Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Busby Babe, pises o svom timu kao da ste jaki ko City.
    Dosao na red iole jaci tim i odma odbrana sa 9 igraca.
    Protiv osrednjih ekipa ste imali ozbiljne probleme, dosta srece i odlicnog De Heu.
    Zna Murinjo odlicno svoje mogucnosti, zato ne cudi danasnja igra, a ista takva ce biti i protiv Sitija (verovatno sa svih 10 pozadi). I zbog toga mu skidam kapu, svestan mogucnosti svog tima izvlaci maximum, a to je danas bio remi.

    Po bod iz svakog derbija u gostima i mozda neka pobeda kod kuce ako De Gea bude na nivou i nakupi se.
    A da li takva racunica donosi titulu, videcemo.

    Comment


    • Slažem se, ja sam od početka pisao da je City prvi favorit, dok su nas svi stavljali na to mesto, čak sam i Chelsea stavljao ispred nas (mada nisam više siguran u to toliko).
      I slažem se da bi smo vrlo verovatno primili neki gol da smo igrali otvorenije, i niko ne zna ko bi pobedio u takvom meču, ali stojim pri tome da bi u takvom meču imali možda nešto manje šanse da uzmemo 3 boda nego sa ovom igrom ovaj 1. Nije da smo mi imali ovaj 1 bod zagarantovan, kao ajde odigraćemo zatvoreno i 100 posto je zagarantovan remi. Ali IMO, bolje je da igraš na kartu da pokušaš 3 poena da uzmeš nego da juriš 1 za koji su ti nešto veće šanse.
      Nije završnica prvenstva pa da gledaš "ako odigramo remi, to znači da i konkurentu, koji je blizu na tabeli, oduzimam 2 poena". Da je tako, podržao bih donekle Murinja danas. U prvenstvu gde imaš i Tott i City i Chelsea, koji pobedjuju, remi je ozbiljno prosipanje bodova, i igranje na remi nije savršena kalkulacija.
      Imaš De Geu, on ti pruža da igraš otvorenije jer će da ti poskida šanse protivnika kad se dese, neće sve, ali će više šansi nego npr golman Tottenhama, pa se i to ne može porediti. Scholes je to jednom lepo objasnio, United je uvek imao najbolje golmane baš zbog toga da ti omoguće da igraš napadačkije jer znaš da i kad ispadneš golman će da skida stvari... De Gea već godinama svako kolo skida ogromne šanse protivnika, to nije više neka sreća, to je naša objektivna prednost i kvalitet.

      Mada lako je nama da pričamo, ne znamo svežinu igrača posle ovih reprezentacija...

      Comment


      • Kakvi smo postali da nam je bitno da smo imali zalaganje, zelju, volju... Tjesimo se a a zaostajemo 9 bod za vodecim Sitijem, i znamo da od titule nema nista vec sad. Trazimo krivca sto je Murinjo parkirao bus, pa ne znam sto to Klop nije uradio? Zasto on nema 20 bodova i mogucnos da taktizira. Zasto on nije potrosio pola milijarde? Ko mu je kriv. Murinjo i Mancester idu prema cilju a Liverpul i Klop ne, i to je cinjenica. Piksi je nazalost u pravu i tabela to pokazuje. Sve je tu jasno, Mancester ce se boriti za titulu ove godine, Liverpul ponovo ne.

        Comment


        • Originally posted by z0La View Post
          Ostavljanje Dzonsa i Smolinga same protiv našeg napada bi bilo ravno samoubistvu.
          Protiv kog naseg napada? Protiv ovog koji nije mogao championship ekipu Newcastle da dobije? O koma napadu mi pricamo, Siti ima napad mi imamo presing i to je sve sto mi imamo od igre. Mi napad nemamo.

          A sta je onda ostavljanje Matipa i Lovrena same, ne protiv napada Junajteda koji je postigao skoro duplo veci broj golova od nas na istom broju meceva, nego protiv bilo kog napada.


