Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ha jbga ni sad nisam razmisljao, to samo izlazi iz mene, ono najdublje.

    Comment




    • Samo pustis ovo, i vidis nakon toliko godina, slusaju ga i gledaju ga kao Boga, e to je SAF

      Comment


      • Originally posted by Busby Babe View Post
        Kao prvo porediš 2 totalno drugačije vrste autoriteta. vujošević je autoritet vazda bio neoformljenim igračima, nikad legit zvezdama, zato što psiho militantne metode ne prolaze kod nekog igrača koji ima neki već formiran status. To ne prolazi kod igrača koji su najbolji u svom poslu na Svetu, a Fergi ih je manage-ovao.
        Ferguson je otac svojim igračima, i pored tog fen tretmana, uvek je imao odnos sa igračima takav da je brinuo o njihovim privatnim životima, bio je blizak sa njihovima roditeljima. Kao što Vidić kaže "ZNao je on uvek sa kojim igračem kako, kog treba da grdi a sa kojim mirno i polako"
        Ferguson je dokazano čovek kome je stalo do Uniteda i koji je živeo svoje momente kao menadžer kluba sa filozofijom "Moj posao je da svi shvate da niko nije vazniji od Uniteda, prvi korak u tome je da igraci shvate da je United vazniji od mene, da bi mogao da im prodam pricu da oni nisu vazniji od mene"
        Fergusonu United nije bio povratak nazad posle nekog neuspeha i čekanje da te neko ponovo pozove.
        Ferguson je napravio pravu instituciju a ne kvazi instituciju, koja da stvarno jeste institucija ne bi morala da moljaka državu i vučiće da im se srede sponzori.


        Od te priče kako se u drugom klubu nije dokazao jedino je smešnija ona o sudijama i to misteriozno i paušalno "hauardvebisanje".
        Ovo prvo je smešna priča, slična onoj sa Gvardiolom. Zašto bi on morao da ide negde da bi se dokazao kao trener. U Unitedu je imao dovoljno prepreka pa se dokoazao.
        A ovo drugo... pa recimo da sam na drugom forumu zbog tog paušalnog smaranja "FA, sudije, howard webb, kenj kenj"
        počeo da vodim evidenciju o greškama na štetu i u korist Uniteda po sezoni. Svako se tu i tamo izleteo oneliner-om "Ma njima da nije Howard Webba i sudija", na šta sam ja odgovarao konkretnim situacijama, i kad je i kako bio oštećen United, u kojim mečevima i kako, a kad je bilo u njihovu korist.
        Naravno nikad nisam dobio argumentovan odgovor u korist te paušalne, bezobrazne i neodgovorne priče oko FA i sudjenju za Man Utd.
        To je samo jebeni mit. Mit koji se kukavički koristi jer dodješ na virtuelni prostor, opališ to, znaš da će svi navijači drugih timova sinergijski da se slože sa tim, date medjusobno podršku jedni drugima, i nadate se da niko neće da vas smara da objasnite to konkretnim dokazima. Jer to se vama kao podrazumeva i što više vreme prolazi, lakše vam je da opalite to paušalno "druga su to vremena bila kad pomagale sudije Fergiju" jer je ljudi i mrzi da se mačuju da objašnjavaju da nije tako, plus što više puta se ponovi, to više verujete da je to istina.
        Ti si korektan za diskusiju,ne vrdjas gledas da napises,ono sto mislis,ovo sto napisao oko odnosa ,trener igrac,pabas mislim da si lepo opisao odnos i Vujosevica sa igracima,i kako ih on tretirao kao otac pa moze i da ih psuje,sutira patike/kopacke, davi/fen ,mislim da samo Kantona nije nikad prosao kroz isti,i sve to sa opravdanjem da je to za njihovo dobro i slicno,on i obrazuje ,daje knjige ,vodi u pozoriste i KKP posmtra kao porodicu

        I ja licno nemam nista protiv toga svako ima svoje metode a vde vidim slicnost,i zato sam napisao

        Kad pisao o sudijama manj sam jamislio na greske vec na autoritet kod istih koji je izgradio i imao,isto slicno DV,manje na greske HW i pesme navijca LFC,njemu posvecene,ali stoji da je SAF mogao i da kaze vise nego drugi ida prodje bez posledica

