Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by l1m4r View Post
    Meni nije jasno kako je i zasto je pristao na Balotelija?!
    Ocajnicki potez. Nije bilo realno da u sezonu udje sa tri napadaca, od kojeg glavni napadac pati od povreda.

    Originally posted by dzoker View Post
    Pa nasi vlasnici su onda očigledno po vama blago receno degenerici. Kao Rodzers je dobro sprovodio plan tj strategiju. Alo rodjaci kakva je to strategija gde ce vlasnici dati preko 250 miliona za transfere a zauzvrat očekivati ne bolje od 5 ili 6 mesta? Pa ja sam onda idealan za ove vlasnike. Ne bi bio nista losiji na klupi. Mislim da ne bi uspeo da primim 6 komada od Stouka. Mislim napisao si da je ovo, po toj strategiji, sezona koja je solidna tj. bila bi solidna da nismo prosle sezone iznenadjujuce bili drugi? Po tebi je ok da nakon 250 potrosenih miliona za tri godine zadovoljavajuci rez bude 6 mesto? Pa sta smo mi? Neka mazohisticka grupa?
    Hajd' da ti odgovorim, posto nisi pola razumeo.

    Nisu vlasnici degenrici, nego je klub pre tri godine bio u ponoru, i nije se ocekivalo upumpavanje novca ogromne kolicine odmah jer oni nisu seici, vec otaljavanje dugova.
    Drugo, vlasnici nisu dali ni blizu taj novac, vec oko 120m funti raspolozivog i sigurnog budzeta, na tri sezone, sto je gledajuci ostatak klubova ne toliko ogromna suma. Ostatak je dosao kao rezultat prodaje mnogobrojnih igraca, od kojih je najveci deo cinio novac od transfera Suareza.
    Da ne pricamo o budzetu za plate koji je bio daleko ispod ovih glavnih klubova, sto je jedan od razloga zasto duze vreme neka klasa od igraca nece krociti na Anfield i jedan od razloga zasto Sterlingu nece dati platu koju zeli.

    Plan i program sam ti vec naveo, stoga ne bih da se umaram oko te price da li je 6. mesto sad zadovoljavajuce ili ne. Kada se sagleda ukupan aspekt i svi ciljevi FSG-a, Brendan je za njih radio dobar posao tokom ove tri sezone.
    Uveo je tim u LS i cak se borio za titulu, dakle nadmasio ocekivanja, smanjio se wage bill daleko vise nego ranije, pocelo prosirivanje stadiona, novi komercijalni ugovori itd.

    Na rezultatskom planu, ove sezone je podbacio, ali nedovoljan razlog za FSG da ga otpusti, jer kao sto sam vec naveo, kolektivna odgovornost je u pitanju, dovodjenje igraca najvise.

    I da ti razjasnim ono najnejasnije, po meni, ovo nije ok, ali ja pokusavam gledati ovo kroz oci FSG-a.
    sigpic

    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

    Comment


    • Mnogo je lose sve ovo sto se desava u klubu, a bice jos gore ako se bude nastavilo sa ovom politikom i drzanjem Brendana na klupi. Nema tu sta da se filozofira. Ne znam sta se moze izvuci dobro iz ove sezone?! Brukanje u ligi sampiona, brukanje u kupovima, ispadanje iz top 4, trosenje brdo novca na balvane i na kraju brukanje od stouka.
      Ovaj klub se zove Liverpool a ne Swansea pa da se zadovoljava mrvicama, e u tome je najveci problem.

      Comment


      • Rece Bascombe da nema novog DoF-a, niti FSG ima nameru da menja komitet i njenu strukturu. Propast, treba se nadati cudu ovog leta.
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • U pravu si. Nasi vlasnici realno jesu dosta neiskusni u ovom poslu. Nije ovo Amerika. Oni imaju jos dosta toga da skapiraju. Nije ovo NBA gde ti imas prostora da pravis ekipu i dovodis mlade pa ocekujes rez za 5,6 godina. Ovde neki igrac malo se digne i pljas, odma ulece Real, Celzi, Siti.

          Generalno, oni imaju lovu i nisu se libili da daju brda para za razne Lovrene, Lalane i ostale. E sada po meni je ipak glavni krivac BR posto pored toliko dobrih mladjih fudbalera tipa Cakanoglu, Honda, Snajderlin itd itd on je sam pravio strasno lose odluke. Dakle klub je stajao iza njega, a on je pravio fijasko.

          Isto tako mi na terenu ne licimo ni na sta. Odbrana je u kanalu pune tri godine. Organizacija u napadu je smesna. Krila igraju napadace, a bekovi krila. U derbijima smo praktično pregazeni. To su stvari gde je ipak glavna krivica na BR.