          Sent from my HTC One_M8 dual sim using Tapatalk
          IMG-20190614-192941
          "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
          Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

          Comment


          • Protiv timova koji igraju ultra defanzivno treba nam dobar egzekutor koji ume u sesnaestercu od poluprilike da umuva gol. Staridz je spor da bi stvorio sebi sansu na tako malom prostoru, a Firmino ne zna da igra klasicnog spica.
            Kada dodjemo do zabarikadiranog sesnaesterca, mi opet pokusavamo da pravimo visak ili da duplim pasovima na malom prostoru izbacimo 3-4 igraca, a ponekad budu i one kratke lob lopte preko odbrane. Tesko to prolazi protiv dobrih defanzivaca, vrlo tesko. Protiv takve odbrane treba nam igrac sa dobrim prvim kontaktom koji ume da primiri loptu i koji je jak, dobro se gradi, ume da odigra prost kratak pas ili da iz guzve stvori sebi prostor za sut. Tipa Lakazet, Lukaku, Costa.
            Dzabe nam i Mane i Salah kada nemamo gde visak da pravimo i kada treba da stupe na delo zavrsni pas i sut.
            Last edited by limun; 15-10-17, 09:27.

            Comment


            • Sve stoji što si napisao, a ipak samo da su 20% mrtvih šansi iskoristili dosad bili bi mnogo bliže Sitiju, a u LP bi imali lakih 6 bodova.......
              Zna to i Murinjo pa nije on naivac iz Kovačice, suviše je on iskusan i ozbiljan da bi igrao na kartu "ne ide ih", pa da napadne na Enfildu.
              Iznenadilo me juče kod Klopa (a koliko sam svatio i Murinja) da nije sve podredio osvajanju 3 boda, želja i inicijativa je postojala ali ne na uštrb čvrstine na sredini, ako sam dobro razumeo Murinja on je samo čekao da Klop zameni nekog sa sredine za napadača, pa da pokupi ceo plen.
              Sve u svemu u utorak nova utakmica, pa da se napokon upiše prva pobeda u LP, a ja još ni u prvenstvu nisam isključio neku ozbiljniju seriju, pa da se počne pevati neka druga pesma.
              ¡Si Señor!

              Comment


              • Originally posted by somborac View Post
                Sve stoji što si napisao, a ipak samo da su 20% mrtvih šansi iskoristili dosad bili bi mnogo bliže Sitiju, a u LP bi imali lakih 6 bodova.......
                Zna to i Murinjo pa nije on naivac iz Kovačice, suviše je on iskusan i ozbiljan da bi igrao na kartu "ne ide ih", pa da napadne na Enfildu.
                Iznenadilo me juče kod Klopa (a koliko sam svatio i Murinja) da nije sve podredio osvajanju 3 boda, želja i inicijativa je postojala ali ne na uštrb čvrstine na sredini, ako sam dobro razumeo Murinja on je samo čekao da Klop zameni nekog sa sredine za napadača, pa da pokupi ceo plen.
                Sve u svemu u utorak nova utakmica, pa da se napokon upiše prva pobeda u LP, a ja još ni u prvenstvu nisam isključio neku ozbiljniju seriju, pa da se počne pevati neka druga pesma.
                Takticki smo dobro odigrali, nismo ostavljali rupe na sredini ni u jednom trenutku. I kad se sve sabere i oduzme, znajuci da nemamo dobru zavrsnicu, a da oni imaju fenomenalnog golmana i cvrstu odbranu, tesko da se moze zamisliti bilo koji rezultat sem remija.

                Bas me zanima sa kojim ce sastavom Klop protiv Maribora, imamo dosta izmorenih igraca a sledeci vikend protiv Totenhema..
                A opet ne smemo da dozvolimo kiks u LS

                Comment


                • Originally posted by Adam The Llama View Post
                  Protiv kog naseg napada? Protiv ovog koji nije mogao championship ekipu Newcastle da dobije? O koma napadu mi pricamo, Siti ima napad mi imamo presing i to je sve sto mi imamo od igre. Mi napad nemamo.

