Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ima sjajnu tehniku ulaska u loptu prilikom šuta. Ima jako direktan i oštar centaršut a pritom unese i felš u njega.
    To je ono što ima mnogo bolje od Martiala. Imao je on već solidan broj fenomenalnih centaršuteva. Fellaini je na pripremama pogodio u glavu kao Beckham, samo je ovaj fulao pored gola.

    Comment


    • Jest ima bas ostar centarsut ali do prvog protivnickog igraca. Kaki bre ulazi u loptu? Wtf? Il pogodis napadaca u glavu ili ne.
      To sto je jednom pogodio Felainija na pripremama ne znaci da ima dobar centarsut, svaki fudbaler ume da centrira jos ako je bez pritiska lagano. Fora je da u takmicarskim utakmicama bar 3/5 centarsuteva na tekmi budu upotrebljivi a Rasford moze jedan upotrebljiv centarsut da posalje na 3 utakmice...
      Jos da dodam ako jedan Valensija sa 30 i kusur godina moze da nauci da centrira moze i Rasford i treba da radi na tome kao i na realizaciji jer je ocajan u tim segmentima ali moze sve to da popravi, za sada je tako kako je.
      Last edited by mikisavic89; 14-08-17, 19:47.

      Comment


      • https://www.youtube.com/watch?v=6YdOMDeQN9I

        Imao ih je više.

        Ljudi ne kontaju da je era fudbala, gde centaršutevi prolaze češće, prošlo vreme. Iz žive igra se centrira uglavnom na jednog, usamnjenog napadača i centrira se protiv ekipa koje pune šesnest sa uglavnom minimum 5 igrača prilikom centaršuta. Ovo danas više nije 4-4-2 fudbal.
        Slična priča je i sa kornerima. Danas se korneri brane sa maltene 9 igrača u boxu, zato i nema kontri posle kornera, zato i posle izbačene lopte glavom, ekipa koja je izvela korner nastavlja sa posedom. A čak ekipa koja izvodi korner sa manje igrača puni box, jer su golovi iz kontre ili polukontre, posle tvog kornera, dodatno prostudirani i konstatovani analitikom kao neoprostivo jeftinim.
        Igra se oprezniji fudbal kad se brane centaršutevi. Zato je i mnogo manje golova iz tih situacija (osim ako ne igraš protiv Liverpula ).
        Tako je maltene u celoj Evropi.

        Comment


        • Originally posted by mikisavic89 View Post
          Jest ima bas ostar centarsut ali do prvog protivnickog igraca. Kaki bre ulazi u loptu? Wtf? Il pogodis napadaca u glavu ili ne.
          To sto je jednom pogodio Felainija na pripremama ne znaci da ima dobar centarsut, svaki fudbaler ume da centrira jos ako je bez pritiska lagano. Fora je da u takmicarskim utakmicama bar 3/5 centarsuteva na tekmi budu upotrebljivi a Rasford moze jedan upotrebljiv centarsut da posalje na 3 utakmice...
          Jos da dodam ako jedan Valensija sa 30 i kusur godina moze da nauci da centrira moze i Rasford i treba da radi na tome kao i na realizaciji jer je ocajan u tim segmentima ali moze sve to da popravi, za sada je tako kako je.

          Navedi mi više od 3 fudbalera u Evropi koji konstantno šalju centaršuteve koji završe na ili blizu glave svog saigrača. Ako izuzmemo Burnley, Stoke, WH i takve ekipe čiji je jedini game plan takva igra, pa i dovode takve igrače, treniraju samo to i sama kretnja u napadu im je takva da se pozicioniraju samo za taj fudbal sa centaršutevima, gde je npr polušpicu ili veznjaku bitniji kvalitet da moze da napadne šesnest i naleti na skok nego neka playmaking igra...

          Comment


          • Mozes ti da igras koju hoces formaciju i moderan fudbal al kad dodje Toni sa WBA ako nemas nekog da posalje upotrebljiv centarsut da bi otvorio protivnika golom mozes 3 boda samo da sanjas a protiv takvih ekipa se gubi titula. Prosle godine da je neko centrirao Zlatanu mozda bi i bili sampioni. A da ne pricam o izvodjenju kornera, upotrebljiv centarsut u ekipi sa ovakvim fizikalijama kao sto je trenuntno Junajted to je maltene pola gola. Nije blesav Murinjo pa trazi nekog ko ume da centrira. Mozda na fifi i pesu ne treba centarsut...

