Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NSG View Post
    Sancez, Mata, Marsijal pa i Pogba igraju oprezno, vijaju bekove i klizaju ispred svojih 16m? Stoper odigra do zadnjeg veznog ili beka 80% lopti, nema on mnogo veze sa iznosenjem lopte.
    Nemoj gresiti dusu za Valensiju, covek odigra skoro 40 utakmica poslednjih 4,5 godina i stoji da je vreme da mu se trazi zamena ali u ovom trenutku mislim da nije to mesto koje gori.
    Ne gresim dusu za Valensiju, Mou ga siluje. I sam Zoze je rekao da je covek igrao sa bolovima veci deo prosle sezone. Vreme je da se trazi zamena. Uostalom, nisam ja preterano zadovoljan sa njim. Izgleda jako mocno kad ga vidis kako sparta desnom stranom, al on jednostavno nije neka klasa od beka, defanzivno gledano. Videlo se to protiv Reala u super kupu, i protiv nekih ozbiljnijih ekipa u ligi. Drzi se on, al nije to to. Al eto ti, stoji to da je on u ovom trenutku najmanji problem, sto nije bas najsjajnije.

    Svakako da stoper ima veze sa iznosenjem lopte. Ne direktno, ali je to neko na koga holder moze da se osloni i sa kim moze da kombinuje, sto kod nas nije slucaj. Pustim suzu kad vidim kako pritiskaju Matica sa loptom, Pogbe ni na mapi da se otvori, a nazad ne moze da vrati loptu jer ce se Smolingu/Dzonsu odbiti o nogu. Tu je problem. Mucimo se sa tim basic stvarima a resenje je jednostavno, ili igraj 4-3-3 ili igraj 4-2-3-1 sa Lindelofom i Bajiem, sto je verujem i bila prvobitna ideja al situacija se tako razvila da Zoze sad mora da bude fleksibilan ali nije.

    Daleko od toga da je odbrana jedini problem. Napad em sto nije struktuiran kako treba, em sto ima gomila kontradiktornosti u taktici. Tu je Lukaku koji nije neko ko je do jaja sa link-upom(mada ume da pruzi nekad odlicnu partiju) i Mou sad od njega trazi da bude Drogba. Da stvar bude jos gora, imamo gomilu driblera u ekipi koji se konstantno izvlace iz guzve i traze loptu u noge, tako da zadatak koji Lukaku ima je sumanut, jer ti nemas u ekipi te runner-e koji konstantno prave kretnje u 16 vec imas igrace koji se izvlace i traze loptu u noge. I onda Lukaku nema sa cim ni da radi. I Drogba bi se mucio ovde jer ne bi bio neko ko bi komplimentovao ovima oko sebe.

    Suma sumarum, imas Lukakua od kog se trazi da igra nesto sto, pod broj jedan, ne zna da igra, i pod broj dva, nema svrhe da igra obzirom kako igraju ovi oko njega. Ako si vec zapeo da igra ono sto hoces, onda moras ostale da prilagodis tome.

    Zato smo mi prosle sezone davali duplo vise golova sa Matom na terenu nego bez njega. Zato sto je bio jedini koji je konstantno ubijao sa tim kretnjama u 16 i pravio pometnju napred i davao svrhu Ibrahimovicu, uz povremeno i Pogbu. Zato smo mi juce jedine prave sanse stvorili iz takvih kretnji a sa druge strane bili nivo jednog Hadersfilda kad god bi primirili loptu na njihovoj polovini jer bi se svi izvukli da traze loptu.

    Napadaci nam ne napadaju prostor i to nas ubija.
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment


    • Pa to je do trenera. Takva nam je igra. Sto ne bi Marsijal ili Lingard napadali prostor? Da nisu mozda tupani pa ne mogu, nego nije takva igra Murinja. Kod Gvardiole bi na primer Marsijal bio ono sto je Sane recimo.

      I mene uzasno nervira sto mesto koje je zasluzio Marsijal na levu stranu, sada ima Aleksis.

      Comment


      • Murinjo je ubica dobre forme ekipe...

        Koji je ovo put ove sezone da tako nesto radi? Treci?

        Dovedes WC igraca koji moze da igra na sve 4 pozicije gore, imas WC u nastajanju na LW koji gazi kako igra i ti njega zrtvujes i trazis da igra nesto sto mu ne lezi? Ma ide bre.

        Lingarda koji je bio u formi sasjekao protiv Barnlija sa nekom pozicijom koju niko i ne zna koja je bila da bi Pogba roumovao.

        Igras Matica i Pogbu nakon sto odigras neki mec sa jos jednim igracem sa njima u vezi i to slijepac vidi da im odgovara ali ne i on.
        Tvrdoglav do bola i po stetu ekipe. Ako tako nastavi nece na dobro izaci, ova ekipa ne moze da igra kako je navikao vec mora da se prilagodi i to kad vidim onda jos vise cijenim ( ako je to ikako moguce ) velikog SAF-a.