                  A sta je onda ostavljanje Matipa i Lovrena same, ne protiv napada Junajteda koji je postigao skoro duplo veci broj golova od nas na istom broju meceva, nego protiv bilo kog napada.


                  Sent from my HTC One_M8 dual sim using Tapatalk
                  To da mi imamo samo presing od igre je glupost. Mi smo čak i dosta smanjili presing u odnosu na pre. Igra je tu, stvaraju se šanse, ali problem je što mašimo dosta. Neminovno je da fali napadač, ali reći da nemamo napad je glupost.

                  Ko je uopšte pominjao Matipa i Lovrena? Zar to nismo davno ustanovili da je najveća ludost ostavljati Matipa i Lovrena same i nezaštićene, ne razumem čemu vraćanje na to.
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • Protiv Junajteda smo cini mi se samo 2 puta odigrali gegenpressing, a i proslim utakmicama nismo to cesto radili.

                    Comment


                    • Originally posted by limun View Post
                      Protiv Junajteda smo cini mi se samo 2 puta odigrali gegenpressing, a i proslim utakmicama nismo to cesto radili.
                      Ne mozes da igras presing protiv bunkera. Nama postavis bunker i zavrsio si posao, prodje ti jedna kontra i lagana 3boda.

                      Matip i Lovren, zato sto je covek pomenuo gore Dzonsa i Smolinga, koji su Maldini i Nesta za ovaj nas dvojac.

                      Najmanji je problem bod protiv Junajteda. Problem je bod protiv Barnlija, bod protiv Watforda, bod protiv Newcastlea, to je problem koji vec 3god ne moze Klopp da resi niti radi na tome, bar se ne vidi na terenu taj rad.

                      Sent from my HTC One_M8 dual sim using Tapatalk
                      IMG-20190614-192941
                      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                      Comment


                      • Pa niko ne postavlja bunker dok ima loptu u svom posedu

                        Comment


                        • Originally posted by limun View Post
                          Pa niko ne postavlja bunker dok ima loptu u svom posedu
                          Ne mozes da igras presing, ako stoper kad osvoji loptu izbaci na 70m od svog gola...


                          Sent from my HTC One_M8 dual sim using Tapatalk
                          IMG-20190614-192941
                          "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                          Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                          Comment


                          • Bilo je mnogo situacija kada smo mogli da odigramo presing.
                            I u ranijim utakmicama takodje, ali je Klop svesno ohladio sa tom taktikom jer nas je kostala dosta bodova i igraci su se mnogo vise umarali.
                            Mnogo puta bismo vodili sa 2 razlike i onda u 70. minutu potop, igraci pocrkavaju na terenu i primimo dva komada.
                            Ove sezone to nije slucaj

                            Comment


                            • Opet Klop sa izjavama. Čoveče jedva čekam da ode iz kluba. Vratite Kenija Dagliša, bolji je bio. Da taj tim nije oborio rekord po broju pogodaka u okvir gola u jednoj sezoni... ko zna šta bi bilo. Sve je bolje od Jirgena Alibi Klopa.

                              Comment


                              • Ne razumem zasto obracate toliku paznju na izjave.
                                Klopov je plan kako ce se obracati medijima, to je njegov posao i tice se njegove strategije.
                                Mozda hoce da odrzi stabilnost u ekipi, da ne stvara dodatni pritisak na igrace (koji vec postoji od strane navijaca), da ne demotivise tim itd.

                                Mene totalno ne zanima ni kako se oblaci, ni sta prica, ni kakav mu je odnos sa Buvacem, ni da li su gejevi, koja kola vozi, nista. Zanima me kako tim igra i to mi se manje-vise svidja za sada.

                                Isto, ranije dok je Murinjo bio poznat po svojim izjavama, navijaci raspravljaju o tome kao da je spanska serija u pitanju a ne sport. Covek koristi medije na nacin na koji smatra da mu to ide u korist i to je to.

                                Comment

                                Working...
                                X