Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novaković za neke stvari lupeta tvrdoglavo navlačeći na svoj sud.

    Ova priča sa Gilom i Woodward-om je takva glupost, krenuo sam tu diskusiju sa njim na twitteru pa sam video da nije spreman da razmišlja iole racionalno i široko.

    Da smo imali Woodwarda umesto Gilla, poslednjih 3,4 sezona Gilla, imali bi sad Modrića, Hazarda i Alexis Sancheza, dok nam je Gill kao utešnu nagradu doveo Ashley Younga i Kagawu.

    Posao Ed Woodwarda je da pregovara sa drugim klubovima, sa drugim igračima i da pregova i navlači sponzore. On to radi sjajno.
    To što Novaković kaže da je leš pregovarač i da ga svi pelješe je takva površna zamena teza da ja ne mogu da verujem.

    Na tviteru mi odgovara "kako to da Bayern plaća manje iste igrača"

    - Prvo to "iste igrače" ne postoji. Svaki igrač je priča za sebe. Stvarnost nije neka bazična video igrica gde igrača sa odredjenim overallom plaćaš standardizovano.

    - Kao drugo, moja majka koja internet koristi da gleda slike Gigi Hadid je uspela da pročita da je Manchester United klub sa najviše navijača i sa najvećim prihodom na Svetu. Što pored svega znači da mi regularno najlakše pokrivamo FFP. To svi znaju i onog sa najviše para hoće da izmuzu.

    - kao treće Manchester United je klub iz Engleske PL lige i dobija preko 150 miliona godišnje samo na ime TV prava svake godine, to timovi iz ostalih liga ne dobijaju i to zna svako kad se pregovara sa engleskim klubovima, za njih postoji druga cena:

    - Kao četvrto Manchester United kao klub u Engleskoj je primarni, ili sekundarni rival Liverpool-u, City, Arsenalu, Chelsea-u, koji su sve Top Timovi.
    - Kao peto Manchester United kako klub iz Manchestera ima za gradskog rivala Manchester City, drugi najbogatiji klub i jedan od 3,4 najambicioznih klubova na Svetu
    - kao šesto United je na globalnom nivou najviši konkurent Barsi, Realu i to svi drugi klubovi u Evropi znaju, i gore navedenim rivalstima, United uvek, svake godine, za svakog igrača ulazi u trku sa nekim od mnogih rivala, što znači da to automatski diže cenu i tim koji ima tog igrača je u prilici da iskoristi taj rivalitet, jer niko nema takvu mrežu rivalstava...

    - kao sedmo United ima odgovornost i obavezu ka svim stejkholderima, od akcionara, vlasnika do navijača, da bude ambiciozan i da bude u vrhu što se tiče ambicioznosti, što znači da za nas i zbog toga raste cena.

    - kao osmo, svako u Evropi zna da smo u frci i da moramo da dovodimo dobre igrače, baš zato što taj Gill nije uspeo ništa da dovede, izuzev matorog Persija (a ni za to nije zaslužan) poslednjih nekoliko godina, pa sad svi znaju da nam je frka da sklapamo tim.

    - kao deveto imamo menadžera koji je dokazan kao trener koji voli gotove proizvode i nije u fazonu "Ako ne mozemo to da dovedemo, ja cu da se okrenem igracim iz omladinske skole"

    - kao deseto Ed Woodward je radio u JP Morganu i bavio se 1000 puta ozbiljnim i kompleksnijim tržištima nego fudbalskim, i pregovarao je poslove sa sličnim njuškama. Za njega je fudbalsko tržište mačiji kašalj, niti pregovara sa predatorima sa wall streeta, nego uglavnom sa nekim bivšim fudbalerima koji su sad neki predsedniki po klubovima.
    Potpuno naivno i iracionalno je misliti da on nema kompetenciju i da će njega neko da prevesla. Prosto me peče koliko je to pogrešno i glupo.



    Ima tu još mnogo elemenata, do kojih Novaković verovatno i ne može da dobaci a koje argumentovano objašnjavaju zašto je Ed Woodward odličan u svom poslu i zašto on nije odgovoran za to što priča Novaković. Ali teško da može i nešto drugo da se očekuju od lika koji i dalje obožava rooney-a i ništa mu ne zamera, a navija za United.
    Last edited by Busby Babe; 05-01-18, 16:03.

    Comment


    • I zaboravio sam da napomenem, klubovi iz drugih liga nisu osudjeni na velika trošenja, dok engleski top klubovi jesu.
      Ako ne troše u startu su autsajderi u borbi za top4 i LŠ. U Španiji, Nemačkoj i Italiji nisi u toj meri prinudjen da trošiš jer nemaš 6 bogata i 6 top kluba sa ozbiljnim ambicijama da igraju LŠ.

