Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To sam još i zaboravio....

    Rotiraš najvažnije igrače protiv Čelzija, u ovako bitnoj tekmi. A protiv Svetaca prošli vikend igra full sastav. To nema logike. Ja sam skroz za rotaciju, ali mora lepo da se tempira, a jok u ovako važnoj tekmi da doziraš postavu.

    Rotiraš prošli vikend, i onda spremiš igrače za Sevilju i Čelzi. Prosto.

    Henderson je bre suvi prosek. Ok igrač za Everton ili Wotfrod ali ne i za tim koji hoće titulu. Sa njim kao centralnim veznim ne možemo uzeti titulu, to je prosto. Limitiran previše. Svaki pas koji primi, prvo se okreće unazad i traži opciju. Nebitno je da li je sam ili nije. Koliko me samo to nervira...
    I LOVE HOUSE MUSIC!!

    Comment


    • Jako je iritirajuče kad se od nekog traži da bude realan, samo zato što drukčije vidi i misli o nečemu......
      Ne krivim Migsa pošto je dosta zaslužan što je u prvom ostalo 0-0, i ubeđen sam da u utorak ne bi prosuli bodove da je on branio (samo moje mišljenje).
      Drugo, prebacuje se Klopu što je čekao 89 minuta da ubaci najboljeg igrača, a on njega nije ni planirao ubacivati juče, nego je reagovao na njihov gol...
      Niko ne spominje da je sudija odbio da dozvoli zamenu Klopu samo minut pre nego što su ovi dali gol..., baš me zanima po kojim kriterijumima sudija odlučuje kada može izmena a kada ne!?
      Ni ovo oko rotiranja mi ne pije vodu, pa nije čovek Manea i Firmina menjao Leivom i Alenom, nego Staridžem i Oksom, pa nisu oni neki fudbalski diletanti...
      Da je rotirao protiv Svetaca i kiksnuo, opet bi bilo pljuvanja, ovako su bar tamo uzeta obavezna tri boda, a za sredu sad protiv Stouka opet se ima par odmornih igrača
      Napravio Klopara dobru bazu, pa pogledajte samo klupu juče, kada je Liverpul zadnji put imao toliko kvalitetnih opcija, ja ne pamtim...., svi znaju šta još fali i gde škripi ali se to sa još 2-3 kvalitetna pojačanja bi se dalo baš fino popeglati.
      Mislim da je Liverpul od svih konkurenata juče prvi završio jesenje top6 derbije, pa bi sada mogli stvarno u neku ozbiljniju seriju, sa ova dva "kiksa" ove nedelje pritisak je veči ali ništa nemoguće ako se misli ozbiljno na top4 i proleće u LP.
      ¡Si Señor!

      Comment


      • Reci mi somborac, jel dovoljan nama Migs npr. sledeće sezone kad i ako se budemo borili za titulu? Da li je on kalibar golmana tima koji pretenduje za titulu?

        Da, prebacujem Kloppu što je Salah igrao poslednjih pola sata špica, iako je vidno bio već iscrpljen. I da, prebacujem mu jer je zadržao Milnera do kraja, jer nije imao funkciju u timu. Da, prebacujem mu što je zakasnio sa izmenama i osveženjem tima kad je najviše trebalo. Da, prebacujem mu što se povukao i ako je znao, kao i svi mi da nećemo izdržati, na ovaj ili neki drugi način.

        I reci mi molim te, koji to trener rotira najbolje igrače u najvećim derbijima? Čak ni Pep ne radi to, koji je kralj rotiranja. Ne, ajmo da rotiramo protiv Čelzija, a nećemo protiv Svetaca, i utorak protiv Stoka.

