Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja mislim da bi trebalo izbjegavati previlike rotacije kao Siti. Kad neki igrač uđe u formu, teško ga je ostaviti na klupi, a takvih igrača Liverpul ima veliki broj ove sezone. Da sam na mjestu Klopa, ne bih ulazio u utakmicu bez VVD-a i Salaha. Robertsona je rotirao dvije utakmice, njega mora da sačuva. TAA, Gomez, Lovren i Matip se rotiraju. Sredina se najviše rotira, tu ima gomilu igrača koji mogu fizički da daju 120% svaku utakmicu.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Reise View Post
      Ja mislim da bi trebalo izbjegavati previlike rotacije kao Siti. Kad neki igrač uđe u formu, teško ga je ostaviti na klupi, a takvih igrača Liverpul ima veliki broj ove sezone. Da sam na mjestu Klopa, ne bih ulazio u utakmicu bez VVD-a i Salaha. Robertsona je rotirao dvije utakmice, njega mora da sačuva. TAA, Gomez, Lovren i Matip se rotiraju. Sredina se najviše rotira, tu ima gomilu igrača koji mogu fizički da daju 120% svaku utakmicu.
      Odlicno je to, ne kazem, ni ja ne bih menjao tim koji dobija ali do jednog trenutka. Sta cemo kad dodje povreda, ne daj Boze? Mislim na povrede kljucnih igraca. Pa Siti igra drugu sezonu bez levog beka. KDB nije igrao dva meca kako treba a Aguero vise nije igrao nego sto je igrao. A sva trojica menjaju igru i ostrinu u napadu za 40%. Totenhem nije igrao u punom sasatvu nijednom ove sezone, bukvalno je svaki igrac osim Kejna bio odsutan po nekoliko nedelja. Celsi i Azar do decembra slicne probleme, opet Pedro...
      Ne daj Boze da dodje takva situacija u Liverpulu.
      insta: engleski_dopisnik

      Comment


      • Originally posted by NSG View Post
        Treci bold-zbog pozicije na terenu na kojoj igra. Posle golmana, DMu je najlakse da se adaptira na tim. Njegov primarni zadatak je kvarenje igre protivnika, pa tek kasnije neki pas u stranu ili unapred. Nema mnogo uticaja tim na njegove duele sa protivnickim ofanzivnim vezistima.

        Zameram kada pricamo o ovome. Docekuje posle Zvezde Kardif, isto kuci a on napravio izmenu Robertson-Moreno, Saciri-Lalana i stalna rotacija Gomez-Lovren. Isti sastav koji je igrao protiv Zvezde je nastupao i protiv Fulama koji je bio u teskoj krizi, a protiv Sautempton je bila izmena Matip-Gomez i Hendo-Fabinjo. SOU H CZ H FUL H CAR H mu pocinju Alison VVD Salah Mane Firmino Gini TAA (4) pa i Fabinjo Robertson Saciri(3). Mislis li da nije mogao dodatno da izrotira? Realno su sve ove ekipe zrele za ozbiljne rotacije a ne da u 3 od 4 igra istih 10 igraca

        Lakse je sa boldovanje, ne brini
        Ali Fabinjo nije klasični DM. Bar ne u Kloppovom sistemu. On često ide u napad. Možeš ga videti oko protivničkih 16 često. Zato što Klopp igra sa duplim pivotom kad igra Fabinjo. Kad Fabinjo ode u napad, partner sa sredine ostane da pokriva leđa i obrnuto. Imao je i on dosta adaptiranja, ali kod njega je to brže došlo. A sećam se njegove prve tekme u dresu LFC-a, delovao je baš nespremno za prvi tim. Zato mislim da Keiti treba još vremena. Ima tu i do pozicije, ali dosta i do samog igrača.

        A čekaj, kako da izbaciš Salaha posle Zvezde, kad je tad dao dva gola, ili Manea. Dao prvo za Egipat gol, pa onda dao Huddu gol, pa protiv Zvezde 2 komada. Nikad ne izbacuješ igrača u takvoj formi. Ako ćemo iskreno, ni ja ih ne bih izbacio. Na toj tekmi, Salah 2, Firmino i Mane po gol. Zato posle protiv Kardifa opet Salah gol i Mane dao 2 komada.

