Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • i treba bre, nek nas pune deset nula... mora nesto iz korena da se promeni...

    ne trebaju nam lazne nade, lazne sezone, lazni igraci i lazni transferi...

    Comment


    • Najluđe finale koje sam ja gledao

      sigpic

      #PRAVDA ZA BRAĆU

      Comment


      • Ili ovo mozda
        sigpic

        Comment


        • Period kad je Owen valjao i kad je igrao moćni Heski Ne znam meni nekako luđe bilo ovo protiv Milana
          sigpic

          #PRAVDA ZA BRAĆU

          Comment


          • Zar prođe već decenija jbte...

            Nek se srede prvo stvari na višim granama, pa tek onda da se razmišlja o treneru. Ne znam dal će Klop baš da dođe u klub u kom neće imati potpunu slobodu kakvu zaslužuje jedan top menadzer....
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Originally posted by z0La View Post
              Zar prođe već decenija jbte...

              Nek se srede prvo stvari na višim granama, pa tek onda da se razmišlja o treneru. Ne znam dal će Klop baš da dođe u klub u kom neće imati potpunu slobodu kakvu zaslužuje jedan top menadzer....
              Treba Liverpoolu potpuna rekonstrukcija menadzmenta. Od najnizeg nivoa menadzera do najviseg, pa i do vlasnistva. Treba da se sjedne i revidiraju prvo kratkorocni planovi, a onda dugorocni. Rodgers nije nista na dugorocnom planu napravio. Prodao je u Suarez, ode mu Sterling, pokupovao retarde i manje vise vratio se na isto mjesto koje je zatekao kada je i dosao. Otisla ti je ikona kluba, otisli su ti oslonci kluba, a jedan ti je povrijedjen citavu sezonu. Mora se razmisliti i realno sagledati situacija. Potrosio se kamion para, a nije se pomjerilo sa mjesta.

              To je ono klasicni princip zasto biznisi propadaju, jer se vrte u krug. Fokusiraju se na veliku sliku, umjesto da se fokusiraju na male ciljeve. Top 4 je u ovom trenutku veliki cilj, mali cilj je izbalansirati infrastrukturu kluba. Sljedeci mali cilj je popuniti roster igracima koji mogu da grade tim narednih 5 godina najmanje. Onda sagledati realno sta moze ekipa i ocekivati odredjeni broj bodova. Predvidjeti kada ce se desavati padovi u formi i kako rotirati. Razmisliti dobro koga se kupuje, te gledati strateski na naredne 3 godine, sa revizijama svakih 6 mjeseci.

              Rade ovo svi top klubovi, imaju cilj. Top 4, 70+ bodova i hajmo kako cemo sta cemo i stalno se vracaju tom cilju. Mislim ovo je ugrubo, trebalo bi mjeseci da se sloze strateski planovi za jednu sezonu, a posebno za par godina. Ali Liverpool se vrti u mjestu vec 20ak godina. Minimalni napredak, koji se sjebe u naredne 2 godine. To je nedopustivo.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Ostaje Brendan i sledece sezone izgleda. Nisam puno ni verovao da ce onaj debakl od juce previse promeniti stvari.
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Ne daj Boze da odu ovi vlasnici. Svaka njima čast. Oni su ovom nasem slepcu dali preko 250 miliona evra, a to sto je on nebitan i nesposoban menadžer nisu krivi vlasnici. Davali su novac i za iskusne npr Minjole, Alen, Lambert, a isto tako i za mnoge mlade igrace. Da je ovaj dovodio normalnije igrace i da ima ikakve veze sa fudbalskom igrom mi bi vec bili u LS par puta za redom. Ali nas Master je tu ispao od onih bugara ili rumuna ne znam odakle su beše. Al ne sram bilo vlasnike oni su krivi sto trose najvise posle Real madrida. Bolje da se vrate vlasnici pre FSG pa da nam opet dug bude pola milijarde.

                  Comment


                  • Chris Bascombe - Danny Ings and James Milner should be the first new arrivals, both seeing out their contracts at Burnley and City.
                    Za pocetak nije lose, a vidim da se cak i Trippier pominjao u kontekstu Spursa, po meni odlican PL made bek, a s obzirom da Glen ide, Manquillo ostaje kao jedina opcija na toj strani, i Can kao najnuznija opcija.
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Samo da ne dovodimo vise te balvane jbt pa da li taj nas ajde da ga nazovem strucni sektor, da ne ispadne da stalno napadam isključivo Rodzersa, ima gram mozga?

                      Comment


                      • Aki sve je ovo tacno u teoriji i dosta u praksi. I potpisujem da ovo veliki klubovi moraju da rade. Ne kazem da oni ne rade ali to ocigledno ne funkcionise. Ono sto njih jebe jeste ta transfer politika. Oni su posle ove sezone morali da budu u Top4 ove kako god da su znali i umeli. Prodali su najjaceg igraca a pametna zamena nije dosla, plus je igrana i LS. Lako je kriviti Brendana, ali sta i on da radi kada mu kazu da ne moze da se neki igrac plati toliko ili sta vec kako je je to kod njih.. Mislim da je Fres pisao o tome. Cim puste coveka da dovede koga on hoce, mislim da ce biti drugacije. Ali pitanje da li imaju poverenja u njega ili bilo koga da ga puste da dovede koga hoce. Celo leto su se pominjali svi razni pa oni zavrsili sa Balotelijem, to je ozbiljan kanal. Takve stvari sebi ne smeju da dozvole nikada vise! Mada sta i ja serem, doveo je Joa Alena pa ono hoce motkom da ga oteraju.