        Al stvarno vise nemam nameru da "trolujem" na ovoj zasticenoj temi u kojoj moras imati isto misljnjenje ko i navijaci MU,inace ispadas ,suplja glava,troler i alkos usled nedostataka argumenenata

        Comment


        • Originally posted by mark it zer0
          Pade Fiksni, a sve čovek lepo rekao.
          Ometanje moderacije - 3-15 dana
          Primeri: komentarisanje moderacije na pogresnom mestu
          Racinaj da si opomenut.
          sigpic

          Comment


          • Samo je pogresio Fiks, jer je gospodin Duško Vujošević veći od Fergusona. On je iz ničega pravio final four ekipu, Fergi je uvek dovodio najbolje, mada su obadvojica medju naj boljim u svojim poslovima.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Originally posted by 61563 View Post
              Ti si korektan za diskusiju,ne vrdjas gledas da napises,ono sto mislis,ovo sto napisao oko odnosa ,trener igrac,pabas mislim da si lepo opisao odnos i Vujosevica sa igracima,i kako ih on tretirao kao otac pa moze i da ih psuje,sutira patike/kopacke, davi/fen ,mislim da samo Kantona nije nikad prosao kroz isti,i sve to sa opravdanjem da je to za njihovo dobro i slicno,on i obrazuje ,daje knjige ,vodi u pozoriste i KKP posmtra kao porodicu

              I ja licno nemam nista protiv toga svako ima svoje metode a vde vidim slicnost,i zato sam napisao

              Kad pisao o sudijama manj sam jamislio na greske vec na autoritet kod istih koji je izgradio i imao,isto slicno DV,manje na greske HW i pesme navijca LFC,njemu posvecene,ali stoji da je SAF mogao i da kaze vise nego drugi ida prodje bez posledica

              Al stvarno vise nemam nameru da "trolujem" na ovoj zasticenoj temi u kojoj moras imati isto misljnjenje ko i navijaci MU,inace ispadas ,suplja glava,troler i alkos usled nedostataka argumenenata
              Što bi Englezi rekli "postoji ceo Svet razlike" u tom autoritetu kad vodis noformirane, neafirmisane igrace i kad vodis legit world class zvezde. Nebitno da li si ih doveo sa strane ili su formirani u tvom klubu. Fergi je znao i sa mladim igračima i sa zvezdama, to je druga dimenzija. Najtezi posao je biti autoritet velikim zvezdama.
              Za tako nesto moras da pokazes da vredis kao licnost da bi te vrednovali kao osobu. To npr odvaja Ancelotija u legendarne trenere iako takticki ima boljih trenera od njega. Na najvišim nivoima moraš da imaš prvo neformalni autoritet da bi mogao uspešno da delegiraš i formalni autoritet. Zato je vujošević prolazio van Partizana tako kako je prolazio...

              Neko je napisao da je Fergi znao samo sa dobrim igracima koje je kupovao a da je vujošević samo sa mladim igračima dolazio do F4-a.
              Kao prvo to je suštinski netačno. Fergi je prodao Ince-a, Kanchelkisa i neke proverene, iskusne i ozbiljne igrače i javno bio smatran ludakom što u pohod ide sa nekim klincima iz svoje škole. Posle je ispalo kako je ispalo.
              Kao drugo porediti evropsku košarku i evropski fudbal je smehotresno. Pa ovaj uspeh sada Zvezde i Partizana u fudbalu je maltene uspeh kao i ove uspešne sezone KKCZ-a i KKP-a. Evropska košarka je boranija u odnosu na evropski fudbal i uspeh u tom okvirima ne može da se poredi sa uspesima u fudbalu. To je klasična jugoslovenska, da ne kažem srpska boljka. Ajde da se ložimo na vaterpolo, da smo najveci carevi, iako taj sport igraju 4 zemlje na Svetu.
              Po konkurentnosti i ozbiljnosti, evroliga i ceo evropski basket je smejurija u odnosu na samu PL ligu, kamoli celokupni evropski fudbal.

