Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moze i tako ali obavezno Dzerarda ostaviti na klupi. Mada pocece Keni sa njim najverovatnije.

    Nece to biti nimalo lako, oni su ultra defanzivni u gostima i njima je cilj da izbore revans na Britaniji. Otkad su usli u PL, uzeli su nam bodove na Enfildu jednom i to u njihovoj prvoj sezoni 08/09 ali nam nikad nisu dali gol kao gosti. Mislim da nece ni sad, ostaje da probijemo bunker.
    sigpic

    Comment


    • Ma da,i Celsi je jedva probio njihovu bunkercinu,iako su imali igraca vise.Onaj ligaski mec protiv njih na Enfildu smo odigrali ocajno,valjda ce biti bolje u nedelju.
      When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.8

      Comment


      • Tatica <3

        sigpic

        Comment


        • Moram dupli kad vas vec nema.

          Damien Comolli was at the San Mamés Stadium, watching Athletic Bilbao v Man Utd match.
          Joj kad bi nesto od toga bilo.
          sigpic

          Comment


          • Tri-cetiri igraca bi tamo trebala da nas interesuju, ja bi najvise voleo Muniaina, al daj boze da je to moguce... Jos nisam ni cuo koliku bi cifru trazili za njega, a za ostale vec znam, Javi i Llorente preko 30 miliona...
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment


            • Ova formacija i stil igre koji cu ja sad napisati svakako nije realna ali me zanima sta ostali misle o tome. Igraci koje cu staviti kao pojacanja su samo primer profila igraca koji bih uzeo.

              4-2-2-2 Reina(Doni) - Dzonson(Keli), Skrtel(Karager), Ager(Koates), Enrike(Rise) - Lukas(Kuzmanovic), Henderson(Selvi) - Dzerard(Suso), Hazard(Sterling) - Suarez(Belami), Kerol(Olivije Ziru) + Dauning i jos neki omladinci.

              Ne radi mi mozak bas najbolje sad i ne mogu da tacno formiram tim ali to zamisljam otprilike ovako sa igracem poput Hazarda na setajucem krilu, Dzerardom iza Suareza i Kerola i Lukasem i Hendersonom kao veznim parom. Imali bi dva odlicna driblera da stvaraju visak + Dzerard i Henderson sa pasom, ustvari svi osim Skrtela umeju da daju solidan pas u ovom timu. Henderson bi bio u sredini, iza sebe bi imao pouzdanog zadnjeg veznog i ispred ili pored sebe Dzerarda pa bi trebalo u takvom sistemu da se dobro snadje. Imali bismo cvrstu sredinu, dva spica a Suarez kao free role forward sa target man-om pored sebe pruza najbolje partije i kakva god da mu je uloga on ce setati po obe strane i tako se uklanja nedostatak drugog krila a opet bismo kroz sredinu mogli mnogo toga da stvorimo sa dosta prostora za bekove. Takodje bismo bili jedinstveni u Engleskoj i ovo je izuzetno tesko braniti.

              To je sta bi bilo kad bi bilo i neki Liverpul kakav bih ja voleo da vidim. E sad pitanje glasi:

              Da li je jedan pravi kompletan ofanzivni vezni sa driblingom, pasom i centarsutem dovoljan da bi Liverpul bio konkurentan? Naravno, to podrazumeva igrace slicnog profila na klupi da imamo rotaciju, nista bez toga.
              sigpic

              Comment


              • Nisam bas razumeo ovo... Kakvu bi rolu npr Hazard imao u takvom sistemu... Kapiram da bi bio na krilu, ali ko je onda na drugoj strani ???

                Za ostalo se slazem, s tim sto bi mozda jos bolje bilo da igramo 4-1-3-2, jer bi to onda bio pravi ofanzivni vezni, gde bi vezu sa odbranom imao Lukas, Gerrard iza ove dovijce u napadu, a po krilu zeljeni igraci... Cak to ne bi ni morali da budu bas krilni igraci, ja bi voleo nesto kao Siti, s tim sto oni igraju sa dva zadnja, vezna, a po krilu su Silva i Nasri, ali oni po meni i nisu klasicni krilni igraci, pa tako i igraju malo blize veznom redu... Licilo bi na dijamant formaciju, samo sto to nije...
                Ali pitanje dal bi mi ikad igrali ovako, jer Keni je drugi tip trenera, ne bi on ovoliko komplikovao, on je ipak dosta radikalan, vezni red je vezni, napad je napad...
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Originally posted by FresHMaN91 View Post
                  Nisam bas razumeo ovo... Kakvu bi rolu npr Hazard imao u takvom sistemu... Kapiram da bi bio na krilu, ali ko je onda na drugoj strani ???