      Tako da ako nisi spreman da se otvoriš sa kešom, neko će umesto tebe da igra LŠ i da uzme pare od toga. Što dalje dovodi do toga da klubovi za čijeg je igrača zainteresovan neki Top6 klub iz Engleske dobijaju tu moć u pregovorima, znaju da taj klub mora da se otvori, i da uvek postoji barem odredejna doza očajnosti.

      United se kao najtrofejniji PL klub i klub sa najviše uspeha u poslednjih 20 godina tu dodatno izvdvaja kao klub koji prema svim stejkholderima i navijačima ima dodatno veću obavezu od ostalih, ne samo da juri LŠ (top4) nego i titulu. TO je još jedan od brojnih faktora koji dižu cenu kada je United u pitanju.
      I na to nema nikakvog uticaja Ed Woodward, šta god da paušalno pisao Novaković...
      Last edited by Busby Babe; 05-01-18, 16:57.

      Comment


      • Originally posted by Busby Babe View Post
        I zaboravio sam da napomenem, klubovi iz drugih liga nisu osudjeni na velika trošenja, dok engleski top klubovi jesu.
        Ako ne troše u startu su autsajderi u borbi za top4 i LŠ. U Španiji, Nemačkoj i Italiji nisi u toj meri prinudjen da trošiš jer nemaš 6 bogata i 6 top kluba sa ozbiljnim ambicijama da igraju LŠ.

        Tako da ako nisi spreman da se otvoriš sa kešom, neko će umesto tebe da igra LŠ i da uzme pare od toga. Što dalje dovodi do toga da klubovi za čijeg je igrača zainteresovan neki Top6 klub iz Engleske dobijaju tu moć u pregovorima, znaju da taj klub mora da se otvori, i da uvek postoji barem odredejna doza očajnosti.

        United se kao najtrofejniji PL klub i klub sa najviše uspeha u poslednjih 20 godina tu dodatno izvdvaja kao klub koji prema svim stejkholderima i navijačima ima dodatno veću obavezu od ostalih, ne samo da juri LŠ (top4) nego i titulu.
        I onda pogledaš u Totenhem i zapitaš se kuda plovi ovaj brod

        Comment


        • Kuda?

          Uspeli su da budu stabilni 3 godine u prethodnih 25 godina, i to samo zato što konačno imaju dobrog trenera i pojavila su im se 2 fenomenalna mlada igrača, jedan iz njihove škole, drugog su doveli kao klinca za bagatelne pare.

          A i sad nešto ne vidim da su preblizu LŠ-a, rekao bih da su mnogo bliže petom mestu nego 4th

          Comment


          • Aha ti to gledaš poslednjih 25 godina unazad, onda odmah baci u vodu onu priču oko ulaganja, jer ne tako davno Serija A je imala toliko ozbiljnih konkurenata i za svoje vreme dosta se ulagalo da pegavi to nisu mogli ni da sanjaju.

            A i bio sam u zabludi da vi navijači Jedinstva istoriju delite pre Ferguson ere i posle iste.

            Moraš se opredeliti šta pišeš, ne možemo ovako paušalno da diskutujemo.

            Comment


            • Je l' možeš još malo da promašiš čitav fudbal od ovoga? Mislim da je nemoguće.
              To što sam konkretno za Tottenham naveo poslednjih 25 godina, nema nikakve veze sa Unitedom, ni sa ligom, nego sa time da im je ovo jedini put u poslednjih 25 godina da rade nešto kako treba. I da to nije stvar sistemskog rada kluba i uprave, pošto je ista ta uprava Totenhema bacala do nedavno svake godine ogromne svote novca, da bi sledeće leto sve te igrača prodavala i ponovo pokušavala da dovodi neke nove.

              Zapao im je dobar trener, desio se Harry Kane i Dele Alli, pa i pored toga nisu u top4.

              I cela priča je besmislena, Tottenham se hvali i pravi ogromne uspehe kad bude 2 godine zaredom u top3, a sad je peti, dok to nisu apetiti Uniteda.
              I cela poenta priče je da to svi znaju, i u Unitedu i van Uniteda, to znaji u klubovi koji prodaju igrače Unitedu.
              Kad npr Napoli dobije ponudu od Totenhema, zna da Totenhem nije očajan i da ako im odbiju ponudu da Totenhem može da se pomiri sa time, jer im nije tragično ako se ne bore za titulu i ako po šansama imaju tim mooooožda za top4. Kad dodje ponuda Man Utd-a Napoli, to je totalno drugacije razmišljanje "Oni imaju mnogo para, moraju da se pojačaju, hvali im levi bek, mi to imamo da im damo. Oni mora da se bore za trofeje, znači da su spremni da budu odrani kad postavljamo uslove"

              Comment


              • Ti si pričao čoveče o potrebi ulaganja u Engleskoj u odnosu na ostale lige da bi bio top4, ja ti kažem a Totenhem i ti mi sada porediš nešto što se trenutno ne može porediti, Junajted i Totenhem.