          Dakle, tacno je da jeste nasa strategija u globalu prilično nejasna sto se tiče transfera. Znaci preplaticemo igraca pod uslovom da je mladji, ali plata ne sme da bude velika!? Logika nidje veze. Mislim 30 miliona za Lovrena i tipa Markeca. Pa bolje nekog veterana da plate 15 mil a plata basnoslovna npr. da se doveo Snajder.

          Na kraju samo zelim da kazem da mi moramo prvenstveno da promenimo stvari na terenu posto apsolutno ne igramo nista. Finansijski smo stabilni. Vlasnici jesu neiskusni ali vidi se da imaju dosta love i da zele da ulazu i klub. Dakle prvenstveno treba da imamo čoveka na klupi koji ce bolje da selektira i da stvori igru i tim za respekt. Da se zna ko sta radi na terenu. Ako oni nastave da trose i sa ovakvim vodjenjem kluba od strane Rodzersa, pa nama preti stečaj.

          A ako su im opet opcije Ings i Milner pa pobogu onda i treba da budemo sesti.

          Comment


          • Da se razjasne stvari, nijedan ozbiljan i jaci strucnjak, poput recimo Ancelottija nece doci u ovakvu sredinu i pod ovakvim uslovima, saradjivanje sa komitetom itd. Cela sustina i jeste da Brendan odgovara FSG-u, a kada shvatis da je on sa njihove strane odradio dobar posao, onda dobijes da je to to.
            Sa druge strane, kada je sam teren u pitanju, BR ima to znanje, i sa pravim igracima moze on to da iznese, prosla sezona je taj neki pokazatelj, ali i kraj one prve sezone. Problem je ta transfer politika, on se tu dokazao kao vrlo slab i neiskusan u biranju meta, a komitet samo jos vise odmaze na tom planu. Onda dodas i pregovarace i Iana Ayrea, sa budzetom za plate kakav je i sta drugo mozemo ocekivati ? Da nam glavne mete izmaknu i da dodju totalno nerezonska pojacanja.

            Mozda ni Liverpool kao grad nije toliko atrktivna destinacija, ne znam.
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment


            • Milner može da bude veoma koristan igrač. Može da pokriva više pozicija, i što l1m4r kaže, proveren borac sa iskustvom. Naravno da će nam trebati još neko, ali ovo je dobra opcija.
              Što se tiče Ingsa, ne kao prvu opciju, ali bi definitivno trebali da ga dovedemo. Borben, zna sa loptom, mlad i jeftin. Ali ako ne dovedemo nekog proverenog, rasnog špica, opet ćemo imati sezonu sa 50 golova....

              p.s. Svaki top trener želi potpunu slobodu, što je i razumljivo....
              Last edited by z0La; 25-05-15, 22:12.
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • Pa na kraju je zaključak da apsolutno svi gube. Potpuna jedna suluda, sizofrena situacija. Ove igrace niko nece, cena im pada. Vlasnici bez LS nece zaradjivati ozbiljnu lovu. Rodzers ce posle ove epizode u klubu moci da radi jedino u švedskoj ligi. Navijači u depresiji. Ja i dalje smatram da je Rodzers teska neznalica i da je sa drugim trenerom ipak mogla da bude skroz druga priča. Za proslu sezonu se ne slazem da je imao zasluge bog zna kakve. Jednostavno Suarez je dizao sve, bio je nas Lebron klasicni. Kazem vlasnici nisu nevinasca al generalno oni su ipak dali dosta kinte i da je BR bar birao donekle normalne igrace mislim da bi bili u mnogo boljoj situaciji. On je bukvalno sve bacio u bunar. Mi necemo biti kao Celzi, Real, Siti, Psg i to je svima jasno. Ali kako je jednu ozbiljnu priču napravila jedna Valensija, Atletiko, Mehengladbah, Roma? Oni treba da nam budu primer. Ozbiljni treneri i vrhunska selekcija.

                Comment


                • Mislite da je briga Amerikance za rezultate, ne budite naivni. Sve sto njih interesuje jesu tri slova. R O I - Return On Investment.

                  I generalno imaju veoma visok ROI, prosle sezone su imali ogroman, ove godine ocekivani. Njih ne interesuju trofeji, njih interesuje novac. Na 200 miliona koje su oni potrosli na igrace, zaradili su najmanje 300 miliona. 100 miliona profita, nije lose. Dok god je Liverpool brend kakav jeste, zaradjivat ce novac, a trebat ce najmanje jos 20 godina mediokriteta da se brend LFC-a raspadne, da ne bude profitabilan. Broj navijaca koji prati klub je nenormalan i to su basnoslovne cifre koje ne mozete pojmiti.