            Edit: ne pricamo ovde o Mojes taktici sa 80 cenatrsuteva Janga za poluvreme. U svakoj top ekipi imas dosta igraca koji umeju da upute upotrebljiv centarsut samo kod nas to ne lici ni na sta.
            Last edited by mikisavic89; 14-08-17, 20:10.

            Comment


            • Svakako da je dobar centaršut ekstra kvalitet, ali sam po sebi ti ne garantuje uspeh i da ces postici gol.
              Pogotovo kad ti dodje tim koji se brani sa 10 igraca iza lopte, selektira XI po tome kako mogu da se brane, igraju duele i ciste visoke lopte, a usput taj segment igre i najvise treniraju.
              To je igra brojeva, moras da outnumber-ujes i stvaras viskove kako bi stvorio sebi vecu sansu da das gol. Mozes ti da imas Bekama na krilo i nekog najboljeg header napadača na svetu, ako on centrira u guzvu gde je petorica oko njih, jednom u 360 minuta ces i dati gol. To se rutinski brani. Jedan defanzivac stiti nalet napadac i drzi ga podalje od ugla centarsuta a drugi moze sa druge strane iz naleta da nadskoci tog napadaca sve i da je 20 cm-a nizi...
              Igra po horizontali mora da bude brza, da se cepa defanzivna zona sto brze i da se hvata na krivoj nozi. Da se grupisana zona oko lopte na jednoj strani bolje koristi prostorom na drugoj strani. Moras da imas bekove koji dizu napad visoko i teraju protivnika na visestruki blok po toj strani.

              Moras da imas konstatno tog sjajnog momka sa tvoje profilne slike. Jer on kad primi loptu ne igra 1vs1, nego 1vs3, jer primorava protivnike na trojni blok. Prvi stoper do desnog beka i protivnicki poslednji vezni uvek dolaze na nekoliko koraka od svog desnog beka da mu uvaju ledja. Samo mi to ne koristimo lepo jer nemamo brzinu u poslednjoj trecini, tj nismo je imali prethodne 2,3 sezone. Vise brzinu lopte i transformacije, a ne cistu brzinu koraka.... Jos nemamo i levog beka, koji bi Entoniju olaksao posao.
              Kad Martial veze za sebe 3, a to radi cim primi loptu, jer ne postoji trener u Evropi koji svom timu pred mec sa nama ne kaze "Ako Martial primi loptu na njihovom levom krilu, mora da radi ispomoc na 3,4 koraka iza beka", mi moramo to da koristimo bolje. Zato nikad Mata ne moze da bude bolje krilo od Martiala, jer Martial svojim prisustvom na terenu i strahom koji predstavlja protivnicima pravi veci ucinak od Mate kojeg se niko ne plaši. Štaviše, protivnički bekovi mogu da se skoncentrišu i na ispomoć u sredini i da slobodnije štite uglove dodavanja.

              Od opasnosti jednog krila, zavisi igra drugog krila. Naše desno krilo guši naše levo krilo i anulira ga, kao što levi bek trenutno anulira sve, pa i ne mozes da radis neke stvari ...
              Last edited by Busby Babe; 14-08-17, 20:24.

              Comment


              • Nista ne kosta bilo kog fudbalera pa i decka sa moje slike da nauci da posalje dobar cenatrsut. Ti si pisao da Rasford ima dobar cenatrsut ja sam se samo nadovezao na to da mu je centarsut ocajan barem ja to tako vidim i dodao da ne bi bilo lose da popravi to kao i skoro svaki fudbaler kod nas jer ako moze Valensija mora da se potrude i ostali. Za Rasforda ima dosta vremena da popravi igru, takodje i Marsijal moze da napreduje i mora. Ne moras da mi objasnjavas moderan fudbal i taktike, kapiram da mi je jasno dosta toga.
                Za Matu niste u pravu ni jedan ni drugi sto ga pljujete i degradirate, uostalom neka vam kao dokaz bude sam Murinjo koji ga stavlja kao startera a ima razloga za to...