                  Za ostalo se slazem, s tim sto bi mozda jos bolje bilo da igramo 4-1-3-2, jer bi to onda bio pravi ofanzivni vezni, gde bi vezu sa odbranom imao Lukas, Gerrard iza ove dovijce u napadu, a po krilu zeljeni igraci... Cak to ne bi ni morali da budu bas krilni igraci, ja bi voleo nesto kao Siti, s tim sto oni igraju sa dva zadnja, vezna, a po krilu su Silva i Nasri, ali oni po meni i nisu klasicni krilni igraci, pa tako i igraju malo blize veznom redu... Licilo bi na dijamant formaciju, samo sto to nije...
                  Ali pitanje dal bi mi ikad igrali ovako, jer Keni je drugi tip trenera, ne bi on ovoliko komplikovao, on je ipak dosta radikalan, vezni red je vezni, napad je napad...
                  Ma ne bi mi nikad igrali ovako, ovo je samo neka moja vizija i zanima me misljenje ostalih.

                  Hazard bi bio setajuce krilo kao sto je Figo igrao u Realu. Znaci isao bi na obe strane, ulazio u sredinu, kreirao sa Dzerardom i Hendersonom. Suarez kao spic sa takvim radijusom kretanja i kao neko ko ima odlicne prodore na obe strane bi uklonio nedostatak drugog krila.

                  Neko moje misljenje je da nam fali jedan takav igrac da je klasa kako bismo imali jaku prvu postavu i jos jedan za klupu. Jer mi tokom sezone igru imamo ali imamo samo jednog igraca koji driblinzima stvara visak. Sa dvojicom bi to mnogo bolje izgledalo + Henderson sa onim one touch-om da igra u sredini mnogo bi vise koristio. Dzerard je Dzerard, tu nema mnogo price jedino je pitanje kako bi se Kerol snasao u svemu tome ali mislim da ako bi malo popravio positioning tokom leta i ako bi se u sesnaestercu cesce nasao na pravom mestu u pravo vreme da bi bio dobar. Kretnja je problem, samopouzdanje raste a levicu znamo da ima. Dobijao bi on dobre lopte i na glavu od bekova, Dzerarda i tog nekog krila.
                  sigpic

                  Comment


                  • Lepo je to Nash, ali i previse komplikovano, pogotovo kad si rekao 4-2-2-2... U takvom sistemu gde bi Hazard bio setajuce krilo, a Suarez bio takozvano lazno krilo, to se opet svodi na 4-3-3 ili 4-1-2-3 gde bi Hendo i Gerrard bili taj prednji vezni, a Lukas pozadi, Suarez bi bio free role napadac al bi bio na krilu, a Hazard bi bio standardno, s tim sto bi se oni rotirali... Jer sistem koji si naveo, gde bi svaki igrac imao neku sopstvenu svoju rolu, to je previse komplikovano, i nastao bi haos na terenu... Free role napadac mozes biti ili na krilu, ili iza glavnog napadaca, ne moze nikako pored njega u napadu... Mozes, ali onda formacija u tom slucaju mora biti 4-4-2.. Suarez ce uvek biti free role igrac, takav je tip napadaca, ali cim je tu drugi ofanzivni igrac poput Hazarda, mora imati mesta za obojicu na terenu, i to normalno znaci da je jedan na jednoj, a drugi na drugoj strani, uz konstantno rotiranje ako je to potrebno...
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Originally posted by FresHMaN91 View Post
                      Lepo je to Nash, ali i previse komplikovano, pogotovo kad si rekao 4-2-2-2... U takvom sistemu gde bi Hazard bio setajuce krilo, a Suarez bio takozvano lazno krilo, to se opet svodi na 4-3-3 ili 4-1-2-3 gde bi Hendo i Gerrard bili taj prednji vezni, a Lukas pozadi, Suarez bi bio free role napadac al bi bio na krilu, a Hazard bi bio standardno, s tim sto bi se oni rotirali... Jer sistem koji si naveo, gde bi svaki igrac imao neku sopstvenu svoju rolu, to je previse komplikovano, i nastao bi haos na terenu... Free role napadac mozes biti ili na krilu, ili iza glavnog napadaca, ne moze nikako pored njega u napadu... Mozes, ali onda formacija u tom slucaju mora biti 4-4-2.. Suarez ce uvek biti free role igrac, takav je tip napadaca, ali cim je tu drugi ofanzivni igrac poput Hazarda, mora imati mesta za obojicu na terenu, i to normalno znaci da je jedan na jednoj, a drugi na drugoj strani, uz konstantno rotiranje ako je to potrebno...
                      Fudbal je jednostavan kad ga igraju majstori, sto Suarez i Hazard svakako jesu.

                      Hazard bi bio u sredini pored Dzerarda samo njegov i Suarezov radijus kretanja omogucavaju ovako nesto sto sam naveo. Hazard i kad je igrao kao AMC on se izvlacio po stranama. Suarez kad ga stavis na krilo ide i u sredinu i na drugu stranu, nisu oni kao Dauning. Formacija je tu ustvari samo da bi se prikazao sastav na neki nacin kad pocne utakmica a to sta igraci sve igraju i urade je sasvim nesto drugo, bar ja tako gledam na to. Kao kad ti na TV vidis Vilju na krilu kad prikazu formaciju a znas i sam da je spic i da nema krila u ovakvoj Barsi. Mi bi ovako dosta dobro mogli da prodjemo kroz sredinu i stvaramo ne sanse nego ciste zicere, veliki broj. Enrike i Glendzo bi se ubacivali po bokovima + bi verovatno imali visok posed lopte u ovakvom sistemu a opet ne bi davili. Trebalo bi to da se uigra ali mislim da bi bilo fenomenalno. Mada ima mnogo jednostavnijih resenja i mozemo mi svasta da napravimo i bice ili 4-4-2 ili 4-3-3 ali ja volim da kombinujem neke jedinstvene stvari, takav bih bio kao trener i voleo bih da postanem trener.
                      Last edited by Casiraghi; 16-03-12, 14:47.
                      sigpic

                      Comment


                      • E pa zelim ti sve najbolje onda da postanes trener i da izvuces ovu nasu repku iz krize... A ko zna, mozda doguras i Liverpul da vodis...

