Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Znace Proto vise oko Sandra, ali je stvarno cudno sto je toliko utakmica presjedio na klupi. Ipak dovesti takvog igraca u januaru je nemoguca misija. Mozda Rouz, mada i to ce biti tesko.
    sigpic

    Comment


    • Alex Sandro ove sezone ni 20% igraca kakav je bio u protekle 2. Zato je i sedeo na klupi, covek je bukvalno rupetina bio, i onda kada je malo sedeo na klupi video da nije nezamenljiv, protiv Bolonje odigrao maestralnu utakmicu. Ne verujem da ce otici na zimu jer ce Asamoa verovatno otici u Galatu, ali je vrlo izvesno da ce na leto promeniti klub. Konte ga silno zeli, ali slobodno neka se i UTD ukljuci da se malo digne cena.
      Dreams are coming true.


      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Isto, niti volim Barselonu, niti Argentince, niti Mesija, ali covjek je bez premca najbolji ikad. Niko mu bas nije ni blizu.
        Kada uzme Svetsko sa Argentinom koja je pa jedno tri puta slabija od svih ovih ciji je Mesi bio clan znaci i Argentine iz 2006 i 2010 i 2014. Kada ucini, napravi, izmisli da prosecni igraci kojima je okruzen izgledaju kao top zvezde fudbalske i tako i igraju; Kada ode u Ligu jaku poput Kalca iz 80ih i 90ih u klub jacine Napolija koji je u odnosu na tadasnje gigante Serije A i svetskog fudbala ipak bio klasa ispod i kada sa takvim klubom osvoji takvu ligu onda moze da se pokusa uporediti sa Dijegom.
        Ne omalovazavam ni malo sve njegove nestvarne sportske uspehe (i individualne i timske) i vanzemaljske fudbalske kvalitete, samo crtam granicu koja ga razdvaja od BOGA.
        Last edited by Sandugp; 18-12-17, 19:14.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Sta bi sa Mesijem? Usao ovdje i citam za njega, reko pogrijesio sam temu[emoji23]

          Jedan je od najboljih ali za mene nije najbolji


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Hated, adored never ignored

          MUFC

          Comment


          • Lukaku: 10 goals, 1620 minutes played, 162 minutes per goal.

            Rooney: 9 goals, 1152 minutes played, 128 minutes per goal.

            Tata bre I to u raspalom Evertonu... daje golove sa polovine terena, sprda se sa ligom

            Malo se salim, dobar je Lukaku.. ali samo da nam igra protiv ovih tvrdih odbrana i da se krlja sa mesarima kojih u PL ima koliko ti volja. A kad se igra protiv ekipa kojima igra lopte nije slabija strana, lijepo Rasko da bude spic ili da igramo sa Ibrom.

            Eeee moje crno mece.

            Comment


            • Jesse Lingard in the Premier League this season:

              Starts: 6
              Goals: 5
              Assists: 3
              Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

              Ljuba Tadić.

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                Isto, niti volim Barselonu, niti Argentince, niti Mesija, ali covjek je bez premca najbolji ikad. Niko mu bas nije ni blizu.
                baš baš, jednostavno on radi neke stvari koje su misaona imenica drugom.

                Originally posted by srdjan_sl View Post
                Takodje sam misljenja da je Mesi najbolji igrac ikad, ovo kako on igra je poezija.
                Meni čak i nije poezija, jer to je subjektivna stvar. Meni to nije predivno. Meni je poezija ono što su radili, pre svega Scholes, pa i Xavi. N
                ešto manje Modrić, Kros, Buskec, Xabi, Carrick. Čak i Vieira...
                Da napomenem, da ih nisam rangirao po kvalitetu, već po tome koliko sam uživao u njihovoj igri.

                Mada sam mnogo obožavao u igri Cristiana, dok je bio driblersko krilo, u klipovima Savicevica, Giggsa.
                Uzivao sam i u igri Zube.

                Znači Messi mi po tom nekom estetskom dojmu nije u vrhu.
                Ali je nestvaran fudbaler koliko je učinkovit.
                On je jedini fudbaler na Svetu koji uspe da prelazi više igrača u gužvi a da ne stignu da mu poremete trk, ne stignu često da ga fauliraju, da mu poremete balans. kordinaciju.
                Taj njegov balans, kordinacija, jake noge, taj sitan for, brza intuicija šta se nalazi ispred njega dok gura loptu.
                Toliko je moćan u tome da tačno vidiš paniku čim primi loptu. Tačno vidiš celu protivničku odbranu kako se momentalno svi medjusobno skupljaju "Au, skupljajte se svi unutra i max koncentracija sad"

                Radujem se kad CR uzima Zlatne lopte, navijam za njega, ali Messi je najbolji svih vremena.