        Nemoj mi pričati o dobroj bazi, kad na klupi nismo imali zdravog štopera. To nije dobra baza, to je neizbalansirana baza. Slažem se da napredujemo, ali Klopp nije svetac. Pravio je greške, praviće, što je normalno.
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • Zola, dobrog štopera nemamo ni na terenu a ne na klupi......
          A rotiranje je čista matematika, ako uzmu Stokane Klop je u pravu, to bi bilo 7/9 u zadnje tri utakmice, meni skroz prihvatljivo
          Prošle sezone su sabili derbije, pa su jedva ušli u top4, protiv Stouka eventualna pobeda bi isto donela 3 boda kao i juče da su pobedili.
          Salah je igrao zato što je jedini imao dve nedelje pauze kada su ovi igrali za reprezentacije, seti sa da se Mane vratio rovit, slušaj ti druže mene, mani se ti Pixijevih mračenja

          Ali ajde da ne mislite da je po meni sve bajno, mene izluđuje Hendo a (i) juče i Milner, nisam zadovoljan što pored njih (a i Vajnalduma) izgleda odlazi Čan, mislim da bi on pored Keite baš mogao da proigra
          A što se Migsa tiče, on je najmanji problem u Liverpulovoj odbrani ali ne zato što je top klasa nego što je četvorka ispred iz različitih razloga ispod nivoa PL-e! (neki su premladi i neiskusni a drugi jednostavno loši)
          Ako se stvarno ne budu rasprodavali najbolji igrači + ako se svaki prelazni rok dovede neko ko bi momentalno doneo poboljšanje na svojoj poziciji onda ostajem iza toga da je baza najbolja u zadnjih dosta godina......
          ¡Si Señor!

          Comment


          • Ne smeta meni bod kao bod, ok je rezultat. Moglo je bolje, ali eto. Ali stojim iza toga da Klopp juče zaslužuje najveće kritike od celog tima.

            Što se tiče rotiranja, tu se ne slažem sa tobom. Moralo je to bolje da se odradi. Bolji tajming da se napravi, kad se rotira, i ko se rotira.

            Najveća kritika što se tiče njegovih odluka u toku tekme. Gini je morao svakako da uđe, ali ne umesto Staridza, već umesto Milnera. Gini je brži, a poziciono i taktički je dosta stabilniji od Milnera. Ostali smo na terenu sa dosta opcija na sredini, a bez napadača.

            Ubeđen sam da je ubacio ranije Firmina ili Mane-a, pa čak i Lallanu, da bi dali drugi gol. Zakasnio je prilično sa izmenama. Tu smo mogli da napravimo neophodnu razliku. Drugi gol bi ubio tekmu, ovako smo ostali u svom petercu.

            Kako da braniš 1-0 sa lošom odbranom i Milnerom i Hendersonom kao zaštitom ispred odbrane, kad ruku na srce, poziciono su dosta limitirani, bar što se tiče odbrane.

            Idemo dalje, nije ništa strašno, ali zaslužio je Klopp kritiku.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • BREAKING: Marko Grujić will leave Liverpool on loan in January, his agent Zoran Stojadinovic has confirmed.
              Definitivno najbolji potez. Prevelika je konkurencija trenutno na sredini, teško da će dobiti neke minute. Potreban mu je redovan fudbal.
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • Gde ide ? Mogla bi Zvezda da ga uzme..
                Originally posted by Casiraghi
                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                Originally posted by Casiraghi
                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                Originally posted by Casiraghi
                Srecan Mane svima koji slave.

                Comment


                • Ne piše gde, verovatno mu tek traže tim. Ali verujem da će u neku ozbiljniju ligu od JSL-a.
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • Spoiler








                    Dosta može stvari da se zaključi iz ovih grafika.

                    Očekivano da smo drugi u ligi po šutevima na gol(Siti prvi). Isto tako, potrebno nam je skoro 10 udaraca da bi postigli jedan gol(što je baš mnogo, kad se pogleda da Sitiju treba skoro duplo manje).

                    Isto tako, dozvoljavamo samo 8 šuteva po utakmici(drugi smo opet iza Sitija). Ali najveći problem je što svaki 5 šut primamo gol. Tu smo najgori u ligi. Npr. tu je Junajted najbolji. On prima gol prosečno posle 23 šuta.