        Bolno je gledati da covjek nakon godinu i po dana rada sa Pogbom i dalje eksperimentise. Iako me uzasno nervira sa igrama u zadnje vrijeme ali u tome ima i zasluge trenera i pogresnog koriscenja.

        Jos kad na to dodam glupana i tupana u odbrani onda je ovo sve kriminalno.

        Ekipa ima dovoljno igraca da igra mnogo bolji fudbal i to se trazi


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Hated, adored never ignored

        MUFC

        Comment


        • Originally posted by bici View Post
          Ne gresim dusu za Valensiju, Mou ga siluje. I sam Zoze je rekao da je covek igrao sa bolovima veci deo prosle sezone. Vreme je da se trazi zamena. Uostalom, nisam ja preterano zadovoljan sa njim. Izgleda jako mocno kad ga vidis kako sparta desnom stranom, al on jednostavno nije neka klasa od beka, defanzivno gledano. Videlo se to protiv Reala u super kupu, i protiv nekih ozbiljnijih ekipa u ligi. Drzi se on, al nije to to. Al eto ti, stoji to da je on u ovom trenutku najmanji problem, sto nije bas najsjajnije.

          Svakako da stoper ima veze sa iznosenjem lopte. Ne direktno, ali je to neko na koga holder moze da se osloni i sa kim moze da kombinuje, sto kod nas nije slucaj. Pustim suzu kad vidim kako pritiskaju Matica sa loptom, Pogbe ni na mapi da se otvori, a nazad ne moze da vrati loptu jer ce se Smolingu/Dzonsu odbiti o nogu. Tu je problem. Mucimo se sa tim basic stvarima a resenje je jednostavno, ili igraj 4-3-3 ili igraj 4-2-3-1 sa Lindelofom i Bajiem, sto je verujem i bila prvobitna ideja al situacija se tako razvila da Zoze sad mora da bude fleksibilan ali nije.

          Daleko od toga da je odbrana jedini problem. Napad em sto nije struktuiran kako treba, em sto ima gomila kontradiktornosti u taktici. Tu je Lukaku koji nije neko ko je do jaja sa link-upom(mada ume da pruzi nekad odlicnu partiju) i Mou sad od njega trazi da bude Drogba. Da stvar bude jos gora, imamo gomilu driblera u ekipi koji se konstantno izvlace iz guzve i traze loptu u noge, tako da zadatak koji Lukaku ima je sumanut, jer ti nemas u ekipi te runner-e koji konstantno prave kretnje u 16 vec imas igrace koji se izvlace i traze loptu u noge. I onda Lukaku nema sa cim ni da radi. I Drogba bi se mucio ovde jer ne bi bio neko ko bi komplimentovao ovima oko sebe.

          Suma sumarum, imas Lukakua od kog se trazi da igra nesto sto, pod broj jedan, ne zna da igra, i pod broj dva, nema svrhe da igra obzirom kako igraju ovi oko njega. Ako si vec zapeo da igra ono sto hoces, onda moras ostale da prilagodis tome.

          Zato smo mi prosle sezone davali duplo vise golova sa Matom na terenu nego bez njega. Zato sto je bio jedini koji je konstantno ubijao sa tim kretnjama u 16 i pravio pometnju napred i davao svrhu Ibrahimovicu, uz povremeno i Pogbu. Zato smo mi juce jedine prave sanse stvorili iz takvih kretnji a sa druge strane bili nivo jednog Hadersfilda kad god bi primirili loptu na njihovoj polovini jer bi se svi izvukli da traze loptu.

          Napadaci nam ne napadaju prostor i to nas ubija.
          Vidis da desni bek nije goruca pozicija, moze Valensija dobro da odradi posao kad ima pomoc krila, stopera i zadnjeg veznog. MU trosi prosecno 150m € na transfere, od toga poslednje dve godine po 80-100 na jednog igraca, previse bi bilo da uzimaju desnog beka sad. Cak mislim i dva stopera, jer ima dve svoje zelje Bajia i Lindelofa, tako da je jedan dovoljan. Opet se vracamo na to da ne bi trebalo da gori rekonstrukcija cele odbrane tima koji je najmanje primio golova vec da su stoper i levi bek dovoljni da odbrana bude jos cvrcsa. Sredina i napad su druge i duge price.
          insta: engleski_dopisnik

          Comment


          • Mora odbrana da se pojaca i to tako sto ce se tupan i glupan prodati, Englezi su, u najboljim godinama tako da ce se uzeti love na njima i onda to uloziti u jednog krstenog stopera. Dosta je bilo, previse sansi su dobili i to je to.
            Sa njima kao oslonce odbrane ne moze da se ide po najvaznije titule, prodace te kad tad.

