Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rasford jos gori, da je noj pa i da shvatim sto mu je stalno glava u zemlji.

    ALi je brz, startan i to je ok za jedno krilo iako mislim da treba da bude dzoker, ne da pocinje na krilu. Uvijek kad udje posle sat vremena napravi haos, kad krene zna da je nevidljiv potpuno. Samo da ne izvodi prekide i sve ok. To stvarno vise ne mogu da podnosim.

    I mora se reci da je mnogo veci klac bio dok je bio niko i nista, koju god priliku da je dobijao rutinski pospremao u mrezu, sad vec vidi se da razmislja, ima pritisak, previse razmislja generalno i to ga jebe.
    sigpic

    Comment


    • Da je Giggs promasio ono protiv Arsenala pre skoro 20 godina tako nesto bi se moglo pricati i za njega.

      Krilo nema obavezu, niti bi trebalo da bude Scholes, ili neki Carrick, pa da uvek ima perfektnu savest u igri. Nije ni CR dizao glavu gore, a i da jeste, da mu je momentalna koncentracija bila ispunjenija savesnijom igrom nikad ne bi postao ono sto je postao. Za napadače i te krilne napadače je neophodna doza nesavesti u igri, kao što je to neophodno kod šutera u košarci. Protivnički bek neće da se plaši tebe ako ne primeti da si ozbiljno skoncentrisan kako ćeš da ga predješ, kad ćeš da ga nahvataš na pogrešnoj nozi, kad ćeš da iskoristiš svoj balans tela protiv disbalans tela protivničkog beka. Taj momenat mora da se chase-uje. That's the way it goes. Kao bek neces da se usereš krila koje ti ne gleda svake stotinke u stopalo, petu i kad si momentalno odvojen stajnom nogom od zemlje, kako bi tad uradio take on, jer ne mozes momentalno da startujes potiskivanjem od zemlje.

      Ume on da on gleda i da da multifokusom drzi glavu podignutom. Eno onaj darmar protiv Reala, darmar za Francusku protiv Nemačke kada je tako isto proigrao Zirua. Kada je protiv Sampdorie proigrao Matu, momenta kad je navuko na sebe 3 igrača.
      Ocekujete previse od njega, samo zato sto moze da pravi viskove, pa ko veli, ako nije savrseno kompletan, teraj ga u djavola, daj da ga omalovazavamo i obezvredjujemo mu objektivne mogucnosti.
      Pritom, da ponovim, to sto vi ocekujete da on radi, u toj njegovoj brzini, nije laka stvar. 20 puta je njemu teze dodati iz driblinga/trka ili sutnuti nego nekom Mati koji vec pri prijemu svoje telo dovodi u alibi stanje gde mu je odigravanje pass-a pripremljeno, ali zato je sebe lišio svake mogucnsosti da napravi ozbiljan visak.
      Last edited by Busby Babe; 14-08-17, 21:42.

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Rasford jos gori, da je noj pa i da shvatim sto mu je stalno glava u zemlji.

        Samo da ne izvodi prekide i sve ok. To stvarno vise ne mogu da podnosim.

        I mora se reci da je mnogo veci klac bio dok je bio niko i nista, koju god priliku da je dobijao rutinski pospremao u mrezu, sad vec vidi se da razmislja, ima pritisak, previse razmislja generalno i to ga jebe.
        A je l ti smetalo kad je Celti dao gol iz prekida? Preterujete sa tim njegovim prekidima, kontam iz zelje da cesce dajemo golove iz korne i prekida. Pogotovo sto smo mi kao navijaci Uniteda naviknuti na to. Sada se jednostavno u fudbalu manje daju golova iz tih situacija. Pogledaj nekad kad Kroos izvede centaršut. Lopta ide perfektno, ali zapravo završi na glavi protivnika ili je lako očiste, to se desi veoma često. Iako on tamo ima one ludake Ramosa i CR-a za skok.

        Centaršut Rashorda treba ceniti po tome kako ide lopta. Ja sam prezadovoljan kako ide njegova lopta kad je šutne, ima oštrinu i u poslednjem delu putanje ozbiljan pad iako udari loptu po strani pa unese i unutrašni felš. Treba analizirati mozda i nasu kretnju kod tih prekida. Ne daje se gol glavom iz korne, tako sto svi stoje, neki baja sutne lopte iz korne, svi skoce, pa ajd treba da ga pogodis u glavu. Mislim da mi od Vidica na ovamo, nemamo tog komandanta u tim situacijama, koji ce da proceni koju kretnju treba napraviti u sesnest. Ko treba da odvuce odbranu, kako i u kom momentu da se krene sa naletom i ukrstanjem.
        Mozes da budes 210 cm, ako ti je plan da mi das gol tako sto ce neko da te gadja iz korne u glavu dok ti stojis i iz mesta skaces, nema da mi das gol nikad. Pomericu se 2 koraka i uzeti odraz iz naleta i uvek doci do lopte prvi.