                        Da treba da sednu da se dogovore trebaju, ali to mora uprava sama sa sobom. Pa tek posle da vide da li moze da se veruje Brendanu i igracima koje bi on hteo. I tu je tvoja prica na sceni, mora sve da menja iz korena i da se gledaju manji vremenski intervali. Ako cemo o biznisu malo offtopic price srednjerocni planovi su prestali da se koriste u biznisu (Nekada kratkorocni od 6m do 3 godi, srednje od 3 do 6godi, i dugorocni 6>godi.) Dosta se promenilo, tako da su sada dugorocni sve preko 5 godin. I njih svaki klub treba da ima, ali njihov kratkorocni plan mora da bude svake godine top4. Samim tim je to ozbiljna stabilizacija kluba. I sa tim moze da se pravi plan za dalje uspehe. Pitanje je i koliko su vlasnici raspolozeni da ulazu i koliko oni zele nesto vise od finansijskih rezultata...

                        I da Ings je strasan potencijal. ALi on ne sme da vam bude prvi izbor. Odlican backup trenutno. Samo da ga ne pojedu ocekivanja. Milner je provereni borac. Stim da dolazi posle odlaska vase Legende opet fin posao. Samo sto vam opet fali jedan igrac jer iskreno nije Milner ni 25% Dzerarda. Imate iskustvo u njemu + IBe, Kutinjo, Can. Jos jedan opasan veznjak i sasvim ste dobri. I jos Tripije ako se uzme sasvim dobro resenje. Bolje on neko Can. Ali ono ako ne dovedete normalnog stopera dzaba vam sve ljude ista prica i za nas..
                        Last edited by l1m4r; 25-05-15, 20:39.
                        Originally posted by Vladan
                        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                        :vinjaksmajli:

                        Comment


                        • Koliko sam ja razumeo, BR je delom zaduzen za ove "domace" ostrvske transfere, dok komitet odobrava ove "abroad". Ali su opet medjusobno uskladjeni, dakle ne moze se transfer odraditi osim ako sve partije u tom komitetu, kao i trener pristanu. Kao sto rekoh, to je kolektivna odgovornost.
                          Za jedno sam siguran, kao jedinog napadaca u opticaju, komitet je nudio Balotellija, i ovaj je jednostavno prihvatio.

                          Sto se tice ove price oko dugorocnih i kratkorocnih planova, ne bih zaista u to ulazio, jer cenim da su ovo ipak ozbiljni klubovi, koji sigurno znaju sta rade, samo su kao i uvek u pitanju sitnice.
                          Ali ukratko, znao se plan FSG od pocetka, top4 i LS preko tri godine, dovodjenje mladih talentovanih igraca i delimicna izgradnja British Core-a i ocuvanje istog, izgradnja novog ili prosirenje postojeceg stadiona, smanjivanje wage bill-a. I kad ovako sagledas siru sliku, Rodgers je tu odradio posao kao njihov radnik vrlo dobro i zbog toga i nema razloga da mu daju otkaz. Problem je ta overachieving sezona, i borba za titulu koja je dosla prerano, i sve ostalo sto prati ovu katastrofu od sezona, kada pogledamo proslu. Kada pogledamo plan FSG, ova sezona je u domenu proseka, ili nesto sto je manje vise ok. Dakle ambicije vrlo verovatno problem, i to ce se videti u ovom prelaznom roku koliko je istina a koliko ne.
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • Meni nije jasno kako je i zasto je pristao na Balotelija?!
                            Za koliko je to smanjen wage bill?! Tj koliki je bio kada je trebao da se smanjuje?!
                            Ovaj British core, podrzavam ali je i istovremeno glupost. Moraju se dovoditi "stranci" koji daju preveliku klasu.
                            Iskreno kada je Jaja dosao u SIti podigao je Siti za 50%. Koji Englez je to mogao da uradi?! Tako da, ukoliko nemas WC u Britisu dovedi stranca. Jbg znam da je to protiv tvojih planova ali ono ako ne uzmes ti uzece ti ga rivali.
                            Originally posted by Vladan
                            SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                            :vinjaksmajli:

                            Comment


                            • Pa nasi vlasnici su onda očigledno po vama blago receno degenerici. Kao Rodzers je dobro sprovodio plan tj strategiju. Alo rodjaci kakva je to strategija gde ce vlasnici dati preko 250 miliona za transfere a zauzvrat očekivati ne bolje od 5 ili 6 mesta? Pa ja sam onda idealan za ove vlasnike. Ne bi bio nista losiji na klupi. Mislim da ne bi uspeo da primim 6 komada od Stouka. Mislim napisao si da je ovo, po toj strategiji, sezona koja je solidna tj. bila bi solidna da nismo prosle sezone iznenadjujuce bili drugi? Po tebi je ok da nakon 250 potrosenih miliona za tri godine zadovoljavajuci rez bude 6 mesto? Pa sta smo mi? Neka mazohisticka grupa?

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X