        I da ti kažem, ta tekma kući protiv Fulama uopšte nije bila naivna. Da upravo Salah nije dao gol posle one "Mitrović" situacije, ne bi se to tako lako rešilo. Baš zaebana tekma.

        Ne podržavam preveliku rotaciju u ligi. Osim kad ima mnogo utakmica u kratkom roku. Zbog toga smo i prvi na tabeli, jer smo dobili sve timove ispod top6. Nisam siguran da bi tako bilo da smo previše rotirali.
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • Povrede će doći, Liverpul ne zaobilaze ove sezone. Samo četiri igrača koja standardno igraju ove sezone se nisu povrijedila, Firmino, Robertson, Salah i VVD, oni su najviše i igrali ove sezone. Tu se mora pohvaliti Klop, jer mu je to kičma ekipe. KDB nije ni odigrao pošteno cijelu utakmicu ove sezone. Aguera štedi koliko može, ali on je injury prone. Prošle sezone je KDB igrao do iznemoglosti iako je Siti svaku dobijao, na +15 u odnosu na drugog i njemu je opet igrao, na kraju ga je i koštalo povrede, ali jednostavno ga nije mogao izbaciti. Najbolji igrač je bio prošle sezone KDB, Gvardiola nije mogao da zamisli utakmicu bez njega. Salah i VVD pucaju od snage. Salah nosi na leđima one štopere od 195cm kao od šale, on ne izgleda kao da može da se povrijedi. Fitnes mu je brutalan, jedan od boljih u PL. VVD prirodna snaga, pozicija mu je takva da se slabo troši, s obzirom na fizikalije, on bi morao svaku da igra.
          sigpic

          Comment


          • Fabinjo ide napred jer mu takva igra tima dozvoljava ali njegov primarni zadatak nema toliki uticaj na adaptaciju sa timom. Rekoh gore, i do pozicije i do samog igraca a mislim i do Klopa.

            Naravno da ne treba da dira Salaha ili Manea ali odmori Ginija ili VVDa, vidis da Firminu ne ide jedno vreme, daj mu predaha nece se ljutiti. A i to sa Fulamom vise lici da su ih potcenili nego da je stvarno bio tezak protivnik. Nadam se da nece biti potrebe za previse rotacija do kraja sezone, steta bi bila da to poremeti trku Liverpula, Sitija i Totenhema..mozda Celsija kad nam dodje Levandovski za Odoija


            Reise, povredjeni igraci u ta tri tima su igrali zavrsnicu SPa, bez priprema poceli prvenstvo i povecali sanse za povredom. Skoro ceo Totenhem, Azar, KDB dok bitni igraci Liverpula nisu ni osetili SP kako treba. Da su imali pauzu, broj povreda bitnih igraca bi se prepolovio pa igranje KDBa pred kraj sezone ne bi ni imalo uticaj na sadasnju povredu. On je prava sajla, motor.
            insta: engleski_dopisnik

            Comment


            • Ta utakmica sa Fulamom je prva i posljednja koju je Fulam ozbiljno odigrao sa Jokanovićem na klupi.
              sigpic

              Comment


              • Fabinjo ide napred jer je to deo taktike, na koju je on morao da se adaptira. Njegov primarni zadatak jeste da seče napade i da kvari igru protivniku, ali nije to tako jednostavno. Ogromna adaptacija treba da naučiš pozicioniranje u timu i gde treba da se krećeš i koje linije pasa da sečeš i slične stvari. Da ne pominjem da je on prva spona koja vezuje odbranu i veznjake. Preko njega idu one prve lopte koje šalju štoperi. On povezuje stvari. On radi mnogo više od standardnog DM-a, jer ima i dodatne napadačke zadatke. Ne bih se složio da ne zahteva ogromnu adaptaciju. On sam je mnogo puta izjavio da mu treba vremena da se navikne na Kloppov sistem. Da ne pominjem koliko puta je to Klopp izjavio.

                Gini mu je glavni veznjak u timu i rekao bih miljenik. Jedini veznjak koga Klopp minimalno rotira ove sezone. A i ako se šta Klopu ne može zameriti ove sezone, to je rotiranje veznjaka. Baš ih često rotira. Što se tiče VVD-a, da može, ja ga ne bih nikako rotirao. Odbrana bez njega je kriminalna. Nestvarno koliko utiče na celu odbranu. On je lepak koji veže sve. Ne bih voleo da saznam kako bi odbrana delovala bez njega. Daj Bože da se nikad ne povredi.