        Za ovaj donji deo posta se slazem donekle.

        Comment


        • Originally posted by bici View Post
          Spoiler
          Smesno je uopste porediti Matu sa bilo kojim nasim ofanzivnim igracem. Smesno je i pricati o nedostatku fizikalija kod njega. Prica se ovde kao da covek ne moze da potrci. Ali evo hajde odmah da se vratimo na utakmicu od juce. Dva Matina trka i dve primljene lopte u ovim izuzetno opasnim pozicijama, pri rezultatu 0:0 i bunkeraju WH-a, na zalost saigraci ga nisu ispratili kako treba




          (inace dve razlicite akcije i situacije)

          Nisam nesto primetio da su nasi Jusein Boltovi i Hulkovi uspevali svojom brzinom i snagom da dolaze u ovakve pozicije dok je WH igrao bunker, jeste vi? Top fudbal se igra glavom i Huan Garsija Mata je najbolji pokazatelj. Dzabe tebi brzina ako ces da igras kao muva bez glave, a tako vecina cesto i igra. Bilo je jos situacija gde je Mata pravio pometnju i sjajne kretnje od kojih bi Lukaku ozbiljno profitirao, ali ga nisu ispratili ni Lukaku ni covek sa loptom, al me mrzi da prolazim kroz ceo mec i trazim.

          Evo jednog parceta igre iz prosle sezone, ovo nisam zaboravio



          Mata koji vidi Runijevu kretnju, navlaci svog igraca na jos jednog da bi napravio pometnju, i gura svog igraca ne bi li pomerio liniju ofsajda u kom se Runi nalazio. I gol. Znate kad bi nasi Jusein Boltovi i Hulkovi ovako nesto uradili? Nikad. Nikad u zivotu. Trazili bi prostor za sut.

          Ne znam ni odakle ta prica da on ne moze protiv top 7. Pa covek non stop trazi loptu i pokusava da uradi nesto kad se svi ostali sakriju u misiju rupu. Ima tu i ona prica sa kraja prosle sezone, bas sam postavljao brojke gde smo mi bez Mate na terenu davali gol svakih 80 minuta a sa njim na svakih 25-30. Nisam ljubitelj statistike ali ova razlika nije mala da bi se ignorisala.

          Njegovo kreiranje prostora za saigrace i ulazenje u opasne situacije iz kojih moze da deluje, ne moze se porediti sa bilo kojim drugim igracem u timu(sada kada nema Ibrahimovica). Ima najbolje kretnje u 16, i tu nastaje problem o kom sam pricao juce, o toj anarhiji u napadu i shoot first politici. Stigao bi on do mnogo ozbiljnije brojke sa golovima da ga igraci prate. Pravi kretnje i trazi sebi prostor iz kog moze da odigra sjajan pas, dok nasi Boltovi iskljucivo prave kretnje i traze prostor iz kog bi mogli da sutiraju.

          Kada Pogbinjo krene napred od starta napada, Mata je taj koji ce se cesto povuci nazad ne bi li doneo balans, pruzio podrsku i eventualno pokupio neku loptu. Bas me zanima ko bi to radio u rosteru sa Lukakuom, Marsijalom, Grizmanom i Rasfordom?

          Svaki igrac 95% vremena provede bez lopte u nogama, treba ne biti ball watcher da bi se primetio njegov uticaj na igru, a i gle cuda, kad dodje lopta do njega nekako je uvek u nekoj izuzetno nezgodnoj poziciji za protivnika

          Da dodam jos nesto. Ne mislim ja da je Mata sad najbolji igrac na planeti, da ne ispadne tako, al da je bolji od Marsijala, Rasforda i ekipe, jeste, mnogo je bolji. Ipak, sve je do protivnika i ekipe koja ga okruzuje. I ja sam pricao prosle godine da Mata i Ibra u ekipi nije najsrecnije resenje jer gubimo mnogo na brzini. Ali sad sa Lukakom je malo drugacija prica.
          Off the ball movement?