                Comment


                • S tim sto Marsijal kad dobije loptu moze navuci i osam igraca na sebe al ce svejedno sutnuti na gol ili poslati losu loptu.
                  Originally posted by Dekinjo
                  Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                  Originally posted by La Jugoslavia
                  Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                  Comment


                  • Fergi sjedi u lozi i gleda kakva 2 Bolta Utd ima, sa ponosom gleda i razmislja kako bi volio i od njih dvojice da napravi svetsku klasu...

                    Nema mi sta ljepse nego kad vodim krilo da napada direktno cuvara a taj se usere u gace kad to vidi jer to je Utd, to je filozofija Utd koji je tu jako dugo, dugo i svi ovi trofeji se nisu izgradili na krilima koji se dobro krecu medju linijama odbrane, koji trce ko da su zaglavili u 3 brzinu vec krila koja lete i igraju direktan fudbal, krila kao sto su bili nekad Ronaldo, Best, Gigs, Bekam, Kancelskis, Sarp pa i Nani, Valensija od skorijih

                    Miki28
                    Hated, adored never ignored

                    MUFC

                    Comment


                    • Originally posted by Miki28 View Post
                      Fergi sjedi u lozi i gleda kakva 2 Bolta Utd ima, sa ponosom gleda i razmislja kako bi volio i od njih dvojice da napravi svetsku klasu...

                      Nema mi sta ljepse nego kad vodim krilo da napada direktno cuvara a taj se usere u gace kad to vidi jer to je Utd, to je filozofija Utd koji je tu jako dugo, dugo i svi ovi trofeji se nisu izgradili na krilima koji se dobro krecu medju linijama odbrane, koji trce ko da su zaglavili u 3 brzinu vec krila koja lete i igraju direktan fudbal, krila kao sto su bili nekad Ronaldo, Best, Gigs, Bekam, Kancelskis, Sarp pa i Nani, Valensija od skorijih

                      Miki28
                      Mata nije krilo niti ima takvu ulogu na terenu.
                      Originally posted by Dekinjo
                      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                      Originally posted by La Jugoslavia
                      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                      Comment


                      • Originally posted by bici View Post
                        S tim sto Marsijal kad dobije loptu moze navuci i osam igraca na sebe al ce svejedno sutnuti na gol ili poslati losu loptu.
                        To je nevešta hiperbola. Marsijal nije savrsen igrac, ali njemu nije problem link up igra i donosenje odluka, niti je sebican... štaviše, nekad mora da bude konkretno sebičniji.
                        Njemu je problem kontrolisanje sopstvene brzine i naleta u nogama kad treba da udje u loptu i da je sutne. To je stvar koja izdvaja Henry-a, Giggsa, Shevchenka i jos neke neniske brze igrace koji su legende. A takvih je malo, i ako momentalno nisu na tom nivou ne znaci odmah da nisi mnogo koristan. Henry se raspadao u Juve-u kad je bio uzrasta kojeg je sada Entoni.
                        Zajebana i mozda najteza rabota u fudbalu. Lako je biti Ozil i Mata i kao deliti lopte kao neke lopte iz lera/rikverca.
                        Marsijal pored te nesigurnosti, povremene neagresivnosti ima najpre problem sa tehnikom namestanja na sut. Nema najbolji sut iz koraka i previse se oslanja na taj sporije namestajuci sut unutrasnjim delom stopala. Nema world class sut iz koraka iako ima world class fudbalski korak, dribling, snagu na nogama, instikt da izbaci protivnika. Mora on jos mnogo da radi, ali je bizarno hiperbolisati stvari. Brdo golova smo dali posle njegovih viskova kada doda lopta u sredinu. Osvojismo prosle godine Liga Kup zbog toga.

                        Pritom smo prosle godine igrali sa Ibrahimovicem, koji se kroz karijeru dokazao kao igrac koji unistava krila oko sebe. Za 15 godina karijere sva krila oko sebe je ugusio, sto svojom kretnjom, sto svojim nametljivim autoritetom koji precesto usporava igru po krilima, pa precesto krila oko njega dobiju loptu kad stoje u mesto ili moraju da koče, još gore da se vraćaju nazad kako ne bi ušli u ofsajd.
                        Za krila je jako bitno da dobijaju onsajd lopte kada su u naletu ka golu. Ibra to guši, pored toga što drugima guši prostor svojom tendencijom da ne bezi iza ledja odbrane...
                        Last edited by Busby Babe; 14-08-17, 21:12.