                    U suštini, stvaramo mnogo šansi, ali ih mnogo i mašimo. Ne dozvoljavamo protivniku mnogo šuteva, ali to što dozvolimo obično i primimo.
                    Last edited by z0La; 27-11-17, 15:04.
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • Zakljicak na kojim pozicijama je najneophodnije pojacanje se sam namece, klasican napadac, golman, štoper, i zadnji vezni. Znaci da bismo pricali o Liverpoolu kao ozbiljnom konkurentu za titulu, potrebno je minimalno jos 4 igraca za prvu postavu.
                      sloboda ili ništa

                      Comment


                      • Pa to se zna jos davno, golman, dva stopera (Matip i Gomez da budu rotacija), pored Keite jos jedan koji ce da cuva ledja tom ludaku i napadac brz ne kao Firmino(/obozavam ga, ali nije to to)...
                        Da bi bili ozbiljan tim ne da bi uzeli titulu, ovo sad je smejurija...

                        Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
                        IMG-20190614-192941
                        "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                        Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                        Comment


                        • U januaru štoper i ako je neki DM slobodan. Na leto špic, štoper i golman. Za mene idealna dva prelazna roka.

                          Posle ovoga, može borba za titulu.
                          I LOVE HOUSE MUSIC!!

                          Comment


                          • Originally posted by z0La View Post
                            U januaru štoper i ako je neki DM slobodan. Na leto špic, štoper i golman. Za mene idealna dva prelazna roka.

                            Posle ovoga, može borba za titulu.
                            Prodas Kutinja, dovedes Fabinha i Virgila. Plus probas da doplatis nesto da dodje i Keita u januaru.

                            Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
                            IMG-20190614-192941
                            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                            Comment


                            • Klasican napadac bi nam grejao klupu i ulazio samo na utakmicama protiv bunkerasa. Slazem se da nam treba i takav, ali pitanje je ko bi dosao uz uslov da greje klupu dobar deo sezone.
                              U Klopov sistem se Firmino odlicno uklapa, non stop se izvlaci i otvara prostor Salahu i Maneu koji najcesce zavrsavaju ispred njega u napadu. Retko kad se Firmino nadje u samoj zavrsnici. On vise sluzi da ometa redove u odbrani.
                              Igraci tipa Lukaku, Lakazet, Morata itd bi nam samo usporavali napad, tj onemogucavali krilima extra prostor koji sada dobijaju Firminovim odlicnim kretanjem. Klop ga mnogo hvali zbog toga.
                              Mozda bi se mogao naci i bolji od Firmina, ali ne pada mi na pamet takav tip igraca.

                              Oko ostalih pozicija se slazem. Ako je titula glavna ambicija, trebaju nam dva nova stopera, golman, DM i bolji bek od Morena. Takodje, treba nam i bolji kapiten od Hendersona.

                              Comment


                              • Ne bih se složio što se tiče napadača. Mislim da bi nama samo tako legao Lakazet. Nije on tip igrača koji usporava napad. Ima sasvim solidnu tehniku, i neverovatno kretanje. Sa njim bi samo još više poboljšali kvalitet napada. Plus bi nam doneo nešto drugo, tj. nešto što Staridz treba da pruži, a nije u stanju. Da ne pričam što sa njim možeš i da menjaš taktiku kako hočeš.

                                Realno je da sa novim igračima dođe i do modifikacija Kloppove taktike. Npr. sa nekim odličnim DM-om, možda više neće biti potrebno onoliko izvlačenje Firmina kao sredini da bi primio loptu. Tu bi sad mogao da bude Cou/Lallana, jer ne bi morao da se vraća toliko unazad, kad ima dobru distribuciju pasa od DM-a.

                                A što više gledam Hendersona, sve više mislim da je njemu pozicija promašena. On nema taktičke sposobnosti da igra na ovoj poziciji. Fali mu pozicioniranje, bolja defanziva za njegovu poziciju, pa i agilnost, jer je trom. PO meni je njegovo mesto BTB. I to ne u prvih 11, već možda da bude za rotaciju.
                                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                                Comment

                                Working...
                                X