                Presaberi se, ovako, Totenhem je najmanje uložio od ovih gore klubova i evo danas je legitiman konkurent za top4.....može se to i bez enormnog ulaganja, ali se slažem da je Engleska najkonkurentnija liga trenutno u svetu bez obzira što će Siti ove godine da uzme istu sa cirke 2 poraza.

                Evo poslednje 4 sezone Junajted ništa specijalno više nije uradio od Totenhema iako je enormno više uložio, tu se završi svaka priča. Da ne pričam evo o Arsenalu koji isto tako ulaže dosta, da se manemo odnosa Junajted Totenhem, a i Arsenal ima dobrog trenara koji je tu sijaset godina i izgradio je valjda neki sistem u klubu.

                Comment


                • FA kup, 2 liga kupa, Liga Evrope? Jel to Utd ili Totenhem?
                  Za Totenhem bi bio fenomenalan period ali za nas navijace Utd, uzas.

                  Kao sto BB kaze, potrefio se dobar trener i 2 mlada igraca ali ko sisa sto je prije toga od Bejla i Modrica dovedeno pregrst igraca i vecina promasaji. Uostalom covjek je na miru mogao da radi dok u Utd to nije moguce.
                  Pa da je Poketinjo sa Utd prokockao sansu za titulu od Lestera, bio bi bivsi istog tog trenutka


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Hated, adored never ignored

                  MUFC

                  Comment


                  • Originally posted by Brajkula View Post
                    Ti si pričao čoveče o potrebi ulaganja u Engleskoj u odnosu na ostale lige da bi bio top4, ja ti kažem a Totenhem i ti mi sada porediš nešto što se trenutno ne može porediti, Junajted i Totenhem.

                    Presaberi se, ovako, Totenhem je najmanje uložio od ovih gore klubova i evo danas je legitiman konkurent za top4.....može se to i bez enormnog ulaganja, ali se slažem da je Engleska najkonkurentnija liga trenutno u svetu bez obzira što će Siti ove godine da uzme istu sa cirke 2 poraza.

                    Evo poslednje 4 sezone Junajted ništa specijalno više nije uradio od Totenhema iako je enormno više uložio, tu se završi svaka priča. Da ne pričam evo o Arsenalu koji isto tako ulaže dosta, da se manemo odnosa Junajted Totenhem, a i Arsenal ima dobrog trenara koji je tu sijaset godina i izgradio je valjda neki sistem u klubu.
                    Tottenham je najmanje uložio zbogo onoga što sam ti već objasnio, imaju najmanju obavezu da budu konkurentni. Liverpool očajan da se osvoji titula, Venger godinama farba navijače, United mora da ispuni visoke zahteve navijača i javnosti zainteresovane za taj klub, City je naftaski klub napriman da postane najmocniji klub. Tottenham je u fazonu "pokušaćemo, ali nama nije toliko frka, ne mora nužno da se bude u vrhu"

                    A i konkretno čak i nije priča o tome.
                    Šta misliš da li bi Torino imao istu cenu za npr Tottenham ili Valenciu/Sevillu?
                    Naravno da ne bi. Torino bi pokušao da izvuče više para od Totenehma. To što Tottenham sada ne troši mnogo i manje troši u odnosu na ostale top engleske klubove ne znači da i oni nisu prinudjeni da se više otvore kad nude za nekog igrača, samo zato što su engleski klub, koji po difoltu ima ogromne novce od TV prava.
                    Last edited by Busby Babe; 05-01-18, 18:01.

                    Comment





                    • Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Hated, adored never ignored

                      MUFC

                      Comment


                      • Lukaku dovoljno dobar da bude na klupi, svaka cast crno mece.
                        sigpic

                        Comment


                        • I Fela se vraća u stroj.

                          Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                          Comment


                          • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                            http://sportklub.rs/Blog/Vladimir-No...e-sta-sad.html

                            Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
                            Obimna analiza iz koje ću uzeti 1. stvar koja podržava moj stav koji sam izneo. United je na putu da uzme projektovanih 81 bodova - što je dovoljno za titulu.
                            Ali sa druge strane je mašina Siti koja je na putu da ispusti jedno 5 bodova u celom prvenstvu i to je to.

                            Comment


                            • Zasto nema Tuanzebea pa i Gomesa vcrs? Koja bre svrha od Darmijana, daj bre klincima sansu makar na klupi da budu


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Hated, adored never ignored

                              MUFC

                              Comment


                              • Poluvreme obeležio sjajan pokušaj Pogbe iz slobodnog udarca i još bolja odbrana golmana "Ovnova".

                                U drugom krenuti još jače i na vreme obezbediti prolaz u narednu fazu.

                                Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                                Comment

                                Working...
                                X