                Originally posted by Sandugp View Post
                Kada uzme Svetsko sa Argentinom koja je pa jedno tri puta slabija od svih ovih ciji je Mesi bio clan znaci i Argentine iz 2006 i 2010 i 2014. Kada ucini, napravi, izmisli da prosecni igraci kojima je okruzen izgledaju kao top zvezde fudbalske i tako i igraju; Kada ode u Ligu jaku poput Kalca iz 80ih i 90ih u klub jacine Napolija koji je u odnosu na tadasnje gigante Serije A i svetskog fudbala ipak bio klasa ispod i kada sa takvim klubom osvoji takvu ligu onda moze da se pokusa uporediti sa Dijegom.
                Ne omalovazavam ni malo sve njegove nestvarne sportske uspehe (i individualne i timske) i vanzemaljske fudbalske kvalitete, samo crtam granicu koja ga razdvaja od BOGA.
                Joj, ovi argumenti
                A kakav je to bog Maradona ako nije osvojio nikad LŠ? LŠ je i jače takmičenje nego Svetsko prvenstvo...

                Ne želim da obezvredjujem Maradonu, ali prosto je nemoguće da se poredi fudbal iz tog doba sa modernim. Tada je jedan igrač mogao da pobedjuje, sada ne može ma koliko da je dobar. Fudbal je mnogo komplikovanija igra od tada, nakon dekada studioznosti i analiziranja svakih sitnica. Nije to samo tehnološki napredak, već pre svega taktički, jer sada fudbal sada i finansijski relevantniji pa se zbog toga pridaje pažnja svakim sitnicama.
                Skini utakmice iz 80ih i gledaj taj fudbal. Ja sam gledao neke utakmice i bio fokusiran na kretnju i ponašanje celog tima. Taktički to bi sad bio nižerazredni fudbal. Fudbal je otišo svetlosnim godinama od tad. Danas imaš po trening centrima postavljene kamere koje snimaju i prate kretnju igrača bez lopte, zakonitosti u igri.
                Analiziraju se uglovi dodavanja, odsečenost igrača.

                U ovakvom modernom, kompleksnijem fudbalu. Gotovo je nemoguće napraviti najveće svetske rezultate bez funkcionisanja celog tima kao sistema.
                Messi ipak i nije dobar u igranju rukama. I Messi ipak igra u fudbalu u kojem će se verovatno već na sledećem prvenstvu gledati snimak da se ne dese svakakve situacije i sudijske greške...
                Last edited by Busby Babe; 18-12-17, 23:31.

                Comment


                • Sramota je da je Mesi u istoj recenici sa tim drogasem bijednim, iskomplekisranim.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Sramota je da je Mesi u istoj recenici sa tim drogasem bijednim, iskomplekisranim.
                    Jebiga to je tad bilo IN. Druga vremena.

                    Gledao sam skoro neki snimak Kvarežme iz Porta, podsetio se, bruka. Zato volim Kristijana zato što je radnik, kao pseto dan danas radi. I opet će uzeti LŠ. Mesi jeste madjioničar...

                    Ali ja bih uzeo Kristijana svaki put.




                    Kako nije uspeo da bude on ovakav bar u 5 igrača sveta? I gde mu je skil? Zato cenim Ronalda mislim da je manje talentovsn i od Mesija i od Kvarežme, Ronaldinja i ekipe. Ima talenta ali krvav rad.
                    Last edited by Cassius Clay; 19-12-17, 00:14.

                    Comment


                    • Ne gotivim Mesija ni malo. Podseca na robota, nema tu neke lepote i radosti u igri, sve je nekako mehanicki dominantno. Al da je majstor, jeste.
                      Originally posted by Dekinjo
                      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                      Originally posted by La Jugoslavia
                      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                      Comment


                      • Ma Kristijano ima tu moć da i dalje može da održi autoritet u Realu da se i dalje igra prilagodi njemu i da sve bude sa (doduše uspešnom) svrhom da on tovari.
                        Počevši od toga da 5 Neymara, 5 Mbappea i 5 Kejna neće da dovedu jer oni ne bi toliko radili za Ronalda koliko Benzema radi za njega.
                        Benzema bukvalno beži od gol šansi, gleda isključivo samo da CR-u svojom kretnjom otvara prostor za utrčavanja.
                        Toliko je uspešno usadio strahopoštovanje kod svih saigrača, da bekovi centriraju znajući gde Ronaldo može da bude.
                        Kontam i da na treninzima ih tamo teroriše da nauče kakvi su centaršutevi njemu neophodni i kog momenta da centriraju.