              SAF je naravno neretko bio u ratovima, to je neizbezno, jos ako si ti tim koji hoce svi da smaknu. On je za mene legenda jer uveo u doktrinu menadzerisanja taj pristup zrtvovanja svog imidza zarad svog tima i svojih igrača. To je Murinjo pokupio i to je nešto zašto je Murinju, kako je sam priznao, SAF idol i neko koga smatra najvecim. Fergi je bio spreman da svesno lupeta i prica svasta da bi stao iza svojih igraca. Lajao je na novine, na protivnike, samo da bi zastitio svoje igrace. Nekako je simbolicno na kraju karijere i to sa RVP-om bilo kad je rekao da je ona lopta mogla da ga ubije
              Kad si spreman da pokupis sav hejt na sebe i rasteretis druge pritiska, to je odlika velikih. SAF nije bio opterecen da ga svi obozavaju, zato i jeste veliki.

              A na kraju dana, mozes i da vidis i da je znao da ispadne car i gospodin prema rivalima. Kad su Vengera razapinjali novinari, kad je prvi put bio blizu najurivanja. SAF je bio prvi koji je izaso u javnost i poceo da napada sve i da brani Vengera.
              Brdo je primera kada su mnogi menadzeri u ligi pričali kako im je SAF pomagao ne samo savetima, ali da ih je zvao neočekivano na telefon kad su u nekom problemu.

              Cela ta priča sa sudjenjem i nekim zaštićenim statusom je u početku elementarna glupost. Zašto?
              Zato što ne može da se poredi kada to radi trener KKCZ ili KK Partizana i kad to radi trener Manchester Uniteda. Zvezda i Partizan su državni klubovi, klubovi javnog interesa, od svog formiranja gurani sa ozbiljnim državnom logistikom. Manchester United je privatan klub, klub koga su osnivali radnici i nikad nije imao nikakve veze sa državom, politikom, gradom i sličnim stvarima. Niko nije stajao iza njih, dok iza Zvezde i Partizana jesu.
              Last edited by Busby Babe; 12-12-17, 19:10.

              Comment


              • Ferguson i Vujosevic u istoj recenici... i to vise puta

                Auuu, koliko fekalija se izlilo odje na poslednjih 4-5 strana. Cim krene neko ovako da se proserava, treba baciti temu pod kljuc.

                U ovakvim situacijama, prepisujem Oxy 80. Sve ispod toga bi bilo uzalud.

                Comment


                • Manchester United

                  Pazi ti sta se pisalo, od dokazivanja SAF-a pa do uporedjivanja sa Vujosevicem, prosto nevjerovatno...

                  Ako je tako lako sa Utd sta su radili menadzeri prije SAF-a i posle SAF-a? Ko je vodio Aberdin do titula i evropskih trofeja? Prosto nevjerovatno


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Hated, adored never ignored

                  MUFC

                  Comment


                  • Ja debil počeo priču. Uvek tako bude i uvek fiksni najebe. Ja ne vidim gde je trolovao sem što je Unitedova tema, pa imate pravo da radite šta hoćete. Samo ne mislim da je trolovao. Trolovanje je valjda namerno sprdanje, ja znam da on stvarno misli da je Murinjo bolji.

                    Samo ne bih ja njih poredio, dve različite filozofije su to. I Mesi je celu karijeru u Barseloni pa mu niko ne spori da je jedan od najboljih, samo to što je Ferguson bio u Mančesteru ide puta 5, jer je on to sam napravio.

                    Ipak taj pobednički mentalitet je retko videti i teško da bi iz kulturoloških razloga mogao da ga prenese u komercijalizovan i razmažen Real Madrid npr.

                    Čoveku su igrali igrači koji su posle Mančestera išli u Sanderlend ili su većinu karijere proveli i završavali je u Junajtedu. Dajte sad nekome Brauna i O Šeja nekog da bude komedija, a da je fudbal sad jačo, ne verujem. Ona ekipa Milana bi verovatno odučila od života mnoge ekipe danas.

                    Samo ne mislim ni ja da je brat fiksni hteo da provocira koliko da istera svoje.

                    Comment


                    • Moje misljenje je da su ovakve rasprave potpuno uzaludne i nepotrebne.