                  Kada imate milion kupaca u biznisu, u ovom slucaju fanova, sa sigurnoscu se moze reci da ste uspijesni. Liverpool ima reach na svim kontinentima. Nenormalan broj fanova i to je ono sto interesuje FSG. Mjenjat ce oni menadzere i menadzment, ali njih nikada nece interesovati rezultati. Njih samo interesuje ocuvanje brenda, a Liverpool kao posrnuli gigant je vrlo atraktivna investicija za mnoge ljude sirom svijeta, jer imaju nenormalan reach.

                  Ja se bavim izgradnjom biznisa, poboljsavanjem istog, promjenama koje su potrebne da se dese da se ostvari nesto, uglavnom sve one pizdarije koje se nece nauciti ni u jednoj skoli ili univerzitetu na planeti. Nisam neki ekspert, ali ono sto znam, znam dobro, a jos uvijek ucim skoro konstantno, po 15 sati dnevno, samo o tome.

                  Liverpool ako zeli rezultate, mora izbaciti prije svega komitet. Ako vec ne zele da daju potpunu kontrolu menadzeru, onda nek se dovede sportski direktor. Sljedeca stvar je odjebat politiku home grown igraca. U zadnjih 20 godina, otkako je Wenger u PL niko nije osvojio PL sa dominantno Englezima. Ne znam jesu li oni slijepi ili samo tvrdoglavi, ali to ne funkcionise, jednostavno. Englezi da valjaju kao igraci naosvajali bi se oni davno turnira na nacionalnom nivou.

                  U svakom slucaju, mora postojati reforma, ne instantna nego progresivna. Ako sve promjenis odmah, napravit ces haos. Sve se moze pojebat i onaj ROI da ode u kurac. Ako napravis progresivno strateske promjene koje ce da poboljsaju kompetitivne mogucnosti kluba na terenu samo tim potezom ce da se poboljsa kompetentnost na poslovnom segmentu. Sport je jako, jako, jako kompleksan posao i tezak za shvatiti cak.

                  TOP igraci zele trofeje, vlasnike interesuje normalan prinos novca godisnje i tu nastaje konflikt. Zasto vas odbijaju godinama nevjerovatni igraci, zato sto postoji razilazenje u misljenju izmedju ciljeva kluba i ciljeva igraca.

                  Amerikanci su specificni. Oni trguju na zatvorenom trzistu, NBA-a i Baseball-a, primarno baseball-a. Niko njima iz Evrope nece oteti najboljeg udaraca na planeti ako ga imaju, jer nema konkurencije van Amerike, a koliko sam shvatio ni Red Soxima ne ide najbolje u MLB-u. U fudbalu postoji nenormalna konkurencija. Ne mogu oni kreirati od Liverpoola fransizu kao sto su kreirali sa Red Soxima. Mora da se radi na osnovnom planu, a to je prije svega zadovoljenje navijaca. Navijaci su oni koji su kupci, ako njih pocnu gubiti, igra je gotova. Newcastle ce ispasti ako se Mike Ashley ne opameti i ne ulozi ozbiljne pare ili barem odjebe iz kluba. Vec su mnogi najavili da nece obnoviti sezonske.

                  Arsenal i Bayern imaju najjace biznis modele danasnjeg fudbala. Sada Arsenalu ili Bayernu 200 miliona da gruhnu i igrace nije problem, ne moraju nikoga prodati, mogu hladno gruhnuti jer imaju taj novac, jer je zatvoren krug, nema inostranog kapitala, vec se posluje kao korporacija koja trosi ono sto zaradi i novac ne izlazi iz zatvorenog kruga.

                  Mnogo rada na Liverpoolu treba da se napravi i najmanje 5 godina rekonstrukcije, ali to je naucna fantastika trenutno.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Veoma zanimljiva statistika u slikama kroz celu karijeru, najvece legende naseg voljenog kluba.
                    Spoiler

                    Comment


                    • Ne znam samo zasto ovo na kraju Gerrard vs Lampard,ali eto lijepo je vidjeti tu statistiku i ja bi jos dodao da je Lamps dao i vise golova za repku
                      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                      #the return

                      Comment


                      • Comment


                        • sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • Ja bi Wisdoma vise gurao na centarhalfa nego na beka, jer dok je ove sezone igrao beka lose je igrao ofanzivno, pre bi tu Flannagana ubacio, naravno ako bude fit sledece sezone.

                            Comment


                            • kolo naokolo

                              Comment


                              • Emre Can: "Rodgers talks all the time with me. He sees me as a midfield player and I hope next year to be playing in midfield."
                                Emre Can: "I want to play in midfield and I can take the responsibility of replacing Gerrard."
                                Ovaj covek mora igrati u veznom redu i oko njega i Coutinha nek se gradi ekipa, koji ce to biti mamojeb-ch.

                                Comment

                                Working...
                                X