                        Plus ima Modrica i Krosa, 2 najbolja veznjaka na Svetu, i to by miles... A moj stav je da uspešan fudbalski tim pre svega počinje od dobrog centralnog veznog.

                        Strogo igrački, CR pitanje da li je u top10, i to ne samo u ovom momentu, već neki period.
                        Doduše, priznajem... najbolji off the ball ikada, najbolje utrčavanje u prazan prostor, najbolje igranje sa ofsajd zamkom, najbolje natreniran osećaj kako da kad utrčava bude u punom šprintu a da bude "onsajd".... jedan od najboljih heading abilites.
                        Fenomenalno predvidjanje dogadjaja, i gde može lopta da završi da bi on postigo gol.

                        Ali ovako, tehnički i fizički, on je daleko od top10 igrača. Prosečnog beka ne može da predibla... Sa loptom u nogama retko kad stvara višak
                        Last edited by Busby Babe; 19-12-17, 00:21.

                        Comment


                        • Originally posted by bici View Post
                          Ne gotivim Mesija ni malo. Podseca na robota, nema tu neke lepote i radosti u igri, sve je nekako mehanicki dominantno. Al da je majstor, jeste.
                          On je baš to. Kao programiran igrač.

                          Kao kad uzmeš da igraš PES masterligu, pa ti overall sa nekim igračem ode u 109. Pa ne samo da mu je overall 109, nego vremenom stvoriš apsolutni osećaj za baratanje njegovom brzinom, duzinom koraka, njegovom tehnikom, koliko je okretan itd itd.

                          Estetika pokreta je dosta subjektivna stvar, ali meni se ne dojmi njegova kretnja, niti mi to deluje magično.
                          Ali je 109 overall

                          Comment


                          • Sećam se u Mančesteru kako nije umeo da dribla. Evo ni Ronaldo ni Mesi nikad nisu mogli ovo što je radio Kvarežma u Portu. Ovako felširanje, razorne slobodnjake, spoljašnjom, driblinge. Nema šanse. Čak je Ronaldinjo tu negde da njim.

                            Pa se postavlja pitanje kako se meri ko je najbolji?

                            Golovima, trofejima, lepotom igre, sve skupa. Činjenica je sa Mesi ima najviše od svega, ali ni u jednom nije prvi. Ronaldo je prvi u golovima, za lepotu će 80% reći Ronaldinjo. Dakle diskutabilno je.

                            Samo kažem videti ovog Kvarežmu i pitati ga kako je uspeo da sjebe ovaj skil, ovo je godlike sve i da je igrao protiv Surdulice.

                            Comment


                            • Ronaldo je davno vec u neku ruku(nogu) postao Inzagi na neki nacin. Medjutim, uvek me je nerviralo, ljudi njega mnogo potcenjuju kao lidera. Ja glavu dajem da je Real iskljucivo zbog njega redjao sve ove uspehe. Igracki nema dileme, odmah cu ja da stavim Modrica i Krosa iznad njega, ali zahvaljujuci njegovom surovom profesionalizmu, ludackom zeljom za pobedjivanjem, zaludjenoscu savrsenstvom, Real je tu gde jeste u poslednjih 5 godina. Kad si takav kao on, ti moras da vuces i saigrace za sobom. Ogroman je njegov udeo u svemu sto Real radi i kad stavimo golove na stranu.
                              Originally posted by Dekinjo
                              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                              Originally posted by La Jugoslavia
                              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                              Comment


                              • Fudbal je najkompleksniji sport sa najviše (mikro)elemanata pa je i teško odrediti ko je najbolji.
                                A verujem da bi prevashodni kriterijum trebalo da bude da se gleda čije delovanje na terenu čini tim boljim, i ko stvara najveću prevagu, ko je najuticajniji u pozitivnom smislu.
                                Jbg, prečesto takvi ne uzimaju Zlatne Lopte.

                                Za mene lično je sramota što Xavi onomad nije dobio ne jednu Zlatnu loptu, nego barem 2,3.
                                I sramota je da Modrić nije dobio Zlatnu loptu kad su osvojili prvu od ove 3 titule u poslednje vreme. Mada i za LŠ koja je završena 2016. i tu je zasluzio Zlatnu loptu.

                                Ali jbg, oni nemaju simboličku vrednost kao CR i Messi.
                                Mada je Messi sve u svemu, zasluzio ovaj broj Zlatnih lopti, dok CR nije. Iako je Meni CR carina kao lik a Messi smorčina perfidna, i naravno draži mi je CR.

                                Comment

                                Working...
                                X