          sigpic

          Comment


          • Zapravo od njega sad niti mogu niti smiju da se ocekuju cuda, ali izgleda da ih Zoze ocekuje pa mu daje 50 utakmica da igra u sezoni. To je za mene suludo, on je trebao prosle sezone da uci od Zlatana, da kad udje igra se drugacije jer on nije ntii ce ikad biti tip napadaca kakav je Zlatan, on nema tu tehniku, viziju, pas, taj hold up i link up play, njegova snaga je brzina, kretnja izmedju linija, dinamicnost, a on ga uvede i glumi mu Zlatana, nejasno. I kao krilo je tu bilo mnogo trazenje, ima toga i dalje, on je mlad igrac, talentovan to je jasno i veliki radnik ali da igra 50 utakmica u sezoni i da je starter u vecini utakmica je suludo sto se mene tice. I ima ostar centarsut iz igre, jedan je od rijetkih u ovoj ekipi koji ostro centrira kad stvori prednost i izgledalo je da moze i desno da igra odlicno pa kad je igrao desno jedno duze vrijeme nista. Ipak je bolji lijevo ali on krilo nije niti ce ikad biti, on je napadac. Koliko mi nedostaje Persijevo izvodjenje kornera, kako su to opasne lopte, treba samo da postavis glavu ili nogu i to je gol maltene. Rasford koliko god ostro centrirao iz kornera tako ne umije da centrira.

            Sad opet nece dobiti skoro nikakvu sansu kao prvi napadac, Lukaku ce svaku igrati pa ce doci Zlatan i onda ce ili mijenjati Lukakua ili igrati iza njega.
            sigpic

            Comment


            • Bravo Eriče.

              Druga situacija, ovo je baš CR veština off the ball kretnje. Naravno ovaj Real CR je u tome najbolji svih vremena, i doveo je off the ball movement do apsolutne perfekcije.. Da procenis prostor, kad saigrač moze da ti je da, tj kad moze da sutne loptu, a da u medjuvremeno telo drzis van ofsajda ali u stanju sprinta. On je mogao ovde ranije da odsprinta u prazno, pa bi onda morao da koci i onda bi totalno izgubio inerciju za utrcavanje u prazan prostor, i morao bi ponovo da otpocinje krecu u tom smeru, a u medjuvremenu bi zbog toga bio pokriven od strane odbrane. To je baratanjem momentuma i fizikom, pre svega svog tela...

              Glupo je nazivati Rasforda mazgom. On ima one of a kind napadacki mindset, to nije nesto sto sam ja rekao, nego npr Ronaldo Zuba, koji retko komentarise igrace ali je rekao da u Rashu vidi sebe za neke stvari.
              Rash je kao mali sutirao loptu na krov i trenirao brzinu razmisljanja i predvidjanja tako sto se trudio da mu lopta ne padne na zemlju sa krova. To su stvari gde moraš da se izveštiš da nikad ne zabetoniraš npr petu za zemlju kako bi u svakom momentu mogao da startuješ bez početnog plivanja u prazno.
              Njegov mindset je npr mnogo bolji od Martial-ovog, iako je u mnogim tehnicko-fizickim stvarima bolji Entoni. Ali Rash ima taj determination, oštrinu brzog razmišljanja u datom trenutku.

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                To je za mene suludo, on je trebao prosle sezone da uci od Zlatana,
                A ko kaze da nije Sam Rash je rekao je neizmerno zahvalan sto je prosle godine za saigrac imao Zlatana. Kaze da ce se tek za koju godinu videti taj uticaj koji je Zlatan imao i koliko je neke stvari upijao od njega.
                Verujem da ovo re-potpisivanje Zlatana je zbog te mentorske uloge, i njemu i Lukaku i Martialu... Zlatan je njima bitan najpre iz perspektive svakodnevnog treninga.

                Sto se tice RVP-ovog kornera, jbg, ne mozes da ocekujes da se svaki dan pojave federerov forhend i RVP-ova levica. Ne radja se to svaki dan na svakoj krusci

                Comment


                • Naravno da jeste ucio i sam kaze mnogo mu je pomogao ali Murinjo nije uradio dobar posao kad je Rasko bio sam u napadu, vec je igra bila ista kao sa Zlatanom. Ne u svim utakmicama naravno ali u vecini. Ne moze Rasko da dodje do sredine i vuce konce igre, to on nikad nece moci da igra niti treba, njegovi kvaliteti leze na drugom mjestu, forsiraj ga tamo dje je najjaci. I pregorio ga je, igrao mu je kao blesav, morao je vise da ga cuva, isto kao i Zlatana.
                  sigpic

                  Comment


                  • To vazi bar meni vise za Rashforda, tako me poenkad ispizdi kad ima i 2 igraca slobodna ali on zabode i srlja, ali popravice to i jedan i drugi. To su mladi momci pred kojima je sezona u kojoj se ocekuje bas dosta da urade.
                    Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

                    Ljuba Tadić.

