Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hahahaha pazite ovo, Ty je so deluded

    sigpic

    Comment


    • Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Hahahaha pazite ovo, Ty je so deluded[emoji3]

        Pa deluded su i jedan i drugi. Svako ko kaze da je Junajted veci klub od Liverpula je deluded, kao i obratno.
        Liverpul ima vise osvojenih major trofeja, Junajteda je jaci brend i finansijski najmocniji klub na svetu.
        Sad ce neko reci Liverpul nije osvojio 30god titulu, pa nije ni Junajted od 67-93 osvojio titulu...
        Ali dobro, verujem da se niko odavde nece sloziti sa mnom.
        Last edited by Brian McShtull; 20-01-18, 20:20.
        IMG-20190614-192941
        "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
        Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

        Comment


        • Pa i loše veruješ

          Meni su Liverpool i United najveći klubovi na Svetu, 2 najveličanstvenija kluba, i toliki amonizitet postoji baš zbog toga što navijači oba kluba doživljavaju ovaj drugi klub kao jedini koji može da bude taj nivo.
          U nekom drugom univerzumu gde nisam navijač United-a, 100 posto sam navijač Liverpool-a, ne mogu da zamislim da navijam za neki treći klub.

          Što ne znači da se radujem sad kad Liverpool pobedjuje.

          Comment


          • Originally posted by Adam The Llama View Post
            Pa deluded su i jedan i drugi. Svako ko kaze da je Junajted veci klub od Liverpula je deluded, kao i obratno.
            Liverpul ima vise osvojenih major trofeja, Junajteda je jaci brend i finansijski najmocniji klub na svetu.
            Sad ce neko reci Liverpul nije osvojio 30god titulu, pa nije ni Junajted od 67-93 osvojio titulu...
            Ali dobro, verujem da se niko odavde nece sloziti sa mnom.
            Nema. 41-40 je u tim "major" titulama, u korist Junajteda. I u medjusobnih duela su bolji.

            Naravno, Liverpul i Junajted je derbi koga mene najvise zanima u sezoni, ne duele sa Sitijem.

            Comment


            • United je trofejniji klub od Liverpoola i to je notorna činjenica, lako izbrojiva. Čak ako u obzir uzmemo najveće trofeje u vidu lige, FA kupa i evro naslove, United je trofejniji.

              Comment


              • Originally posted by Ser Gagi View Post
                Nema. 41-40 je u tim "major" titulama, u korist Junajteda. I u medjusobnih duela su bolji.

                Naravno, Liverpul i Junajted je derbi koga mene najvise zanima u sezoni, ne duele sa Sitijem.
                European super cup, ne bih racunao kao major trophy, igras jednu utakmicu i osvojis trofej. Ali eto nije ni bitno, Liverpul je 40godina bio najtrofejniji klub u Engleskoj, Junajted je tek od prosle sezone najtrofejniji ni godinu dana(ako racunamo utakmicu trofej). A ako racunamo i community shield onda je Junajted dosta trofejniji.
                IMG-20190614-192941
                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                Comment


                • Kako klub koji skoro 30 godina nije šampion svoje zemlje može biti najveći?

                  Comment


                  • Originally posted by Panchev9 View Post
                    Kako klub koji skoro 30 godina nije šampion svoje zemlje može biti najveći?
                    United nije bio sampion svoje zemlje isto skoro 30godina, a moze biti najveci?
                    Ovo je moj poslednji post u vezi ovoga, izvinjavam se sto sam i zapoceo ovu temu.
                    IMG-20190614-192941
                    "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                    Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                    Comment


                    • Ok, dakle prvo je bilo da je Liverpool trofejniji,

                      pa onda da je bio trofejniji 40 godina, a United tek godinu trofejniji. Može.

                      Comment


                      • Originally posted by Momir Peh View Post
                        Ok, dakle prvo je bilo da je Liverpool trofejniji,

                        pa onda da je bio trofejniji 40 godina, a United tek godinu trofejniji. Može.
                        Da ako je major trophy super cup koji se osvoji posle jedne utakmice, citaj post.
                        IMG-20190614-192941
                        "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                        Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                        Comment


                        • Originally posted by Adam The Llama View Post
                          United nije bio sampion svoje zemlje isto skoro 30godina, a moze biti najveci?
                          Ovo je moj poslednji post u vezi ovoga, izvinjavam se sto sam i zapoceo ovu temu.
                          Tačno... Ali mi pričamo ko je sada veći klub.. Je li tako?
                          Neko dobije milijardu od Adidasa a neko New Balance...

                          Comment


                          • Ta 2 kluba nisu najveća zbog trofeja, jer da se trofeji gledaju Ajax, Porto i takvi klubovi bi bili rame uz rame, a Aston Villa veća od Arsenala.

                            Uspešnost je samo segment i element veličine. Veličina kluba je sve to što na kraju daje simbolički znajač i generiše odredjenu pažnju. Manchester United, tih 16 slova su najveći simbol fudbala.
                            Default srednjovekovna žena kad pita muža da l gleda fudbal, pita ga "Ponovo igra neki Manchester?"
                            Matorac kad na fudbalu prebacuje klincu što se zanese u sebičluku kaže "Šta ti misliš, da igraš za Mančester Junajted"

                            Na faksu sam radio kao seminar "Manchester United kao brend" temu iz nekog predmeta, i odradio sam neka iscrpna istraživanja. Manchester United je najgledaniji TV Show na planeti, to pričaju marketinški eksperti koji ne znaju pravila fudbala kontam... Samo ime simbolički predstavlja brend koji ide van granica fudbala, u odredjenim momentima je bio u top10 (šesto mesto ako se dobro sećam) uz Google, Nike, McDonalds, Apple... mislim da je Mercedes bio iza Man Utd-a.
                            Naćićeš ti brendove i kompanije koje prave veću zaradu od United-a, ali to su kompanije koje se bave "ozbiljnijom" industrijom, granama gde se vrte veće pare.

                            Manchester United i Liverpool su jedini globalni klubovi na Svetu koji će generisati pažnju i kad dodju sušni periodi od po 20 godina bez titule.
                            Najbolje od svega, to su 2 provincije, klubovi koji su manje-više osnovali lokalni radnici, ali su uspeli da budu iznad londonskih klubova. Imaju tu svoju auru.
                            Reputacioni resurs i kapital na silu ne možeš da stvoriš, kupiš itd, već je on gorivo da se pare prave. A Manchester United ga ima najveći iako nije najtrofejniji klub na Svetu.

                            Uz malo banalizovanje stvari, neko bi reko da su to 2 najepic kluba na Svetu. Sa čime se ja slažem, ako ne ulazimo u nešto ozbiljnije analize.
                            Last edited by Busby Babe; 20-01-18, 20:58.

                            Comment


                            • Originally posted by Adam The Llama View Post
                              Da ako je major trophy super cup koji se osvoji posle jedne utakmice, citaj post.
                              I major trofeja United ima više.

                              Comment


                              • evo sta kazu legende drugih klubova, koliko je zapravo Sanchezu bilo samo do para...

                                Comment

                                Working...
                                X