            Koliko srece imamo pa je tu DDG inace bi masakr bio od primljenih golova


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Hated, adored never ignored

            MUFC

            Comment


            • Smoling i Dzons se mogu prodati za 70 miliona.
              Originally posted by Dekinjo
              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
              Originally posted by La Jugoslavia
              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

              Comment


              • Mislis da mogu otici za toliko?


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Hated, adored never ignored

                MUFC

                Comment


                • Kad Liverpul imenovao Klopa za trenera, rekao sam ortaku navijaču Lpula da su našli pravog trenera. Kada se gleda istorija, stil, sve.
                  I da se ja nadam Dijegu Simeoneu, on je bio skeptičan za Klopa, ali je rekao Simeone kao krojen za United.
                  Dobili smo Murinja, šta je tu je. Prihvatio sam ga.

                  Šta je problem. Pare su ulupane u Pogbu i Lukakua....

                  Zašto je menjana ekipa koja je prošle nedelje dobila.

                  Eto Roho, brz je i prošle nedelje je iznosio loptu, rasteretio Matića.

                  Pogba.

                  Da li iko, on, Murinjo, bilo ko zna šta on igra?

                  Kako ga nije blam da pored svega jedino što pokazuje svake nedelje je nov pramen

                  Eto, iskusni Benitez nas je dobio sa realno Čempionšip igračima.

                  Comment


                  • Originally posted by Miki28 View Post
                    Mislis da mogu otici za toliko?


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    U svetu gde Stouns ide za 50, Ox za 40, Volkot za 20, vrede i ova dvojica oko 70. Da su iz Afrike, ne bismo mogli da ih uvaljamo ni za 30, al englezi se drugacije placaju. Plus, jedan ima tek 26 godina, drugi 28, imaju jos dosta da guraju.
                    Originally posted by Dekinjo
                    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                    Originally posted by La Jugoslavia
                    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                    Comment


                    • Ja sam kontao 40, 50 miliona max za njih dvojicu i to samo sto su Englezi i u dobrim godinama.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Hated, adored never ignored

                      MUFC

                      Comment


                      • Ma kakvi. Debeli Sem bi iz svog dzepa dao 40 milki za Smolinga. Stanje sa stoperima je takvo da bi jedan Dzons bio premija za mid-table tim. Sad svidelo se to nekome ili ne, njih dvojica su uz Megvajera najbolji stoperi Engleske. Toliko su nisko pali.
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • Murinjo je vrhunski trener i mislim da je masa nas bila oduševljena kada se saznalo da će preuzeti kormilo Đavola. Prvi ja sam mislio da kreću da duvaju šampionski vetrovi i da ponovo dolazi vreme uspeha kao pod SAF-om.
                          Posle određene distance stvari nisu baš kako smo priželjkivali. Dobili smo autoritet u svakom smislu ali igra i rezultati daleko od renomea slavnog kluba.
                          Meni počinju da idu na nerve njegova tvrdoglavost. Imaš upravu koja te bespogovorno podržava, ispunjava ti svaku želju, svaki prelazni rok stigne poneka zvezda i opet gajiš više defanzivni nego ofanzivni stil. Godinu dana ne mozeš skupo plaćenog Pogbu da probudiš , nađeš odgovarajuću poziciju.
                          Da ne pominjem koliko "ubija" igra na gol manje u velikim derbijima. Bode oči što realno igramo ružan/dekadentan fudbal a imamo sjajan ofanzivan potencijal.
                          Kapiram da mora proći vreme ne bi li igrači usvojili njegov sistem razmišljanja i to na pravi način prezentovali na zelenom travnjaku ali nikako da vidimo taj pomak što bi nas nagnalo da smo na pravom putu.


                          Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                          Comment


                          • Ali koji je to sistem? Ja ne vidim, posebno ne u napadu.
                            To vise djeluje sta urade ofanzivni igraci, urade


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Hated, adored never ignored

                            MUFC

                            Comment


                            • Imamo treću najskuplju ekipu u Evropi

                              Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                              Comment


                              • Originally posted by bici View Post
                                U svetu gde Stouns ide za 50, Ox za 40, Volkot za 20, vrede i ova dvojica oko 70. Da su iz Afrike, ne bismo mogli da ih uvaljamo ni za 30, al englezi se drugacije placaju. Plus, jedan ima tek 26 godina, drugi 28, imaju jos dosta da guraju.
                                Ako VVD kosta £75m, onda je Smalling £100m minimum, posto je duplo bolji od Virgila.
                                Losa ti je racunica.
                                Last edited by Brian McShtull; 12-02-18, 19:12.
                                IMG-20190614-192941
                                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X