                      Ne postoji sansa da ces ti bilo kojeg simpatizera Junajteda ubijediti da je bilo ko bolji od Fergusona. Za nas je on najbolji, pa mozda mi bili i u zabludi. Samim tim, kad bilo koji pojedinac sa iskljucivim stavom dodje u ovu temu i pokusa da ti silom na sramotu nametne svoje misljenje(nije bitno je li u pravu ili nije), onda je i ocekivano da se desi ovakav shit show. Pa su onda krivi navijaci Junajteda i administracija.

                      Apsolutno uzaludna rasprava koja se u ovoj temi desi svakih godinu dana i uvijek se zavrsi tako sto neko popije ban.

                      Za ovih nekoliko godina sam procitao svasta na konto Fergusona i Junajteda, ali poredjenje sa covjekom koji je vodio kosarkasu ekipu u takmicenju koje nije ni blizu najveceg nivoa u tom sportu... e to je jedan novi nivo

                      Volim ja Fiksnog, ali ovo ne mogu da prihvatim nikako.

                      Isto bi prosao i ja da odem tamo kod onih sto vole Liverpul i da im pricam sve i svasta o njihovim menadzerima i da im gazim zivce. Nepotrebno i uzaludno jer svako ima neku svoju predstavu o tome sta se "stvarno desavalo i kako je to ustvari bilo", a vecinom smo zadrti i ne damo na svoje pa je ishod rasprave uvijek isti.

                      Comment


                      • pa sam Grem Sunes je rekao da je Fergi najveci menadzer a Džerard je hteo da igra za Fergija ali nije prošo probu
                        počistite vi prvo vaše dvorište

                        Fora je što Fergi ne može da se poredi sa ostalima jer je uradio nešto drugo, njegov uspeh i ostvarenje se ne meri samo rezultatima i nekom listom na kraju wikipedia stranice o njemu.
                        Fergi je stvorio auru ovom klubu. Auru koju drugi menadžeri moraju da neguju. Ja nisam pljuvao i vredjao Moyesa kad je bio sedmi.
                        Niti sam Murinja kad je bio šesti. Želim da verujem u proces uvek, i da dam podršku, ali mora da se zna kakav je taj proces na long term planu.

                        Comment


                        • BB, ko bi mogao preuzeti Utd kad Murinjo ode?


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Hated, adored never ignored

                          MUFC

                          Comment


                          • Uvek pozdravljam suprotna misljenja, zbog toga i jesam na forumu, al nema potrebe za jakim lupetanjem gluposti.
                            Originally posted by Dekinjo
                            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                            Originally posted by La Jugoslavia
                            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                            Comment


                            • Ako je vec želio usporedit fergija s košarkaškim trenerom onda je realnije da je rekao da je sličan popovichu nego vujosevicu


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comment


                              • Razumem i ja da svako ima svoje misljenje na neku datu temu. Konkretno se ovde radi o tome da li je Fergi najbolji menadzer ikada i, pre svega, smatram da je neprikladno porediti trenere dva razlicita sporta. Za svakog navijaca/simpatizera MUTD-a, zna se ko je najveci ikada i koga ljudi najvise postuju i vole. Covek je zasluzan za to sto Utd jeste to sto je. I tu nema dalje price. Da li je jedan od najboljih? Naravno, po mom misljenju jeste jer je uvek bio konkurentan i nije imao velike padove. Ima losiju sezonu, ok. Vrati se posle god/dve i izdominira opet. Koliko sam razumeo, ljudi ga osporavaju jer je vodio samo MUTD od velikih klubova. Pa pre svega, zasto bi uopste isao bilo gde ako se trudio tolike godine da izgradi nesto i da ima svoj sistem? Evo npr Venger je isto dosta godina u Arsenalu i nije ni priblizno uspesan kao Ferguson. Ne znam... Besmisleno je pisati dalje jer svi znaju ko je i sta je i znaju sta je uradio u svojoj karijeri. Ponavljam, za mene jeste najveci ikada i verovatno mi niko nikada nece prirasti srcu kao Fergi. Nedostaje mi njegovo zvakanje zvake, dizanje ruku u vazduh i ta sreca, kao i nervoza kad nesto ne valja. Legenda [emoji173]️

                                Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X