                Klopp generalno slabo rotira kičmu tima. A to je VVD-Robertson-Gini-Firmino i Salah(Ne računam Alisona ovde). Ostatak tima se manje više rotira.
                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                Comment


                • Comment


                  • Ovo ispadanje iz kupa znači da ćemo imati samo 5 utakmica u narednih 6 sedmica. Kad dođe naredno kolo FA kupa, verovatno ćemo otići u neku topliju zemlju na mini-pripreme.

                    I možda najslađe od svega, 9. februara igramo protiv Trešnjica kući. Onda vikend posle toga se igra FA kup kolo, gde pauziramo i dobijamo 10 dana da se spremimo za utakmicu sa Bajernom kući 19. februara.

                    Evo vam i raspored. Mi, Siti i Spursi. I koja velika razlika između našeg i njihovog rasporeda.



                    p.s. Žuto je liga kup. Crveno je fa kup, a plavo liga šampiona. Zeleno naravno premijer liga.
                    Last edited by z0La; 09-01-19, 13:20.
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • Ovih 5 tekmi bas ne bi smeo Liverpool da ima probleme, i onda 10 dana da se spremi Bajern. Ispadanje iz oba kupa iz ove perspektive deluje kao najbolje sto je moglo da se desi.
                      sloboda ili ništa

                      Comment


                      • Ovih 5 tekmi mora da se pobedi ako hoćemo titulu. Ovo će nam biti verovatno najlakši deo polusezone, i mora da se nastavi niz protiv manjih timova.

                        Meni ne bi bio problem ni da smo prošli, ako bi Klopp izvodio svako kolo FA kupa ovu postavu kao što je izveo protiv Vulvsa. Rezervisti dobiju minute, glavni igrači odmore. Ne može bolje.

                        Ali svakako mi je drago što nas raspored neće ubiti, bar u ovom periodu. Ostaće goriva za kraj sezone.
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Originally posted by z0La View Post
                          Ovih 5 tekmi mora da se pobedi ako hoćemo titulu. Ovo će nam biti verovatno najlakši deo polusezone, i mora da se nastavi niz protiv manjih timova.

                          Meni ne bi bio problem ni da smo prošli, ako bi Klopp izvodio svako kolo FA kupa ovu postavu kao što je izveo protiv Vulvsa. Rezervisti dobiju minute, glavni igrači odmore. Ne može bolje.

                          Ali svakako mi je drago što nas raspored neće ubiti, bar u ovom periodu. Ostaće goriva za kraj sezone.
                          Ma nije problem da igraju klinci, ali opet taj mec mora da se sprema na treningu, da se uigraju ti igraci koji ce da nastupe, ovako je sve usmereno i posveceno sledecoj utakmici u PL, i celu nedelju imas samo da spremis taj jedan mec. To je ogromna prednost u odnosu na konkurente. Brighton je bas bitan mec, da se ekipa vrati na pobednicku stazu.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Originally posted by mark it zer0 View Post
                            Ma nije problem da igraju klinci, ali opet taj mec mora da se sprema na treningu, da se uigraju ti igraci koji ce da nastupe, ovako je sve usmereno i posveceno sledecoj utakmici u PL, i celu nedelju imas samo da spremis taj jedan mec. To je ogromna prednost u odnosu na konkurente. Brighton je bas bitan mec, da se ekipa vrati na pobednicku stazu.
                            Istina. Mora da se posveti pažnja tome. Nisam tako razmišljao.

                            Još dodatno što ćemo otići u neku tropsku zemlju na mini-pripreme. U sred sezone da odeš dva puta na mini-pripreme je baš luksuz. To ne bi bilo moguće sa FA kupom.

                            Brajton je baš bitan. Mora da se razbije ova januarska monotonija poraza.
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Jedno pitanje od mene, kad nam je već takva situacija.

                              Da li bi radije imali tri zdrava štopera a povređenog VVDa, ili samo zdravog VVDa a tri povređena štopera?
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment


                              • Ovo drugo, glupo pitanje.

                                Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                                Originally posted by Casiraghi
                                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                                Originally posted by Casiraghi
                                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                                Originally posted by Casiraghi
                                Srecan Mane svima koji slave.

                                Comment

                                Working...
                                X