih ti.
                              Pa šta znam, meni se svidja da gledam njega kako igra. Ima fudbala u Pereiri, ima predobru desnicu, taj neki miks oldskul felširanja iz 90ih i ovog modernijeg coutinho-esque udarca.
                              Ima opasan centaršut, prekid, felš, dobru dijagonalu.

                              Ali ja ne znam koju poziciju bi on igrao. Mislim da je on na neki čudan način zarobljen izmedju 3 pozicije. Taj AMF, LWF, CMF, iliti fm-ovski, AML, AMC, MC..
                              Za svaku od tih pozicija mu fali nešto, za AMF/AMC najmanje, ali za tu poziciju nema taj manevr sa loptom u kanalima, da je prima u svim polozajevima, iz svih uglova, da lopti odmah na prvi kontakt kratkim dodirima pronalazi neke opcije.
                              Za veznjaka nema mobilnost i ne verujem da ćeš naći 3,4 menadžera na Svetu sada koja bi mu dala da igra tog nekog baš veznjaka, pogotovo u 4-2-3-1.
                              I kad ga staviš u sredinu, potiskuješ njegov centaršut i tu loptu sa strane. Za krilo nema brzinu (iako nije spor) i tu snagu na nogama, niti do duzinom moze da nadomesti.
                              Ne znam.
                              Možda, ali možda, je best case scenario, da se proda, ili sad, ili tipa još jednu uspešnu sezonu da ima u nekom timu na pozajmici i da se proda chelsea-evski za 20-30 miliona.

                              Chong, Gomes, svi su mi ozbiljni potencijali od njega. A i Lingard mi je više kalibar za United.
                              Lingard je perfect squad player, Pereira baš i ne. On je više da bude key igrač nekog malo slabijeg tima nego da bude taj igrač rotacije nekog jačeg tima.


                              Originally posted by Adam The Llama View Post
                              Nema nikakve veze, samo mislim da SAFu niije toliko stalo do Junajteda kao sto neki to ovde predstavljaju, pogotovo ne da prekriva grb Sitija.
                              Stvar je u tome sto ja nemam nista protiv Evertona, cak su mi bili simpaticni uvek. Nikad tu nije bilo nekog ljutog rivalstva izmedju Evertona i Liverpula(bar ne na tribinama, to sto danas mediji pumpaju to je druga stvar).
                              Evo ti Lallana je navijac Evertona, a meni je jedan od omiljenih igraca u Liverpulu.

                              Inace evo jednog zanimljivog teksta, o prijateljstvu dva kluba iz Mancestera i Liverpula i njihovoj bliskosti.



                              Ovde imate i nastavak price, i sta je SAFu bio motiv u trenerskoj karijeri.

                              https://www.buzz.ie/sport/liverpool-and-united-once-had-a-friendly-rivalry-220235#
                              Nisi mi odgovorio uopšte na pitanje, ili se uopšte nisi osvrnuo na to oko Gerrarda, ako ga nisi shvatio kao pitanje.
                              Ne mora ljudima u kamen da bude uklesano da vole neki klub. Npr Novica Veličković je kao klinac bio navijač Zvezde, prvi put kad je osetio skandiranje Partizanovih navijača, to ga je prošlo.
                              Ne kažem da je to uvek tako, ali nekad tako biva.

                              To su bila druga vremena, i tad je rivalitet bio mnogo zdraviji nego sad. U to vreme ti ponos nije davao da budeš dripački simpatizer, sada ljudima ponos ne dozvoljava da ne mrze rivale.
                              Ferguson je, my bet, bio Škot koji jie poštovao ta 2 Škota, mada mu je Busby bio tu bitniji zbog mladjih igrača. Verujem da nije preterano ni mrzeo ni voleo niti jedan niti drugi, niti treći klub, pogotovo kao Škot. Što ne znači da te nešto posle toga ne uzme pod svoje, što ne znači da nije imao posebno poštovanje prema Unitedu, koje se veoma lako rasplamsalo u life-long pasiju i stvar ličnog identiteta.


                              Rivalitet Manchester Uniteda i Liverpoola je kao bratsko kurčenje pred Svetom ko je veći car. U vreme veće globalne otvorenosti, to se samo inteziviralo.
                              Dugo je postajala empatija u svakom smislu, pa i pre svega ta ista provincijalska koža protiv Londona, ali onda se to okrenulo onda u smeru "Ko je kao provincijalac underdog više uspeo da napravi veliku stvar?"
                              To su 2 najlepša i 2 najveća kluba na Svetu. I navijači Liverpool-a mrze navijače Man Utd-a zato što Man Utd jedino osećaju kao dostojnog rivala u tom simboličkom aspektu, ko je romantičniji klub, ko je filmskiji underdog kroz istoriju. I obrnuto naravno. Navijači oba kluba se plaše da je onaj drugi klub podjednako veliki, ili čak veći. To je fakt.
                              Da se rodim još 1000 puta navijao bih samo za Man Utd ili Liverpool, vrlo verovatno više puta za Man Utd, ali se kladim da u nekom drugom univerzumu navijam za Liverpool. Can't deny it.

                              Što ne znači da mi sad smeta kad Liverpool gubi.
                              Last edited by Busby Babe; 08-04-18, 21:17.

                              Comment


                              • I da, naša crvena je manje ružna crvena, vaša je pijačarskija

                                Comment

                                Working...
                                X