                        Comment


                        • Pade mi sad na pamet sad kad je dosao Nejmar u Psz a ozgleda hoce Sanceza ili Mbappea da dovedu, sta ce se desiti sa Draxlerom, Lukasom, Guedesom? Eto nekoliko krila koje bi mozda mogli razmotriti mada je Draxler vise po lijevoj strani i sredini ali moze i desno dok su druga dvojica desna krila

                          Miki28
                          Hated, adored never ignored

                          MUFC

                          Comment


                          • Stvar sa krilima je da ne smes da unistis njihovu intuiciju, ne mozes da imas LVG rigidni pristup koji je ubio u pojam ADM-a, Memphia, a Martialu ugradio neke segmente one way fudbala.
                            Fergi je znao to. Krila moraju da greše i da pokušavaju, da uče na greškama da oštre svoj instikt i mogućnosti bez da ih ubijaš taj instikst strahom od greške ili pogrešne odluke.

                            Fergi je to radio i sa CR-om iako je ostatak tima prečesto pizdeo zbog toga, jednom prilikom i sam Giggs je popizdeo i odmahivao rukama kada je izlazio "Eno ti, igraj sa njim".
                            Da bi uopste postao profi igrac na vrhunskoj sceni, jos kao klinac moras da imas kognitivne spososobnosti kako bi razvijao bazicne fudbalske mogucnosti, pocevsi od toga kako ces da izvodis dribling i kako ces da pretrcavas ljude, kako ces da prebacujes loptu sa jedne na drugu nogu (Martial). Znaci to su momci koji imaju to, inace ne bi ni igrali ozbiljno fudbal. Znaci ucice oni vremenom i ostrice svoje mogucnosti, ali ne i ako se plase greske, onda nece nikad nista pokusavati i nece svakodnevno testirati svoje tehničko-fizičke mogućnosti i to kako i u kojoj meri u kojoj situaciji treba da ih primene.

                            Najbitnije, pobedili smo 4-0 i na tome treba bazirati konfidens za dalje stvari..

                            Comment


                            • Inače, vidim da je Demetri Mitchell dao gol iz slobodnog udarca za mladi tim. Nosi broj #3, da li to znaci da je doziveo totalnu transformaciju u levog beka...
                              Gledao sam ja njega proslih sezona, pre duge povrede je bio ofanzivno levo i desno krilo, ako se dobro secam nosio i #10. I za neki uzrast engleske reprezentacije je nosio ako se dobro secam #10, gde je upravo dominirao tehnikom i brzinom. Nadam se da ga season long povreda nije totalno omela u razvoju.
                              Mali ima odlicne tehnicke mogucnosti, videcemo da li defanzivno moze da bude dovoljno dobar da igra levog beka. Ta pozicija nam opako škripi.
                              Gotivim ja Blinda, izuzetno pametan igrač, ali i on je bolno prespor i precesto pravi greske zbog toga sto mora mnogo brze da anticipira, donosi odluke, ni truncicu ne sme da se oslanja na fizikaliti i na to da ce nesto pokriti svojom mobilnoscu. Nekad i sa loptom gresi zbog toga, jer je svestan da ne moze da se povadi iz nezgodnih situacija trcanjem, pa onda deluje da je panično odregovao iako je on composure fella...
                              Shaw mora septembra da ispuni obećanje.

                              Darmian mi se i ne pominje. Muka mi je kad ga vidim u dresu Unitedu. Mogu i da svarim da imaš 2 leve noge, a on ih stvarno ima... ali da igraš za United i da svaki put istrčiš na teren sa napunjenim pelenama, to ne mogu. Čak i u svojoj alibi, plašljivoj igri, uspe da izpaniči...
                              Last edited by Busby Babe; 14-08-17, 21:25.

                              Comment


                              • Marsijal mora da nauci nekad da podigne glavu, posle o sutu moze da brine.
                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X