                        Ma kapiram te ja, samo sam preformulisao formaciju, jer mi 4-2-2-2 dosta cudno zvuci... Ma sa Hazardom i Suarezom ni ne bi bila bitna formacija, jer bi oni cuda pravili, ali znamo da Hazard nece doci, tako da se mi vratimo realnosti...

                        Treba videti sta s ovom ekipom uraditi i koga na leto pustiti, tj ko je nepotreban, a koga dovesti... Eto, Komoli bio na San Mamesu, pa sam cuo da je Keni gledao i Napoli, mada ja mislim da je nerealno dovesti te igrace... Realno Llorente ce zavrsiti ili u Realu, ili negde u Italiji, ili mozda nece ni otici odande, u sta cisto sumnjam... Opet ponavljam sa zaljenjem, necemo igrati LS ni sledece sezone sto je veliki minus, ali ima dosta igraca po Francuskoj, koje bi mogli dovesti, pa i u Italiji, a i u Spaniji... Nekada su Francuzi bili neverovatno jeftini, te da je Hazard igrao npr pre 10 godina, mogao je doci za smesne pare u Englesku, a sada su i oni shvatili kakve su sve igrace pustali, pa ih ne daju nimalo jeftino... Cak sam primetio i Salvia, koji ove sezone u Atletiku igra fenomenalno, dogurao i do repke u jakoj konkurenciji u Argentini, decko je ono sto je nama potrebno, pa bi i o njemu trebalo razmisliti..

                        Poenta cele price, da treba biti pametan, ima puno igraca koji su talentovani, i vec sad sjajni igraci, a mogu za male pare da se dovedu... E sad, verovatno sa njima ne bi bili konkurenti za titulu, vec za top4, ali tek onda tamo one sezone, treba dovesti svetske igrace, uz mesavinu mladih talenta sa akademije(Suso, Sterling) iz koje ce nadam se bar jedan od njih izaci i postati igracina, i tada bi trebali gadjati sam vrh... To je normalno predvidjeno za sledecu sezonu, al posto smo ovu uzasno zasrali, moramo krenuti ispocetka..
                        Last edited by Freshman; 16-03-12, 15:08.
                        sigpic

                        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                        -Jürgen Klopp

                        Comment


                        • Ma Hazardov profil igraca, ne sam Hazard a takvih ima svakako.

                          Salvio kida. On desno, Suarez levo kao inside forward i Kerol ili neko jos bolji u sredini je odlicno.

                          Mozemo mi nekim slucajem i sledece sezone da se borimo za vrh i budemo vrlo blizu ako se odradi jako leto, sa dobrim skautingom i da igraci budu placeni onoliko koliko vrede, eventualno malo iznad.
                          sigpic

                          Comment


                          • Tesko da mozemo za sam vrh ali top4 je realan... To moze biti u fazonu kao Spursi ove godine, ali cemo na kraju zavrsiti na 3-4 mestu... Skauting se mora izvrsiti i to dobar, jer ako i ove godine zaseremo sa transferima, nema leba od nas... Samo pametno i bez rasipanja novca.;)
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • Nash evo ga Tonijev gol

                              http://www.101greatgoals.com/gvideos...ham-redbridge/


                              Izgleda da su Kenny i Steve Clarke bili juce na utakmici City-Sporting.Koga li su gledali?



                              Ko bi rekao da Kerol zna da posalje ovakav pas
                              Last edited by The Admiral; 16-03-12, 18:07.
                              When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.8

                              Comment


                              • Originally posted by C-Bosh View Post
                                Nash evo ga Tonijev gol

                                http://www.101greatgoals.com/gvideos...ham-redbridge/


                                Izgleda da su Kenny i Steve Clarke bili juce na utakmici City-Sporting.Koga li su gledali?
                                Odakle izvlacis sve to, legenda si! Bravo za Tonija, on verovatno nece dobiti sansu u prvom timu dogodine pa nek ide na jos jednu pozajmicu ali bar u Ligu 1 ako ne Championship.

                                Keni i Klark ako su gledali gledali su iz Sportinga, cenim Van Volfsvinkela, eventualno Kapela.

                                Zna Kerol dugu da gurne kad ima prostora, setite se gola za Njukastl protiv Vile kad je dao 3 komada, 3. gol. A zato na malom prostoru i kad treba odigrati iz prve(nogom)je vec problem ali napreduje i tu u poslednje vreme.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X