                    Comment


                    • Jbg, ima istine u tome. Ali ja stvarno verujem da ogroman deo problema u nasoj igri prosle sez lezi u hendikepiranosti na levom beku i na desnom krilu.
                      Shaw je bio Shaw, a ostali su spori ili nesposobni. Darmian ne prelazi pola i krece se iza ili u liniji sa stoperima, bezi od bilo kakve guzve kad napadamo, ne duplira taj bok. Kad mu je dodas, moze samo da doda nazad stoperu najednostavnije pas. A cak i kad to radi nesigurno. Ako se odluči da proba nešto drugom, opali je svojom motkom od noge totalno nasumično i nekontrolisano. Kad sutne levom mislis se "dobro, barem desnom sutira bolje" kad sutne desno mislis se "dobro, barem levom sutira bolje". Grozan fudbaler, za njega je Wes Browna na desnom beku Cafu iz najboljih dana. A muka mi je i od te priče kako je dobar u defanzivi, jer i tu nije vanserijski, a morao bi da bude da bi nadoknadio operisanost u napadu. Igra na tu staminu, fakat je da moze dosta da gilja a da se ne umori.... Ja obozavam defanzivno odgovorne igrače, i moja filozofija fudbala je da sva 10 igrača znaju defanzivno da se kreću. Zato sam obozavao Oscara, a fudbalski mrzim matozile... Ali ovaj Darmian ne moze da se pravda...

                      Desno nas je muceni Valencia i vadio koliko je mogao, ali smo i tu bili bedni zbog desnog krila.
                      Levo smo imali taj hendikep da bek ne stvara nikakvu opasnost, ne osvaja nikakav prostor, svaku loptu na protivnickoj polovini vraca nazad do stopera. Desno su nam igrala krila za koje vodoinstalater sa Islanda zna da jedino treba da se plasis pasa u sredinu.
                      Sve to dovodi da ostatak tima se mnogo vise muci i mora da iskace iz neke svoje uloge, komforne zone, kako bi nadomestili to. Sam build up igre nam je patio zbog toga.
                      Mislim da smo imali najgoru produkciju sa levog beka prosle godine u celoj ligi, i da su protivnici baš baš bili svesni toga prilikom svog game plan-a...
                      Last edited by Busby Babe; 14-08-17, 22:36.

                      Comment


                      • Mozda Rasko nije krilo ali moze biti dobar inside forward jednog dana. Ili second striker u formaciji sa 2 napadaca.
                        sigpic

                        Comment


                        • Darmijana prebaciti da bude backup Valensiji i lijevo kad bi dosao taj Rouz, on i Sou bilo bi perfektno, mada mislim da ce dobiti kod Pevaca bolji ugovor i ostati.

                          Ali kad bi se samo pogledalo desno Valensija i Darmijan lijevo Rouz i Sou, odlicno.

                          Rouz i Perisic kad bi stigli jos ovaj prelazni bi onda bio odlican, ovako sve zavisi ko ce biti to novo cuveno krilo, samo se nadam da necemo puci pare za nekog igraca tipa onaj Svedjanin sto se pominjao, koji je dobar igrac ali nije kalibar za Junajted.
                          Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

                          Ljuba Tadić.

                          Comment


                          • Kad smo kod Rashforda, jedna upadica, iako će ispasti da hejtam (a nisam, nemam razloga, dapače), prilično sam siguran da nije dodavanje kod prvog gola nije išlo za Lukakua nego za Mikija. Tako mi izgleda, jebiga.

                            Comment


                            • Nije Miki bio tu već Matić ali u pravu si, tako se i meni činilo isto.
                              Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

                              Ljuba Tadić.

                              Comment


                              • Originally posted by Erik View Post
                                Off the ball movement?

                                hahahhaah brate! Pustio sam klip i istog trenutka ga iskljucio nakon sto je Anri rekao: this man in second half was unplayable

                                Sad je malo blamić sto si tako arogantno poleteo da me preklopis pozivajuci se na tudje argumente kad vec nisi imao svoje, ali jebi ga nisi me odslusao do kraja kada sam rekao da je Mata suvisan i nepotreban i da je Ras bolja opcija kada se protivnik otvori. Zenu je najlakse jeb*ti kad ti rasiri noge, slozices se, jel da? I da pustim opet klip, verovatno bih gledao ono o cemu sam ja i pricao, Ras koji trazi sebi poziciju za postizanje pogotka, jer znam da nicega drugog nije ni bilo.

                                Ajd probaj opet.
                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X